تزریق چربی

فواید و مزایای تزریق چربی چیست

فواید و مزایای تزریق چربی چیست

فواید و مزایای تزریق چربی 

فواید و مضرات تزریق چربی در نواحی مختلف بدن متفاوت بوده و با توجه به نوع و میزان تزریقی که انجام می شود می توان تفکیک مناسبی جهت فواید و یا عوارض این نوع از تزریق برشمرد.

به طور معمول، افراد برای کاهش چین و چروک، پوشاندن جای آکنه، جای زخم و حتی زیباتر شدن، استفاده می کنند که این مورد آخر، اکثرا توسط جوانان مورد استقبال قرار می گیرد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

تزریق چربی انتقال چربی از ناحیه ای از بدن به ناحیه دیگر می باشد که با هدف زیباتر و جذاب تر شدن صورت و یا دیگر اندام های فرد صورت می گیرد.

فواید و مزایای تزریق چربی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

چربی های سایر نقاط مثلا شکم، توسط دستگاه لیپوساکشن گرفته می شود و پس از فیلتر، چربی خالص به دست می آید که آن را به لب، گونه و سایر نقاط که متقاضی تمایل دارد، تزریق می کنند. یک روش بی نظیر برای داشتن ظاهری فوق العاده است.

بهترین سن جهت تزریق چربی بین 18 تا 60 سال می باشد و مهم ترین دلیل محبوبیت تزریق چربی در این سن این است که پس از انجام این کار شاهد عوارض تزریق چربی نیستیم.

حتی به قدری این عمل بی خطر است که بسیاری چند ساعت پس از عمل، دوباره به انجام کارهای روزمره خود می پردازند و هیچ تفاوتی در زندگی فرد ایجاد نمی شود.

به طور کلی در رابطه با مضرات تزریق چربی می توان گفت این روش به عنوان یکی از بی خطر ترین فعالیت های زیبایی است که نسبت به روش های دیگر به راحت ترین و بدون عارضه ترین شکل ممکن انجام می شود.

فواید و مزایای تزریق چربی

از مهم ترین دلایل بی خطر بودن تزریق چربی این است که میزان چربی مورد نیاز جهت انتقال به ناحیه دیگر از بدن خود فرد برداشت می شود و به صورت مجدد به بدن خود فرد متقاضی تزریق می گردد و در این صورت هیچ ضرری پس از تزریق متوجه فرد نمی باشد.

از آنجایی که مهم است بدن از بافت های خود تغذیه کند، دیگر ناحیه‌ای که چربی تزریق می شود، این مواد را پس نمی زند و در واقع میزان موفقیت عمل تزریق چربی، صد درصد است.

موارد مهم در ارتباط با تزریق چربی

مهم ترین نکته ای که در ارتباط با تزریق چربی وجود دارد این است که در صورتی که تزریق چربی به شکل اصولی و تخصصی انجام نگیرد شاهد مضرات و عوارض جانبی مختلفی خواهیم بود.

در بسیاری از مواقع که فرد برای تزریق چربی به افراد مبتدی مراجعه می کند، اگر انجام این فعالیت در فضاهای غیر مجاز انجام شود علاوه بر این که فرد به نتیجه دلخواه نخواهد رسید به دلیل استریل نبودن و تقلبی بودن ابزار و وسایل مشکلات متعددی به وجود خواهد آمد.

اما به طور کلی می توان گفت در هر روش درمانی حتی اگر موقتی باشند یک سری عوارضی وجود خواهد داشت. باید بدانید تزریق چربی، باعث متوقف شدن روند پیری نخواهد شد.

البته با انجام یک سری عمل ها، می توان پیری را به چالش کشید ولی در کل انجام عمل تزریق چربی به صورت، باعث می شود برای انجام عمل لیفت صورت و پلک، لیفت ابرو و سایر عمل های زیبایی، چند سال زمان بخرید.

زمانی که چربی مورد نیاز از عضو مورد نظر فرد خارج می شود ممکن است بیمار احساس درد، سوزش و کمی فشار در آن ناحیه داشته باشد و موجب ترشح یک مایع خونی رنگ شود که این امر کاملا طبیعی است و پس از مصرف قرص های آرام بخش این مشکل برطرف می گردد.

بیشترین عارضه ای که امکان دارد در محل اهدا کننده و محل گیرنده چربی به وجود آید، ورم و کبودی می باشد که پس از گذشت زمانی کوتاه این مشکل برطرف می گردد.

گاهی پس از برداشت چربی، تغییر رنگ در ناحیه مورد نظر دیده می شود که موقتی است و کاملا رفع خواهد شد. در طول عمل به دلیل استفاده از بی حسی موضعی، کاملا در آرامش خواهید بود.

گاهی اتفاق می افتد که بر اثر تزریق غیر اصولی چربی عفونت در محل تزریق شده دیده می شود که برای حل این مشکل بیمار می تواند از داروهای آنتی بیوتیک استفاده کند. هیچوقت خودسرانه دارو مصرف نکنید. پزشک متخصص، تمام آنتی بیوتیک های لازم را تجویز خواهد کرد.

از دیگر عوارض تزریق چربی می توان به رنگ پریدگی و جای زخم در نزدیکی محل های برش داده شده جهت تزریق چربی اشاره کرد که این مشکل با مراقبت های پس از تزریق و گذشت چند روز رفع می شود.

فواید و مزایای تزریق چربی

تزریق چربی به صورت ” را می توان یکی از پرطرفدارترین روش های پرکردن قسمت های مختلف صورت بشمار آورد. تزریق چربی به دلیل مزایای فراوانی که درد مورد توجه افراد قرار گرفته است و این روش به عنوان روشی بی خطر شناخته می شود.

در روش تزریق چربی به صورت نسبت به تزریق سایر پرکننده ها احتمال عفونت بسیار کم است و این روش نیازی به بیهوشی کامل ندارد تنها کافی است فرد تحت بی حسی موضعی قرار گیرد که از فواید تزریق چربی محسوب می شود.

مل تزریق چربی به صورت سرپایی انجام می شود و مدت زمان انجام آن بسیار کم است. از دیگر مزایای تزریق چربی این است که جای هیچ گونه زخمی از خود به جای نمی گذارد و درد بسیار کمی دارد. شاید پس از عمل کمی احساس خواب‌آلودگی کنید که به خاطر بی حسی موضعی طبیعی است. همچنین ورم، بزرگی و گاهی به صورن نادر، احساس خفگی، بسیار طبیعی هستند و نباید سراسیمه رفتار کنید.

نتایج حاصل از تزریق چربی را می توان بعد از مدت زمان کوتاهی مشاهده کرد و به دلیل این که از چربی خود فرد جهت پر کردن قسمت های مختلف بدن استفاده می شود امکان آلرژیک وجود ندارد و ایمنی بسیار بالایی دارد.

اصولا تزریق چربی به لب، عمر کمتری دارد. همین موضوع برای ابروها هم صدق می کند اما برای گونه، نتایج و ماندگاری فوق العاده‌ای دارد. راز این موضوع ساده است؛ اگر تحرک زیادی داشته باشید، چربی به مرور زمان ذوب می شود و دوباره باید عمل کنید. اگر کم‌تحرک تر باشید، نتایج بیشتر ماندگار خواهند بود.

از فواید تزریق چربی به این موضوع می توان اشاره کرد که به صورت طبیعی و دارای ماندگاری طولانی است و مهم ترین مزیت تزریق چربی را می توان از بین رفتن چربی های اضافی شکم، ران و یا قسمت های دیگر بدن افراد دانست که جهت تامین چربی مورد نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.

افرادی که باسن گردتری می خواهند، یا دنبال کاهش ناهنجاری های پا، دست، بینی و سایر اعضای بدن هستند، افرادی که به هر دلیل در طول زمان، زیبایی‌شان را از دست داده‌اند، از گزینه های مناسب این عمل بی خطر به حساب می آیند.

چربی از سلول های زنده تشکیل شده است بنابراین در مقایسه با روش های دیگر تزریق احتمال جا به جایی در تزریق چربی کمتر می باشد و امروزه با استفاده از تکنیک های جدید تزریق بین 50 تا 70 درصد از سلول های گرفته شده از بدن پس از تزریق زنده خواهد ماند.

یکی از مزایای خوب تزریق چربی این است که فرد پس از تزریق به راحتی می تواند حرکت کند و کارهای روزمره خود را انجام دهد.

بیشتر پزشکان توصیه می کنند پس از 4 روز، به آرامی و با استفاده از حرکات دست، محل تزریق چربی را ماساژ دهید تا چربی داخل آن به شکل و فرم دلخواه درآید. البته با این کار، با یک تیر، دو نشان خواهید زد. ماساژ، باعث از بین رفتن ورم هم خواهد شد.

با تزریق چربی هیچ گونه ماده خارجی در بدن بیمار قرار نمی گیرد بنابراین هیچ گونه نگرانی در ارتباط با پس زدن ماده توسط بدن و یا واکنش منفی وجود ندارد.

نکات مهم پس از تزریق چربی

بیشتر پزشکان مجرب به بیماران توصیه می کنند که پس از تزریق چربی یک سری نکات را رعایت کنند و به آنها رژیم غذایی خاصی داده می شود. فردی که چربی تزریق کرده است باید رژیم غذایی متعادلی داشته باشد.

به منظور دستیابی به نتیجه بهتر توصیه می شود افراد زمانی اقدام به تزریق چربی کنند که قصد لاغر کردن خود را نداشته باشند.

توصیه می شود اگر پیش از عمل، داروهایی مانند آسپرین که رقیق کننده خون هستند استفاده می کنید، سریعا پزشک را در جریان بگذارید. همچنین سیگار کشیدن و مصرف نوشیدنی های الکلی، اصلا نباید مورد بحث باشد!

میزان جذب چربی در افراد متفاوت می باشد و این امر قابل پیش بینی نیست زیرا در بعضی از افراد چربی تزریق شده به سرعت جذب می شود و در برخی دیگر برای مدت زمان طولانی باقی می ماند.

با توجه به این موضوع، معمولا در ابتدا چربی زیادی را به ناحیه مورد نظر تزریق می کنند که ممکن است باعث بزرگ به نظر آمدن صورت یا محل مورد نظر شود. توصیه می شود اصلا نگران این موضوع نباشید چون مقدار زیادی از این چربی ها، جذب و ذوب خواهند شد و پس از چند روز، نتایج کامل آن قابل مشاهده خواهد بود.

به منظور پیشگیری از عوارض و مضرات تزریق چربی پس از عمل توصیه می شود تا بیمار هر چه سریع تر راه رفتن را شروع کند تا میزان ورم ایجاد شده پس از تزریق چربی کاهش پیدا کند و با انجام این کار از لخته شدن خون و عوارض تزریق جلوگیری می شود. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب و استفاده از کرم ضد آفتاب، به شدت توصیه می شود.

همچنین برای کاهش تورم تزریق پیشنهاد می شود که مصرف نمک را کم کنید و به منظور کاهش تورم و کبودی پس از تزریق چربی برای مدت 3 روز از کیسه یخ استفاده کنید.

همانطور که در بالا هم ذکر شد، پس از تزریق برای مدت 3 الی 4 روز شاهد افزایش ورم در قسمت تزریق شده می باشید که این امر طبیعی است و پس از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

دلیل ورم کردن پس از تزریق این است که چربی دچار نشست می شود. البته چون می دانید چربی به خوبی جذب بدن می شود، اصلا به هیچ وجه نباید نگران این باشید که بعضی جاها پر و بعضی جاها خالی دیده می شود. چربی در ناحیه مورد نظر، کاملا یک دست خواهد شد.

با توجه به این که برای عمل تزریق چربی میزان چربی مورد نیاز از بدن خود فرد تامین می شود اگر فرد چربی کافی برای کشیدن و تزریق به محل مورد نیاز در بدن را نداشته باشد گزینه مناسبی برای انجام این عمل نیست.

اگر چربی کشیده شده از بدن شما، بیش از مقدار مورد نظر باشد، می توانید درخواست کنید این سلول ها در یک محیط استریل و سرد، برای استفاده بعدی نگهداری شود و دیگر برای دفعه بعد، از مرحله لیپوساکشن عبور کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید. مشاوران و همکاران ما آماده هستند شما را در طول این مدت زمان، همراهی کنند تا تجربه فوق العاده‌ای پشت سر بگذارید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *