تزریق چربی

سوالات رایج درباره تزریق چربی (پرسش و پاسخ)

سوالات رایج درباره تزریق چربی (پرسش و پاسخ)

سوالات رایج درباره تزریق چربی

تزریق چربی یک راه حل مطمئن برای حجم دادن به صورت، لب ها و یا هر جای دیگر از بدن که نیاز به افزایش حجم دارد است. اگر شما هم قصد دارید که از این راه برای جوان سازی چهره ی خود استفاده کنید، احتمالا سوالات یا نگرانی هایی درباره ی فرایند تزریق و مسائل مربوط به آن خواهید داشت.

سوالات رایج درباره تزریق چربیدر این مطلب، سوالات رایجی که درباره ی تزریق چربی پرسیده می شود را پاسخ می دهیم تا آشنایی بیشتری راجع به این فرایند به دست آورید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

چربی از کدام قسمت از بدن برداشته می شود؟

چربی از قسمت هایی از بدن که چربی اضافه دارند برداشته می شود. البته قسمتی که چربی از آن برداشت می شود، نباید قبلا تحت عمل لیپوساکشن قرار گرفته باشد چرا که جای زخم ناشی از عمل بر روند برداشت تاثیر منفی می گذارد.

همچنین قسمت هایی از بدن که بافت فیبری قوی تری دارند، مانند قفسه سینه ی مردان، برای برداشت چربی مناسب نیست. نواحی مانند زانو و آرنج هم چون حجم چربی قابل برداشت در آن ها اندک است گزینه ی مناسبی نیستند.

سوالات رایج درباره تزریق چربیتزریق چربی در کدام ناحیه از بدن قابل انجام است؟

 در هر ناحیه از بدن که چربی زیر پوستی دارد، تزریق چربی امکان پذیر است.

بهترین قسمت از بدن برای برداشت چربی کجا است؟

 نواحی که حجم و کیفیت خوبی از چربی نرم دارند، جای زخم در آن ها وجود ندارد و علاوه بر آن، برداشت چربی از آن ها از لحاظ زیبایی نیز مفید است؛ مثلا افرادی که شکم چاقی دارند گزینه ی ایده آلی برای برداشت چربی هستند.

 چربی چگونه باعث افزایش حجم و جوان سازی می شود؟

سلول های چربی به طور طبیعی بسیار ظریف و شکننده هستند و پیوند نازکی با جریان خون دارند که باعث تامین منابع آن ها و زنده ماندن آن ها می شود. وقتی چربی از قسمتی از بدن جدا می شود و به ناحیه ی مورد نظر تزریق می شود، دوباره به سلول های خونی متصل خواهد شد و این گونه به رشد خود ادامه می دهند که باعث می شود پوست در آن ناحیه حجیم تر از قبل به نظر برسد.

آیا تزریق چربی در همه ی قسمت های بدن نتیجه ی یکسانی دارد؟

به طور کلی تزریق چربی در اکثر نواحی بدن به شکل مشابه جواب می دهد و بلافاصله تاثیر مثبت آن را خواهید دید؛ اما لب ها و خطوط لبخند در اطراف دهان و بینی، استثنا هستند و نسبت به دیگر نواحی بدن دیر تر به تزریق چربی واکنش نشان می دهند؛ اما بعد از چند جلسه تزریق، در این نواحی هم نتیجه ی دلخواه به دست می آید.

آیا می شود چربی بدن را در فریزر نگه داشت و بعدا استفاده کرد؟

نه این کار از نظر علمی مفید نیست و توصیه نمی شود. سلول های چربی وقتی فریز شوند از کیفیت آن ها کاسته می شود و ریسک ابتلا به عفونت افزایش می یابد.

تزریق چربی در چند جلسه قابل انجام است؟

بستگی به انتظار شما از تزریق چربی دارد. طبیعتا اگر بخواهید حجم زیادی به بافت مورد نظر اضافه کنید، به تعداد جلسات بیشتری نیاز است؛ اما در اغلب موارد، برای تزریق در لب ها و خطوط لبخند به حدود سه جلسه و برای تزریق در دیگر نواحی بدن به یک جلسه تزریق نیاز است تا نتیجه ی مطلوب به دست آید.

برای تزریق چربی باید چقدر چربی در بدن داشته باشم؟

این موضوع بستگی به ساختار بدن شما دارد. اگر درصد چربی بدن شما بالا است، آن وقت برداشت چربی به راحتی از نواحی ران ها و یا شکم انجام می شود؛ اما اگر درصد چربی بدن شما کم است، باید از چندین ناحیه ی مختلف برای استخراج چربی استفاده شود؛ بنابراین اگر قصد تزریق و کاشت چربی دارید، می توانید با مشورت پزشک وزن خود را بیشتر کنید تا چربی ذخیره شده در بدن شما افزایش یابد.

وزن ایده آل برای تزریق چربی چقدر است؟

برای انجام تزریق چربی وزن ایده آل و مشخصی وجود ندارد. فقط کافی است که در بدن خود به مقداری که برای برداشت لازم است چربی ذخیره شده داشته باشید.

سن مناسب تزریق چربی حدودا چقدر است؟

تزریق و انتقال چربی محدودیت سنی ندارد و شما می توانید در هر سنی از مزایای آن بهره مند شوید. به طور معمول اغلب متقاضیان تزریق و انتقال چربی که برای کاشت گونه و یا حجم دادن به لب ها مراجعه می کنند، بیشتر از بیست سال سن دارند.

چربی چگونه از بدن برداشت می شود؟

با استفاده از لوله های کوچکی که به بدن وصل می شوند، سلول های کوچک چربی از بدن استخراج می شوند. هر چه سلول های چربی کوچک تر باشد فرصت مناسب تری برای رشد در محیط جدید و تغذیه شدن توسط منابع خونی خواهد داشت.

استخراج چربی با ظرافت و ملایمت انجام می گیرد تا سلول های چربی آسیب نبینند و از بین نروند. علاوه بر آن برای حفاظت بیشتر از سلول های چربی، از دارو های بی حسی با دوز پایین استفاده می شود.

آیا چربی که برای تزریق استفاده می شود تمیز است؟

بعد از آن که چربی از بدن شما استخراج شد، قبل از آن که به ناحیه ی مورد نظر تزریق شود باید تمیز و شسته شود. برای این کار از یک محلول مخصوص که حاوی بعضی از آنتی بیوتیک ها است استفاده می شود.

سپس سلول های سالم چربی از سلول های آسیب دیده و مرده و مایعی که شست و شو با آن انجام شد جدا می شوند. بعد از آن سلول های چربی سالم و تمیز وارد سرنگ می شوند و آماده ی تزریق خواهند بود.

تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان جلسه ی تزریق چربی بستگی به ناحیه ای که چربی از آن برداشت می شود و ناحیه ای که چربی باید در آن تزریق شود دارد. اگر ناحیه ای کوچک مانند لب ها باشد، حدود یک ساعت فرایند تزریق طول خواهد کشید؛ اما اگر نواحی بزرگتر مانند باسن باشد معمولا بین ۴ تا ۵ ساعت زمان لازم است.

آیا تزریق چربی دائمی است؟

بله به طور معمول حدود ۸۰ درصد از سلول های چربی سالم می مانند. البته اگر سوخت و ساز بدن شما بالا باشد، در طول زمان به طور طبیعی چربی را جذب می کند و شاید نیاز به تزریق دوباره داشته باشید.

دوران نقاهت تزریق چربی چقدر است؟

باز هم بستگی به ناحیه ی مورد نظر دارد. اگر تزریق در لب ها انجام شود نیاز به ریکاوری خاصی نیست و شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق به روال عادی برگردید. فقط ممکن است کمی تورم در ناحیه ی لب ها داشته باشید که موقتی است و بعد از یک هفته از بین خواهد رفت.

اگر تزریق در نواحی بزرگ تر انجام شود، تورم غیر عادی رخ نخواهد داد اما برای یک تا دو هفته باید از فشار وارد کردن به ناحیه ی مورد نظر جلوگیری کنید.

هزینه ی تزریق چربی چقدر است؟

هزینه تزریق چربی بستگی به آناتومی و خصوصیات بدن شما دارد. همچنین این که چربی از کدام قسمت از بدن شما قابل برداشت است و در کدام قسمت قصد کاشت چربی دارید نیز در هزینه ی تزریق تاثیر گذار هستند.

آیا تزریق چربی جای زخم می گذارد؟

تزریق و کاشت چربی با استفاده از سرنگ های کوچکی انجام می شود. این سرنگ ها سوراخ های جزئی روی پوست ایجاد می کنند تا چربی را در سطح زیرین پوست جای بدهند.

اما این سوراخ ها ماندگار نیستند و بعد از گذشت چند روز به طور کلی محو می شوند و نیازی به بخیه نخواهند داشت. پس خبری از جای زخم نیز نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *