تزریق چربی

تزریق چربی به خط اخم و فواید آن

تزریق چربی به خط اخم و فواید آن

تزریق چربی به خط اخم

تزریق چربی به عنوان یکی از روش های زیبایی درمانی برای رفع خطوط اخم که در اثر عوامل مختلف در صورت افراد به وجود می آیند کاربردی گسترده در علم نوین پزشکی دارد.

یکی از روش های درمانی که به منظور صاف کردن چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد تزریق چربی می باشد. تزریق چربی عمل جدید زیبایی می باشد که امروزه یکی از ابزارهای موفق علم نوین پزشکی به شمار می رود.

تزریق چربی به خط اخم

در پیوند چربی از مقدار دقیقی سلول های جوان و سالم چربی برای تزریق به محل دقیقی از بدن مانند خط اخم، ” تزریق چربی به پیشانی ” ، خط خنده و ….. استفاده می شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

برای تزریق چربی به خط اخم و قسمت های دیگر صورت مقدار چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود و به همین دلیل است که این روش غیر جراحی را می توان روشی با میزان ماندگاری بالا  و مناسب به شمار آورد.

تزریق چربی به خط اخم

این روش کاملا امن است و خطر چندانی برای فرد به وجود نمی آورد. همچنین این روش به نوعی تعادل را در شکل ظاهری بدن فرد ایجاد می کند.

با انتخاب این فرآیند، چربی ها از نقاطی در بدن که فرد نیازی به تجمع چربی در آن ها احساس نمی کنند به نقاطی منتقل می شوند که حضور چربی در آن ها برای فرد مفید تر خواهد بود و ظاهر جذاب تری به او خواهد بخشید.

امروزه افراد بسیار زیادی در سراسر دنیا با بهره گرفتن از چربی موجود در بدن خودشان، به چهره و یا نقاط دیگری از بدن، حجم، طراوت و شادابی بیشتری می بخشند.

چین و چروک های پیشانی و خط اخم موجب می شود که چهره و ظاهر فرد نگران، اخمو، پرتنش و پیر به نظر برسد. امروزه روش های مختلفی برای جوان سازی پیشانی و از بین بردن خط اخم وجود دارد و در این میان تزریق چربی یک روش کارآمد و قابل اعتماد به شمار می رود.

این روش به منظور حجم دهی مجدد به چهره هایی که بر اثر افزایش سن کم حجم شده اند می تواند به صورت مستقل مورد استفاده قرار گیرد و یا در کنار روش های جراحی دیگر بسته به نظر پزشک معالج دارای کاربردی گسترده می باشد.

آتروفی یا کوچک شدن صورت دربرگیرنده بافت نرم و تغییر استخوانی صورت می باشد که تاثیر مستقیم در هر دو زاویه بینی- پیشانی و بینی- لب دارد.

به کارگیری تزریق چربی موفقیت آمیز علاوه بر این که می تواند خط اخم و چین و چروک های قسمت های مختلف صورت را برطرف کند می تواند روند آرتروفی یا کوچک شدن صورت را نیز کنترل کند.

زمانی که فاکتورهای رشد عروق در سلول های چربی با موفقیت پیوند شده باشند تاثیر مستقیم در روند تحلیل استخوان های صورت می گذارند. تزریق چربی به خط اخم زمانی کاربرد دارد که خط های عمیق و یا چروک های عمیقی بین دو ابرو ایجاد شده باشد و باعث بی احساس نشان دادن چهره فرد شود.

ظاهر شدن خطوطی مثل خطوط اخم روی چهره، می تواند فرد را به مراتب پیرتر از سن واقعی او نشان بدهد. این اتفاق ممکن است موجب شود که فرد احساس رضایت کافی را در مورد چهره اش نداشته باشند و حتی در مواردی، افسردگی را تجربه کند.

تزریق چربی به عنوان یک روش مدرن و امن، می تواند احساس رضایت فرد نسبت به چهره خودش را به او برگرداند. البته نتایج تزریق چربی همیشگی نخواهد بود اما امکان پشت سر گذاشتن تزریق های مجدد، همواره برای فرد وجود خواهد داشت.

مزایا و فواید مهم تزریق چربی به خط اخم

روش تزریق چربی برای خط اخم از آنجایی که در ناحیه حساسی از صورت انجام می شود باید به دقت بررسی شود اما این روش مزایای نیز دارد که مهم ترین مزیت های تزریق چربی به خط اخم شامل موارد زیر می باشد:

1- با توجه به این که در این روش چربی از بافت بدن خود فرد برداشته می شود عوارض جانبی مانند احساس وجود شیئ خارجی در بدن بیمار وجود ندارد.

برای  سال ها از کلاژن برای تزریق به این خطوط استفاده شده اما ممکن است در مواردی، بدن واکنش هایی آلرژیک به ژل های تزریقی نشان بدهد و آن ها را به عنوان ماده ای «بیگانه» شناسایی کند.

در مورد چربی اما این اتفاق به هیچ وجه رخ نمی دهد و همواره چربی ها را به عنوان یک عنصر خودی می شناسد. از آن جایی که این چربی ها از بدن خود فرد گرفته شده اند، در نقطه جدید پس زده نمی شوند و احتمال ابتلا به عفونت ها را نیز به شکل محسوسی کاهش می دهند.

 

2- امکان انجام فعالیت های روزمره پس از تزریق چربی به خط اخم وجود دارد.

نهایتا فرد تا چند روز باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند اما با تزریق چربی، بدن نیاز به استراحت طولانی مدت ندارد و فرد می تواند خیلی زود در موقعیت شغلی خود حاضر شود و فعالیت های عادی را پشت سر بگذارد. این یکی از مزیت های بسیار مهم تزریق چربی به خط اخم محسوب می شود.

3- پس از تزریق هیچ زخمی بر روی صورت فرد دیده نمی شود.همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که نتایج ناشی از تزریق چربی کاملا طبیعی به نظر می رسوند و ابدا موجب ایجاد حالتی مصنوعی برای صورت فرد نخواهند شد.

از آن جایی که در این روش جای زخمی روی بدن فرد باقی نمی ماند، طبیعتا دوران رسیدن به بهبودی کامل نیز برای او بسیار کوتاه خواهد بود.

4- با توجه به این که در این روش بافت چربی به شیوه مناسب برداشته می شود می تواند برای مدت زمان طولانی در بدن فرد زنده بماند و ماندگاری طولانی داشته باشد.

یکی از برتری های تزریق چربی از بدن فرد نسبت به روش هایی مثل تزریق ژل و یا بوتاکس، به ماندگاری بیشتر چربی ها مربوط می شود.

البته بخشی از سلول های چربی به محض انجام تزریق، جذب بدن می شوند اما پزشک با علم به این موضوع، چربی بیشتری تزریق می کند تا حتی در صورت جذب شدن سلول های چربی، نتیجه نهایی کار برای فرد رضایت بخش باشد.

 

5- پس از تزریق چربی به خط اخم اعتماد به نفس از دست رفته به بیمار باز می گردد و فرد چهره ای جوانتر و زیباتر خواهد داشت.

6- مهم ترین مزیت استفاده از روش تزریق چربی به خط اخم را می توان کمترین کبودی، تورم و پس زدن پیوند به شمار آورد.

عوارض جانبی پس از انجام این فرآیند، بسیار جزئی هستند و در بیشتر موارد، خیلی زود از بین می روند.

تنها در حالتی که این فرایند در شرایط غیر استاندارد صورت گرفته باشد و یا پزشک از تبحر کافی در این مورد برخوردار نباشد، ممکن است عوارض جانبی برای مدت بیشتری در بدن فرد باقی بمانند.

 

7- اصلاح کردن فرم بدن: برداشتن چربی از شکم، میان تنه، ران و سایر مناطق بدن انجام می گیرد و موجب اصلاح فرم کلی بدن بیمار می شود.

افراد متقاضی تزریق چربی به خط اخم، حتی می توانند این فعالیت را به صورت همزمان با عمل های زیبایی دیگری مثل لیپوماتیک انجام بدهند.

در این صورت، همه چربی های زائد آن ها از نقاط مختلف بدن برداشته می شود و سپس بخشی از این چربی ها، برای تزریق به خم اخم مورد استفاده قرار می گیرند.

 

در بین مواد پرکننده یا فیلر، چربی به دلیل کم خطر بودن بهترین آنها به شمار می رود.

تنها نکته ای که در ارتباط با تزریق چربی به خط اخم و سایر نقاط صورت و بدن وجود دارد این است که ممکن است به ندرت نیاز به ترمیم وجود داشته باشد که به سادگی قابل اصلاح بوده و این امر عارضه محسوب نمی شود.

با توجه به این که تزریق چربی به خط اخم نیازمند دقت و تجربه کافی می باشد بیمار بهتر است برای انجام این روش درمانی به متخصصین با تجربه مراجعه کند، زیرا اگر فرآیند آماده سازی چربی با روش صحیح انجام نشود موجب از بین رفتن سلول های چربی می شود، در نتیجه پس از تزریق چهره فرد هیچ گونه تغییری نمی کند.

در این فرآیند، ابتدا باید چربی مورد نیاز برای تزریق را از بدن فرد خارج کرد. سپس خالص سازی چربی صورت می گیرد تا این ماده، از خون و سایر مایعات جدا شود. مرحله نهایی نیز انجام تزریق به نقاط تعیین شده خواهد بود. یک پزشک ماهر و باتجربه، باید حین تزریق به چند نکته مهم و کلیدی توجه کند.

اول اینکه حجم چربی های تزریق شده حتما مناسب باشد و این تزریق، بیشتر ویا کمتر از نیاز فرد صورت نگیرد و دوم اینکه چربی درست به نقطه انتخاب شده تزریق شود و وارد بخشی اشتباهی از صورت فرد نشود.

موارد مورد توجه برای تزریق چربی به خط اخم

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از طریق تزریق چربی به خط اخم یا هر قسمت دیگری از بدن بهتر است انجام این روش درمانی در اتاق عمل انجام شود و نیاز است امکانات بی حسی فراهم باشد تا بتوان چربی مورد نیاز را با روش صحیح از بیمار گرفت.

توصیه هایی که پس از تزریق چربی به خط اخم و نواحی دیگر صورت به بیماران می شود شامل موارد زیر می باشد:

پس از تزریق چربی از ماساژ و دستکاری ناحیه و استفاده بیش از حد از عضلات صورت خودداری کنید.

حداقل تا چند روز پس از تزریق چربی، به سراغ فعالیت های سنگین ورزشی نروید. چرا که این کار ممکن است موجب وارد شدن فشار به چربی ها و حرکت کردن آن ها در صورت شما شود.

یک هفته پس از گذشت زمان تزریق چربی بهتر است برای چک ناحیه تزریق دهنده و ناحیه تزریق شده به پزشک معالج مراجعه کنید. 6 تا 8 هفته پس از تزریق به منظور چک مشاهده نتایج حاصل شده به پزشک معالج مراجعه کنید.

در صورتی که از تزریق چربی به خط اخم رضایت کافی نداشته باشید پس از گذشت سه ماه می توانید به صورت مجدد از این روش درمانی استفاده کنید و به نتیجه مطلوب برسید.

اگر هم از نتیجه نهایی این کار رضایت داشتند، پس از پایان دوران تاثیر آن روی صورت، می توانید این تزریق را دوباره تکرار کنید. البته مهم است که برای تزریق دوباره چربی، بیش از حد عجله به خرج ندهید و اجازه بدهید که آثار اولین تزریق کاملا از روی صورت محو شود.

در ارتباط با این موضوع که تزریق چربی به خط اخم و نواحی دیگر صورت برای چه افرادی مناسب می باشد باید گفت بهتر است استفاده از این روش غیر جراحی در سنین بالاتر صورت گیرد و سن تزریق چربی با پزشک معالج چک شود. میزان ماندگاری سلول های چربی پیوندی مشخص نیست و میزان ماندگاری چربی به تکنیک فراهم آوری چربی و تکنیک تزریق بستگی دارد.

تزریق چربی به خط اخم برای افرادی مناسب است که دارای چربی اضافی در نواحی دیگر بدن خود باشند و افراد لاغر برای انجام این روش درمانی کاندیدای مناسبی نمی باشند.

البته افرادی که میزان لاغری آن ها غیرطبیعی نیست، همچنان برای انجام این تزریق شانس دارند اما افرادی که سطح چربی در بدن آن ها بیش از حد پایین به نظر می رسد، قادر به انجام این فرآیند نیستند.

همچنین برای تزریق چربی به خط اخم نیاز است که فردی که قرار است تزریق چربی برای او انجام شود از سلامت کامل برخوردار باشد و بیماری خاصی نیز نداشته باشد. چربی مناطق خارجی ران و باسن به دلیل این که با رژیم غذایی کم نمی شود بهترین مناطق بدن برای برداشت چربی و انجام عمل تزریق می باشند.

تزریق چربی به وسیله سوزن های بسیار ریز و مخصوص به نقاط مد نظر تزریق می شود. این کار باید به دقت انجام شود و گاهی برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است بیمار چندین بار اقدام به تزریق چربی به ناحیه مورد نظر کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *