درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2 (2 رای)

تزریق چربی به خط اخم و فواید آن

تزریق چربی به خط اخم

تزریق چربی به عنوان یکی از روش های زیبایی درمانی برای رفع خطوط اخم که در اثر عوامل مختلف در صورت افراد به وجود می آیند کاربردی گسترده در علم نوین پزشکی دارد.

یکی از روش های درمانی که به منظور صاف کردن چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می گیرد تزریق چربی می باشد. تزریق چربی عمل جدید زیبایی می باشد که امروزه یکی از ابزارهای موفق علم نوین پزشکی به شمار می رود.

تزریق چربی به خط اخم

در پیوند چربی از مقدار دقیقی سلول های جوان و سالم چربی برای تزریق به محل دقیقی از بدن مانند خط اخم، ” تزریق چربی به پیشانی ” ، خط خنده و ….. استفاده می شود.

برای تزریق چربی به خط اخم و قسمت های دیگر صورت مقدار چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود و به همین دلیل است که این روش غیر جراحی را می توان روشی با میزان ماندگاری بالا  و مناسب به شمار آورد.

تزریق چربی به خط اخم

چین و چروک های پیشانی و خط اخم موجب می شود که چهره و ظاهر فرد نگران، اخمو، پرتنش و پیر به نظر برسد. امروزه روش های مختلفی برای جوان سازی پیشانی و از بین بردن خط اخم وجود دارد و در این میان تزریق چربی یک روش کارآمد و قابل اعتماد به شمار می رود.

این روش به منظور حجم دهی مجدد به چهره هایی که بر اثر افزایش سن کم حجم شده اند می تواند به صورت مستقل مورد استفاده قرار گیرد و یا در کنار روش های جراحی دیگر بسته به نظر پزشک معالج دارای کاربردی گسترده می باشد.

آتروفی یا کوچک شدن صورت دربرگیرنده بافت نرم و تغییر استخوانی صورت می باشد که تاثیر مستقیم در هر دو زاویه بینی- پیشانی و بینی- لب دارد.

به کارگیری تزریق چربی موفقیت آمیز علاوه بر این که می تواند خط اخم و چین و چروک های قسمت های مختلف صورت را برطرف کند می تواند روند آرتروفی یا کوچک شدن صورت را نیز کنترل کند.

زمانی که فاکتورهای رشد عروق در سلول های چربی با موفقیت پیوند شده باشند تاثیر مستقیم در روند تحلیل استخوان های صورت می گذارند. تزریق چربی به خط اخم زمانی کاربرد دارد که خط های عمیق و یا چروک های عمیقی بین دو ابرو ایجاد شده باشد و باعث بی احساس نشان دادن چهره فرد شود.

مشاهده مطلب
بهترین دکتر تزریق چربی

مزایا و فواید مهم تزریق چربی به خط اخم

روش تزریق چربی برای خط اخم از آنجایی که در ناحیه حساسی از صورت انجام می شود باید به دقت بررسی شود اما این روش مزایای نیز دارد که مهم ترین مزیت های تزریق چربی به خط اخم شامل موارد زیر می باشد:

  1. با توجه به این که در این روش چربی از بافت بدن خود فرد برداشته می شود عوارض جانبی مانند احساس وجود شیئ خارجی در بدن بیمار وجود ندارد.
  2. امکان انجام فعالیت های روزمره پس از تزریق چربی به خط اخم وجود دارد.
  3. پس از تزریق هیچ زخمی بر روی صورت فرد دیده نمی شود.
  4. با توجه به این که در این روش بافت چربی به شیوه مناسب برداشته می شود می تواند برای مدت زمان طولانی در بدن فرد زنده بماند و ماندگاری طولانی داشته باشد.
  5. پس از تزریق چربی به خط اخم اعتماد به نفس از دست رفته به بیمار باز می گردد و فرد چهره ای جوانتر و زیباتر خواهد داشت.
  6. مهم ترین مزیت استفاده از روش تزریق چربی به خط اخم را می توان کمترین کبودی، تورم و پس زدن پیوند به شمار آورد.
  7. اصلاح کردن فرم بدن: برداشتن چربی از شکم، میان تنه، ران و سایر مناطق بدن انجام می گیرد و موجب اصلاح فرم کلی بدن بیمار می شود.

در بین مواد پرکننده یا فیلر، چربی به دلیل کم خطر بودن بهترین آنها به شمار می رود.

تنها نکته ای که در ارتباط با تزریق چربی به خط اخم و سایر نقاط صورت و بدن وجود دارد این است که ممکن است به ندرت نیاز به ترمیم وجود داشته باشد که به سادگی قابل اصلاح بوده و این امر عارضه محسوب نمی شود.

با توجه به این که تزریق چربی به خط اخم نیازمند دقت و تجربه کافی می باشد بیمار بهتر است برای انجام این روش درمانی به متخصصین با تجربه مراجعه کند، زیرا اگر فرآیند آماده سازی چربی با روش صحیح انجام نشود موجب از بین رفتن سلول های چربی می شود، در نتیجه پس از تزریق چهره فرد هیچ گونه تغییری نمی کند.

موارد مورد توجه برای تزریق چربی به خط اخم

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از طریق تزریق چربی به خط اخم یا هر قسمت دیگری از بدن بهتر است انجام این روش درمانی در اتاق عمل انجام شود و نیاز است امکانات بی حسی فراهم باشد تا بتوان چربی مورد نیاز را با روش صحیح از بیمار گرفت.

مشاهده مطلب
تزریق چربی برای کدام ناحیه مناسب می باشد ؟

توصیه هایی که پس از تزریق چربی به خط اخم و نواحی دیگر صورت به بیماران می شود شامل موارد زیر می باشد:

پس از تزریق چربی از ماساژ و دستکاری ناحیه و استفاده بیش از حد از عضلات صورت خودداری کنید.

یک هفته پس از گذشت زمان تزریق چربی بهتر است برای چک ناحیه تزریق دهنده و ناحیه تزریق شده به پزشک معالج مراجعه کنید. 6 تا 8 هفته پس از تزریق به منظور چک مشاهده نتایج حاصل شده به پزشک معالج مراجعه کنید.

در صورتی که از تزریق چربی به خط اخم رضایت کافی نداشته باشید پس از گذشت سه ماه می توانید به صورت مجدد از این روش درمانی استفاده کنید و به نتیجه مطلوب برسید.

در ارتباط با این موضوع که تزریق چربی به خط اخم و نواحی دیگر صورت برای چه افرادی مناسب می باشد باید گفت بهتر است استفاده از این روش غیر جراحی در سنین بالاتر صورت گیرد و سن تزریق چربی با پزشک معالج چک شود. میزان ماندگاری سلول های چربی پیوندی مشخص نیست و میزان ماندگاری چربی به تکنیک فراهم آوری چربی و تکنیک تزریق بستگی دارد.

تزریق چربی به خط اخم برای افرادی مناسب است که دارای چربی اضافی در نواحی دیگر بدن خود باشند و افراد لاغر برای انجام این روش درمانی کاندیدای مناسبی نمی باشند.

همچنین برای تزریق چربی به خط اخم نیاز است که فردی که قرار است تزریق چربی برای او انجام شود از سلامت کامل برخوردار باشد و بیماری خاصی نیز نداشته باشد. چربی مناطق خارجی ران و باسن به دلیل این که با رژیم غذایی کم نمی شود بهترین مناطق بدن برای برداشت چربی و انجام عمل تزریق می باشند.

تزریق چربی به وسیله سوزن های بسیار ریز و مخصوص به نقاط مد نظر تزریق می شود. این کار باید به دقت انجام شود و گاهی برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است بیمار چندین بار اقدام به تزریق چربی به ناحیه مورد نظر کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2 (2 رای)

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع