ترمیم مو

مزایا ترمیم مو به روش PRP چیست ؟

مزایا ترمیم مو به روش PRP چیست ؟

مزایا ترمیم مو به روش PRP

قبل از این که شما را از مزایا ترمیم مو به روش PRP آگاه کنیم، توضیح مختصری راجع به این روش جدید ترمیم مو به شما ارائه می دهیم و در ادامه این مقاله به صورت مفصل راجع به مزایای روش PRP با شما صحبت می کنیم.

مزایا ترمیم مو به روش PRP چیست

چه مزیتی در روند ترمیم مو به روش PRP سبب موفقیت آن شده است؟

ترمیم مو به روش PRP یک روش درمانی برای افرادی است که با مشکل ریزش مو مواجه شده اند. این روش ترمیمی در نواحی مختلف بدن قابل استفاده است. روش PRP ممکن است که به بازگرداندن رشد مو کمک کند. پزشکان معمولا از این روش در ترمیم بیماری طاسی با الگوی مردانه استفاده می کنند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در این بیماری شایع، فولیکول های مو کوچک شده و در نتیجه موها در آن ناحیه شروع به ریزش می کنند. اگر چه ترمیم مو به روش PRP یک روش نوین در ترمیم مو است اما شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد این روش می تواند رشد مو را تقویت کند.

پزشکان در این روش پلاکت های غلیظ خون را استخراج کرده و این پلاکت ها را به مناطقی که دچار ریزش مو شده اند تزریق می کنند. به این صورت پلاکت ها به رشد مجدد و تقویت رشد مو کمک می کنند.

مزایا ترمیم مو به روش PRP چیست

در واقع PRP حاوی طیف وسیعی از فاکتورهای رشد و پروتئین ها است که باعث ترمیم بافت می شود. مزایای ترمیم مو به روش PRP نیز مانند سایر روش های ترمیم بسیار است. در این مقاله برخی از مهم ترین مزایا ترمیم مو به روش PRP را برای شما بیان می کنیم.

ترمیم مو به روش PRP چه مزیت هایی دارد؟

مزایا ترمیم مو به روش PRP شامل موارد بسیاری است اما از جمله مهم ترین مزایای ترمیم مو به روش PRP این است که روش PRP باعث کاهش ریزش مو، افزایش قطر موها و افزایش تراکم رشد مو می شود. در واقع از مهم ترین مزایای روش PRP به این است که به عنوان یک درمان کاملا طبیعی برای ریزش مو استفاده می شود.

روش جدید ترمیم مو به روش PRP بهترین روش ترمیمی است که برای افراد با ریزش مو آندروژنتیک کاربرد داشته و به رشد مجدد موهای آن ها کمک می کند.

از موارد دیگر مزایا ترمیم مو به روش PRP این است که پزشکان در این روش از پلاکت های کاملا طبیعی بدن خود بیماران استفاده می کنند؛ بنابراین هیچ گونه مواد شیمیایی در این روش استفاده نمی شود. در واقع در ترمیم مو به روش PRP یک متخصص پزشکی خون را از رگ های خونی موجود در بازو فرد بیمار بیرون می کشد. سپس نمونه خون را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهند.

در این دستگاه خون با سرعت بسیار بالا شروع به چرخش کرده و پلاکت ها از خون جدا می شوند؛ و در نهایت پزشک پلاکت ها را به صورت هدفمند در نواحی پوست سر تزریق می کند؛ بنابراین تنها پلاکت های خون خود شماست که دوباره به بدنتان اما در یک ناحیه دیگر باز می گردد و این از جمله مزایا روش PRP است.

یکی دیگر از مزایای ترمیم مو به روش PRP مدت زمان کم انجام این روش است. ترمیم مو به این روش حدود یک ساعت طول می کشد؛ و این زمان بسیار کوتاهی بوده که قطعا می تواند از بهترین مزایا ترمیم مو به روش PRP برای بیماران کم حوصله باشد.

از نظر تعداد جلسات نیز ترمیم مو به این روش بنا به تشخیص پزشک می تواند در دفعات مختلفی انجام شود. ممکن است پزشک هر 3 تا 6 ماه تا زمانی که از قطع ریزش مو مطمئن شود، تزریقات را ادامه دهد؛ بنابراین تعداد جلسات محدود نیز از مزایا روش PRP است.

مورد دیگر از مزایا روش PRP این است که افراد بعد از ترمیم مو می توانند به راحتی به فعالیت های عادی و روزمره خود ادامه دهند. البته لازم به ذکر است که رعایت برخی رژیم های غذایی با توجه به توصیه پزشک می تواند به روند ترمیم مو کمک شایانی کند.

به عنوان مثال ممکن است پزشک از شما بخواهد مصرف پروتئین ها را افزایش دهید؛ و یا اینکه مواد غذایی دارای آهن بیشتری استفاده کنید. همچنین استفاده از روغن دانه کدو تنبل نیز به بهبود روند ترمیم به این روش کمک خواهد کرد.

در کنار رژیم غذایی اکثر پزشکان توصیه می کنند که بیمار بعد از رشد مجدد مو به روش PRP پوست سر خود را به دفعات ماساژ دهد تا فولیکول ها تقویت شده مزایا روش PRP سریعتر حاصل شود.

آیا نتایج ترمیم مو به روش PRP شما را شگفت زده می کند؟

اگر چه Hair repair به روش PRP روشی نوین در علم پزشکی و زیبایی شناسی محسوب می شود؛ اما نتایج و مزایا ترمیم مو به روش PRP بسیاری از پزشکان و بیماران را شگفت زده کرده است. معمولا اکثر افرادی که دچار ریزش مو خفیف تا متوسط شده اند این روش را به عنوان بهترین روش جهت ترمیم موهای خود انتخاب می کنند.

با این حال بهتر است توجه داشته باشید که روش جدید ترمیم مو به روش PRP ممکن است برای برخی انواع خاص الگوی ریزش مو کارایی نداشته باشد؛ بنابراین بهتر است قبل از انجام ترمیم به این روش، از پزشک خود سوال کند که آیا از این روش نتیجه گرفته و مزایای روش PRP شامل الگوی ریزش مو شما می شود یا خیر.

ترمیم مو به روش PRP نسبت به سایر روش ها چه مزیت هایی دارد؟

مزایا ترمیم مو به روش PRP نسبت به سایر روش های ترمیم دارای برتری هایی است. از جمله اینکه در بسیاری از روش های ترمیم مو، داروهایی توسط پزشک جهت جلوگیری از ریزش مو تجویز می شود؛ اما اکثر این داروها دارای منبع شیمیایی می باشند که ممکن است به سایر متابولیت های بدن شما آسیب وارد کنند.

این در حالی است که رشد مجدد مو به روش PRP روشی کاملا طبیعی بوده و پزشک از هیچ گونه دارو یا مواد شیمیایی استفاده نمی کند. تنها در برخی موارد خاص شاید پزشک مجبور باشد که جهت افزایش عملکرد تزریق PRP، برخی داروها را برای بیمار تجویز کند؛ اما بهتر است بدانید که همین داروها نیز به صورت موقتی بوده و کمترین آسیب را به بدن فرد بیمار وارد می کنند.

همچنین یکی دیگر از مزایا ترمیم مو به روش PRP نسبت به سایر روش های ترمیم، مدت زمان کوتاه این روش است. شما در ترمیم موهای خود به روش PRP طی جلسات کمتر و کوتاه تری نسبت به سایر روش های ترمیم مو به نتیجه می رسید.

همچنین بسیاری از پزشکان جهت ترمیم مو ممکن است از برخی روش های مصنوعی استفاده کنند؛ اما یکی از مزایا روش PRP این است که پزشک از روشی کاملا طبیعی استفاده می کند. شما پس اتمام دوره ترمیم مو به این روش مشاهده خواهید کرد که موهای طبیعی خودتان شروع به رشد می کند.

فرم، رنگ و الگوی رشد موهای شما در رشد مجدد مو در کاشت مو به روش PRP کاملا حفظ می شود. این در حالی است که برخی از روش های ترمیم باعث می شوند که فرم یا حتی رنگ موهای جدید بیمار نسبت به موهای طبیعی او کاملا متفاوت باشد.

آیا انجام ترمیم مو به روش PRP برای همه دارای نتایج مثبت است؟

تا به امروز روش ها و متدهای بسیار زیادی در زمینه عمل های زیبایی و درمانی ابداع شده است و در دنیا در حال استفاده از آن ها می باشند. اما روش های بسیار نادری وجود دارند که انجام آنها برای تمامی افراد متقاضی آن دارای نتایج مثبت و مطلوب نمی باشد.

کاشت مو و یا ترمیم مو به روش PRP نیز از جمله روش هایی است که انجام آن برای هر فردی دارای نتایج مثبتی نیست و ممکن است در برخی از افراد نتایج و مزیت های ذکر شده در قسمت های فوق را به همراه نداشته باشد.

البته عمده معیار ها و شرایطی که باید برای استفاده از این روش دارا بود تقریبا در اکثر روش های درمانی و زیبایی موجود در دنیا مشترک می باشد که در زیر به آن ها به طور کامل پرداخته شده است.

تمامی مواردی که در قسمت زیر به آن پرداخته شده مواردی هستند که مانع از نتیجه گیری مطلوب برای شخص می شوند و ممکن است به همین دلیل کاندید مناسبی برای انجام این روش درمانی به شمار نروند.

  1. افراد به دلایل مختلف مجبور هستند از داروهای رقیق کننده خون و ضد انعقادی استفاده کنند ممکن است در حین انجام عمل دچار مشکلاتی شوند و به همین علت بهتر است قبل از عمل با پزشک متخصص مشورت کنند.
  2. برخی از افراد ممکن است از سیگار یا دخانیات استفاده کنند که به دلیل عوارض منفی آن در روند بهبودی بهتر است قبل از انجام عمل استعمال آن را به کلی قطع کنید.
  3. استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی از دیگر معیار های مهم این عمل به حساب می آید و به همین منظور افرادی که سابقه اعتیاد به مواد مخدر و یا مشروبات الکلی را دارند کاندید مناسبی برای انجام این اقدام به شمار نمی روند.
  4. یکی دیگر از شرایط مورد نیاز عدم وجود عفونت های کوچک یا بزرگ در نواحی هدف می باشد. افرادی که به دلایل مختلف دچار عفونت شده اند باید انجام این اقدام را به تعویق بیندازند تا ناحیه هدف به بهبودی کامل خود برسد.
  5. افرادی که در گذشته یا حال به بیماری سرطان مبتلا شده اند نیز برای انجام این اقدام مناسب نیستند و بهتر است از روش های دیگر استفاده کنند.
  6. افرادی که به بیماری های کبدی مزمن مبتلا شده اند نیز باید قبل از استفاده از آن با یک پزشک متخصص در این زمینه به خوبی مشورت کرده و در صورت صلاحدید، از این درمانی زیبایی برای ترمیم موهای خود استفاده نمایند.
  7. از دیگر مشکلاتی که مانع از استفاده شخص مورد نظر از روش ترمیم مو PRP می شود، وجود مشکلات و بیماری های پوستی در فرد می باشد. این دسته از افراد معمولا نمی توانند به نتایج مطلوب و مثبتی از این روش دست یابند.
  8. افرادی که دارای مشکلات خاصی در پلاکت های خود هستند. به عنوان مثال افرادی که دارای سندرم اختلالات پلاکتی هستند گزینه مناسبی برای استفاده از این اقدام به شمار نمی روند.
  9. برای استفاده از پلاکت های خونی جهت ترمیم مو به روش PRP لازم است که فرد از بابت تعداد پلاکت های خونی هیچ گونه مشکلی نداشته باشد و به مقدار کافی از پلاکت های خونی جهت برداشت بهره مند باشد.
  10. افرادی که دارای مشکلات و بیماری های غددی هستند و غدد بدنی آن ها به طور طبیعی و نرمال فعالیت نمی کنند نیز ممکن است برای استفاده از این اقدام به مشکلاتی بر بخورند.

همان گونه که در موارد فوق به آن اشاره شد در حالت کلی افرادی که دارای مشکلات و بیماری های خاصی هستند گزینه های مناسبی جهت استفاده از ترمیم مو به روش PRP به شمار نمی روند.

لذا افرادی که دارای سلامت فیزیکی و بدنی مناسبی هستند از جمله بهترین کاندیدهای این اقدام به شمار رفته و می توانند بدون هیچ مشکل و نگرانی از این بابت، از این روش استفاده کنند.

انتخاب کلینک و پزشک تاثیر گذار بر مزایا روش PRP

بنابراین تمام افرادی که ریزش مو را در موهای سر خود و یا حتی موهای سایر قسمت های بدن مثل ریش و سبیل مشاهده می کنند می توانند با آگاهی از مزایا روش PRP این روش ترمیمی را جهت کنترل ریزش مو و رشد مجدد موهای خود انتخاب کنند؛ اما توصیه می کنیم که اگر می خواهید از تمام مزایا ترمیم مو به روش PRP بهره مند شوید در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت کنید. از آن جا که روش PRP روشی نوین است، سعی کنید از تخصص و مهارت پزشک خود در انجام این روش های جدید ترمیم مو اطمینان حاصل کنید.

البته امروزه تمام کلینیک های زیبایی که در ایران و دنیا در حال فعالیت هستند خدمات مرتبط با این روش را برای کاربران و متقاضیان خود ارائه نمی کنند و تنها برخی از کلینیک ها از دانش و تکنولوژی مربوط به این نوع اقدام بهره مند بوده و آن را ارائه می دهند.

اما همانطور که می دانید انجام ترمیم با استفاده از روش PRP نیازمند به تخصص و دانش و همچنین تکنولوژی و ابزار مخصوص این اقدام می باشد. بنابراین پزشکانی که از دانش و مهارت کافی در زمینه این روش برخوردار نیستند نمی توانند نتایج مثبتی را برای شخص متقاضی به وجود آورند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *