ترمیم مو

ترمیم مو برای چه افرادی مناسب است ؟

ترمیم مو برای چه افرادی مناسب است ؟

ترمیم مو برای چه افرادی مناسب است ؟

ترمیم مو می تواند ظاهر و حس خوبی در افرادی که از مو های کم پشت خود رنج می برند، ایجاد کند و بسیار زیاد در حل این مشکل موثر واقع شود. با این وجود، همه افراد نامزد مناسبی برای ترمیم مو نیستند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

افراد نباید انتظارات غیر واقعی از ترمیم مو به روش کاشت مو یا باقی روش ها  داشته باشند و باید واقع بیینانه با این مسئله برخورد کنند تا بعد از عمل، نتایج رضایت بخشی برایشان حاصل شود.

ترمیم مو برای چه افرادی مناسب است ؟

به همین منظور به تمامی افراد متقاضی استفاده از این اقدامات توصیه می شود که حتما با آگاهی و مطالعه در رابطه با این روش ها با چشمانی باز به روی جوانب آن تصمیم خود را بگیرند.

حتما به یاد داشته باشید که هرکس مقدار  موهای اهدا کننده ی مخصوص به خود را دارد و این مقدار مو برای اکثر افراد محدود است که به منطقه ی نازک مو منتقل می شود. در صورتی که موهای زائد برای افزایش مقدار در پیوند مو استفاده شود ممکن است انتظارات رضایت بخشی را برای شما حاصل نکند.

همچنین به این مسئله توجه کنید که این نوع درمان برای ترمیم مو یعنی جراحی آخرین گزینه درمان است و برای همه ی افراد مناسب نیست. جراحی باید آخرین مرحله از درمان شما باشد. اگر تصور می کنید که انجام جراحی های کوچک برای قطع ریزش موهای شما مناسب هستند، اشتباه می کنید.

بیمارانی هستند که موهای زیادی در پوست سرشان وجود دارد، و مبتلا به خطر ریزش مو می شوند که به آن ریزش شوک می گویند، که از عوارض خاص تروما در جراحی است.

ترمیم مو برای چه افرادی مناسب است ؟در بیشتر موارد این موهای از دست رفته بر نخواهد گشت و شما موهای نازک تری نسبت به قبل دارید. این یکی از دلایلی است که به شما نشان می دهد که کاندیدای خوبی برای این ترمیم مو به روش کاشت مو هستید یا خیر.

چه کسانی بهترین کاندید برای ترمیم مو هستند؟

طبیعتا برای انجام هر اقدام زیبایی و یا درمانی نیاز به وجود برخی شرایط و عوامل می باشد که به توان از انجام اقدام مورد نظر نتایج مطلوب و دلخواهی را بدست آورد. کاشت مو نیز همانند بسیاری از اقدامات دیگر نیاز به شرایط ایده آلی دارد که در صورت وجود می تواند شرایط دستیابی به بهترین نتیجه را مهیا سازد.

 1. مردانی که بیش از 5 سال دارای طاسی مو هستند و الگوی موی مردانه خود را از دست داده اند و یا در مقیاس نورود به کلاس 3 و یا بالاتر رسیده اند.
 2. مردانی که واقع بین هستند و این مسئله را درک می کنند که ممکن است ریزش موهایشان ادامه داشته باشد و برای جلوگیری از این ریزش باید داروهای تجویز شده را مصرف کنند، تا جایی که ریزش موهایشان متوقف شود و بیشتر موهای خود را حفظ کنند.
 3. مردانی که سال هاست هیچ مویی نداشتند و این به آن ها ثابت شده و برای جوان تر شدن، علاقه به ترمیم مو دائمی از روش  کاشت مو دارند.
 4. مردان و زنانی که به دلیل سوختگی و یا آسیب هایی( روحی)، موهای خود را از دست داده اند می توانند از این روش استفاده کنند.
 5. مردان و زنانی که به دلیل انجام روش های آرایشی مثل قیچی کردن( این عمل برای جوان تر به نظر رسیدن استفاده می شود)، مو های خود را از دست داده اند.
 6. برخی از خانم و یا آقایان ممکن است در اثر مشکلات خاص از جمله اختلالات هورمونی دچار ریزش شدید مو های بدن و سر خود شوند و زیبایی و جذابیت خود را تا حد زیادی از دست دهند. این دسته از افراد کاندید مناسبی برای استفاده از روش کاشت مو محسوب می شوند و می توانند با این روش به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.
 7. افرادی که در قسمت جلوی سر خود دچار ریزش مو و یا طاسی سر شده اند نیز در صورتی که بانک موی مناسب و با کیفیتی داشته باشند جزء بهترین کاندیدای کاشت مو به شمار می روند. البته لازم به ذکر است که هر چقدر میزان ریزش مو و طاسی کمتر باشد می توانند تراکم بیشتری را در آن ایجاد کرده و به نتایج ایده آل تری دست پیدا کنند.
 8. امروزه روش های بسیار متعددی برای افزایش تراکم مو ها و یا رفع ریزش موها در دنیا ابداع شده است. در صورتی که فرد مورد نظر نتوانست با استفاده از این روش به نتایج دلخواه و مثبتی دست پیدا کند می تواند از روش های مختلف کاشت جهت رسیدن به اهداف خود استفاده نماید.
 9. یکی از معیار هایی که شخص متقاضی انجام کاشت مو باید داشته باشد، صبوری و شکیبایی است. برخی از افراد خواهان رسیدن به نتایج مطلوب و دلخواه خود در مدت زمان کوتاهی می باشند و از طرفی با توجه به این که نتایج نهایی پیوند مو نیاز به حداقل چند ماه زمان دارد، لذا افراد با صبر و شکیبایی بالا کاندید بسیار مناسبی محسوب می شوند.
 10. از جمله مهم ترین شرایط برای افراد و کاندیدای مناسب جهت انجام این اقدام دارا بودن سلامتی جسمی می باشد. معمولا افرادی که دارای بیماری های خاصی مانند دیابت و یا بیماری های مرتبط به پوست هستند گزینه های مناسبی برای استفاده از این اقدام به شمار نمی روند.
 11. افرادی که در ناحیه سر دارای پوستی نرم و انعطاف پذیر تر هستند شرایط بهتری برای کاشت نسبت به سایر افراد دارند؛ زیرا انجام مراحل کاشت مو برای این دسته از افراد بسیار راحت تر است و همچنین عوارض جانبی همچون جای زخم و اسکار برای این دسته از افراد باقی نمی ماند.
 12. از دیگر کاندیدای مناسب انجام این اقدام می توان به افراد دارای موهای ضخیم و کلفت هستند اشاره کرد. معمولا در این دسته از افراد، موها دارای کیفیت بالا تری بوده و همچنین به سادگی می توان تراکم بالایی در موهای شخص به وجود آورد که باعث دستیابی به نتایج بهتر نیز می شود.
 13. افرادی که قصد استفاده از روش های پیوند مو را دارند باید اطلاعات و آگاهی کاملی از جوانب و نتایج حاصل از این اقدام داشته باشند و به خوبی در رابطه با آن تحقیق و بررسی کنند تا انتظارات و خواسته های معقول و منطقی داشته باشند.
 14. افرادی که مطمئن هستند تمامی نکات و توصیه های پزشک را در رابطه با مراقبت های بعد از کاشت به طور منظم و کامل انجام خواهند داد؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است برای آن ها مشکلات متعددی پیش بیاید، به نتیجه ایده آل و دلخواه خود نرسند و زمان و پول خود را به هدر دهند.

چه عواملی باعث می شود که شما کاندیدای خوبی برای ترمیم مو شوید؟

 رنگ موی شما :

رنگ موی شما و ارتباط آن با رنگ پوست زیرین شما از اهمیت بالایی در ترمیم مو به روش کاشت مو برخوردار است. هرچه تضاد رنگ بین پوست سرشما و رنگ موی شما کمتر باشد، منجر به موفقیت بیشتر در عمل کاشت مو می شود. به این دلیل که باعث ایجاد پوشش بهتری می شود.

به عنوان مثال: افرادی که دارای مو بور هستند، وقتی دچار ریزش مو می شوند طاسی آن ها بیشتر دیده می شود، به این دلیل که آن ها پوست روشن و بوری دارند، مو و پوست باهم ترکیب شده و طاسی را بیشتر نمایان می کنند.

لازم به ذکر است که افرادی که دارای موهای تیره و پوستی روشن تر هستند به دلیل اختلافات رنگی، خط رویش موی آن ها به سادگی قابل رویت است و این عامل باعث می شود که جلوه مناسبی در زیبایی آن به چشم نیاید. به همین علت افرادی که مو و پوستی روشن دارند خط رویش آن ها با چشم نمی آید و زیبایی بیشتر از سایر افراد بدست می آورند.

شکل و ضخامت موی  شما :

سطح مقطع موی شما بسیار مهم است. کالیبر یا سطح مقطع در شناسایی بهترین کاندید ترمیم مو مهم است. افرادی که موی نازکی دارند و دارای طاسی در وسط موهای خود هستند، مشکل طاسی آن ها واضح تر است وهمان قسمتی هم که دارای مو می باشد، پوشش دهی خوبی ندارند و موها کم پشت به نظر می رسند.

با توجه به این که پوشاندن پوست سر با موهای برداشت شده و یا به نوعی کاشت با تراکم بالا در روش های کاشت مو بسیار دشوار است ، بنابراین هرچه مو ضخیم تر باشد، این پوشانندگی بالاتر رفته و در نتیجه عمل ترمیم مو به روش کاشت مو موفقیت آمیزتری خواهید داشت.

شکل موهای فردی شما نیز نقش به سازی در این روند دارند به این صورت که، هرچه مو های شما مجعد یا فرتر باشد پوشانندگی نیز بیشتر خواهد بود. یک نمونه ی عالی از این، موهای آفریقایی ها است.

این نوع از جنس مو تمایل به وز و ضخیم تر شدن دارند، به همین دلیل دارای پوشانندگی فوق العاده ای است و پوست سر پر نشان داده و هیچ نوری را از خود منعکس نمی کند که باعث کم پشت نشان دادن آن شود.

انعطاف پوست سر شما :

هرچه پوست سر انعطاف پذیری داشته باشید بهتر است و درموفقیت عمل شما موثرتر است. ولی اگر پوست سر شما محکم باشد و هیچ انعطافی نداشته باشد احتمال پیوند ویا ترمیم موفق بعید است. اگر شما پوست سر بسیار محکمی دارید این عمل برای شما مناسب نیست.

همچنین لازم به ذکر است افرادی که دارای پوست نرم و انعطاف پذیر تری هستند علاوه بر دستیابی به نتایج مثبت و ایده آل، جای زخم و آثار کمتری از انجام این روش ها بر روی پوست سر آن ها باقی می ماند.

داشتن پوست سری سالم و بدون هیچ بیماری :

شما نباید  بیماری پوستی یا دا الثعلب (نوعی از بیماری طاسی) داشته باشید. اگر شما دارای چنین پوست سری هستید نباید ترمیم مو به روش کاشت مو را انجام دهید چون مردان مبتلا به این نوع مشکلات پوستی پیوندی که انجام می دهند دارای اهدا کننده ی ناسالم هستند ودر نتیجه این عمل پوچ و بی فایده است. اگر این اهدا را انجام دهید پول و وقت خود را هدر داده اید.

داشتن پول کافی :

ترمیم مو به پول فراوانی نیاز دارد، پس قبل از شروع این نوع از درمان نباید خساست به خرج دهید. ممکن است این نکته ناراحت کننده باشد، اما کسانی که کمبود بودجه دارند هرگز نباید به سمت این عمل بروند زیرا ترمیم یا کاشت مو نیاز به زمان طولانی برای حل یک مشکل طولانی دارد و ممکن است چندین عمل انجام شود.

نمی توان ناتمام  آن را رها کرد و انتظار یک نتیجه مطلوب داشت. اگر این عمل را ناتمام رها کنید، هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود و شما وقت خود را هدر داده اید  پس مهم است که بابت پول کافی اطمینان حاصل کنید.

چه افرادی روش ترمیم موی  دارویی برایشان  مناسب است؟

دو سوم مردان در سن 35 سالگی، دچار ریزش مو هستند و تعداد آن ها بعد از 50 سالگی به 80 درصد می رسد، تنها مردان دچار این مشکل نیستند، بلکه زنان نیز نصف این آمار را به خود اختصاص می دهند.

امروزه متاسفانه افراد زیادی هستند که امید کاذب می دهند و فقط قصد خالی کردن جیب شما را دارند با این وجود که می دانند در بعضی افراد نتیجه ی کامل حاصل نمی شود.

درمان غیر جراحی برای ترمیم مو : اگر شما دچار ریزش موهستید نباید سریعا به مرحله ی اخر فکر کنید. گاهی اوقات گزینه هایی مانند: شامپو ها، مکمل ها و داروهای ترکیبی موثر واقع می شوند و گاهی اوقات جواب معکوس می دهند، این در صورتی است که شما دچار ریزش موی زیاد باشید.

افرادی که ژنتیکی دچار ریزش مو هستند، مکمل های غذایی و ویتامین می توانند بسیار زیاد به این افراد کمک کنند و نتیجه ی خوبی با استفاده از شامپوها و داروها کسب کنند و برای ترمیم مو نیاز به کاشت مو ندارند.

Hair repair به روش جراحی برای کسانی که ریزش موی بسیاری دارند و دارای طاسی هستند که داروها و مکمل جوابگوی آن ها نیست بیشتر اوقات نتایج رضایت بخشی به ارمغان می آورد. این مسئله را در نظر داشته باشید که پیشرفت بسیاری طی چند دهه اخیر اتفاق افتاده است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *