تزریق چربی

عوامل ماندگاری بیشتر اثرات بعد از تزریق چربی

عوامل ماندگاری بیشتر اثرات بعد از تزریق چربی

عوامل ماندگاری بیشتر اثرات بعد از تزریق چربی

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به عوامل ماندگاری بیشتر اثرات بعد از تزریق چربی، اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره کارهایی که باید در طول دوره ریکاوری انجام بدهید،

اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. تزریق چربی با استخراج چربی از نقاطی از بدن که ذخیره چربی بیشتری دارند، شروع شده و با تزریق آنها به نقاط جدید از بدن پایان می یابد. تکنیک تزریق چربی به جوانسازی صورت، رفع اسکار، افزایش حجم باسن، ” تزریق چربی به سینه ” و غیره کمک زیادی می کند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

در تزریق چربی، تنها بخشی از سلول های چربی در بخش جدید از بدن زنده می مانند. درصد چربی هایی که زنده می مانند، در هر بیماری متفاوت است و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد؛

بعد از تزریق چربی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

مثل حجم چربی هایی تزریق شده، میزان سفتی و قابلیت انعطاف پذیری پوست در آن ناحیه، نحوه مراقبت بیمار از چربی های تزریق شده در طول دوره ریکاوری و کلی فاکتور دیگر.

همه ی جراحان بر این باورند که کارهایی که بیمار در طول دوره ریکاوری انجام می دهد، مستقیما بر روی قابلیت زنده ماندن چربی های تزریق شده تاثیر می گذارد.

تزریق چربی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارهای زیادی وجود دارد که می تواند به سلول های چربی تزریق شده در بدن شما کمک کند تا بعد از تزریق هم زنده بمانند و ماندگاری اثرات تزریق چربی را هم افزایش بدهند.

تزریق چربی یکی از روش هایی است که افراد می توانند از آن در راستای از بین بردن مشکلات خود استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوند. تزریق چربی یکی از روش های کاملا پیشرفته و نوین در زمینه ی زیبایی می باشد که توانسته است مشکلات ریز و درشت افراد را در زمینه های مختلف از بین برده و آن ها را از شر مشکلات و همچنین درد سرهایی که برای آنان در پی داشت از بین ببرد.

تزریق چربی معمولا با هدف از بین بردن چین و چروک و بیش تر از آن برای افزایش چربی نقاطی از بدن که بنا به دلیل هایی دارای حجم کمتری است و این کم تر بودن حجم سبب شده است تا فرد در ناحیه ی مورد نظر احساس کاستی و همچنین به صورت کلی دارای احساسات منفی در مقابل این ناحیه باشد. افراد می توانند این مشکل را با استفاده از تزریق چربی بر طرف کنند.

پر کاربردترین موارد تزریق کردن چربی این دو مورد بودند تا زمانی که توسط پزشکان و همچنین دانشمندان تحقیقاتی به عمل آمد تا درباره ی کارایی این روش بررسی های بیش تری به عمل آید. پس از انجام این بررسی ها متوجه این موضوع شده اند که این روش می تواند برای از بین بردن لاغری و همچنین از بین بردن بیماری آرتریت نیز موفق عمل کند.

امروزه افراد می توانند بسیاری از مشکلاتی که برای آن ها وجود دارد را با استفاده از این روش حل کنند. تزریق کردن چربی به دلیل این که از مواد شیمیایی بهره نمی برد و از چربی خود افراد برای انجام کمک می گیرد مورد اطمینان و همچنین مورد اعتماد مردم می باشد. امروزه با بیش تر شدن سطح علمی و همچنین فرهنگ مردم استفاده از مواد شیمیایی بسیار کاهش پیدا کرده است.

 10 نمونه از کارهای که به ماندگاری بیشتر اثرات بعد از تزریق چربی کمک می کند :

1- بعد از تزریق چربی، به تغذیه سلول های چربی هم اهمیت بدهید

بعد از تزریق چربی، شما باید کالری بیشتری مصرف کنید تا به سلول های چربی خود به اندازه کافی خونرسانی کنید. از غذاهای مغذی استفاده کنید که سرشار از چربی های سالم، ویتامین ها و مواد معدنی هستند مثل :

  1. ماهی قزل آلا، یکی از غذاهایی که امروزه مصرف آن توسط دانشمندان و همچنین کارشناسان تغذیه برای عموم مردم بیش از پیش توصیه می گردد. خوشبختانه در کشورمان ماهی قزل آلا به صورت کامل در اختیار مردم قرار می گرد و می توان این نوع ماهی را در همه جای کشور پیدا کرد. ماهی قزل آلا سرشار از امگا 3 بوده و افراد باید در طول هفته از این غذا استفاده کنند.
  2. آووکادو، این ماده غذایی جز دسته ی سبزیجات می باشد. این ماده دارای مواد معدنی بسیاری بوده و به تازگی مورد توجه کارشناسان تغذیه قرار گرفته است. استفاده از این نوع سبزی در کشورمان بسیار کم می باشد و افراد هنوز با آووکادو آشنایی کاملی ندارند.
  3. گردو، افراد ممکن است این جمله را که شکل هر میوه با هرکدام از اعضای بدن مشابه باشد برای آن ناحیه بسیار مفید است را شنیده باشند. می توان گفت که این جمله تا حد بسیار زیادی درست بوده و گردو عمل کرد ذهن و مغز افراد را بسیار بهبود می بخشد. استفاده از گردو نیز برای افراد توصیه می گردد و بهتر است از این ماده ی غذایی در طول روز به صورت مختصر استفاده شود.
  4. بادام
  5. روغن زیتون
  6. روغن نارگیل

2- درست بخوابید

بعد از تزریق چربی، در هنگام خواب نباید آسیبی به سلول های چربی وارد نمایید. شکل درست خوابیدن بعد از تزریق چربی به این صورت است که نباید روی محلی که چربی تزریق کرده اید بخوابید.

مثلا، اگر تجربه ” تزریق چربی در باسن ” داشته اید، می توانید روی شکمتان و یا به سمت پهلوهایتان بخوابید. اگر برای جوانسازی صورتتان تزریق چربی انجام داده اید، به پشت بخوابید و از قرار دادن صورتتان بطور مستقیم بر روی بالش خودداری کنید؛

البته روش صحیح خوابیدن هم به این صورت است که صورت روی بالش قرار نگیرد زیرا اینکار به مروز زمان باعث ایجاد چین و چروک های دائمی بر روی صورت می شود.

در کشورمان علل خصوص در میان قشر جوان مسئله ی خواب اهمیت چندانی ندارد و معمولا در کشور و در میان قشر جوان این مسئله به طور کلی نادیده گرفته می شود.

افراد باید رعایت این موضوع را جدی بگیرند چرا که در صورت نادیده گرفتن این موضوع ممکن است مشکلات بسیار زیادی برای آن ها به وجود بیاید که سبب ایجاد درد سر و همچنین صرف هزینه های بیهوده به دلیل بی توجهی به این موضوع شود.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در صورت بی خوابی و یا این که کم خوابی برای افراد به سراغ افراد بیاید پرخاشگری و همچنین مشکلات عصبی می باشد. افراد در صورتی که خواب کافی در طول روز نداشته باشند و یا در طول هفته خواب کافی نداشته و در روز های تعطیل هفته به صورت کامل نخوابند به دلیل نداشتن نظم در این مورد و یا کلا بی خوابی دچار چنین مشکلاتی خواهند شد.

3- رانندگی نکنید

اگر به تازگی تجربه تزریق چربی به باسن داشته اید، تا 2 هفته نباید رانندگی کنید. البته کسانی که تزریق چربی در صورت داشته اند، می توانند بعد از 1 الی 2 روز رانندگی کنند.

هنگامی که رانندگی می کنید، نه تنها روی چربی هایی که تزریق کرده اید، می نشینید بلکه وقتی پدال را فشار می دهید به باسن و قسمت پشت بدنتان هم فشار زیادی وارد می کنید.

این فشارها هم باعث کاهش ماندگاری اثرات تزریق چربی می شود. اگر بتوانید طی 6 الی 8 هفته رانندگی نکنید، احتمال زنده ماندن چربی های تزریق شده در باسن هم بطور قابل توجهی افزایش می یابد.

4- روی ران هایتان بنشینید

این مورد هم مثل شماره قبل، برای کسانی مفید است که تجربه تزریق چربی در باسن داشته اند. نباید مستقیم روی باسن خودتان بنشینید. یکی از کارهایی که می تواند برای شما مفید باشد، این است که سعی کنید وزن خودتان را روی ران هایتان بیاندازید تا فشاری به باسن وارد نشود.

5- به هیچ وجه سیگار نکشید

سیگار نکشیدن بسیار مهم است زیرا سیگار دوره ی ریکاوری و بهبودی شما را بعد از تزریق چربی به تعویق می اندازد؛ سیگار بر روی اکسیژن و مواد مغذی موجود در خون تاثیر می گذارد.

وقتی چربی تزریق می کنید، سلول های چربی به خون رسانی نیاز دارند تا بتوانند زنده بمانند. سیگار کشیدن باعث سخت تر شدن فرآیند ساخت رگ های خونی جدید برای خونرسانی به سلول های چربی در بدن هم می شود.

6- شروع به ورزش کنید (البته در زمان درست)

معمولا افراد با بالاتر رفتن سن خود احساس می کنند که باید برای سلامتی خود ورزش کنند، کاری که در گذشته آن را انجام نداده اند و یا افراد احساس می کنند که برای افزایش سلامتی باید بیش تر ورزش کنند. هر دوی این دیدگاه ها اشتباه بوده و افراد باید برای رسیدن به این هدف برنامه داشته باشند و از این برنامه در طول زندگی خود پیروی کنند.

شما باید از ورزش های سخت و طاقت فرسا در طول چند ماه اول بعد از تزریق چربی خودداری کنید. البته شما می توانید بعد از تزریق چربی، ورزش های سبکی را انجام بدهید، مثل پیاده روی کوتاه مدت. شما باید از هر نوع حرکتی که باعث می شود به نقاطی که چربی تزریق کرده اید فشاری وارد شود هم خودداری نمایید.

بعد از حدود 8 هفته، سلول های چربی به خوبی در بخش مورد نظر ثابت می شوند و انجام ورزش های منظم می تواند به خون رسانی به چربی ها کمک کند.

ورزش باعث بهبود خونرسانی به بافت های بدن می شود و عرق کردن هم به خروج مواد سمی از بدن کمک می کند. فقط از ورزش هایی خودداری کنید که به شما فشار وارد می کنند، به بدن آسیب می زنند و باعث جمع شدن چربی ها می شوند.

در واقع بیمار نباید ورزش هایی را انجام بدهد که باعث سوزاندن مقدار زیادی از کالری های بدن می شود.

افراد زمانی که سوخت و ساز بدن خود را بیش از اندازه بالا برند دچار لاغری خواهند شد. این یعنی این که افراد مشکل خود را دوباره برای خود به دلیل سهل انگاری به وجود آورده اند. افراد بهتر است از یک برنامه ی تمرینی مناسب جهت انجام ورزش در طول روز استفاده کنند.

7- تزریق پلاکت های غنی از پلاسما

چند سالی است که جراحان از پلاکت های غنی از پلاسما به منظور کاهش آسیب های وارد شده به بدن استفاده می کنند. اخیرا، پلاکت های غنی از پلاسما به حوزه جراحی های زیبایی هم وارد شده اند.

تزریق پلاکت های غنی از پلاسما در حین فرآیند تزریق چربی می تواند بسیار مفید باشد. برای تزریق پلاکت های غنی از پلاسما، از شما خون گرفته می شود و فاکتورهای رشد خون از هم جدا می شوند.

نگرانی اصلی در حین تزریق چربی این است که سلول های چربی بتوانند به خوبی از نظر خون تامین بشوند و تزریق پلاکت های غنی از پلاسما هم می تواند فاکتورهای رشد مورد نیاز سلول های چربی را به خوبی تامین کند. شما می توانید قبل از تزریق چربی، در مورد تزریق پلاکت های غنی از پلاسما با جراح خود صحبت کنید.

8- از آب و مواد معدنی به مقدار کافی استفاده کنید

آب رسانی باعث سلامتی بدن می شود و بدن در طی دوره ریکاوری به آب نیاز دارد تا مواد اضافی را از بافت های بدن دور نگاه دارد و مواد مغذی را به آنها برساند. جدا از مصرف آب، مطمئن شوید که الکترولیت، نمک های معدنی و سایر مواد معدنی که بدنتان نیاز دارد هم در رژیم غذاییتان موجود است.

شما می توانید مواد مورد نیاز بدنتان را با نوشیدنی های سالم و یا اضافه کردن مقدار کمی از نمک های معدنی (موجود در کوه ها) به رژیم غذاییتان بدست بیاورید.

9- وزنتان را ثابت نگه دارید

اگر بعد از تزریق چربی، وزن بدنتان دائما تغییر می کند، تاثیر منفی روی نتایج حاصل از تزریق چربی می گذارد. برای مثال، کاهش وزن می تواند میزان چربی صورت را در بیمارانی که سابقه تزریق چربی به صورت داشته اند را تا حد قابل توجهی کاهش بدهد.

10- لباس های مناسب بپوشید

جدا از پوشیدن لباس هایی که متخصص بعد از تزریق چربی به شما پیشنهاد می دهد، شما باید لباس هایی بپوشید که به ترمیم بافت های بدن شما در طی دوره ریکاوری هم کمک کند.

وارد کردن هر گونه فشار به چربی های تزریق شده می تواند باعث مردن سلول های چربی بشود. بیمار نباید از لباس های تنگ در طی دوره ریکاوری خود استفاده کند.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات عمل تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *