تزریق چربی

تزریق چربی به چانه و مزایای آن

تزریق چربی به چانه و مزایای آن

تزریق چربی به چانه و مزایای آن

تزریق چربی به چانه یکی از بهترین و موثرترین روش هایی است که جهت رفع ایرادات ظاهری چانه استفاده می شود که در زیبایی چهره و حالت صورت تاثیر بسزایی دارد.

البته انجام تزریق باید تحت نظر یک متخصص صورت گرفته و میزان تزریق چربی و انتخاب نوع مناسب از آن در قسمت های مختلف برای رفع ایرادی که در چانه موجود است باید با ارزیابی درست پزشک مربوطه باشد.

تزریق چربی به چانه

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

پس از یک تزریق حرفه ای و صحیح در نهایت تعادل در اجزای چهره ایجاد می شود و در نتیجه جذابیت صورت دو چندان می شود.

تزریق چربی به چانه سبب فرم دهی مطلوب در چانه و ایجاد برجستگی به اندازه ای که تقارن در اجزای صورت و گردن به وجود آید انجام می گیرد.

در واقع تزریق چربی یک از روش های غیر جراحی مناسب برای افرادی می باشد که می خواهند ظاهر چهره خود را در مدت زمانی کوتاه و با بهترین هزینه ممکن بهبود بخشیده و نتایج تزریق را به سرعت مشاهده کنند.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی و ژل به چانه

زمانی که از روش تزریق چربی برای چانه استفاده می شود حتی اگر میزان این تزریق کم باشد تغییراتی شگرف در ظاهر فک و صورت ایجاد نموده و حتی می تواند ظاهری زیباتر را برای گردن نیز موجب شود. چانه یکی از نقاط بسیار مهم بدن به شمار می رود و در متعادل به نظر رسیدن ظاهر فرد، تاثیر بسیار مهمی ایفا می کند.

حالت چانه افراد نقشی کلیدی در حالت کلی چهره او دارد و به همین خاطر است که امروزه افراد مختلف، روش هایی مثل تزریق چربی به چانه را برای داشتن ظاهری بهتر، امتحان می کنند.

در گذشته، معمولا از روش های جراحی برای و ایمپلنت های دائمی برای تغییر ظاهر چانه ها استفاده می شد اما این روش ها هم ریسک زیادی داشتند، هم درد زیادی را به فرد تحمیل می کردند، هم هزینه های فراوانی به همراه می آوردند و هم یک دوره ریکاوری طولانی داشتند. به وجود آمدن روش هایی مثل تزریق چربی، بسیاری از این مشکلات را برطرف کرده است.

برای حالت دهی به چانه با استفاده از ژل از انواع ژل دائمی و غیر دائمی استفاده می شود.

در ابتدای امر متخصصی که قرار است تزریق را انجام دهد آناتومی چهره فرد را به شکلی صحیح بررسی نموده و در صورت عقب بودن  این قسمت اقدام به انتخاب ژل و تزریق آن در قسمت هایی می کند که ایراد را به بهترین شکل ممکن رفع کند.

تزریق چربی، راه و روشی برای جوانسازی پوست و به طور کلی چهره فرد به شمار می‌رود. یک روش امن که به جراحی نیاز ندارد و می تواند در زمانی بسیار کوتاه، انجام شود.

افرادی که به سراغ این روش می روند، معمولا از وضعیت ظاهری چانه خود رضایت ندارند.اگر این افراد از وضعیت سلامتی مطلوبی برخوردار باشند، با بیماری های خونی، پوستی و عصبی دست و پنجه نرم کنند، به صورت مستمر از سیگار و الکل استفاده نکنند، آلرژی حاد نداشته باشند و دائما از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنند، گزینه های ایده آلی برای پشت سر گذاشتن این تزریق خواهند بود. تزریقی که آن ها را برای مدتی، به شکل ظاهری مطلوب خودشان می‌رساند.

ژل هایی که برای تزریق با عنوان غیر دائمی شناخته می شوند از جنس سیلیکون انتخاب شده اند تا برای پوست حساسیت ایجاد نکنند و در صورتی که فرد از نوع تزریق ناراضی باشد در نتیجه می توان آن را اصلاح نمود.

از آنجایی که این نوع ژل ها با عنوان غیر دائمی در نهایت می توانند توسط بدن جذب شوند پس از گذشت مدت زمانی در حدود 6 ماه وضعیت چانه به حالت قبل از تزریق بر می گردد از این رو به این  روش غیر دائمی گفته می شود.

در این موارد اگر فرد از تزریق قبلی رضایت کامل داشته باشد می تواند به شکل دوره ای عمل تزریق را تکرار کند.

در واقع دائمی نبودن شاید در نگاه اول یکی از نقاط ضعف این فرآیند به شمار برود اما در حقیقت، این موضوع می تواند به یک نقطه قوت مهم نیز در مورد آن تبدیل شود.

چرا که اگر به هر دلیلی نتیجه این تزریق برای افراد راضی کننده نبود، آثار آن ظرف چند ماه از بین می رود و هیچکس ناچار نیست برای همیشه، با آثار به جا مانده از این تزریق به زندگی ادامه بدهد.

بعضی از افراد می توانند در تزریق بدون توجه به نتیجه ای که از تزریق اول گرفته اند، میزان چربی را بیشتر یا کمتر کنند. همچنین بعضی ها نیز می توانند پزشک خود را تغییر بدهد و برای دومین تزریق، به سراغ یک پزشک معتبر تر بروند.

کاربرد تزریق چربی به چانه در موارد مختلف

با استفاده از تزریق چربی به چانه می توان موارد زیر را برای رفع ایراد چانه در نظر داشت.

جهت درمان افتادگی چانه می توان با استفاده از تزریق چربی به میزان مناسب استفاده کرد و حجم دلخواه از چربی را به گونه ای که آناتومی درست صورت حفظ شود به خط چانه اضافه نمود. انتخاب میزان درست چربی برای تزریق، موضوع بسیار مهمی به نظر می‌ رسد.

چرا که از یک سو اگر سلول های چربی در محل تزریق بیش از حد باشند، شرایط برای مرگ بسیاری از این سلول ها فراهم می شود و عملا نتایج مطلوب کار از دست می رود. از سوی دیگر نیز تزریق بیش از حد چربی به صورت، ممکن است نتیجه ای کاملا مصنوعی و دوست نداشتنی برای ظاهر فرد ایجاد کند.

در این صورت پوست چانه که دچار افتادگی شده به سمت بالا کشیده می شود و در عین حال زیبایی گردن را نیز دوچندان جلوه می دهد.

زمانی که چین و چروک در ظاهر چانه به وجود آمده باشد برای درمان آن می توان از تزریق چربی استفاده کرد. در این صورت با پر کردن چربی در قسمت هایی که دچار گود شدگی هستند برای رفع ایراد استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای تزریق چربی به چانه برای افرادی که فک آنها عقب است و می خواهند که خط فک خود را به شکلی مناسب بهبود بخشند.

مزایای تزریق چربی به چانه

در واقع استفاده از روش تزریق چربی به گونه ای است که مقداری از چربی البته به میزان کم از خود فردی که می خواهد این عمل را انجام دهد گرفته می شود. روش انجام تزریق چربی با استفاده از سوزن های کوچک امکان پذیر می باشد.

این روش مدت زمان کمی نیاز دارد از این رو مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد. برای این که درد تزریق به میزان زیادی کاهش پیدا کند از بی حس کننده ها استفاده می شود.

در این فرآیند به جای بیهوشی عمومی، بی حسی موضعی مورد استفاده قرار می گیرند و همین اتفاق، عوارض این کار را به شکل قابل توجهی کاهش خواهد داد.

علاوه بر این، از آن جایی که در این روش از چربی‌های خود فرد استفاده می شود، امکان ابتلا به انواع عفونت ها در آن بسیار پایین است و همچنین، بدن به هیچ وجه چربی های خودی را پس نمی زند.

عکس تزریق چربی

رسیدن به شرایط ظاهری مطلوب و ایده آل، یکی دیگر از مزایای مهم تزریق چربی به چانه به شمار می رود. بهبود وضعیت ظاهری و جوانسازی چهره، اعتماد به نفس زیادی به افراد می دهد و در روابط شخصی و اجتماعی، شرایط ایده آل تری را برای آن ها به وجود می آورد.

در جهتی که بتوان نتایج تزریق را به درستی بررسی کرد متخصص این امر تزریق را با تعداد زیاد و به حجم کم انجام می دهد تا بتواند در حین تزریق نتیجه را بررسی کند. در واقع این روش به دلیل این که در صورت نارضایتی برگشت پذیر می باشد مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد.

بهبودی پس از تزریق چربی به چانه به سرعت امکان پذیر می باشد و یک روش ایمن محسوب می شود که غیر تهاجمی نیز هست از این رو با وجود حصول نتیجه سریع و بهبود ظاهر چانه انتخاب بسیاری از افراد قرار می گیرد.

یکی دیگر از مزایایی که ” تزریق چربی طبیعی ” دارد این است که ظاهری را برای پوست ایجاد می کند که احساس جوانی دوباره به پوست می بخشد.

وجود ظاهری طبیعی به گونه ای که مشخص نیست چه عملی بر روی چهره انجام شده است می تواند احساس رضایت را در فرد به وجود آورد.

از آنجایی که پس از تزریق چربی برای این که بهبودی کامل حاصل شود نیازی به استراحت نیست از این رو فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را به بهترین شکل ممکن مانند قبل از تزریق انجام دهد.

البته این بهبودی تنها به شرطی حاصل می شود که فرد، به خوبی به دستورالعمل‌ های پزشک عمل کند و مراقبت های بعد از تزریق چربی را به خوبی پشت سر بگذارد.

این موضوع اهمیت زیادی دارد که فرد حداقل تا 2 روز پس از تزریق چربی، به سراغ فعالیت های سنگین ورزشی نرود و گردش خون در بدن خود را به شکل قابل توجهی افزایش ندهد. علاوه بر این، دست زدن و مالش دادن نقطه انجام تزریق در چانه، یکی از عوامل دیگری است که فرد باید از آن پرهیز کنند.

عدم استفاده از سیگار و الکل در اولین روزهای بعد از عمل و همچنین پرهیز از تابش اشعه مستقیم و مداوم خورشید نیز در روزهای بعد از تزریق، حیاتی خواهند بود.

مراحل انجام تزریق چربی به چانه

اولین مرحله برای تزریق چربی برداشت چربی می باشد که از کانولا که برای جمع آوری چربی استفاده می شود. کانولا مکشی مناسب برای جمع آوری چربی ایجاد می نماید.

در واقع در این روش که پس از بی حسی شروع می شود برش هایی در روی پوست شکم برای برداشت چربی از بافت های چربی ایجاد می گردد.

در مرحله بعد چربی هایی که از بافت های چربی جمع شده اند با یک دستگاه پردازش تصفیه می شوند تا آماده تزریق باشند. در واقع این چربی های خالص برای تزریق توسط سرنگ های ریز آماده می شود.

در مرحله بعدی قسمت هایی از چانه که قرار است تزریق در آن ناحیه صورت بگیرد استرلیزه می شود و در نهایت سوزن یا کانولا وارد بافت پوست شده و تزریق تا زمانی که نتیجه دلخواه به وجود آید ادامه خواهد داشت.

بعضی از افراد می توانند تزریق چربی را به صورت همزمان با فعالیت های دیگر زیبایی مثل لیپوساکشن و یا لیپوماتیک انجام بدهند. در این صورت، چربی های زائد به طور کامل از بدن خارج می شوند و سپس بخشی از این چربی ها، برای تزریق به چانه فرد مورد استفاده قرار می گیرند.

هیچ الزامی وجود ندارد که تزریق چربی، درست بعد از برداشت آن انجام شود. می توان چربی ها را برای مدتی فریز کرد و این دو عمل را در دو شرایط زمانی متفاوت انجام داد.

پس از تزریق ممکن است کمی قرمزی روی پوست مشاهده شود که با قرار دادن پک های یخ روی چانه بهبودی حاصل می شود و در نهایت التهاب و تورم نیز کاهش خواهد یافت.

نتایج اولیه تزریق چربی، خیلی زود در چهره فرد ظاهر می شوند اما برای رسیدن به نتایج مطلوب نهایی، فرد باید بسته به ویژگی های جسمی خودش، از چند روز تا چند هفته صبر کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی به گونه مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *