تزریق چربی

تزریق چربی در باسن در کلینیک پوست و مو رز

تزریق چربی در باسن در کلینیک پوست و مو رز

تزریق چربی در باسن

تزریق چربی در باسن به منظور برجسته سازی، افزایش سایز و تغییر شکل باسن انجام می شود. تزریق چربی در باسن در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. چربی مورد نیاز برای تزریق در باسن، از اندام هایی مثل شکم، ران، کمر و پشت بدن گرفته می شود و سپس به باسن تزریق می شود.

تزریق چربی در باسن

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق چربی در باسن در مقایسه با ایمپلنت باسن، نتایج رضایت بخش تری را به دنبال دارد و در اکثر موارد، ایمپلنت تغییر خاصی را در باسن ایجاد نکرده و باسن هنوز هم تخت است. احتمال جابجایی ایمپلنت در باسن هم بسیار بالاست و عوارض زیادی را برای بیمار به دنبال دارد.

تزریق چربی اما روشی مطمئن به شمار می رود و از آن جایی که چربی های تزریق شده از بدن خود فرد گرفته شده اند، بدن این چربی را پس نخواهد زد.

بر اساس آماری که از سوی بورد تخصصی جراحی زیبایی منتشر شده، مشخص شده است که از سال 2016 میزان استفاده از تزریق چربی به باسن در بین افراد 26 درصد رشد داشته است.

در نقطه مقابل اما میزان استفاده از ایمپلنت ها با نزول 18 درصدی همراه بوده است. این آمار نشان می دهد که افراد اعتماد زیادی به شیوه تزریق چربی دارند و این روش را یک روش مناسب به شمار می آورند.

در این مورد باید به یک نکته مهم دیگر نیز توجه کرد. تزریق چربی به باسن، تنها برای رسیدن به یک  حجم مطلوب در این نقطه از بدن نیست. در واقع قرار نیست افرادی که این تزریق را پشت سر می‌ گذارند، الزاما باسن های بسیار بزرگی داشته باشند.

این کار می‌ تواند برای شکل دادن به باسن و رساندن آن به فرم ظاهری مطلوب شما صورت بگیرد. در واقع انگیزه انجام این کار برای بسیاری از افراد نه حجیم تر کردن باسن، بلکه ساختن یک شکل جذاب برای آن است.

در ادامه با نحوه تزریق در باسن و سایر اطلاعات مربوط به آن بیشتر آشنا می شویم.

تزریق چربی

نحوه تزریق چربی در باسن

مراحل تزریق چربی در باسن عبارت است از :

1. بیهوشی بیمار :

برای راحتی بیمار و عدم احساس درد در حین لیپوساکشن و تزریق چربی، می توان از دو روش بیهوشی عمومی و بی هوشی وریدی (سیاهرگ) برای بیمار استفاده نمود. متخصص با توجه به شرایط بیمار، یکی از این دو روش را برای او انتخاب می کند.

2. برداشت چربی :

از لیپوساکشن برای برداشت چربی ها استفاده می شود؛ در لیپوساکشن، برش هایی کوچک و جزئی در نقاط مشخص شده از بدن بیمار ایجاد می شود. در نهایت، حجم مشخصی از چربی از نقاط مشخص شده در بدن خارج می شود.

البته شاید جراح تا 3 دفعه اقدام به استخراج چربی ها کند تا به مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق در باسن دست یابد.

3. فرآوری و خالص سازی چربی :

چربی های برداشته شده از بخش های مختلف بدن، در طی چند مرحله فرآوری می شوند تا سایر ترکیبات موجود در چربی (مثل خون و غیره) از آنها جدا بشوند. سپس چربی های خالص برای تزریق در باسن، در سرنگی ریخته می شوند.

4. تزریق چربی :

چربی در باسن به دو صورت سطحی و عمیق تزریق می شود تا بیمار شاهد بهترین نتایج باشد.

 آمادگی برای تزریق چربی در باسن

برای تزریق چربی در باسن :

 1. از شما آزمایش خون گرفته می شود
 2. داروهای خاصی به شما داده می شود و یا از شما خواسته می شود هیچگونه دارویی مصرف نکنید
 3. از سیگار کشیدن خودداری کنید
 4. از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را در حین لیپوساکشن افزایش می دهند
 5. اگر تزریق در باسن، برای شما بصورت سرپایی انجام بشود، از کسی بخواهید تا شما را به خانه برساند و در شب اول بعد از تزریق هم از کسی بخواهید تا پیشتان بماند.

کاندیداهای مناسب تزریق چربی به باسن

برای انجام این روش موثر برای شکل دادن به باسن، در درجه اول باید از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشید. اگر به بیماری های پوستی، مشکلات قلبی و عروقی و یا انواع حادی از آلرژی ها دچار باشید، گزینه های خوبی برای انجام این کار به شمار نمی روید.

علاوه بر این ورزشکاران در سطوح بسیار بالا و یا افرادی که درصد چربی اضافه در بدن آن ها بسیار پایین است هم نمی توانند مراحل برداشت چربی برای تزریق در باسن را به خوبی پشت سر بگذارند. در واقع آن‌ها کاندیداهای مناسبی برای این کار به شمار نمی روند.

انجام این کار، به وضعیت فعلی باسن فرد نیز بستگی خواهد داشت. به طور کلی 4 شکل مختلف از باسن وجود دارد. باسن A  شکل، V  شکل ، باسن مربعی و باسن دایره‌ای. افرادی که دارای باسن V  شکل هستند، کار دشوار تری برای رسیدن به نتایج مطلوب پس از تزریق چربی دارند.

در سایر افراد و به ویژه در باسن های دایره ای، این کار به مراتب ساده تر به نظر می رسد. علاوه بر این، مهم است که برای انجام این تزریق پوست بیش از حد سفت و یا بیش از حد شل نباشد. شرایط و رنگ مناسب پوست، انجام این تزریق را تسهیل خواهند کرد.

 مراقبت های بعد از تزریق چربی در باسن

 1. بعد از تزریق در باسن، از بیمار خواسته می شود تا 2 هفته از نشستن طولانی مدت خودداری کند؛ البته ممکن است بعضی از متخصص ها، بیشتر از 2 هفته از بیمار بخواهند که بصورت طولانی مدت در یک جا ننشیند. عدم نشستن طولانی مدت بیمار نکته ای است که بسیار اهمیت دارد زیرا نشستن می تواند به چربی های تزریق شده در باسن آسیب زیادی بزند.
 2. از بیمار خواسته می شود تا در هنگام خواب به پهلو بخوابد.
 3. در هنگام نشستن، بالشی را در پشت ماهیچه های پاهایتان قرار بدهید تا باعث بالا کشیدن باسن بشود و در نهایت فشاری به سلول های چربی وارد نشود.
 4. بعد از 6 الی 8 هفته، می توانید ورزش کنید.
 5. وقتی چربی های تزریق شده در ناحیه جدید به پایداری لازم رسیدند، دیگر انجام فعالیت‌های سنگین مانعی نخواهد داشت. در این مرحله، چربی های تزریق شده دیگر مشکلی با انجام فعالیت های سوزاننده چربی از سوی شما ندارند.
 6. پس از انجام تزریق، دستورالعمل‌هایی از سوی پزشک برای شما در نظر گرفته خواهد شد. رعایت این دستورالعمل ها برای رسیدن به نتایج مطلوب، بسیار مهم و کلیدی به نظر می رسند.

 مزایای تزریق چربی در باسن

 1. تزریق چربی در باسن باعث برداشتن چربی های اضافه از بدن بیمار می شود.
 2. برای تزریق در باسن، از چربی های خود بیمار استفاده می شود و بنابراین احتمال واکنش های آلرژیک کاهش می یابد.
 3. تزریق چربی به باسن می تواند بصورت همزمان با تزریق چربی در سینه ها هم انجام بشود.
 4. تزریق در باسن، نتایجی کاملا طبیعی را برای بیمار به دنبال دارد.
 5. نتایج حاصل از تزریق چربی به باسن، ماندگاری زیادی دارد.
 6. تزریق چربی به باسن، ظاهر مطلوب و دلخواه فرد را برای او به وجود خواهد آورد و در نتیجه اعتماد به نفس او را به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد.
 7. تزریق چربی در باسن، فرد را خیلی زود به تغییر مدنظرش خواهد رساند. این زمان در قیاس با روش های دیگر، بسیار کوتاه به نظر می رسد. برای مثال فردی که می خواهد از طریق حرکات ورزشی به چنین فرمی در باسن برسد، باید ماه ها و حتی در مواردی تا سال ها صبر کند.
 8. تزریق چربی به باسن، یک روشن امن و کم ریسک به شمار می رود وسلامتی فرد را به خطر نمی اندازد. عدم تزریق مواد خارجی به بدن، یکی از امتیازهای این روش محسوب می شود.

 عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی در باسن

تصمیم بیمار برای تزریق در باسن، کاملا شخصی است و بیمار باید از فواید ” تزریق چربی طبیعی ” در باسن به خوبی اطلاع یابد و همچنین در مورد مشکلات و عوارضی که تزریق چربی به باسن می تواند به دنبال داشته باشد هم از متخصص خود سوالاتی را بپرسد. عوارض و اثرات جانبی تزریق در باسن عبارت است از:

 1. اثرات جانبی بیهوشی
 2. خونریزی (هماتوما)
 3. عفونت
 4. ایجاد جراحت و زخم بر اثر لیپوساکشن و بهبود آنها در طولانی مدت
 5. انباشته شدن مایعات در بدن
 6. احساس بی حسی و کرختی در پوست
 7. از بین رفتن بافت چربی در زیر پوست
 8. درد شدید
 9. شل شدن پوست بدن
 10. رنگ پریدگی پوست و تورم طولانی مدت
 11. عدم تقارن بخش های مختلف باسن
 12. احتمال لخته شدن خون در رگها و مشکلات قلبی- ریوی
 13. نیاز به تزریق مجدد چربی
 14. ایجاد اسکارهای متعدد
 15. سوزش در نقاطی که بدن بیمار بخیه خورده است
 16. اگر بعد از تزریق چربی احساس نفس تنگی، درد در قفسه سینه و یا افزایش ضربان قلب کردید، حتما به متخصص مراجعه کنید.
 17. تزریق بیش از حد چربی باعث بوجود آمدن عوارضی مثل ایجاد کیست، توده و برآمدگی هایی در سطح باسن می شود.
 18. با کاهش وزن بیمار، سایز سلول های چربی تزریق شده در باسن هم کاهش می یابد و بنابراین بیمار شاهد کاهش حجم باسن خود خواهد بود.

چه تکنیک هایی می تواند ماندگاری سلول های چربی را در باسن افزایش بدهد؟

برداشت چربی ها به آرامی، با حجم کم و بدون آسیب به سلول های چربی می تواند باعث افزایش ماندگاری سلول های چربی تزریق شده در باسن بشود. جداسازی چربی از سایر مایعات با دستگاه سانتریفوژ انجام می شود و باید به سرعت در باسن تزریق بشوند تا ماندگاری آنها افزایش یابد.

تکنیک مورد استفاده در حین تزریق چربی به باسن باید به گونه ای باشد که به لایه های متخلفی از بافت باسن (چربی و ماهیچه) تزریق بشود. در واقع، تکنیک هایی که متخصص برای بیمار انتخاب می کند به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 1. سایز باسن بیمار و شکل آن
 2. مقدار چربی های اضافه ای که بیمار در بدنش دارد که می توان با لیپوساکشن آنها را از بدن خارج نمود
 3. اهداف بیمار از تزریق چربی در باسن
 4. کیفیت و قابلیت ارتجاعی پوست

نتایج تزریق چربی در باسن

نتایج تزریق چربی (fat injection) در باسن بصورت دائمی است؛ البته 50 الی 80 درصد از چربی ها بعد از تزریق در ناحیه باسن زنده می مانند که میزان دقیق آنها بستگی به مقدار چربی که تزریق شده، تکنیک های متخصص و مراقبت های بیمار دارد.

با این وجود چربی هایی که زنده مانده اند دیگر جابجا نمی شوند و خاصیت خودشان را نیز از دست نمی دهند. بلافاصله پس از انجام تزریق، شما متوجه تغییرات اولیه در باسن می شوید اما تا چند هفته بعد، این تغییرات به مرور خودشان را کاملا در معرض دید شما قرار خواهند داد.

نتایج تزریق چربی به باسن، به مراتب طبیعی تر و غیرقابل تشخیص تر از نتایج به کار بردن ایمپلنت ها است و پس از انجام تزریق نیز، نگرانی کم تری برای شما اتفاق خواهد افتاد.

هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه های انجام این تزریق، به عوامل مختلف و متنوعی بستگی دارد. مناطقی که برای لیپوساکشن انتخاب می شوند، میزان چربی مورد نیاز برای خالص سازی و تزریق، ابزار ها و امکانات به کار رفته در جریان تزریق، بیهوشی و عواملی از این دست، روی قیمت نهایی کار موثر هستند.

با این حال نباید فراموش کرد که پس از انجام تزریق، لازم نیست که شما هر چند ماه یک بار آن را تمدید کنید. این کار به صورت دائمی انجام می شود و همه هزینه های آن نیز به همین یک تجربه مربوط می شوند.

” کلینیک پوست و مو رز ” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *