تزریق چربی

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت و ریکاوری بیمار بعد از تزریق چربی

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت و ریکاوری بیمار بعد از تزریق چربی

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به دوره ریکاوری بعد از ” تزریق چربی ” اختصاص دارد با ما همراه باشید تا درباره مشکلات، عوارض و سایر موارد مربوط به دوره نقاهت تزریق چربی اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

یکی از مهم ترین دغدغه های بیماران بعد از تزریق، کارهایی است که باید انجام بدهند تا زودتر بهبود پیدا کنند. بعد از تزریق چربی ، بیمار شاهد عوارض و اثرات جانبی خاصی است و دوست دارد تا هر چه زودتر اثرات آن ناپدید شوند.

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

زمانی که افراد تصمیم به انجام یک عمل دارند فارغ از جراحی و یا غیر جراحی بودن و همچنین تهاجمی بودن و غیر تهاجمی بودن باید بدانند که انجام هر عمل و روشی برای از بین بردن مشکل موجود از عوارض و همچنین دوره ی نقاهت منحصر به فردی برخوردار می باشد. به هیچ عنوان هیچ کدام از این روش ها کاملا بدون عوارض نمی باشد اما در برخی از آن ها این عوارض ها به حداقل رسیده است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

تزریق کردن چربی نیز جز روش هایی است که دارای عوارض و دوره ی نقاهت است. نکته ای که وجود دارد این است که آیا می توان این عوارض را به حداقل رساند و با کم ترین عوارض این روش را انجام داد و یا خیر؟

تزریق کردن چربی یکی از بهترین روش های موجود برای از بین بردن مشکلات افراد می باشد که افراد می توانند در صورت امکان از آن استفاده کنند.

برای انجام این روش نیاز به شرایط مطلوب و مناسب یکی از الزامی ترین نکات بوده و افراد حتما باید آن را رعایت کنند. برای مثال افرادی که دچار بیماری های خاص مانند بیماری های قلبی هستند به هیچ عنوان نباید بدون اطلاع دادن این موضوع به پزشک نسبت به انجام تزریق کردن چربی اقدام کنند زیرا ممکن است در این صورت مشکلاتی برای وی به وجود آید که جبران آن مشکل باشد.

همچنین از دیگر مواردی که بسیار مهم می باشد و افراد باید بعد از در نظر گرفتن این نکته اقدام به انجام دادن این تزریق کنند سن آن ها می باشد. افراد در صورتی که بیش از اندازه جوان و همچنین بیش از اندازه پا به سن گذاشته باشند نمی توانند این روش را برای از بین بردن مشکلات خود استفاده کنند و ممکن است دچار مشکلاتی شوند که سبب به وجود آوردن درد سر های ریز و درشت برای آن ها شود.

نکاتی در مورد دوره ریکاوری بیمار بعد از تزریق چربی

 1. بیمارانی که شاغل هستند، می توانند بعد از دو هفته به سرکار خود برگردند. افرادی که در خانه کار می کنند و یا از تورم صورتشان خجالت نمی کشند، می توانند بعد از 4 روز به فعالیت های روتین خود مشغول بشوند. اگر شغل شما نیاز به فعالیت شدیدی دارد، باید 3 الی 4 هفته بعد از تزریق چربی، مجددا چنین فعالیت های سختی را انجام بدهید. طبق بررسی ها، اکثر بیماران از 10 روز الی 2 هفته بعد از تزریق چربی می توانند به سرکار خود بر می گردند.
 2. ورزش هایی مثل دوچرخه سواری را می توانید بعد از یک هفته انجام بدهید. نکته ای که باید توجه کنید این است که در ابتدا به آرامی این ورزش ها را انجام بدهید و به خودتان هم فشاری وارد نکنید.
 3. اکثر بیماران می توانند 2 الی 4 روز بعد از تزریق چربی، رانندگی کنند.

تزریق چربی

افراد باید نکات ذکر شده را به صورت کامل انجام داده و به هیچ عنوان نباید در رعایت آن سهل انگاری کنند. افراد پس از این که این روش را به کار می گیرند معمولا احساس می کنند که مشکل آن ها حل شده و نیاز به مراقبت دیگری ندارند در صورتی که این تفکر کاملا غلط بوده و افراد پس از انجام روش مورد نظر فقط 70 درصد از راه رفته اند و 30 درصد راه باقی مانده است.

در صورتی که افراد بتوانند این مراقبت ها و همچنین نکات ذکر شده را به خوبی و بدون کم و کاست انجام دهند می توانند تا حد بسیار زیادی مشکل خود را از بین رفته بدانند.

علاوه بر این افراد برای اینکه نتایج کامل تری از انجام این روش بگیرند باید این نکات را رعایت کنند در غیر این صورت مطمئنا افراد از گرفتن نتایج کامل محروم خواهند شد و نتایج کامل تر نخواهند گرفت.

 10 نمونه از مشکلاتی که در دوره ریکاوری بعد از تزریق چربی، برای بیمار بوجود می آید

هفته اول بعد از ” تزریق چربی به صورت ” که اصطلاحا بخشی مهمی از “دوره نقاهت ” بیمار است، ممکن است دغدغه ها و مشکلات خاصی برای بیمار بوجود بیاید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم؛ البته در ادامه هر عارضه، جواب متخصص هم ذکر شده است.

 1. صورت بیش از حد متورم : تورم صورت کاملا طبیعی است.
 2. گونه های سفت : با گذشت چند هفته، سفتی گونه ها برطرف می شود.
 3. وجود توده های سفت در چانه : این عارضه هم با گذشت چند هفته از بین می رود.
 4. صورتی ناهموار و نامتقارن : این عارضه کاملا طبیعی است و مربوط به تورم صورت می شود.
 5. لب هایی باریک : نرمال است و بزودی برطرف خواهد شد.
 6. عمیق تر شدن خطوط اطراف دهان : این عارضه که بندرت در بین بیماران اتفاق می افتد، کاملا طبیعی است و با گذشت چند هفته برطرف خواهد شد.
 7. ایجاد مشکلاتی برای بیمار در هنگام خندیدن و حتی عدم توانایی او در تکان دادن ماهیچه های صورت : این عارضه طبیعی است و به محض اینکه نقاطی که تزریق چربی شده است صاف بشوند، این عارضه هم از بین می رود.
 8. ادامه دار شدن تورم نقاط تزریق شده با گذشت 2 روز از تزریق چربی : نرمال است.
 9. بالا رفتن بیش از حد ابروها : بعد از یک الی دو هفته، ابروها در جای خود ثابت می شوند و حتی صاف تر هم می شوند.
 10. تشدید تورم صورت بصورت روزانه : این عارضه هم ممکن است در بین بعضی از بیماران به چشم بخورد؛ جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا کاملا طبیعی است.
  ایجاد عوارضی مثل تورم و کبودی بستگی به وضعیت بیمار دارد. بعضی از بیماران بعد از تزریق چربی دچار کبودی نمی شوند ولی دسته ای دیگر به مدت 2 الی 8 هفته شاهد کبودی در نقاطی هستند که چربی تزریق شده است.

توصیه های ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” به بیماران

برای اینکه بعد از تزریق چربی، سریعتر بهبود پیدا کنید و همچنین برای ” ماندگاری تزریق چربی به صورت ” رعایت نکات زیر می تواند به شما کمک زیادی بکند:

 1. قبل و بعد از تزریق چربی، در بخش های مورد نظر از یخ استفاده کنید
 2. تا حد ممکن استراحت کنید، استراحت کردن پس از انجام هر عمل و روشی می تواند به عنوان یک کلید موفقیت در نظر گرفته شود. افرادی که پس از انجام تزریق چربی به خوبی استراحت می کنند معمولا سریع تر از حد معمول دوران نقاهت را سپری می کنند. تمام شدن دوره ی نقاهت یکی از مشکلات افراد می باشد بنابراین برای به اتمام رساندن این دوران تا می توانید استراحت کرده و از انجام فعالیت های بیش از اندازه پرهیز کنید.
 3. استفاده از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط متخصص ضروری است، افراد باید داروهایی که توسط پزشک برای آن ها تجویز می شود را به صورت کامل و دقیق مصرف کرده و از سهل انگاری در این مورد به صورت کامل اجتناب کنند. افراد با رعایت این موضوع نیز می توانند سبب سپری کردن دوره ی نقاهت در سریع ترین زمان ممکن شوند.
 4. استفاده از کرم یا ژل آرنیکا برای کاهش تورم صورت و سایر اجزای بدن بسیار مفید است
 5. هنگام خواب از 2 الی 3 بالش استفاده کنید و سرتان را بالاتر از سایر اندام هایتان قرار بدهید
 6. در غذاهایتان از نمک کمتری استفاده کنید
 7. در معرض آفتاب و محیط های گرم قرار نگیرید، معمولا پس از انجام عمل ها و روش های زیبایی به دلیل این که از دستگاه هایی استفاده می شود که پس از استفاده کردن از آن ها قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب سبب ناسازگاری با این عمل می شود و باعث محروم شدن افراد از گرفتن نتایج کامل می گردد.
 8. به مقدار کافی آب بنوشید، پس از نوشیدن آب به مقدار کافی علاوه بر این که نیاز بدن تامین می گردد در صورتی که افراد دردی در ناحیه ی تحت تزریق داشته باشند این درد نیز تسکین می باشد و افراد احساس درد نخواهند کرد. معمولا این نکته قبل از انجام تزریق کردن چربی برای افراد ارائه می گردد.

تورم بعد از تزریق چربی و ارتباط آن با سبک زندگی و عادات بیمار

بعد از تزریق چربی، عارضه تورم در نقاطی که چربی تزریق شده است، بیشتر از عوارض دیگر به چشم می خورد. تورم در هفته اول از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است بیمار در خانه بماند و بیشتر استراحت کند.

در روزهای هفتم و دهم، از شدت تورم کاسته می شود. یکی از نکاتی که منجر به تورم در نقاط تزریق شده می شود، حجم چربی هایی است که در صورت و بدن بیمار تزریق شده است.

حجم چربی تزریق شده توسط متخصص و میزان تورم بستگی به سن بیمار هم دارد؛ بیماری که در رنج سنی 30 سال قرار دارد، شاهد تورم کمتری است ولی بیماری که در رنج سنی 70 سال قرار دارد، بی شک تورم بیشتری را تجربه می کند زیرا با افزایش سن، حجم طبیعی بافت های صورت و بدن کاهش می یابد و در نتیجه متخصص حجم بیشتری از چربی را برای این دسته از بیماران تزریق می کند.

دوره ریکاوری به سبک زندگی و عادات غذایی بیمار هم بستگی دارد. مثلا بیماری که سیگار می کشد و از غذاهای فرآوری شده و نمک زیادی استفاده می کند، دوره ریکاوری او سخت تر و طولانی تر از بیماری است که از نظر فیزیکی در شرایط خوبی به سر می برد و رژیم غذایی سالمی دارد.

حجم کارهایی که در هفته اول بعد از تزریق چربی انجام می دهید هم از اهمیت زیادی برخوردار است. انجام کارهای سنگین در خانه، رفتن به سر کار، انجام فعالیت های طولانی و ورزش های سنگین برای بیمار به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا این کارها میزان تورم را تا حد قابل توجهی افزایش می دهند.

تزریق چربی در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز”

کلینیک پوست و مو رز ” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *