پوست و موتزریق چربی

چگونه برای تزریق چربی آماده می شوید

چگونه برای تزریق چربی آماده می شوید

تزریق چربی و آمادگی های قبل از آن

عمل تزریق چربی امروزه بسیار شایع است و افراد زیادی برای افزایش سایز دلخواه سینه و باسن یا جوان سازی پوست و برطرف کردن چروک و اسکار های پوستی از آن بهره می برند.

چگونه برای تزریق چربی اماده میشوید

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بسیاری از افراد برای تصمیم گیری بهتر و اقدام در این راستا نیاز به آگاهی های عمومی دارند تا بتوانند خود را برای این عمل آماده کنند.

تزریق چربی به عنوان یکی از روش های در حال انجام در سراسر دنیا برای از بین بردن چین و چروک و بازگردانی جوانی و شادابی به صورت شناخته می شود. در این روش ابتدا از نواحی از بدن که به مقدار کافی چربی موجود است، چربی اضافی استخراج شده و پس از تصفیه چربی ها به اندام مورد نظر تزریق می گردند.

اما قبل از انجام این درمان زیبایی، نیاز به کسب اطلاعاتی در زمینه آمادگی برای درمان در راستای کاهش عوارض جانبی و نتیجه دهی بهتر این روش می باشد.

به همین دلیل در مقاله “چگونه برای تزریق چربی آماده می شوید” مواردی که لازم است آمادگی آن را پیش و یا هنگام جراحی داشته باشید را ذکر کرده ایم.

آمادگی‌های لازم هنگام ویزیت پزشک

قبل از انجام تزریق چربی پزشک متخصص جلسه مشاوره ای با شما برگزار می کند. این جلسه موجب ایجاد تعامل و شناخت بیشتر پزشک از شما می شود. این جلسه در زمینه شناخت بیشتر مراجعه کننده از پزشک خود نیز موثر می باشد. در زیر بررسی کلی روز ملاقات شما با پزشک متخصص قرار گرفته است.

1- پزشک تان قبل از عمل به خوبی راهنمایی تان می کند و به تمام سوالات تان پاسخ می دهد.

هم چنین شرح حال کاملی از بیماری هایی که در گذشته به آن مبتلا بوده اید و یا در صورت وجود شرایط خاص از شما تهیه می کند.

سپس شما را به شکل کامل معاینه می کند و بررسی می کند که آیا شما شرایط تزریق چربی را دارید یا خیر.

2- در این مرحله از بدن شما عکس تهیه می کند تا بتواند پس از عمل نسبت به این عکس ها پیشرفت کار را بسنجد.

یا در صورتی که مشکلی پیش بیاید این عکس را مدنظر قرار می دهد.

3- هر نوع عمل تزریق چربی هم که در پیش داشته باشید، هیدراسیون قبل و بعد ازعمل جهت ریکاوری و نتایج بهتر بسیار اهمیت دارد.

آمادگی های قبل از تزریق چربی

4- مراجعه کننده نیز در این جلسه می تواند از نحوه عملکرد پزشک متخصص خود در درمان های قبلی اطلاعاتی کسب کرده و از نمونه درمان های انجام شده توسط وی دیدن نماید. این مورد می تواند در انتخاب پزشک ماهر کمک شایانی کند.

در صورت مشاهده نمونه کارها اگر از نتایج درمان های انجام شده وی راضی نبودید، می توانید به راحتی پزشک خود را تغییر داده تا از بروز خسارات جانی و مالی جلوگیری نمایید.

5- در این جلسه درباره هزینه های پرداختی نیز صحبت خواهد شد. اگرچه بیمه هزینه ای در جهت انجام تزریق چربی به متقاضی این درمان پرداخت نخواهد کرد اما بسیاری از پزشکان و کلینیک ها هزینه های ناشی از درمان را طی فواصل مختلف از مراجعه دریافت می کنند تا فشار مالی از دوش مراجعه کننده برداشته شود. در صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه نیز پزشک متخصص پاسخگو خواهد بود.

6- در طول این مشاوره پزشک درباره اهداف شما از انجام تزریق چربی خواهد پرسید. وی اهداف و انتظارات شما را بررسی کرده و سپس در صورت وجود، روش های درمانی دیگر که برای رسیدن به اهداف شما کارآمدتر می باشند را توصیه می کند.

7- پزشک ممکن است سوالاتی از قبیل سوالات زیر از شما بپرسد:

 • آیا در گذشته تحت روش های زیبایی و یا درمان های پزشکی قرار گرفته اید؟
 • هم اکنون از چه مکمل گیاهی و یا داروهایی استفاده می نمایید؟
 • آیا از از الکل، دخانیات و یا داروهای شادی آور برای تفریح استفاده می کنید؟
 • تاریخچه ای از انجام درمان های آرایشی غیر تهاجمی ارائه دهید.

8- برخی از پزشکان برای نشان دادن نتیجه درمان به مراجعه کننده از تصویر برداری رایانه ای استفاده می نمایند.

9- در این جلسه همچنین درباره نوع بیهوشی یا بی حسی مورد استفاده و عوارض جانبی احتمالی نیز صحبت هایی خواهد شد.

پزشک از شما می خواهد پیش از عمل چه مواردی را رعایت کنید؟

مراقبت های لازم برای دسترسی به نتیجه دلخواه تنها محدود به مراقبت های پس از درمان نشده و باید قبل از درمان نیز برای این نتایج برنامه ریزی کرد و در راه آنها قدم برداشت. به همین دلیل پزشک معالج توصیه هایی به شما ارائه می دهد که انجام آنها قبل از تزریق چربی لازم می باشد.

1- حداقل بایستی 6 هفته قبل از عمل تزریق چربی سیگار کشیدن را متوقف کنید. این کار برای بهبود سریع تر اسکار و ترمیم زخم لازم است.

2- از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر مخدری یا همان NSAID ها و هم چنین ویتامین خودداری کنید.

استفاده از این موارد ریسک خونریزی حین عمل را بالا می برد و در صورتی که مصرف این داروها برای تان ضروری است.

بهتر است حتما با پزشک تان در این زمینه مشورت کنید و سر خود مصرف دارو را قطع نکنید یا ادامه ندهید.

3- حتما از یک همراه تقاضا کنید بعد از عمل کنارتان بماند و شما را بعد از عمل جراحی به خانه برساند و حداقل در طی 24 ساعت پس از عمل تزریق چربی کنار شما بماند.

گاهی شرایطی پیش می آید که لازم است پس از عمل تزریق چربی برای برخی بررسی ها اقدامات بیشتری انجام شود. در این صورت پزشک تان حتما شما را در جریان امور خواهد گذاشت.

4- هیدراسیون کردن بدن قبل و پس از انجام درمان در بهبودی هرچه سریعتر و بهتر مراجعه کننده موثر بوده و به نوع روش انجام شده روی بدن مراجعه کننده مربوط نخواهد بود.

آمادگی برای برداشتن چربی جهت تزریق

باید بدانید چربی لازم برای تزریق را از بدن خودتان و قسمت‌هایی که حجم چربی بالایی دارد تهیه می ‌کنند.

محل‌ های شایع برای برداشتن چربی شامل ران‌ها و به ویژه قسمت خارجی ران، پهلوها، شکم و قسمت پشتی بازو می‌ باشد. پزشک تان در موارد زیر شما را آماده می کند و با شما درباره اش بحث می کند:

 1. کدام قسمت های بدن تان از تزریق چربی سود می برند؟
 2. بهترین قسمت بدن برای برداشتن چربی کدام است؟
 3. آیا اقدامات دیگری هم در کنار جراحی لازم هستند یا خیر؟

مواردی که دانستن آن به آمادگی روانی تان در روز عمل تزریق چربی کمک می کند!

1- مدت زمان عمل شما بستگی به حجمی از چربی دارد که جراح برای عمل بر می دارد و هم چنین تعداد قسمت هایی که این چربی را از آن جا تهیه می کند.

واضح است برای پر کردن صورت به میزان چربی کمتری لازم است تا افزایش سایز سینه ها و باسن که حجم چربی بیشتر و به دنیال آن زمان عمل طولانی تری طلب می کنند.

2- ممکن است ” دکتر تزریق چربی ” برای شما داروهایی تجویز نماید که شما را تا حد امکان آرام نگه دارد.

به طور شایع بی حسی موضعی و مسکن های وریدی برای افرادی تجویز می شود که عمل تزریق چربی را در پیش رو دارند. در برخی موارد هم تمایل به استفاده از بیهوشی عمومی می باشد.

3- برای اطمینان از سلامت شما در حین عمل به شما مانیتورهایی وصل می شود که وضعیت قلب، فشار خون، نبض و میزان اکسیژنی که در خون تان وجود دارد و به بافت ها حمل می شود را لحظه به لحظه ثبت می کنند و جراح با چک کردن آن ها از سلامت شما اطمینان حاصل می کند.

4- جراح پیش از عمل، برنامه ای که در نظر دارد را برای شما توضیح می دهد و با شما درباره اش صحبت می کند. در برخی از موارد پزشک به جهت معالجه و درمان به بهترین نحو، چندین روش را با یکدیگر ترکیب می کند اما حتما تصمیم اتخاذ شده از جانب وی را با شما به اشتراک گذاشته و شما را قانع می نماید.

وقتی که عمل شروع می شود جراح ممکن است تکنیک های مختلفی را با هم ترکیب کند یا حتی روش را تغییر دهد تا بتواند بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

برای همین منظور بسیار مهم است که شما به پزشک تان اعتماد داشته باشید تا بتواند این تصمیم ها را اتخاذ و عملی کند.

5- پس از عمل جراحی تزریق چربی شما را به بخش ریکاوری منتقل می کنند و خیلی دقیق تر وضعیت سلامت و ایمنی بدن شما را مانیتور می کنند. پس از درمان برای فرم گیری بهتر اندام درمان شده، پزشک از شما می خواهد که از پوشاک فشرده سازی استفاده نمایید. ممکن است لباس خاص یا پوششی برای قسمتی که لیپوساکشن شده است بر تن شما کنند که کمک می کند محل لیپوساکشن جمع و کوچک شود.

استفاده از این لباس ها فشاری بر ناحیه وارد می کنند به همین علت بسیاری از بیماران در این محل احساس درد می کنند؛ درست مثل وقتی که ورزش شدیدی انجام داده باشند.

6- تزریق چربی درمانی نبوده که پس از آن نیازی به بستری و گذراندن دوران نقاهت در بیمارستان و یا کلینیک داشته باشد. معمولا پس از مدت کوتاهی که شما را تحت نظر گرفتند به شما اجازه می دهند از بیمارستان یا دپارتمان اختصاصی تزریق چربی مرخص شوید. اما گاهی نظر پزشک و خود فرد بر این است که برای ریکاوری بهتر مدت زمان بیشتری بستری باشند.

بستری شدن در بیمارستان بلافاصله پس از انتقال چربی به بدن، برای بهبودی و بالا بردن کیفیت نتایج می باشد.

هنوز هم آمادگی تصمیم گیری برای عمل تزریق چربی را ندارم!

ابتدا باید بدانید که این حالت در بین افرادی که قصد عمل تزریق چربی را دارند بسیار شایع است و تا حدی هم منطقی می‌باشد.

شما قرار است زیر تیغ جراحی بروید و نمی دانید که کاملا آمادگی آن را دارید یا نه!

در این حالت بهترین کار این است که مزایا و معایب عملی که در پیش رو دارید را برای خود روشن کنید تا بدانید دقیقا چه چیزی عایدتان می شود و یا قرار است روی چه چیزهایی ریسک کنید.

هم چنین مطلع شدن از پروسه عمل تزریق چربی به شما کمک می کند بدانید دقیقا با چه چیزی مواجه هستید و قرار است در اتاق عمل و یا دپارتمان تخصصی تزریق چربی چه اتفاق هایی برای تان رخ دهد.

در قسمت بالا خلاصه ای از پروسه عمل تزریق چربی را برای تان بازگو کردیم. و در این قسمت تعدادی از مزایا و معایب عمل تزریق چربی را برشمرده ایم تا به شما کمک کنیم آمادگی تصمیم گیری برای عمل تزریق چربی را کسب کنید.

مزایا

 1. عمل تزریق چربی با ایمپلنت تفاوت دارد و از چربی بدن خودتان برای تزریق به بافت مورد نیاز استفاده می شود که ریسک اتفاقات پیش بینی نشده را کاهش می دهد.
 2. چربی از قسمت هایی برداشته می شود که برای تان کاربردی ندارد و خودتان هم رضایت خواهید داشت.
 3. در رابطه با تزریق چربی برای افزایش سینه، بسیاری از زنان عنوان می کنند که بافت چربی جدید بسیار نرم و شبیه سینه های نرمال خودشان بوده است و از این نظر نارضایتی نداشته اند.
 4. فرو رفتگی های پوست، اسکار زخم های قبلی و … به خوبی برطرف می شوند و جوانی پوست حفظ می شود.
 5. در بسیاری از درمان های زیبایی برای نتیجه دهی بهتر درمان، نیاز به برگزاری تعداد جلسات متعدد می باشد این در حالی است که اگر fat injection به درستی صورت پذیرد و بدن بیمار نیز نسبت به درمان واکنش منفی نشان ندهد، می تواند تنها در یک جلسه انجام شود. این امر می تواند هم از نظر مالی و هم از نظر زمانی برای مراجعه کننده بسیار مقرون به صرفه باشد.
 6. پس از انجام انتقال چربی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نبوده و سریعا به خانه منتقل می شوید.
 7. روشی نسبتا عاری از درد بوده و کمتر کسی درد زیادی تجربه می کند.

معایب

1- تزریق چربی خیلی وقت نیست که به اصطلاح باب شده است و به همین دلیل تعداد مطالعات علمی که بر روی انجام عمل تزریق چربی و تکنیک های آن وجود دارد کم اما روز به روز در حال افزایش هستند.

به همین دلیل است تکنیک هایی که جراحان مختلف به کار می برند ممکن است متفاوت باشد.

2- تحقیقاتی که بر روی عمل تزریق چربی انجام می شوند هنوز نتوانسته اند تخمین دقیقی برای مدت زمان باقی ماندن چربی تزریق شده داشته باشند.

3- اگر عمل تزریق چربی پستان در پیش رو دارید بسته به تکنیک پزشک تان ممکن است از حدود 4 هفته قبل از Brava device یا تجهیزات دیگری که به کشیدگی پوست کمک می کنند استفاده کنید و حتی تا چند هفته بعد هم ملزم به استفاده از آن باشید.

4- چربی تزریق شده ممکن است توسط بدن جذب شود و نیاز به تکرار جلسات تزریق چربی وجود دارد.

5- در موارد معدودی چربی تزریق شده ممکن است بمیرد یا به اصطلاح نکروز شود. که در این صورت خودش را با درد، گرمی، نمای تاریک تری از پوست و یا حتی ترشح چرک نشان می دهد.

6- در این روش درمانی احتمال بروز عوارض جانبی نیز وجود دارد. از جمله عوارض جانبی محتمل واکنش به بی حسی موضعی، تجمع خون و مایعات در زیر پوست، عفونت، تهوع، زخم، آسیب به بافت های زیرین و ایجاد لک و تیرگی بر پوست می باشد که با انتخاب کلینیکی معتبر این عوارض کاهش می یابند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *