تزریق چربی

تزریق چربی طبیعی و مزیت های آن

تزریق چربی طبیعی و مزیت های آن

تزریق چربی طبیعی و مزیت های آن

تزریق چربی طبیعی یکی از روش های نوین و بی خطر که با استفاده از چربی که از بدن خود فرد مشتق می شود به عنوان یک عمل زیبایی در سال های اخیر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد چروک های پوستی و پیری ظاهری افراد کم شدن چربی پوست می باشد که موجب بروز مشکلات مختلفی از قبیل به وجود آمدن خط خنده، خط اشک، خط اخم و چین و چروک در نواحی مختلف صورت از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها می شود.

تزریق چربی طبیعی

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

هنگامی که چروک های پوستی ایجاد شده روی صورت در نواحی مختلف پوست عمیق باشد باید با استفاده از تزریق چربی این مشکل را برطرف نمود که یکی از بهترین پر کننده ها تزریق چربی طبیعی می باشد.

در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن فرد برداشته می شود و به قسمت مورد نیاز جهت پر کردن و شادابی پوست تزریق می گردد.

امروزه تزریق چربی طبیعی یکی از پرکاربردترین روش های ایجاد زیبایی در طب می باشد.

تزریق چربی طبیعی

موارد استفاده از تزریق چربی طبیعی در افراد

مهم ترین موارد استفاده از تزریق چربی طبیعی شامل : ایجاد برجستگی در قسمت هایی از صورت از جمله ” تزریق چربی در لب ” ، گونه و چانه، پر کردن قسمت هایی از صورت که لاغر  و فرو رفته دیده می شوند مانند گونه و زیر چشم، بزرگ کردن سینه و برجسته کردن باسن، رفع عیوب مربوط به عواملی چون سوختگی یا جای زخم و کمک به جوانسازی پوست و به همین ترتیب کاهش ظاهری عروق زیر پوست می باشد.

در رابطه با این موضوع که چه قسمتی از بدن جهت برداشتن چربی طبیعی مناسب می باشد می توان گفت بهترین محل های برداشت چربی در افراد متفاوت است و به طور کلی قسمتی از بدن که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی شود بهترین منطقه جهت برداشت چربی می باشد.

بیشترین نواحی بدن که دارای چربی مقاوم تری می باشند شامل ران ها، کنار زانو و زیر شکم می باشند.

به طور معمول چربی انباشته شده زیادی در این نواحی بدن وجود دارد که به سادگی با ورزش و یا رژیم غذایی از بین نمی رود. اگر چربی هایی برای این فعالیت انتخاب شود که مقاومت چندانی ندارند و به سادگی از بین می روند، نتیجه نهایی کار نیز خیلی زود تاثیر خود را از دست خواهد داد.

به همین خاطر برای تزریق چربی، باید به سراغ چربی هایی رفت که خیلی زود نمی سوزند و به سرعت از بین نمی روند. این چربی ها معمولا از نقاطی برداشته می شود که وجود چربی های انباشته شده همواره در آن ها محسوس و مشخص است.

به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب با استفاده از روش تزریق چربی طبیعی باید انجام این کار طی 4-2 بار تکرار گردد تا فرد به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

روش کار پزشکان برای تزریق چربی به قسمت های مورد نیاز متفاوت بوده و برخی از پزشکان از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند و برخی دیگر چربی را فریز کرده و برای تزریق جلسات بعد مورد استفاده قرار می دهند.

این یکی از مزیت‌ های تزریق چربی به شمار می رود که می توان چربی های برداشته شده از بدن فرد را برای مدتی حفظ کرد. در واقع فرد ناچار نیست همه فرآینده را به صورت همزمان سپری کند.

می توان ابتدا برداشت چربی ها از بدن او را انجام داد و چند روز، چند هفته و یا حتی چند ماه دیگر، به سراغ انجام تزریق رفت. البته معمولا بیشتر افراد ترجیح می دهند این فعالیت ها در یک روز انجام شوند تا دوران بهبودی آن ها نیز به صورت همزمان سپری شود و فرد زودتر به شرایط عادی و فعالیت های عادی خود برگردد.

تزریق چربی طبیعی را می توان یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی و رفع چین و چروک پوستی دانست دلیل این امر این است که چربی مورد نیاز برای انجام این کار از بدن خود فرد تامین می شود و احتمال ایجاد مشکلات مختلف از قبیل پس زدگی و یا آلرژی در افراد به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

بدن برخی از افراد، ممکن است چربی های حیوانی و یا ژل های تزریقی به بدن را پس بزند اما در مورد چربی ها، این اتفاق در هیچ شرایطی رخ نمی دهد.

علاوه بر این، از آن جایی که این چربی ها از بدن خود فرد گرفته شده اند، امکان ابتلا به انواع عفونت در این فرآیند بسیار پایین به نظر می رسد. در نتیجه تزریق چربی یک روش امن به شمار می رود که ریسک بالایی ندارد و خطر خاصی را برای فرد به وجود نمی آورد.

این کار در واقع انتقال مفید چربی های خود فرد از یک نقطه به نقطه دیگری از بدن اوست. علاوه بر این پس از تزریق چربی طبیعی امکان جا به جایی و یا حرکت چربی و ایجاد بدشکلی و نافرمی در زیر پوست وجود ندارد.

برای انجام تزریق چربی طبیعی بهتر است به پزشکان متخصص و مجرب مراجعه کنید زیرا مراجعه به پزشکان غیر حرفه ای برای انجام این کار ممکن است عوارض مختلفی برای بیمار به همراه داشته باشد.

در کلینیک هایی که مجاز نیستند، گاهی تزریق چربی توسط پرستاران صورت می گیرد و این کار ممکن است عواقب تلخی برای فرد به دنبال داشته باشد.

فردی که تزریق چربی را انجام می دهد حتما باید یک پزشک متخصص، ماهر و باتجربه باشد. چرا که این کار، از دو فعالیت خاص مربوط به زیبایی ناشی می شود. پزشک در درجه اول باید بتواند مقدار مورد نیاز چربی را به خوبی از بدن فرد خارج کند و سپس باید آن را درست در منطقه تعیین شده تزریق کند.

اگر در هر کدام از این فعالیت ها کوچک ترین اشتباهی صورت بگیرد، وضعیت سلامتی فرد به خطر خواهد افتاد.

نکات مورد توجه در رابطه با تزریق چربی طبیعی

پس از انجام تزریق چربی طبیعی به ناحیه مورد نظر دوره نقاهت معمولا بین 1 تا 2 هفته به طول می انجامد که در این مدت ناحیه تزریق شده دچار تورم می شود و پس از گذشت 2 هفته به شکل طبیعی خود باز می گردد.

مهم ترین عوارض جانبی نادر که پس از تزریق چربی طبیعی رخ می دهد شامل : ایجاد کبودی، نامنظمی و ایجاد کیست و گاهی تجمع کوچکی از چربی می باشد.

زمانی که چربی طبیعی به محل مورد نظر تزریق می گردد نیازمند رعایت نکات مختلفی به وسیله بیمار است تا نتیجه نهایی به شکل مطلوب و مورد نظر فرد باشد.

افرادی که دوران بارداری را سپری می کنند و یا در حال شیردادن به نوزاد خود هستند، افرادی که دوره شیمی درمانی را سپری می کنند، افرادی که در چند ماه گذشته کاهش و یا افزایش شدید وزن داشته اند و افرادی که از مشکلات قلبی، خونی، عصبی و آلرژیک رنج می برند، گزینه های مناسب و ایده آلی برای تزریق چربی به شمار نمی روند.

همچنین ورزشکار هایی که بافت های چربی در بدن آن بسیار کم است، نمی توانند این فعالیت را پشت سر بگذارند اما به طور کلی تزریق چربی برای افرادی با لاغری معمولی، مشکلی ایجاد نمی کند.

به منظور پیشگیری از ایجاد عفونت لازم است بیمار زیر نظر پزشک خود برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده کند و از دست زدن به محل تزریق خودداری کند زیرا امکان جا به جایی چربی وجود دارد.

همچنین بیمار باید از انجام ورزش های سنگین و فعالیت هایی که فشار زیادی به فرد وارد می کند برای مدت زمان حداقل 7 روز خودداری کند.

بهتر است فرد پس از انجام تزریق در زمان خواب، سرش را بالاتر از سایر اعضای بدن نگه دارید و به هیچ وجه با خوابیدن روی ناحیه انجام تزریق، به این ناحیه فشار وارد نکند.

همچنین مصرف سیگار، الکل و دارو های رقیق کننده خون نیز پس از انجام تزریق، به هیچ وجه توصیه نمی شود. فرد همچنین باید مراقب ناحیه تزریق چربی خود باشد و از صدمه دیدن و وارد شدن ضربه به آن نیز به شدت خودداری کند.

روش تزریق چربی طبیعی علاوه بر افرادی که سن بالایی دارند و پوست آنها دچار چین و چروک شده است برای صورت های لاغر و سنین پایین نیز کاربرد دارد که برای انجام این کار بهتر است فردی که سن پایینی دارد به پزشک معالج مراجعه کند و سن تزریق توسط پزشک چک شود.

مزایای استفاده از روش تزریق چربی طبیعی

مهم ترین مزیت های تزریق چربی طبیعی نسبت به روش های دیگر تزریق برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک های پوستی، دوام و ماندگاری بیشتر آن نسبت به فیلرهای هیالورونیک اسید می باشد و از بهترین روش های جوانسازی پوست با کمترین عارضه احتمالی است.

این چربی ها معمولا زمان به مراتب بیشتری از فیلرها در بدن فرد باقی می مانند. با این وجود آن ها بالاخره زمانی جذب بدن خواهند شد و فرد در صورت راضی بودن از نتایج این کار، باید دوباره تزریق چربی انجام بدهد.

معمولا در جریان هر تزریق چربی، شرایط اولیه پوست نسبت به تجربه قبلی، کمی بهتر خواهد شد و پیشرفت خواهد کرد. بین دو تزریق چربی، البته باید به اندازه کافی زمان در نظر گرفته شود.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب توسط تزریق چربی طبیعی برخی از بیماران نیاز است که برای چند جلسه به پزشک معالج خود مراجعه کنند و عملیات تزریق چربی را ادامه دهند.

امروزه یکی از نشانه های زیبایی افراد داشتن لب های برجسته و بزرگ می باشد، بسیاری از افراد از لب های نازک و فرم و اندازه آن رضایت کافی را ندارند و با استفاده از روش های تزریق مانند تزریق چربی لب های خود را برجسته و زیباتر جلوه می دهند.

افرادی که این فرآیند را پشت سر می گذارند، به وضعیت ظاهری ایده آل مدنظر خود می رسند و در نتیجه در زندگی شخصی و اجتماعی خود، اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورند.

تزریق چربی طبیعی را می توان یکی از روش های متداول فرم دهی لب به شمار آورد که در این روش میزان چربی مورد نیاز برای برجسته سازی لب از بدن فرد برداشته شده و به میزان لازم به لب تزریق می گردد.

استفاده از چربی طبیعی با بدن سازگاری دارد و با داشتن سلول های بنیادی از ایجاد حساسیت و واکنش پیشگیری می کند و موجب فرم دهی لب می شود.

برای این که صورت افراد به شکل زیباتر دیده شود پزشکان متخصص در زمینه تزریق لب با استفاده از چربی طبیعی را به گونه ای انجام می دهند که فرم لب با حالت کلی صورت هماهنگی داشته باشد زیرا تزریق چربی بیش از حد هیچ نوع زیبایی را در صورت افراد ایجاد نمی کند.

به طور کلی می توان گفت تزریق چربی طبیعی به پوست از بهترین و کم خطرترین روش های درمانی برای رفع مشکلات مختلف پوستی و حجم دهی به قسمت های مختلف صورت افراد می باشد و به دلیل ماندگاری و عوارض کمتری که دارد مورد توجه بسیاری از بیماران قرار گرفته است.

یکی دیگر از مزیت های انجام این کار، در این موضوع خلاصه می شود که میزانی از چربی در نقطه ای که شما به آن نیاز ندارید، کاهش پیدا خواهد کرد.

حتی افراد می توانند این تزریق را به صورت همزمان با فعالیت هایی مثل لیپوساکشن و لیپوماتیک انجام بدهند تا برای همیشه از چربی های زائد شکم و پهلوها خلاص شوند و بخشی از این چربی ها را برای حجم دادن به نقاط دیگری از بدن خود مورد استفاده قرار بدهند.

برای این که تغییرات صورت بیمار قبل و بعد از تزریق چربی مشخص شود قبل از تزریق از ناحیه مورد نظر عکسبرداری می شود و بعد از تزریق نیز عکسبرداری صورت می گیرد تا بیمار و پزشک تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنند.

اگر قصد تزریق چربی در بخش های مختلف بدنتان را دارید، شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *