تزریق چربی

تزریق چربی در افراد لاغر و شرایط لازم آن

تزریق چربی در افراد لاغر و شرایط لازم آن

تزریق چربی در افراد لاغر

برداشت چربی های موضعی از یک بخش و انتقال آنها به بخش دیگر به منظور برجسته سازی آن ناحیه فکر خوبی بنظر می رسد ولی بسیاری از افراد نمیتوانند به این راحتی برای تزریق چربی اقدام کنند.

افراد لاغر همیشه با نگرانی های خاصی برای تزریق چربی مواجه می شوند. بنظر شما افراد لاغر هم می توانند برای برجسته سازی سینه، باسن و سایر بخش های بدن خود اقدام به تزریق چربی کنند؟

نوشته های مشابه

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

شرط های لازم برای تزریق چربی در افراد لاغر

آیا فردی که چربی خیلی کمی در بدن خود دارد هم کاندید خوبی برای تزریق چربی است؟ برای تزریق چربی در بخش مورد نظرتان چه سینه باشد چه صورت، متخصص به سلول های چربی زیادی نیاز دارد. تزریق چربی شامل استخراج چربی از بخش های مختلف بدن و تزریق آن به بخش هایی که به حجم بیشتری نیاز دارند است.

با این وجود فردی که قصد دارد فرآیند تزریق چربی را پشت سر بگذارد، اصلا نیاز به چاقی عمومی و چربی انباشته در همه نقاط بدن ندارد. شاید بسیاری از افراد در نگاه اول، دارای ظاهری بسیار مناسب به نظر برسند اما حداقل در یکی از بخش های بدن خود، از مقدار کافی چربی برای تزریق به یک بخش دیگر از بدن برخوردار باشند.

به طور معمول افرادی که رشته های مختلف ورزشی را به صورت حرفه ای دنبال می کنند، علاوه بر لاغری، سطح بسیار پایینی از چربی نیز دارند. این افراد دائما در حال سوزاندن چربی ها هستند و به همین خاطر گزینه مطلوبی برای انجام تزریق چربی به شمار نمی روند.

به این گروه توصیه می شود که برای حجم دادن به بخش های مختلف بدن خود، به سراغ فیلرها و ایمپلنت ها بروند. برای افرادی که در بدن آن ها به شکل طبیعی ذخیره غیرضروری چربی وجود دارد اما، تزریق چربی یک روش امن و مطمئن تلقی خواهد شد.

در واقع شما باید چربی داشته باشد که متخصص بتواند با لیپوساکشن برداشت کند.میزان چربی انباشته ‌شده در بدن، رابطه مستقیمی با چاقی دارد. به هر اندازه که مقدار چربی های بدن شما بیشتر باشد،

تزریق چربی در افراد لاغر

متخصص ها به بیماران لاغری که برای تزریق چربی خود به کلینیک مراجعه می کنند، پیشنهاد می دهند که چند کیلو وزن اضاقه کنند و هر جایی از بدنشان که این اضافه وزن نشان داده بشود، می توان چربی ها را استخراج کرد و بعد در بخش مورد نظر تزریق کرد.

شاخص توده بدنی بیمار و ارتباط آن با تزریق چربی در بخش های مختلف بدن

شاخص توده بدنی یا “بی ام ای” به معنی اندازه گیری چربی بدن بر اساس قد و وزن فرد است.

شاخص توده بدنی لازم برای تزریق چربی در بخشهای مختلف بدن با یکدیگر متفاوت است. در کل، برای تزریق چربی به بخش های بزرگتر بدن مثل باسن و ران، بیمار باید شاخص توده بدنی بالاتری داشته باشد ولی برای بخش های کوچکتر مثل لب ها و گونه ها به شاخص توده بدنی کمتری نیاز است؛

چربی تزریق شده به بخش های مختلف صورت، حجم چندان زیادی ندارد اما در مورد سینه ها و باسن، اوضاع کمی متفاوت به نظر می رسد و باید میزان به مراتب بیشتری از چربی به این بخش ها تزریق شود. به همین خاطر است که برای تزریق در هر بخش از بدن، محدودیت هایی در شاخص توده بدنی در نظر گرفته می شود.

مثلا شاخص توده بدنی بیمار برای تزریق چربی در باسن باید حداقل 22 یا بالاتر باشد. اگر شاخص توده بدنی شما زیر 19 باشد، چربی بسیار کمی در بدنتان دارید. شاخص توده بدنی بین 20 تا 24 هم چربی کافی ندارد.

برای برجسته سازی بخش های مختلف بدن به چه مقدار چربی نیاز داریم؟

1- سینه ها

برای”  تزریق چربی در سینه ” ها باید بدانید که فقط می توانید یک سایز به سینه هایتان اضافه کنید. اگر شما فرد بسیار لاغری هستید که با لیپوساکشن چربی خیلی کمی را می توان از بدن شما استخراج کرد، باید بدانید که برای تزریق چربی در سینه کاندید مناسبی نیستید؛

هم از نظر سلامت بدنتان و هم از نظر نتایجی که قرار است بعدا بدست بیاورید، کاندید خوبی محسوب نمی شوید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که 49 درصد از چربی تزریق شده در بدن جذب می شود.

با این وجود اگر لاغری شما افراطی و بیش از حد نیست و شما از وزن استانداردی برخوردار هستید، این روش نتایج بسیار خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

از آن جایی که افزایش سایز سینه با تزریق چربی، تنها یک سایز به سینه ها اضافه می کند، این روش برای افرادی با وزن متناسب، که نمی خواهند میان حجم سینه و بدن خود تفاوت چشمگیری به وجود بیاورند، یک انتخاب مناسب به شمار می رود

البته فقط یک متخصص با تجربه و بامهارت می تواند از مقدار چربی های کمی که در بدنتان دارید، برای تزریق در سینه استفاده کند تا بتوانید به نتایج خوبی برسید و بعضی از متخصصها هم به بیماران پیشنهاد میدهند که وزن بیشتری بدست بیاورند و بعد برای تزریق چربی در سینه اقدام کنند.

اگر در بدن شما چربی انباشته زیادی وجود نداشته باشد، اهمیت انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه برای تزریق چربی به سینه، به مراتب بیشتر هم می شود. چرا که ممکن است افراد فاقد تخصص، تجربه و مهارت کافی، با برداشتن بیش از حد و غیراستاندارد چربی از بدن شما، یک وضعیت خطرناک برای سلامتی شما به وجود بیاورند.

پزشک قبل از تزریق چربی، حتما باید شاخص توده بدنی و سایر آزمایش های مربوط به سلامتی را برای شما انجام بدهد. اساسا میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به سینه ها، به دو عامل مهم بستگی دارد.

اول وضعیت فعلی سینه های شما و دوم انتظاری که از نتیجه نهایی کار دارید. هر فرد متقاضی شرایط جسمی و انتظارات خاص خودش را دارد و به همین خاطر پزشک باید در این مورد برای هر کس با توجه به ویژگی های خود او، تصمیم جداگانه‌ای بگیرد.

2- باسن

برای تزریق چربی در باسن به بیماران توصیه می شود که وزن ایده آلی داشته باشد، نه اینکه اضافه وزن شدیدی پیدا کنند. برای تزریق چربی در باسن نباید توقع برجسته شدن زیاد باسن خودتان را داشته باشید.

در این فرآیند هم قرار نیست یک تغییر وحشتناک اتفاق بیافتد. در واقع تزریق چربی به باسن روشی برای ایجاد پیشرفت در شکل ظاهری این بخش از بدن به شمار می رود. نه روشی افراطی برای قدم برداشتن در مسیر زیبایی.

به طور معمول برای هر طرف از باسن، بین 200 تا 800 سی سی از چربی مورد نیاز است.

مقدار دقیق این چربی، بستگی به خواسته های خود فرد از نتیجه نهایی کار دارد. اگر برای تزریق چربی به باسن وزن اضافه کردید، نباید برای از دست دادن این وزن بیش از حد عجله به خرج بدهید، چرا که کاهش وزن در ماه های پس از تزریق چربی، ممکن است روی نتایج نهایی این کار تاثیر منفی داشته باشد.

3- صورت و دستها

همانطور که می دانید برعکس چربی مورد نیاز برای سینه و باسن، برای تزریق چربی در صورت و دست به مقدار چربی کمتری نیاز داریم. مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق در صورت و دست در هر بیماری متفاوت است و باید با مشورت با متخصص مقدار دقیق چربی که نیاز دارید را بفهمید.

بسیاری از بیماران برای بهبود آثار پیری دست و صورتشان به کلینیک مراجعه می کنند؛ مقدار چربی که برای رفع چین و چروک و برجسته سازی دست و صورت احتیاج دارید، بستگی به وضعیت دستها و صورت شما دارد.

با این حال می توان گفت که بیشتر افراد، می توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به دست ها و صورت تلقی شوند. چرا که این فرآیند به چربی بسیار زیادی برای تزریق نیاز نخواهد داشت.

میزان چربی مورد نیاز برای این فرآیند، تقریبا در همه وجود دارد. به جز افرادی که با فعالیت های سنگین، مستمر و منظم، درصد بسیار زیادی از چربی های بدن خود را سوزانده اند.

چگونه برای تزریق چربی، وزن خود را افزایش بدهیم؟

افزایش وزن برای تزریق چربی باید از طریق رژیم غذایی سالم صورت بگیرد. به نکات زیر توجه کنید:

1- کالری بیشتری بخورید

مصرف کالری زیاد یکی از نکات مهم برای افزایش وزن است یعنی شما باید بیشتر از نیاز بدنتان، کالری مصرف کنید. اگر می خواهید به سرعت به وزنتان اضافه بشود، به 800 الی 1000 کالری بیشتر از مقدار مورد نیازتان احتیاج دارید.

هر چقدر که مصرف کالری نسبت به سوزاندن آن در بدن شما افزایش پیدا کند، وزن شما نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد. با این وجود برای رسیدن به اضافه وزن مطلوب، باید ترجیحا از کالری های موجود در مواد مغذی استفاده کنید و کم تر به سراغ خوراکی هایی بروید که فاقد ارزش غذایی هستند.

چرا که مصرف زیاد این خوراکی ها برای سلامتی شما مضر خواهد بود.

2- پروتئین زیاد بخورید

مهم ترین ماده مغذی برای افزایش وزن ساام، پروتئین است. ماهیچه ها از پروتئین ساخته شده اند و تحقیقات نشان میدهد که رژیم غذایی پر از پروتئین میتواند کالری های اضافه را به ماهیچه تبدیل کند. غذاهای حاوی پروتئین شامل گوشت، ماهی، تخم مرغ، محصولات لنبی، حبوبات، آجیل و غیره است.

3- غذاهایی بخورید که سرشار از مواد مغذی و اسیدهای چرب باشند

غذاهایی که به روند افزایش وزن شما سرعت بیشتری می بخشند شامل:

  1. مغزها: بادام، گردو
  2. میوه های خشک: خرما، کشمش
  3. لبنیات پر چرب: شیر، ماست، پنیر و خامه
  4. روغن های سالم: روغن آووکادو و روغن زیتون

نکته هایی برای افزایش وزن سریع

1- قبل وعده های غذایی، آب ننوشید. آب باعث پر شدن شکمتان و همچنین مانع جذب کالری می شود.

2- از بشقاب های بزرگتر استفاده کنید. اگر میخواهید کالری بیشتری بدست بیاورید، در هنگام مصرف وعده های غذایی از بشقاب های بزرگ استفاده کنید زیرا بشقاب های کوچک باعث می شود که بطور ناخودآگاه غذای کمتری بخورید.

3- به قهوه خود خامه اضافه کنید. این یک راه آسان برای بدست آوردن کالری بیشتر است.

4- خواب با کیفیتی داشته باشید. خواب مناسب برای رشد ماهیچه ها واقعا مهم است.افرادی که به اندازه کافی استراحت نمی کنند، بخش مهمی از زمان رشد را از ماهیچه ها می گیرند و در نتیجه نمی توانند افزایش وزن دلخواه خود را نیز تجربه کنند.

5- اول پروتئین را مصرف کنید و بعد سبزیجات. اگر در بشقاب خود ترکیبی از غذاهای مختلف را دارید، اول غذاهای پر کالری و پروتئین دار را میل کنید. سبزیجات را همیشه در آخر بخورید.

6- سیگار نکشید. افرادی که سیگار می کشند نسبت به سایر افراد وزن کمتری دارند. ترک سیگار باعث افزایش وزن می شود.

7- از رفتن به باشگاه و انجام حرکات ورزشی هم غافل نشوید. ورزش می تواند ماهیچه های شما را تقویت کند و وزن شما را هم افزایش بدهد.خیلی ها تصور می کنند که انجام فعالیت های ورزشی، صرفا موجب کاهش وزن می شود اما با یک برنامه تمرینی درست، می توان به کمک ورزش هم وزن اضافه کرد و به شرایط وزنی دلخواه رسید. هر چند که در این مورد وزن اضافه شده بیشتر از چربی، شامل ماهیچه ها می شود.

اگر قصد تزریق چربی در بخش های مختلف بدنتان را دارید، شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *