تزریق بوتاکس

مناسب ترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت

مناسب ترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت

نقاط تزریق بوتاکس در صورت

زیبایی و جذاب بودن خواست و تمایل همه ی افراد می باشد، اما در این بین برخی افراد اهمیت زیادی به ظاهر خود داده و برای زیبایی خود هزینه می کنند و مدام به دنبال راهکارهایی برای زیباتر شدن می باشند.

گرچه بسیاری هنگام تزریق بوتاکس که می شود، تردیدهای بسیاری به دل راه می دهند. آن ها می ترسند قدرت ماهیچه ها برای ابراز احساسات محدود شود و دیگر نتوانند مانند گذشته، از حالت های چهره‌شان استفاده کنند.

گرچه در نهایت تسلیم انگیزه برای مقابله با پیری می شوند اما باید بدانند این نگرانی بی مورد است و حتی شاید گفت، اشتباهی است که حاصل تزریق بوتاکس به نقاط اشتباه صورت است.

نقاط تزریق بوتاکس

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تزریق بوتاکس از ساده ترین، موثرترین و کم عارضه ترین روش های زیبایی می باشد که در دهه های اخیر توجه زیادی را به سمت خود جلب کرده و داوطلبان زیادی برای رفع چین و چروک صورت، رفع انحراف دید و لوچی چشم، رفع افتادگی پلک، رفع تیک های عصبی صورت، افتادگی غبغب، شل شدگی و افتادگی پوست با استفاده از تزریق بوتاکس به پزشک مراجعه می نمایند.

تقریباً 40 واحد تزریق بوتاکس می تواند برای از بین بردن خطوط عمودی بین پیشانی و خطوط عمودی استفاده شود  و فقط برای چین و چروک های پیشانی، به طور متوسط ​​20 واحد تزریق بوتاکس لازم است که این دوزها کاملا استاندارد هستند و فقط ممکن است بسته به شرایطی که مراجعه کننده دارد، کمی تغییر کند.

اما شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش آمده باشد که بهترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت چه نقاطی بوده و تزریق در کدام نقاط موثرتر می باشد؟

برای جواب دادن به این سوال باید بسیاری از جنبه ها مانند هدف تزریق را در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر تزریق برای هدف زیبایی مورد استفاده باشد ناحیه تزریق متفاوت از ناحیه ای است که برای درمان تزریق صورت می گیرد.

ظاهر طبیعی، وابسته به تزریق دوز معمولی از بوتاکس است. اگر نمی خواهید چهره‌تان شبیه تمام افرادی شود که بوتاکس تزریق کرده اند، باید پیش یک پزشک ماهر و متخصص بروید.

نقاط تزریق بوتاکس

اگر بخواهیم به صورت کلی مناسب ترین و بهترین نقاط تزریق بوتاکس در صورت را بیان نماییم، صورت را به دو قسمت تقسیم می کنیم. قسمت بالای صورت و قسمت پایین صورت.

نقاطی که در قسمت بالای صورت به عنوان مناسب ترین نقاط تزریق بوتاکس مطرح می باشند، نقاطی چون جلوی سر، خط اخم یا  خط بین دو ابرو، خط هلالی ابرو، اطراف چشم یا خطوط پنجه کلاغی موجود در اطراف چشم، بلندترین نقطه ی بینی یا نقطه ی قوض بینی یا خطوط خرگوشی بینی، عضلات رکتوس چشم می باشد.

از 5 تا 10 واحد تزریق بوتاکس می توان برای درمان چین و چروک های چشمی به نام چروک های پنجه کلاغی استفاده کرد. این میزان در تمام دنیا به عنوان مقدار معین و استاندارد شناخته می شود.

نقاطی که در قسمت پایین صورت به عنوان مناسب ترین نقاط تزریق بوتاکس مطرح می باشد، خط لب، خط فک، خط گردن، عضله ی پلاتیسمای گردن، خط چانه یا زنخدان، خطی که دندان ها مماس بر لب می شوند، می باشند.

معمولا بسیاری از مراجعه کنندگان، برای لیفت ابرو هدف گذاری کرده اند که تا هم پلک ها و هم ابروها، جلوه زیبایی کسب کنند. اطمینان حاصل کنید پزشک شما در این زمینه ماهر باشد و بتواند دوز مناسبی استفاده کند زیرا ممکن است دچار پتوز ابرو شوید.

مناسب ترین نقطه تزریق بوتاکس برای درمان لوچی چشم یا انحراف دید

استرابیسم یکی از بیماری های چشمی می باشد که تزریق بوتاکس از راهکارهای جدید بهبود و درمان این عارضه می باشد. برای درمان استرابیسم یا انحراف دید به روش بوتاکس، سم یا توکسین باکتری کلستریدیوم را مستقیما به داخل عضلات چشم تزریق می نمایند.

عضلاتی که در این روش مورد هدف قرار می گیرند، عضلات خارجی چشم یا عضلات رکتوس می باشند. سم بوتولینوم در انواع مختلفی قرار دارد که می توان به نوع A,B,C,D,E,F و G اشاره کرد. این سم ها در انواع تجاری با برندهای مختلف تولید شده و در بازار مورد عرضه قرار می گیرند.

بهترین نوع این برندها برای درمان عارضه یا بیماری استرابیسم چشم بوتاکس و دیسپورت می باشد.

در هر یک دهم میلی لیتر دوز تزریق این توکسین با توجه به برند می تواند متفاوت باشد، مثلا دوز بوتاکس 5/2 و دیسپورت 10 واحد می باشد.

این توکسین داخل سرنگ انسولین کشیده شده و فرد تحت درمان خلاف جهت عضله ی هدف را نگاه کرده و با ثابت نگه داشتن عضله توسط پنس، بوتاکس به داخل عضله ی رکتوس مستقیما تزریق می شود. از این روش برای درمان انحراف دید حسی در بزرگسالان و استرابیسم فلجی حاد نیز استفاده شده و موثر می باشد.

عملکرد بوتاکس برای درمان استرابیسم به این صورت می باشد که عضله ی مربوطه در این روش تضعیف شده و موقعیت تعادلی ماهیچه های خلاف جهت و هم جهت تغییر یافته و امکان هم راستا شدن چشم ها برقرار می شود.

افراد مبتلا به هایپرهیدروز (تعریق شدید) همچنین می توانند با تزریق بوتاکس، اختلال خود را به طور موقت برطرف کنند.

بوتاکس به مناطقی مانند زیر بغل و پشت زانوها یا کف دست ها که زیاد عرق می کنند، تزریق می شود. بوتاکس، باعث آزاد شدن استیل کولین در نزدیکی غدد می شود که این موضوع باعث تعریق بیش از حد می شود. همچنین تاثیر این ماده بر بیماری میگرن هم اثبات شده است.

عضله ی سالم در این روش در حالت بلند و ریلکس قرار می گیرد و به صورت موقت فلج می شود. پس از گذشت 4 الی 6 ماه عضله به حالت قبل بازگشته اما انحراف چشم در برخی موارد دیده نشده و عارضه درمان می شود، اما در برخی موارد که با برگشت عضله به حالت منقبض انحراف نیز برگشت می یابد، تزریق مجدد صورت می گیرد.

مناسب ترین نقطه تزریق بوتاکس در صورت

نقاط زیادی در قسمت صورت به عنوان مناسب ترین نقاط در نظر گرفته شده اند. اما اگر بین نقاط معین شده بخواهیم یک نقطه را به عنوان بهترین نقطه ی تزریق در نظر بگیریم،که نه تنها شهروندان، بلکه سلبریتی ها و افراد مشهور دنیا، از این مزیت بوتاکس استفاده می کنند، بنا بر نظر بسیاری از متخصصین مناسب ترین  جائی‌ که می توان بوتاکس تزریق کرد پیشانی می باشد.

علت این امر آن است که با تزریق در این منطقه می‌توان چین و چروک عمیقی که بین دو ابرو ایجاد می‌شود که به آن‌ها خطوط اخم گفته می‌شود و همچنین خطوط عرضی پیشانی را برطرف کرد. برای خطوط ریز و ظریف کنار چشم هم می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد.

معمولا برای رفع این چین و چروک ها، تزریق 5 الی 10 واحد بوتاکس کافی خواهد بود و اگر بیشتر از این مقدار تزریق شود، بسته به ناحیه مورد نظر، باعث مشکلات بزرگی خواهد شد.

به غیر از درمان و محو چین و چروک های پیشانی و قسمت های مختلف می توان برای بالا بردن ابرو هم از تزریق بوتاکس در قسمت پیشانی بهره مند شد. در کل پر بیراه نیست اگر بگوییم بوتاکس تمام مشکلات اطراف چشم و ابرو را در یک چشم بهم زدن، حل می کند.

عوارض تزریق نادرست بوتاکس

نقطه ی تزریق بوتاکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، زیرا تزریق ناصحیح و نادرست در محلی نادرست می تواند عوارض جبران ناپذیری را به وجود آورد.

معمولا بالاترین حد تزریق بوتاکس به دلیل تشکیل آنتی بادی، 100 واحد است و بیشتر از این مقدار در یک جلسه، مقدور نیست. میزان بوتاکسی که بدن هر فرد نیاز دارد، با افراد دیگر متفاوت است.

معمولا جراح از شما می خواهد اخم کنید یا بخندید و و جایی که احساس شود مور نیاز است، تزریق کند. برخی جراحان حتی از شبیه ساز استفاده می کنند تا نقطه دقیق بوتاکس را پیدا کنند اما جراحان باتجربه، چندان نیازی به این دستگاه ندارند.

به عنوان مثال اگر در ناحیه ی پیشانی تزریق در محلی اشتباه صورت پذیرد، فرد قادر به انجام حرکات و واکنش های صورت نمی باشد، مثلا فرد توانایی اخم کردن را از دست می دهد. این مشکل معمولا در ابتدای رواج یافتن تزریق بوتاکس بسیار مشهود بود و افرادی که بوتاکس تزریق می کردند، به علت عدم آگاهی پزشک، ماهیچه‌هایشان فلج می شد.

اگر تزریق بوتاکس در ماهیچه های گردن به صورت اشتباهی صورت بگیرد فرد در بلع دچار مشکل می شود.

اگر تزریق در محلی اشتباه در اطراف چشم صورت بگیرد، فرد دچار افتادگی پلک می شود و باید دوباره برای افتادگی پلک، یک عمل دیگر انجام دهد.

اگر در هنگام تزریق در خطوط اطراف لب اشتباهی رخ دهد، فرد در جویدن دچار مشکل می شود.

به همین سبب پزشکان تاکید می کنند که تزریق بوتاکس حتما باید زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد، زیرا پزشک متخصص با آناتومی کامل صورت و بدن آشنایی داشته و می تواند تزریق را در محلی مناسب و صحیح انجام دهد.

توصیه می شود در جلسه مشاوره ابتدایی حتما شرکت کنید زیرا در آن جلسه، تمام انتظارات دو طرف از تزریق، وضعیت سلامت عمومی فرد متقاضی و سایر عوامل تحت بررسی قرار می گیرد.

معمولا پس از تزریق بوتاکس، اولین کاری که باید انجام دهید، دوری از نور آفتاب است. در صورتی که در ناحیه ابرو و پیشانی، بوتاکس انجام داده اید، کلاه گزینه محافظتی خوبی است. اگر در ناحیه چشم و اطراف چشم تزریق صورت گرفته، عینک آفتابی یادتان نرود. آفتاب، با افزایش جریان خون، مدت کبودی را طولانی تر می کند.

تزریق بوتاکس در خط گردن و فک

یکی از مهم ترین نقاطی که پزشکان اقدام به تزریق بوتاکس می کنند و از ” انواع کاربرد های تزریق بوتاکس “می باشد، خطی است که متصل به فک و گردن می باشد. تزریق در این قسمت سبب می شود تا صورت فرد زاویه دار شده و فک او کوچک تر دیده شود.

این موضوع در میان اکثر بازیگران مشهور ایران و هالیوود که صورتشان زاویه دار دیده می شود و امری رایج و کاملا طبیعی است.

تزریق در این نقطه به افرادی پیشنهاد می شود که دارای فکی بزرگ و مربعی شکل می باشند.

اگر در قسمت چانه برجستگی دارید، می توانید برای رفع این برجستگی از تزریق بوتاکس در قسمت چانه و زنخدان استفاده نمایید.

دقت نمایید که قبل از تزریق بوتاکس پزشک خود در ” بهترین کلینیک تزریق بوتاکس ” را در جریان وضعیت جسمانی خود قرار دهید، اگر دارویی مصرف می کنید، بیماری خاصی دارید و یا در دوران بارداری و شیردهی به سر می برید، پزشک شما باید در جریان قرار بگیرد.

اگر تحت درمان آنتی بیوتیک قرار دارید، در صورت تزریق بوتاکس تداخل دارویی پیش می آید و جواب نمی گیرید. بهتر است طول دوره درمان را پشت سر گذاشته و سپس برای تزریق، اقدام کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *