تزریق ژل

تزریق ژل ارزان قیمت با کیفیت است؟

تزریق ژل ارزان قیمت با کیفیت است؟

تزریق ژل ارزان

امروزه استفاده از ژل های پرکننده که به فیلر نیز مشهور هستند، برای بهبود پوست صورت و یا دیگر نواحی بدن بسیار رایج شده است. با استفاده از تزریق ژل می توانید آثار پیری پوست مانند چین و چروک و یا افتادگی را حذف کنید و جوانی و شادابی پوست خود را احیا کنید.

تزریق ژل ارزاناستفاده از ژل و فیلر یک راه راحت و بی دردسر است که عوارض جراحی زیبایی مانند جای زخم و خون ریزی را با خود به همراه ندارد و همین باعث محبوبیت بسیار بالای این روش شده است.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارد تزریق ژل را انجام دهد، احتمالا یکی از سوالات شما هزینه های تزریق است و این که آیا می توان ژل را با هزینه ی پایین و ارزان تزریق کرد؟ آیا قیمت ژل تاثیری در نتیجه ی کار خواهد داشت؟  در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

چرا قیمت ژل های تزریقی فرق دارد؟

ژل هایی که برای تزریق استفاده می شوند انواع مختلفی دارند و هر کدام از این ژل ها ویژگی های خاص خود را دارند که باعث می شود برای یک ناحیه از بدن مفید باشند.

مواد تشکیل دهنده ی ژل های پر طرفداری که برای تزریق استفاده می شوند، به گونه ای هستند که به شکل کاملا طبیعی جذب بدن می شوند و عوارض نامطلوبی به همراه ندارد. در ادامه مواد تشکیل دهنده ی ژل ها را معرفی می کنیم.

تزریق ژل ارزانکلسیم هیدروکسی آپاتیت، که یک ماده ی معدنی است که در استخوان ها و دندان های ما وجود دارد.

هیالورونیک اسید که در مایعات و بافت های بدن وجود دارد. این ماده عامل اصلی پر حجم شدن و صاف ماندن پوست است.

پولکی لیمیت، یک نوع ژل نامرئی که با راحتی توسط بدن جذب می شود.

پولی لاتیک اسید، که پوست را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کند. کلاژن باعث جلوگیری از بروز آثار پیری در پوست می شود و خاصیت کشسانی پوست را حفظ می کند. با افزایش سن سطح تولید کلاژن در بدن کاهش می یابد و به همین دلیل آثار پیری پوست مانند چین و چروک و افتادگی پوست اتفاق می افتند.

هر کدام از این ماده ها، روی یکی از نشانه های پیری سلول های پوستی اثر گذار هستند و می توانند باعث افزایش حجم و یا حذف چین و چروک و افتادگی پوست شوند. انواع مختلف ژل ها مانند ژوویدرم یا رستیلن، یکی از این مواد را به عنوان ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی خود دارند. همین تفاوت ها در ماده ی تشکیل دهنده ی هر کدام از ژل ها باعث تفاوت قیمت تزریق ژل است.

این که شما از کدام ژل باید استفاده کنید، بستگی به انتظار شما از تزریق ژل و ناحیه ای که می خواهید در آن تزریق را انجام دهید دارد. پزشک با بررسی این موارد و همچنین شرایط پوست شما تشخیص می دهد که از کدام ژل برای تزریق استفاده کند.

آیا تزریق ژل در لب ها ارزان تر است؟

همان طور که اشاره شد ناحیه ای که ژل در آن تزریق می شود در قیمت نهایی تزریق اثر گذار است. هر چه ناحیه ی مورد تزریق وسیع تر باشد، هزینه ی آن طبیعتا بیشتر خواهد بود.

از آن جایی که لب ها نسبت به دیگر نواحی صورت مانند گونه ها کوچک تر هستند، هزینه  تزریق ژل در آن می تواند کمتر باشد. البته مورد دیگری که بر هزینه ی تزریق اثر می گذارد، حجم ژلی است که مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید لب های خود را تا حد زیادی بزرگ و حجیم کنید، به مقدار ژل بیشتری برای تزریق نیاز خواهید داشت و به همین دلیل هزینه های شما افزایش خواهد یافت.

آیا تزریق ژل ارزان کار مطمئنی است؟

انواع مختلف ژل ها قیمت های متفاوتی دارند و برای هر ناحیه از پوست بسته به این که با چه هدفی ژل تزریق می شود، باید از نوع مشخصی از ژل استفاده شود.

حال گاهی ممکن است ببینید که دو کلینیک مختلف،‌ تزریق ژل در یک ناحیه ی مشابه را با قیمت متفاوتی انجام می دهند. اگر چه تفاوت قیمت در کلینیک های مختلف تا حدی طبیعی است، اما اگر این تفاوت قیمت بیش از حد معمول باشد، نشانه ی خوبی نیست.

فراموش نکنید که هیچ گرانی بی دلیل نیست و اگر یک کلینیک تزریق ژل خدمات مشابه را با قیمت خیلی پایین تر از دیگر کلینیک ها ارائه می دهد، به احتمال زیاد از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نیست. به عنوان مثال، ممکن است از انواع بی کیفیت فیلر و ژل های تزریقی استفاده کند. ژل هایی که تاریخ مصرف آن ها در آستانه ی گذشتن است و تزریق آن ها می تواند مشکلات پیش بینی نشده ای برای شما به بار آورد.

بنابراین می شود گفت که قیمت ژل و هزینه ای که برای تزریق انجام می دهید در نتیجه ای که کسب می کنید تا حد زیادی تاثیر گذار است. اگر تزریق را در یک کلینیک معتبر انجام دهید، شاید نسبت به کلینیک های متفرقه هزینه ی بیشتری بکنید اما خیالتان راحت خواهد بود که به سلامتی و پوست خود آسیبی وارد نمی کنید.

علاوه بر آن تجربه و مهارت پزشکی که تزریق ژل را انجام می دهد، بر ماندگاری و طبیعی به نظر رسیدن چهره ی شما اثر مهمی می گذارد. طبیعتا بهره مندی از کادر پزشکی ماهر و مجرب، نسبت به کلینیک های متفرقه که افراد بی تجربه در آن مشغول به کار هستند نیازمند صرف هزینه های بیشتری است.

هزینه ی تزریق ژل در هر سال چقدر خواهد بود؟

احتمالا می دانید که ژل یا فیلر هایی که برای بهبود پوست تزریق می شوند، اثر دائمی ندارند و برای تداوم اثر مثبت آن ها باید هر چند وقت یک بار دوباره تزریق ژل را انجام دهید. به همین دلیل یکی از دغدغه های افرادی که می خواهند تزریق ژل را آغاز کنند این است که در دراز مدت تزریق چند باره ی ژل چقدر برای آن ها هزینه بردار خواهد بود.

این موضوع به طور مستقیم با ماندگاری ژل ها در پوست مرتبط است. هر کدام از انواع مختلف ژل ها با توجه به ماده ی تشکیل دهنده ی آن ها، مدت زمان مشخصی آثارشان در پوست قابل مشاهده خواهد بود. پس از آن، چون ماده ی تشکیل دهنده ی ژل یا فیلر ها کاملا طبیعی است، توسط بدن جذب می شود و به تدریج اثر آن ها از بین می رود. در این هنگام است که نیاز به تزریق مجدد خواهید داشت.

به طور معمول، ژل ها بین ۶ الی ۲۴ ماه در بدن ماندگاری خواهند داشت. این تفاوت همان طور که گفته شد، به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد. علاوه بر آن، تکنیکی که جراح برای تزریق استفاده می کند نیز در ماندگاری ژل موثر است. اگر جراح با تجربه و ماهر باشد، تزریق را به گونه ای انجام می دهد تا ژل مدت زمان بیشتری در سطح پوست بماند.

همچنین میزان سوخت و ساز طبیعی بدن شما عامل دیگری است که باعث می شود ژل زودتر یا دیر تر از زمان موعود جذب بدن شود.

بنابراین، نمی شود به طور دقیق مشخص کرد که در دراز مدت هزینه ی تزریق ژل چقدر خواهد بود چرا که خصوصیات بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و ممکن است شما در دو سال به سه جلسه تزریق نیاز داشته باشید،‌ اما فرد دیگری در همین مدت به چهار جلسه تزریق نیاز داشته باشد.

البته مزیت مهم ژل هایی که از مواد طبیعی تشکیل شده اند این است که در دراز مدت، این مواد سطح تولید کلاژن در بدن را افزایش می دهند. این امر باعث می شود تا بعد از چند سال استفاده از ژل، پوست شما به طور طبیعی خود را بازسازی کند و در جلسات بعدی به مقدار کمتری تزریق ژل نیاز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *