کاشت مو

کاشت مو با الیاف نانو چیست و چگونه انجام می گیرد؟

کاشت مو با الیاف نانو چیست

کاشت مو با الیاف نانو

کاشت مو بیش از صدها سال است که انجام می شود و روش هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند بسیار متنوع تر و پیشرفته تر از روش های ابتدایی هستند که بشر بر روی آن ها کار می کردند.

روند پیشرفت این روش ها آنقدر سریع است که برخی اوقات حتی اسم این روش ها را هنوز نشنیده ایم که روشی جدیدتر پا به عرصه ی وجود می گذارد. یکی از روش های جدید برای کاشت مو، روش کاشت مو با الیاف نانو است.

کاشت مو با الیاف نانو

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تکنولوژی نانو در همه ی زمینه ها ورود کرده است و در بخش های مختلف پزشکی و جراحی های زیبایی نیز کاربرد زیادی دارد. در این مقاله روش جدید کاشت مو که با الیاف نانو و مشابه با موی فرد متقاضی صورت می گیرد را مورد بررسی قرار می دهیم.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو با الیاف نانو چیست؟

این روش ترمیم مو همان روش HRT است که شبکه ای شبیه سازی شده از بخش پوست سر انسان صورت می گیرد و جنس آن از نانو است.

کاشت مو با الیاف نانو

این روش، موهایی ضخیم و حجیم به افراد متقاضی کاشت مو اعطا می کند. البته محصولی که در ساخت الیاف نانو استفاده می کنند متفاوت است اما برندهای بهتر و معروف‌تر، از کراتین که درست همان پروتئین طبیعی موهاست، استفاده می کنند.

این روش که کاملا توسط ابزارهای اتوماتیک و مجهز انجام می گیرد، یکی از بی خطرترین عمل ها در زمینه زیبایی است و می توانید اطمینان حاصل کنید در هیچ یک از مراحل انجام این عمل، هیچ نوع خطری، سلامت عمومی‌تان را تهدید نخواهد کرد.

این شبکه با کراتین هایی از جنس گیاه بر روی سر فیکس شده و به این علت نیازی به استفاده از موی سر شخص نبوده و در سرهای که وسعت طاسی آن ها بالاست نیز محدودیتی ندارد و قابل اجراست.

موهایی که از این طریق استفاده می شود با موی فرد مطابقت دارد و بررسی هایی از ابتدا برای همسان سازی صورت می گیرد.

در واقع نحوه کار اینگونه است که الیاف مو با ایجاد اثر الکترواستاتیک، به ریشه واقعی موها می چسبند و باعث حجیم به نظر آمدن و کامل شدن موها می شوند. شما می توانید روزانه موهای خود را کاملا راحت بشویید زیرا این امر بی خطر است اما سعی کنید شامپویی استفاده کنید که پزشکان تایید می کنند.

این نوع کاشت مو بیشتر برای کسانی که نمی توانند از دیگر روش ها استفاده کنند یا بانک موی ضعیفی دارند قابل استفاده است. موهایی که در روش کاشت مو با الیاف نانو صورت می گیرد، جنس و رنگ موهای فرد بررسی شده و شبیه ترین مو از جنس نانو برای فرد تولید می شود.

نام دیگر کاشت مو نانو، پروتز مو نیز می باشد. رشته های بسیار باریک مو از جنس نانو بر روی پوست سر فرد کاشته می شود. و به مانند موهای طبیعی، جلوه و زیبایی را به فرد هدیه می کند.

کاشت مو با روش نانو چگونه انجام می گیرد؟

پیوند موی نانو یک روش ترمیمی و زیبایی است که با استفاده از آن ” کاشت مو بدون جراحی ” و درد و خونریزی صورت می گیرد. برای نواحی کوچک این روش در یک جلسه قابل انجام است اما ممکن است برای طاسی های وسیع در ناحیه سر بیشتر طول بکشد.

پروتز های نانو که در این روش کاشت مو انجام می گیرد، بدون حساسیت و کاملاً بهداشتی است و در ناحیه ای وسیع هم قابل استفاده است.

همچنین می توانید مطمئن شوید این الیاف باعث عفونت و سایر مشکلاتی که عمل های تهاجمی دارند، نخواهد شد. موهایی که به دست آمده اند بر روی سر بیمار قرار می گیرند و پس از یک دوره ی مشخص این موها رشد می کنند.

تداخل عمل کاشت مو با الیاف مو و روش FUE

FUE یا Follicular Excision Excision، فرآیندی است که در آن فولیکول های سالم از پشت سر برداشته می شوند و سپس بر روی ناحیه پوست سر پیوند زده می شوند. FUE یک روش مدرن برای ترمیم مو است که باعث بهبودی سریع و ترغیب سریعتر رشد مو بعد از عمل می شود.

با این حال تا مدتی، این فولیکول ها به شدت آسیب پذیر هستند، بنابراین بهتر است تا یک یا دو هفته به دقت مراقب آنها باشید تا اینکه در پوست جایشان را پیدا کنند.

بنابراین توصیه می شود حداقل دو هفته پس از انجام عمل کاشت مو از استفاده  الیاف مو خودداری کنید. بهترین تصمیمی که می توانید اتخاذ کنید، این است که به این توصیه ها عمل کنید. در طول این مدت هم باید از مصرف الکل، دخانیات یا مصرف استعمال هرگونه مواد شیمیایی مضر برای بدن، خودداری کنید.

خبر خوب این است که کاشت مو با الیاف مو، یک روش خارق العاده برای کمک به بازگشت سریعتر به زندگی عادی است زیرا نتایج FUE فوری نیستند. الیاف مو می تواند شکاف بین عمل و رشد موی جدید را که تا چندین ماه به طول می انجامد، بپوشاند.

اگر در مورد این روش سوالی دارید یا مایل به استفاده از الیاف مو پس از FUE هستید، پس نیاز به توصیه حرفه ای دارید. به همین منظور، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان کلینیک تخصصی پوست و مو رز تماس بگیرید.

رشد موها و حالت آن ها کاملاً طبیعی است که گونه ای که از فاصله های نزدیک هم نمی توان غیر طبیعی بودن آن ها را تشخیص داد.

موهایی که از روش کاشت موی الیاف نانو ایجاد می شوند قابل رنگ کردن، فر کردن و اتو کردن هستند. این موها رشد می کنند و یک حالت طبیعی به خود می گیرند. حتی می توانید با کوتاه کردن موها در آرایشگر، حالت جالبی به موها بدهید.

با توجه به توضیحات بالا می بینید که روش کاشت موی نانو حالتی طبیعی دارد و می توان از آن برای کسانی که موی کافی برای کاشت در بخش های دیگر سر خود ندارند قابل استفاده است.

کاشت مو الیاف نانو برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به این که روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد بهتر است که در مورد هر روش ابتدا اطلاعات لازم را داشته باشید. برخی از روش ها برای افراد خاصی قابل اجرا هستند یا ممکن است افرادی نتوانند از این روش ها استفاده کنند؛ اما جالب است بدانید که روش نانو قابل استفاده برای تمامی افراد است.

به خصوص کسانی که بانک موی کافی را ندارند و نمی توانند از سایر روش های کاشت مو که نیاز به بانک مو دارند، استفاده کنند و یا شرایط پزشکی برای استفاده از سایر روش های کاشت مو برای آن ها به هر علتی فراهم نیست.

البته اگر دچار ریزش مو شده اید، بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است علت ریزش موی شما چیز دیگری باشد و نیاز به کاشت مو نداشته باشید.

افرادی که دچار ریزش مو به صورت دوره ای شده اند نیز از این روش می توانند بهره ببرند. همچنین کسانی که قصد دارند هر چه سریع تر ریزش موی خود را جبران کرده و موهایی پرپشت را داشته باشند می توانند از این روش استفاده کنند.

روش کاشت مو الیاف نانو قابل استفاده برای آقایان و بانوان است و جنسیت ندارد. حتی افرادی که شاید سنشان برای دیگر روش های کاشت مو مناسب نباشد، می توانند از کاشت مو با الیاف نانو استفاده کنند.

افرادی که دارای مشکلاتی مانند بیماری های سرطانی هستند و منطقه ی وسیعی از موهای آن ها ریزش داشته است و بانک موی ضعیف و موهای با مقاومت کم دارند بهترین گزینه برای کاشت موی آنان، روش الیاف نانو است که می تواند موهایی مقاومت و پرپشت را برای آنان ایجاد کند.

مزایای استفاده از روش کاشت موی الیاف نانو

در این روش مزایای زیادی را می توان نام برد که بدون درد و خونریزی بودن این روش اهمیت بالایی دارد. موهایی که از این روش به وجود می آیند مقاومت بالایی دارند و گاهی مقاومت آن ها از سایر روش ها هم بیشتر خواهد بود.

ظاهر این موها کاملاً طبیعی است و حتی در روش هایی که از موهای خود فرد استفاده شده است هم می توان گفت طبیعی تر است البته باید این روش توسط پزشک متخصص و با مهارت کامل صورت گیرد.

در این روش افراد می توانند از بانک موی خود محافظت کنند و در کسانی که امکان کاشت مو به دلیل داشتن بانک موی ضعیف غیر ممکن است بسیار مفید واقع می شود.

این روش پیوند مو حساسیت زا نیست و رطوبت و هوا می تواند به راحتی بر روی پوست سر انتقال پیدا کند. از این رو پوست تعریق زیادی ندارد و می توان از روش های آرایش مو بر روی این موها نیز بهره برد که اگر به گذشته نگاه کنیم و پیشرفت تکنولوژی را هم در نظر بگیریم، این مورد واقعا شبیه یک معجزه است.

در این روش پرپشتی موها را هم می توان به خوبی ایجاد کرد و محدودیتی برای این روش وجود ندارد. تشخیص موهای الیاف با موهای طبیعی کاری به جد دشوار است که هر کسی نمی تواند آنها را تشخیص بدهد. بنابراین خیالتان از بابت اینکه کسی متوجه نخواهد شد، راحت باشد.

عوارض کاشت مو به روش الیاف نانو

روش های کاشت مو اکثراً هر کدام یک سری عوارض را به دنبال دارند؛ اما بهتر است بدانید که در روش کاشت به روش الیاف نانو اگر در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک متخصص و ماهر انجام گیرد، هیچ گونه عوارضی در پی نخواهد داشت.

با این حال میتوانید موهایتان را رنگ کنید، پس از این بابت چندان مشکلی وجود ندارد. گرچه هنگام رنگ کردن نباید زیاد به مواد شیمیایی وابسته شوید چون در دراز مدت، می تواند به ریشه های مو آسیب بزند و تاثیر منفی روی موها بگذارد.

استفاده از این روش حتی تورم و قرمزی را هم پس از کاشت ایجاد نمی کند. از این رو روشی خوب و مفید است که می تواند برای هر کسی مورد استفاده قرار گیرد.

در روش های دیگر، تورم و قرمزی یکی از دغدغه هایی بود که مراجعه کنندگان با آن دست و پنجه نرم می کردند و حتی برای تسکین درد و التهاب، رو به لوسیون و آنتی بیوتیک و ایبوپروفن روی می آوردند که علی رغم میل باطنی بود اما الیاف نانو، پیشرفتی خارق العاده در علم پزشکی هستند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *