کاشت ابرو

اطلاعات مفید درباره کاشت ابرو

اطلاعات مفید درباره کاشت ابرو

مهم ترین اطلاعات درباره کاشت ابرو

ابروها، به طرز عجیبی بر روی ظاهر شما تاثیر می گذارند؛ با اینکه ابروها شکل های بسیار مختلفی دارند ولی اگر حجم ابروهایتان کمتر بشود، تاثیر بدی در ظاهر شما می گذارند. اطلاعات مربوط به کاشت، ترمیم و پیوند ابرو زیاد است و در این مقاله سعی شده است مهم ترین آنها بررسی بشوند.

اطلاعات مفید درباره کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

ریزش ابروها، تاثیر منفی مشخصی روی شکل ظاهری افراد خواهد داشت. در حقیقت اهمیت واقعی ابرو ها زمانی مشخص می شود که دیگر اثری از آن ها روی صورت نباشد.

به محض اینکه ابرو ها دچار ریزش می شوند، تازه همه می فهمند که حضور همین نشانه های کوچک روی صورت، چه تاثیر شگرفی بر روی زیبایی فرد داشت.

ابرو ها برای مدتی در مقابل بالا رفتن سن، آرایش بیش از حد، استفاده زیاد از موچین و استفاده از روش های غیر بهداشتی و غیر استاندارد دوام می آورند اما این دوام هم حد و اندازه ای دارد و اگر از این حد و اندازه عبور کنیم، دیگر نمی توانیم برای مدتی طولانی روی داشتن ابرو هایی مقاوم حساب ویژه ای باز کنیم.

ریزش ابرو امروز به یک دغدغه مهم برای بسیاری از افراد در دنیا تبدیل شده است. یک جستجوی ساده در اینترنت، نشان می دهد که این موضوع در همه کشورها حائز اهمیت است اما ریزش ابرو با همه مشکلاتی که برای فرد به وجود می آورد، یک فاجعه بزرگ نیست.

چرا که امکان اصلاح این وضعیت و بازگرداندن ابرو ها به وضعیت نرمال از طریق کاشت ابرو وجود خواهد داشت.

واقعیت هایی در مورد کاشت ابرو

کاشت و پیوند ابرو دو روش متفاوت به شمار می آیند. هر دوی این روش ها، مزای و معایب خاصی دارند که قبل از انتخاب باید از آنها آگاه باشید.

نکته کلیدی این است که قبل از برداشتن هر قدم جدی و تعیین کننده برای ابرو ها، حتما روش ها و متدهای مختلف را به خوبی شناسایی کنید. زمانی که یک تغییر محسوس در ابرو ها به وجود بیاورید، این تغییر دیگر برای همیشه همراه شما خواهد بود.

پس دلیلی وجود ندارد که قبل از گرفتن یک تصمیم مهم، بیش از حد عجله به خرج بدهید. البته که از دست دادن ابرو ها، دشوار است و هیچکس دوست ندارد زمان زیادی را بدون ابرو بگذراند اما در عین حال، بسیار مهم است که هر انتخابی برای ابرو ها، با آگاهی و اطلاع کامل صورت بگیرد تا در آینده هیچ مشکلی برای فرد به وجود نیاید.

ترمیم ابرو 

 1. ترمیم ابرو با نام شکل دهی دائمی ابروها هم شناخته می شود. ترمیم به ابروهای شما شکل و فرمی ایده آل را می دهد.
 2. این روش جراحی مناسب زن هایی است که می خواهند دارای ابروهایی با شکل خاص باشند.
 3. ترمیم ابرو روشی است که در ابتدا توسط جراحان پلاستیک برای بازسازی صورت افرادی استفاده می شد که دچار سوختگی می شدند.
 4. امروزه، این روش تغییرات زیادی کرده است و تبدیل به ابزار قدرتمندی شده است که می تواند برای ابروهای بیمار، قوس هایی کاملا ماندگاری را ایجاد کند.
 5. کاشت واحدهای فولیکولی ابرو در اصلاح ترمیم ابرو نامیده می شود. ترمیم ابرو شامل استخراج فولیکول های مو از پشت سر بیمار می شود. فولیکول های مو می توانند نتایج ماندگاری را برای بیمار فراهم کنند. از فولیکول های مو برای طراحی هنرمندانه شکل ابروها و بویژه قوس ابروها استفاده می شود.
 6. فولیکول های استخراج شده به شکل دلخواهی، در طول خط ابروی بیمار کاشته می شوند. موهایی که از طریق فرآیند ترمیم ابروها رشد می کنند، ماهیتی کاملا پایدار و با ثباتی دارند.

اطلاعات مفید درباره کاشت ابرو

فواید ترمیم ابروها

 1. ترمیم ابروها، خیال شما را از لحاظ اصلاح ماهانه ابروها راحت می کند
 2. ترمیم ابروها، ظاهر ابروها را مرتب می کند و جلوه ای کاملا متفاوت به ابروها می دهد
 3. ترمیم ابروها یک سرمایه گذاری محسوب می شود که شما را از هزینه های بند کردن ابرو رها می سازد
 4. با اینکه برای همیشه ابروهایتان طبیعی و زیبا به نظر می رسند، باز هم می توانید با کمک سایر مواد آرایشی شکل جدیدی به ابروهایتان بدهید.

توصیه هایی برای قبل از ترمیم ابروها

6 ماه قبل از ترمیم ابروها، موهای ابروهایتان را اصلاح نکنید. فولیکول موهای ابرو احتیاج به زمان دارند تا برای همیشه ثابت بمانند. اصلاح و مرتب کردن ابروها درست قبل از ترمیم ابروها به فولیکول ها آسیب می رساند و حتی باعث می شود که ترمیم ابروها با شکست مواجه بشود.

ترمیم و پیوند ابروها شامل چه تکنیک هایی می شود؟

ابروها را می توان با روش های مختلفی ترمیم کرد. یکی از آسان ترین روش های پیوند ابرو، تکنیک FUE است که در طولانی مدت نسبت به سایر روش ها، نتایج بهتری را به دنبال دارد.

ترمیم و پیوند ابروها می تواند کلی و یا جزئی باشد:

 1. ترمیم و پیوند جزئی : رشد دوباره ابروها در اسکاری که در ابروها وجود دارد
 2. ترمیم و پیوند کلی : وقتی تمام موهای ابرو نیاز به رشد دوباره دارند

کاشت ابرو 

 1. کاشت ابروها برای بیمارانی مناسب است که ابروهای کم پشتی دارند و یا در خط ابروهایشان دارای جراحت هستند و یا اینکه بطور مادرزادی اصلا ابرویی ندارند.
 2. کاشت ابرو، روش منحصر به فردی است که می تواند اثرات منفی اصلاح بیش از حد ابروها و یا اثرات لیزر درمانی را از بین ببرد.
 3. شاید فاکتورهای ژنتیکی، بیماری تیروئید و عدم توازن هورمون ها در خون هم در شکل نامناسب ابروها دخیل باشند؛ کاشت ابرو، تنها راه حلی است که می تواند به تمام این نگرانی ها پایان بدهد.
 4. کاشت ابرو برعکس ترمیم ابرو، بر روی میکرو گرافت های سر متمرکز است تا آنها را به طور مستقیم روی خط ابرو قرار بدهد.
 5. کاشت ابرو به دقت خیلی زیادی نیاز دارد زیرا کاشت ابرو هنری محسوب می شود که بر اساس رشد موها، ابروها طراحی می شوند.
 6. گرافت های مو به نحوی در خط ابرو قرار داده می شوند که مانند فولیکول های طبیعی خود ابرو به نظر برسند.

فواید کاشت ابرو

 1. کاشت ابرو راهی عالی برای پوشاندن اسکارها و آثار سوختگی در اطراف ابروها است.
 2. کاشت ابرو روشی است که با وجود آن دیگر به بند کردن ابروهایتان نیازی نخواهید داشت.

معروفترین روش کاشت ابرو کدام است؟

معروفترین روش کاشت ابرو، تکنیک FUT  است که شامل برداشت فولیکول های اهدایی خود بیمار می شود.

در این روش، فولیکول ها از ناحیه پشت سر و یا نزدیک به گوش ها برداشته می شوند. نکته مهم اینجاست که موهای این ناحیه از سر، در مقابل ریزش نسبت به نقاط دیگر مقاوم تر هستند و همین موضوع آن ها را به گزینه های ایده آل برای کاشت ابرو تبدیل می کند.

در این روش، مسائلی مثل خونریزی و بخیه اجتناب ناپذیر به نظر می رسند و البته ممکن است برای لحظاتی در فرد، احساس هایی ناخوشایند به وجود بیاورند.

در تکنیک های پیشرفته تر FUT از سیستم ربات برای استخراج فولیکول ها استفاده می شود و بخش های اهدا کننده فولیکول بدون شکل گیری اسکار، بخیه می خورند و در نهایت گرافت ها به بخش های خالی سر انتقال داده می شوند.

کاندیدهای عمومی پیوند ابرو

کاندیدهای خوب برای پیوند ابرو، کسانی هستند که ابروهای خود را از دست داده اند یا اینکه تجربه کم پشت شدن ابروهایشان را داشته اند.

کاندیدهای عمومی برای پیوند ابرو باید بدن سالمی داشته باشند و بانک موی خوبی هم در پشت و گوشه های سرشان  داشته باشند تا جراح بتواند فولیکول های مورد نیاز را از این بخش ها برداشت کند.

از آن جایی که در پیوند ابرو از بانک موی خود فرد برای کاشت فولیکول ها در ابرو استفاده می شود، باید به این نکته توجه کرد که معمولا افرادی با موی صاف، گزینه های مناسب تری برای این کار هستند. چرا که موی فر پس از قرار گرفتن روی ابرو، ممکن است مشکلاتی برای فرد به وجود بیاورد.

کاندیدهای اختصاصی پیوند ابرو

پیوند ابرو راه خوبی برای درمان ریزش ابروهای بیمارانی است که بخاطر شرایط و بیماری های خاصی شاهد از دست دادن تک تک تارهای ابروی خود هستند. پیوند ابرو برای کسانی ایده آل است که در وضعیت های زیر قرار داشته باشند:

1- مشکلات ژنتیکی که باعث از دست دادن کامل ابروها و یا کم پشت شدن ابروها شده است

2- از دست دادن حجم زیادی از ابروها بخاطر اصلاح بیش از حد آنها

3- از دست دادن ابروها بخاطر ضربه فیزیکی

افرادی که موهای ابروهای خود را در اثر انواع آلوپسی مخصوصا آلوپسی ناحیه ای یا بخاطر عمل های جراحی از دست داده اند، شاید کاندید ایده آلی برای پیوند ابرو نباشند.

بسیاری از افرادی که به سراغ پیوند ابرو ها می روند، این کار را تنها یک بار انجام می دهند و برای همیشه از نتایج همین یک تجربه، بهره مند خواهند شد اما افرادی که به خاطر صدمه شدید و ایجاد بافتی از زخم روی ابرو ها قصد دارند پیوند ابرو انجام بدهند، شرایط متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

برای این افراد و همچنین افرادی که با تتو و میکروبلیدینگ بیش از حد به ابرو های خود آسیب زده اند، معمولا بیش از یک جلسه برای پیوند ابرو در نظر گرفته می شود.

این کار به این خاطر است که بافت زخم، جریان خون را در بعضی از نقاط ابرو متوقف کرده و به همین خاطر خون به بعضی از فولیکول ها نمی رسد. با بررسی اولیه روی ابرو های فرد، مشخص خواهد شد که او به چند جلسه برای کامل شدن پروسه پیوند ابرو ها نیاز خواهد داشت.

عوارض پیوند ابرو 

ایجاد اسکار و احتمال عفونت از جمله عوارضی است که بیماران را در مورد کاشت ابرو دچار شک می کند ولی نتایج طبیعی پیوند ابرو به قدری برای بیماران مهم است که حاضرند تمام عوارض آن را تحمل کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *