کاشت مو

هرم کاشت مو چیست؟

هرم کاشت مو چیست؟

هرم کاشت مو چیست؟

جستجوی بهترین کلینیک کاشت مو، برای بسیاری از افراد فعالیتی سخت و تا حدودی گیج کننده به نظر می رسد. اگر تصمیم به کاشتن مو در سر خود دارید، در نظر گرفتن هرم کاشت مو می تواند برای شما مفید و موثر باشد.

هرم کاشت مو چیست؟حقیقت آن است که بسیاری از کلینیک های زیبایی ادعاهای مشترکی را در مورد نحوه کاشت طبیعی مو مطرح می کنند. همه آن ها از سابقه طولانی پزشکان، تخصص بالا، تجربه بسیار زیاد و همچنین همکاری با نهاد ها و سازمان های مختلف حرف می زنند اما به هیچ وجه نمی شود همه این کلینیک ها را کاملا مشابه هم در نظر گرفت. بین این کلینیک ها تفاوت های زیادی وجود دارد که با توجه به جزئیات، مشخص خواهد شد.

قرار دادن این تفاوت ها در یک هرم، به شما کمک می کنند تا بهترین کلینیک ها برای پیوند مو را به خوبی انتخاب کنید. به طور معمول، تنها درصد بسیاری کمی از کلینیک ها، از بهترین امکانات ممکن برای این کار برخوردار هستند.

در بین همه کلینیک ها، تنها یک درصد از آن ها این فعالیت را به بهترین شکل انجام می دهند و می توانند همه انتظارات افراد متقاضی را به خوبی برطرف کنند.

هرم کاشت مو چیست؟معیار های منفی در هرم کاشت مو

برای ایجاد هرم پیوند مو، شما باید معیار های منفی را در قسمت پایینی هرم (منطقه قرمز) و معیارهای نسبتا منفی را در قسمت میانی (منطقه زرد) قرار دهید. در این صورت، معیارهای مثبت در قسمت بالایی یا منطقه سبز هرم قرار می گیرند.

شما برای انجام کاشت مو، تنها باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که همه ویژگی های مربوط به بالاترین نقطه هرم را در اختیار دارند؛ اما معیارهای منفی در هرم کاشت مو، چه چیزهایی هستند؟

1- عدم ارائه تکنیک های متنوع

شما باید از کاشت مو در کلینیک هایی که تنها یک متد را برای این فعالیت در نظر می گیرند، خودداری کنید. کلینیک هایی که توانایی کافی را برای ارائه پیوند مو با روش های متنوع ندارند، ناچار هستند در هر شرایطی تنها یک متد برای شما در نظر بگیرند.

این متد ممکن است با شرایط خاص شما سازگاری نداشته باشد. در نتیجه برای انجام مطلوب کاشت طبیعی مو، باید کلینیک هایی را در نظر بگیرید که قادر به انجام متد های متفاوتی از این فرآیند هستند.

2- پزشک پاره وقت

همچنین شما باید از پیوند در مو در کلینیک هایی که پزشک در آن ها به صورت «پاره وقت» این فرآیند را به عنوان یک شغل جانبی انجام می دهد، دوری کنید.

99 درصد پزشکان، شامل حال این موضوع نمی شوند اما همچنان این احتمال وجود دارد که همان یک درصد بعدی، پیوند مو را در سر شما انجام بدهند. در این صورت نتایج نهایی کاشت مو به هیچ وجه برای شما خوشایند نخواهد بود.

3- تیم پزشکی موقت

یکی از مشکلات بزرگ بعضی از کلینیک های زیبایی، استفاده از افرادی در تیم پزشکی است که به صورت موقت کار می کنند و این فعالیت را هر روز انجام نمی دهند.

طبیعتا تکنسین هایی که دائما در حال انجام دادن کاشت مو هستند، توانایی های بهتری برای انجام این کار خواهند داشت. در مراکز معتبر کاشت مو، از افرادی ثابت و مجرب در کادر پزشکی استفاده می شود.

4- پزشک بدون تخصص

در کلینیک های غیرمجاز به جای یک پزشک متخصص، از افرادی برای پیوند مو استفاده می شود که مدارک تحصیلی لازم برای انجام چنین فرآیندی را ندارند و این کار را به صورت تجربی انجام می دهند. این افراد نه تنها نتایج خوبی برای شما رقم نمی زنند، بلکه ممکن است سلامتی شما را نیز به خطر بیاندازند.

5- کم تر از 5 مراجعه کننده در ماه

بدون تردید کلینیک هایی که در طول یک ماه تنها 5 مراجعه کننده برای کاشت مو دارند، با کلینیک هایی که در طول هر هفته پیوند مو را حداقل برای 5 نفر انجام می دهند، قابل مقایسه نیستند. بهترین کلینیک های زیبایی در شرایط عادی، حداقل 4 متقاضی برای کاشت مو در طول هر هفته دارند.

6- تجهیزات ناکافی

یکی دیگر از مسائل منفی مربوط به بعضی از کلینیک ها، استفاده از دستگاه های نه چندان کارآمد برای انجام پیوند مو به شمار می رود. این دستگاه ها که معمولا در بسیاری از کلینیک ها نیز استفاده می شوند، نتایج ضعیفی را برای فرد رقم می زنند. اگر این دستگاه های غالبا ارزان قیمت کارایی بسیار خوبی داشتند، کلینیک های معتبر نیز تعداد زیادی از آن ها را تهیه می کردند!

معیارهای مثبت در هرم کاشت مو

درصد بسیار کوچکی از کلینیک های زیبایی، از همه معیارهای مثبت برای انجام کاشت مو برخوردار هستند. شما باید این فعالیت را در چنین کلینیک هایی انجام بدهید تا بهترین نتایج ممکن از پیوند طبیعی مو را تجربه کنید.

1- ارائه متد های متنوع کاشت مو

بهترین کلینیک های زیبایی در تمام دنیا، هر دو تکنیک اساسی پیوند مو را به افراد متقاضی ارائه می کنند. در نتیجه هر کس می تواند بر اساس ویژگی های ظاهری خاص خود، بهترین و مناسب ترین شیوه را برای خودش در نظر بگیرد.

2- پزشک تمام وقت

در ایده آل ترین کلینیک های زیبایی، از پزشک تمام وقت برای فعالیت های زیبایی استفاده می شود. این پزشک، پیوند مو را به عنوان فعالیت اصلی خود در نظر می گیرد و این کار را به عنوان شغل اصلی خود انجام می دهد.

 3- تکنسین های دائمی

یکی از ویژگی های مثبت برخی از کلینیک های زیبایی، استفاده از یک تیم ثابت پزشکی برای اجرا کردن کاشت طبیعی مو خواهد بود. در هرم کاشت مو، این کلینیک ها از امتیاز بالایی برخوردار می شوند. در واقع اعضای کادر پزشکی، باید به صورت ثابت عضو کلینیک باشند و از تخصص کافی برای کمک به فرآیند کاشت مو بهره ببرند.

4- پزشک متخصص

پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد، باید مدارک تخصصی کافی را در اختیار داشته باشد. او باید در دوران تحصیل، آموزش های لازم را دیده باشد و سپس تجربه کافی را در زمینه پیوند مو به عنوان دستیار به دست آورده باشد تا بتواند پیوند مو را به بهترین شکل انجام بدهد.

5- بیشتر از 15 کاشت مو در ماه

کلینیک هایی که در بالاترین سطح از هرم کاشت مو قرار می گیرند، حتما باید حداقل 15 پیوند مو را در طول یک ماه انجام بدهند. این کلینیک ها به طور معمول در طول یک هفته، بین 4 تا 5 فرآیند پیوند مو را انجام می دهند.

6- تجهیزات مناسب پیوند مو

مناسب ترین کلینیک های پیوند مو، باید کلینیک هایی مجهز باشند و از بهترین و مدرن ترین تجهیزات برای این فرآیند بهره ببرند تا بتوانند نیازهای افراد متقاضی را به خوبی برآورده کنند.

تاثیرات مثبت هرم کاشت موی طبیعی

در نظر گرفتن یک هرم برای کلینیک های پیوند مو، می تواند نقش مهمی در انتخاب مناسب ترین کلینیک برای این فعالیت داشته باشد. اگر کلینیکی که شما در جستجوی خود پیدا کرده اید همه نکات مثبت برای انجام این فرآیند را داشته باشد، انتخاب این کلینیک برای شما مناسب خواهد بود.

در غیر این صورت، شما نباید به امکانات حداقلی رضایت بدهید. برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو، هیچ فیلتری به اندازه این هرم برای شما مفید و کارساز نخواهد بود. این هرم موجب می شود که شما با در نظر گرفتن همه موارد و رسیدن به شناخت کافی، بهترین نوع کاشت طبیعی مو را برای خود پشت سر بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *