کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش fit

کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو‏ به روش FIT یکی از روش های ترمیم و بازسازی ابرو می باشد در این روش  سوراخ های کوچکی در پشت سر فرد ایجاد کرده و فولیکول های مو‏ به صورت تک تک از پشت سر محل بانک مو استخراج می گردد.

کاشت ابرو به روش fit

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

 

روش کاشت ابرو FIT متخصص بعد از استخراج گرافت ها در ناحیه ابروی شما می کارد. کاشت ابرو‏ به روش FIT بدون بخیه و جراحی می باشد و پزشک هیچ استفاده ای از تیغ نخواهد داشت و فقط سوراخ های کوچکی در پشت سر فرد در ناحیه بانک مو ایجاد می‎گردد که این سوراخ ها در مدت زمان کوتاهی بهبود و از بین می رود.

کاشت ابرو به روش fit

برای برداشت فولیکول های مو در این روش  به ابزار ظریف و تخصصی نیاز است و هرچه مهارت و تجربه پزشک بالاتر باشد نتیجه هایی بهتری ایجاد می گردد.

کاشت ابرو‏ به روش FIT  که بین 4 تا 6 ساعت طول می کشد و پزشک در روز اول ناحیه ابرو را پانسمان می‎کند که پانسمان آن بعد از گذشت یک روز برداشته می شود و روز دوم ناحیه ابرو را باز و پزشک به شستشوی این ناحیه می پردازد. به این امر نیز باید توجه نمود که فرد بعد از روز دوم می تواند به حمام برود و این امر بلامانع می باشد.

کاشت ابرو‏ به روش FIT در 70 درصد بیماران قابل انجام می باشد و در بیمارانی که بانک موی مناسب نداشته باشند این شیوه برای آن ها مناسب نمی باشد در نتیجه این روش نتیجه مطلوبی نخواهد بود.

در کاشت ابرو‏ به روش FIT محدودیتی در برداشتن فولیکول ها وجود ندارد  بنابراین متخصص شما می تواند تعداد زیادی مو را به عنوان فولیکول های مناسب برای کاشت برداشته و در ناحیه ابرو بکارد البته باید به این امر نیز توجه نمود که شاید در یک جلسه پزشک نتواند تراکم دلخواه شما را ایجاد نماید و احتیاج به تکرار جلسه کاشت خواهد داشت همچنین برای این نوع کاشت می توان از موی سینه، زیر بغل، پشت گوش استفاده نمود.

کاشت ابرو‏ به روش FIT برای افرادی که در گذشته و قبل از این شیوه  از روش FUT استفاده کرده اند اما نتیجه مطلوب نگرفته اند، مناسب می باشد.

 

مزایای کاشت ابرو‏ به روش FIT

1- بهبود سریع زخم ها به علت نبود بخیه در پشت سر و بانک مو، پس از انجام این عمل افراد می توانند زودتر به جامعه بازگردند و از چهره ی خود که ظاهری نسبتا نامناسب را به دلیل به وجود آمدن زخم ها پس از انجام این عمل به خود گرفته بود رونمایی کند.

دلیل این کار این است که این عمل علاوه بر اینکه به روز می باشد بهبودی زخم های به وجود آمده را در کوتاه ترین زمان ممکن امکان پذیر می سازد.

2- نتیجه نهایی بسیار طبیعی می باشد.از مهم ترین و یکی از بهترین نتایجی که پس از انجام این عمل نصیب افراد می شود جلوه ی طبیعی موهای کاشته شده در ناحیه ابرو می باشد.

افراد به دلیل اینکه این عمل پس از انجام شدن به هیچ عنوان قابل تشخیص نمی باشد می توانند اطمینان حاصل کرده و این عمل را به دلیل اینکه پس از انجام سبب به وجود آمدن یک خط رشد طبیعی می شود انتخاب کنند.

3- سرپایی بوده و به دلیل این که در سر فرد برش و بخیه ایجاد نمی گردد دوره نقاهت کوتاه می باشد.انجام این عمل مدت زمان زیادی طول نمی کشد و افراد می توانند در یک مدت زمان کوتاه در مقایسه با دیگر روش های موجود عمل خود را انجام داده و پس از آن به منزل بازگردند.

همچنین پس از انجام این عمل افراد می توانند کارهای روزمره ی خود را به دلیل داشتن دوره ی نقاهت کوتاه مدت این عمل آغاز کنند.

4- در هر جلسه از کاشت می توان گرافت های زیادی را برداشت کرد تا نتیجه دلخواه در ابروی فرد ایجاد گردد.

افرادی که می خواهند پر پشتی در قسمت ابروهای خود ایجاد کنند می توانند از این روش کمک گرفته و نسبت به از بین بردن مشکل خود و همچنین رسیدن به انتظاراتی که قبل از انجام عمل وجود داشت این روش را انتخاب کنند و پس از انجام آن به همه ی هدف های مورد نیاز خود برسند و رضایت خود را از انجام آن اعلام کنند.

5- در این نوع کاشت می توان از بانک مو در پا، دست و سینه فرد استفاده کرد و محدود به پشت سر فرد نمی باشد. معمولا برای انجام این عمل بانک موی مورد نیاز از پشت سر فرد دریافت می شود.

اما در این روش از کاشتن ابرو پزشک متخصص می تواند علاوه بر اینکه از پشت سر فرد بانک موی موردنیاز را دریافت کنند از دیگر مناطق بدن در صورتی که از ناحیه پشت سر بانک مو دریافت نکند استفاده کند برای مثال سینه.

6- زمان کاشت ابرو در این شیوه کم می باشد و بیشتر این زمان برای استخراج فولیکول های مو می باشد.

در روش های قدیمی و همچنین سنتی مدت زمان بسیار زیادی برای انجام این عمل صرف می شد به طوری که فرد بیمار با گذشت زمان دچار کلافگی و همچنین به نوعی عصبانیت شود که سبب حواس پرتی پزشک و همچنین اذیت شدن فرد بیمار می شود. در این روش این مدت زمان به حداقل خواهد رسید

7- این شیوه مناسب برای کاشت ابرو و سبیل می باشد. یکی از بهترین گزینه های موجود برای کاشتن سبیل و همچنین ابرو برای افرادی که در این دو ناحیه دچار مشکلاتی هستند می باشد.

این روش به دلیل اینکه به روز و همچنین پیشرفته می باشد در سراسر جهان از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد به طوری که متقاضیان بسیار زیادی از سراسر جهان برای انجام این عمل با روش یاد شده برای انجام دادن جذب کرده است.

8- بعد از رشد ابروها می توانید با خیال راحت به رنگ کردن آن ها بپردازید. برای زنان این موضوع از مهم ترین آن می باشد و معمولا اکثر آنان بلافاصله پس از انجام این عمل به دنبال رنگ کردن آن می باشند.

این روش می تواند این مورد را برای بانوان به صورت کامل حل کند به طوری که پس از انجام این عمل افراد می توانند با اجازه ی پزشک و پس از سپری کردن دوره ی نقاهت اقدام به رنگ کردن ابروهای خود کنند.

9- از دیگر مزایای کاشت ابرو به روش FIT می توان سهولت این روش را نام برد زیرا در این روش فرایند کاشت ابرو به صورت گروهی یعنی پزشک و دستیارانش صورت می گیرد که بسته به تعداد گرافت های لازم و مهارت تیم پزشکی میزان زمان برداشت و کاشت ابرو مشخص می گردد.

افراد در صورتی که شرایط لازم برای این عمل را داشته باشند می توانند با به کارگیری این روش به همه ی مزایای ذکر شده برسند. انجام این عمل در کلینیک های موجود و معتبر و همچنین توسط پزشکان متخصص و با تجربه انجام می شود که انجام این عمل توسط این پزشکان با روش ذکر شده معمولا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و نیازی به نگرانی در این باره نیست.

گزارش هایی که درباره این عمل و از کسانی که سابقه ی انجام این عمل را داشته اند حاکی از آن است که بیشتر افراد نسبت به انجام این عمل و همچنین نتایجی که از آن گرفته اند رضایت دارند.

همان طور که گفته شد این عمل به دلیل اینکه از فناوری نوین روز بهره مند می باشد سبب می شود تا اکثر افرادی که از این عمل برای از بین بردن مشکلات خود استفاده می کنند نتایج فوق العاده ای از آن بگیرند.

نکاتی قبل از کاشت ابرو

افرادی که قصد در کاشت ابرو دارند باید دارای شرایط زیر باشند:

 1. بیماری مزمن و عفونی نداشته باشد و در صورت وجود این مسئله حتما با پزشک خود در این خصوص صحبت نماید.
 2. از بیماری های پوستی برخوردار نباشد. گزارش نکردن این موضوع ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلاتی شود که حل کردن آن برای فرد گران تمام شود.
 3. نصف ابروهای فرد ریزش داشته باشد و یا کم پشت باشد. افراد باید در ابتدا مشکل خود را برای پزشک متخصص گزارش دهد. مشکلاتی از قبیل کم پشتی ابرو و یا مشکل ریزش آن ها که اکثر افراد به این مشکل دچار هستند. باید گزارش های لازم را به پزشک خود ارائه کند تا پزشک متناسب با مشکل موجود اقدام به انجام این عمل کند.
 4. به هم خوردن شکل و قالب ابروها در اثر آسیب‌دیدگی، سوختگی یا تصادف
 5. داشتن ناحیه اهدا کننده فولیکول به صورت پرپشت با موهایی محکم و قوی
 6. میزان تراکم کاشت ابرو به روش fit نسبت به سایر روش ها کم می باشد.

مراحل کاشت ابرو‏ به روش FIT

در وهله اول پزشک با مشاوره در زمینه ابرو و بررسی موهای بیمار از نظر فرم، ضخامت، تعداد فولیکول های لازم می پردازد.

در مرحله بعد ابروی بیمار‏ را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده کاملا استریل می کند و با یک ماده بی حسی مو‏ضعی فولیکول های سر را استخراج و برای پیوند به ناحیه ابرو آماده می نماید.

ابزاری که برای برداشت فولیکول های مو مورد استفاده قرار می گیرد کمتر از 1 میلیمتر قطر دارد و این امر کمترین آسیب را به محل برداشت فولیکول های مو می رساند در نتیجه در ناحیه برداشت فولیکول به هیچ عنوان احتیاج به بخیه نخواهد داشت.

فولیکول های استخراج شده در نهایت در ناحیه مورد نظر کاشته می شود و زیبایی بیشتری را در فرد ایجاد می نماید.

عکس کاشت ابرو

نکاتی بعد از کاشت ابرو به روش FIT

 1. بیمار باید شیوه صحیح استفاده از داروها و شستشوی مناسب موها را یاد گرفته و به طور صحیح به آن ها بپردازد.
 2. بعد از گذشت 15 روز فرد می ­تواند به زندگی عادی خود بپردازد بدین صورت که انگار اصلا کاشت مو انجام نداده است.
 3. بعد از گذشت 3 هفته تقریبا 80 درصد موهای کاشت شده شروع به ریزش می­ کنند و این امر کاملا طبیعی بوده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت و بعد از مدتی ابروهای ریخته شده شروع به رشد می نماید.
 4. بعد از 12 ماه موها به نهایی ترین حالت خود می رسند و نتیجه نهایی به طور کامل مشهود است و اگر احتیاج به ترمیم داشته باشد با مراجعه به پزشک ترمیم موهای ابرو صورت می گیرد.
 5. یک برنامه مرتب و حاوی ویتامین های لازم برای رشد و تقویت ابرو می تواند به متوقف کردن ریزش ابرو و تقویت ابروها کمک نماید.
 6. ویتامین C برای رشد ابروها موثر می باشد و یکی از داروهایی می باشد که بعد از کاشت ابرو به شما توصیه می گردد این ویتامین با افزایش جریان خون در ناحیه ابرو به رشد موهای این منطقه کمک می نماید. ویتامین c بهترین ویتامین برای بعد از کاشت ابرو محسوب می شود که با خون رسانی به فولیکول ها سبب رشد و افزایش آن ها می شود و به تولید کلاژن در ابروها کمک شایانی می نماید.
 7. به دلیل این که خود موها از تارهای کراتینی که خود یک پروتئین محسوب می گردد تشکیل شده است، برای تقویت موهای کاشته شده می توان از پروتئین ها استفاده نمود. مصرف گوشت، غلات، حبوبات، لبنیات برای تقویت موها و ابروهای کاشته توصیه می شود.
 8. برای تقویت و رشد سریع تر ابروها می توانید از روغن هایی که به رشد ابرو کمک می نماید استفاده نمایید ولی مصرف آن ها باید زیر نظر پزشک صورت گیرد زیرا آسیب به ابروها سبب نتیجه نامطلوب در کاشت ابرو می گردد و با مشکل بیشتری علاوه بر هزینه زیاد مواجه می گردید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ