درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.33 (3 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

مراحل رشد ابرو پس از کاشت ابرو

ابروها از نظر زیبایی یکی از ابعاد مهم صورت محسوب می شوند. تقریبا پنجاه سال یا بیشتر است که از تکنیک کاشت ابرو برای ترمیم نواقص ظاهری و بازسازی مجدد ابروها استفاده می شود ولی تازه 10 سال است که تکنیک های کاشت ابرو پیشرفت زیادی کرده اند و می توانند ابروهای زیبایی را برای بیمار ایجاد کنند و تا حدی طبیعی به نظر برسند که کسی نتواند موهای کاشته شده را ار موهای طبیعی ابرو تشخیص بدهد.

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

کاشت ابرو نتایج بهتری نسبت به میکروبلیدینگ، تاتو، هاشور و یا آرایش های دائمی برای بیمار فراهم می کند زیرا نواقص ابرو با موهای کاملا طبیعی برطرف می شوند نه با رنگ های شیمیایی که بعد از مدتی کمرنگ می شوند و زیبایی خود را از دست می دهند.

فولیکول ها بعد از کاشت، مراحل مختلفی را طی میکنند و در نهایت بر سطح ابروها رشد می کنند.

فولیکول ها چگونه در ابروها کاشته می شوند؟

ابتدا بخش کوچکی از ناحیه پشت سر بیمار به ابعاد 4 در 4 شیو و کوتاه می شود و این فولیکول ها با روش FUE  از پشت سر بیمار برداشته می شوند. تکنیک FUE مدرن ترین روش برای کاشت ابرو است که با ابزار بسیار کوچکی فولیکول ها را از پوست سر جدا می کند.

مراحل رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

این تکنیک بسیار دقیق است و به دکتر کاشت ابرو کمک می کند تا آسیب کمتری به فولیکول ها وارد شود. البته از میکروسکوپ هم برای بررسی این فولیکول ها استفاده می شود و از ترکیب یک یا دو فولیکول، گرافت ها بوجود می آیند.

شکل دلخواه ابروها از قبل توسط بیمار مشخص می شود و طبق سلیقه بیمار پیش می رود. بعد از اعمال بی حسی، برش های کوچکی در ناحیه ابروها ایجاد می شود که طول آنها کمتر از 5.0 میلی متر است.

این برش ها از نظر عمق و میزان پراکندگی شبیه به هم هستند و گرافت ها در این برش ها کاشته می شوند.

مشاهده مطلب
آیا پرپشت شدن ابروها با وازلین امکان پذیر است

در یک جلسه از کاشت ابرو بین 100 تا 400 تار مو کاشته می شود که میزان صخامت و پهنای ابروها به سلیقه و نظر بیمار بستگی دارد و بعد از کاشت، گرافت های مو مراحل مختلفی را طی می کنند تا در نهایت بتوانند به طور کامل رشد کنند.

چرخه رشد ابروها

چرخه رشد ابروها بین 12 تا 15 روز طول می کشد. اگر قصد دارید بعد از چند سال اصلاح بیش از حد ابروها کاری کنید که ابروهایتان سالم بمانند و به طور طبیعی رشد کنند، می توانید چرخه رشد ابروها را بررسی کنید تا بفهمید که زمان مناسب برای اصلاح ابروها چه زمانی است.

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که از وکس ابروهایتان خودداری کنید و موچین را کنار بگزارید.

وکس، موچین و بند کردن بیش از حد به ابروهایتان آسیب زیادی می زنند.

هر موی کوچکی که در ابروهایتان می بینید، سه مرحله رشد را باید پشت سر بگذرانند تا بتوانند به بیشترین ظرفیت خود برای رشد برسد.

سرعت رشد ابروها خیلی کم است و هر مرحله هم خصوصیات منحصر به فردی دارد که طول و ضخامت موهای ابروها را مشخص می کند.

مرحله اول : آناژن

آناژن، مرحله رشد فولیکول های مو است؛ در طول این مرحله، ریشه موها به سرعت تقسیم می شود و ساقه موها بوجود می آیند. در این مرحله، طول موهای ابرو مشخص می شود. این مرحله بین 30 تا 45 روز طول می کشد.

مرحله دوم : کاتاژن

کاتاژن، مرحله انتقال فولیکول ها است که در پایان دوره آناژن رخ میدهد. مرحله کاتاژن، مو را از تامین کننده های خون و سلول هایی که موهای جدید را تولید می کنند جدا می کند. در این مرحله، رشد موها متوقف می شود و فولیکول های مو هم جمع تر می شود.

در این مرحله است که مو در روی سطح پوست به چشم می آید.

مرحله سوم : تلوژن

تلوژن، مرحله استراحت فولیکول ها به شمار می آید و 2 الی 4 ماه فولیکول ها در این وضعیت به سر می برند. تقریبا 14 درصد از کل موها در مرحله استراحت قرار دارند. در طول این زمان موها رشد نمی کنند و همچنان غیر فعال باقی می مانند.

در پایان مرحله تلوژن، فولیکول های مو دوباره وارد مرحله آناژن (مرحله رشد) می شوند و در این مرحله موی جدید ساخته می شود.

اگر می خواهید به رشد ابروهایتان کمک کنید می توانید از غذاهای مغذی استفاده کنید تا فولیکول ها تغذیه بشوند و بیشتر رشد کنند.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو چه تاثیری بر زیبایی صورت دارد؟

غذ اهای مغذی شامل تخم مرغ، اسفناج و سبزیجاتی که برگ تیره تری دارند، میوه های حاوی ویتامین C مثل پرتقال، انواع مغزها مثل بادام و گردو، هویج، آووکادو و غیره می شود.

در صورتی که فرد بیمار باشد (مثل سرطان و تیروئید) یا از داروهای خاصی استفاده کند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا ابروها دوباره رشد کنند.

جزئیات رشد ابرو در هفته های مختلف

بلافاصله بعد از کاشت ابرو، شاهد تورم و قرمزی خفیف، ایجاد پوسته و در بعضی از موارد شاهد کبودی خفییف در اطراف ابروها و پلک بالایی چشمهایتان هستید. استفاده از کمپرس سرد برای بهبود این عوارض به بیمار پیشنهاد می شود.

این تغییرات بعد از 5 الی 7 روز از بین می روند و بعد از آن هیچ نشانه ای از کاشت ابرو در روی صورت باقی نمی ماند. موهای کاشته شده در طی 2 الی 3 هفته بعد از کاشت ابرو رشد می کنند و بعد شروع به ریزش می کنند.

بعد از اینکه موهای ابرو ریختند تا 3ماه بعد دوباره شروع به رشد می کنند و ابروهای کاشته شده که از سر خود بیمار گرفته می شوند، خیلی سریع رشد می کنند و البته با گذشت زمان از سرعت رشد موهای ابروها کاسته می شود.

نتیجه نهایی رشد ابروها بعد از کاشت

شما باید 3 الی 6 ماه صبر کنید تا نتایج کاشت ابرو را ببینید. بعد از 1 سال میتوانید شاهد نتایج نهایی کاشت ابروهایتان باشید و از ابروهای طبیعی و پرپشتتان لذت برید.

موهای کاشته شده بسیار بلند هستند و باید مرتب آنها را اصلاح کنید.

از این به بعد میتوانید با اصلاح و یا بند کردن ابروهایتان با نخ، به آنها فرم و طاهر زیبایی ببخشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.33 (3 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال