کاشت ابرو
موضوعات داغ

همه چیز درباره کاشت ابرو

همه چیز درباره کاشت ابرو

ابرو یکی از ویژگی‌های مهم و برجسته صورت است و پیوند ابرو به یک جراحی زیبایی محبوب تبدیل شده است. هرچه زمان می‌گذرد، ابروها به اقتضای سن، فرم و شکل خود را از دست می‌دهند. البته پیوند ابرو فقط به پیری مربوط نمی‌شود، افرادی که ابروهایشان تقارن دارد، از کاندیدای انجام عمل زیبایی ایمپلنت ابرو محسوب می‌شوند.

با این وجود، هر چند که پیوند ابرو یک منطقه کوچک، نسبت به کاشت موی سر است، اما نیاز به دقت و دانش زیادی در زمینه آناتومی، طراحی ابرو، استخراج و کاشت فولیکول های مو دارد. این مقاله دیدگاهی جامع در مورد پیوند ابرو ارائه می‌دهد.

  1. آناتومی
  2. طراحی ابرو
  3. استخراج و کاشت فولیکول مو (FUT-FIT)

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

پیوند ابرو و هر چه که باید از ابتدا راجع به آن بدانید.

ابرو یکی از ویژگی های برجسته صورت است و مرزبندی اصلی را در صورت انجام می‌دهد. ابرو و خط ابرو، زوایا و خطوط صورت را شکل می‌دهد. دکتر Okuda در سال 1939 برای مطالعه علل ابروهایی که از دست رفته است پیشگام شد و پس از بررسی‌های مختلف روش پیوند در عمل زیبایی را به ثبت رسانید.

با توجه به اطلاعات فرایند و نتایج برجسته، ایمپلنت ابرو به یک روش بسیار محبوب برای افزایش زیبایی تبدیل شده است و این عمل اصلا به جنسیت هم ربطی ندارد و تمام آقایان و خانم‌ها، بنا به دلایل شخصی و مختلف، می‌توانند عمل کاشت ابرو انجام دهند.

کاشت ابرو چیست؟
پیوند ابرو در سال 1400

پیوند ابرو چیست؟

پیوند ابرو می‌تواند یک راه حل طبیعی و طولانی مدت برای مشکلات ابرو باشد، در پیوند ابرو با استفاده از موهای خود فرد، برای تکمیل (یا تغییر) فرم ابرو، فولیکول‌های مو را برداشت کرده و در ابرو این فولیکول‌ها را پیوند می‌زنند. روش ایمپلنت ابرو در عمل زیبایی، به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و معمولا فقط چند ساعت طول می‌کشد. پزشک فولیکول‌های مو را از پشت سر برداشت می‌کند و آنها را به ناحیه ابرو با دقت و ظرافت هر چه تمام‌تر پیوند می‌زند تا ابروها ضخیم شوند و فرم و شکل ابروها تغییر کند و به شکل متناسب و قرینه ای برسند. ممکن است در این راه، کمی ناملایمتی هم پیش بیاید؛ مثلا ابتدا ابروهای‌تان بریزد یا نازک باشد اما اگر کمی صبور باشید، حاصل کار فوق العاده زیبا و عالی خواهد بود.

طراحی ابرو در کاشت ابرو نیز از نکات مهمی است که باید رعایت شود

معمولا برای اولین بار از داوطلب ایمپلنت ابرو، خواسته می‌شود که ابرو مورد نظر و مطلوب خود را نشان دهد و سپس، تلاش می‌شود تا فرد ابروهای ایده‌ال با سلیقه شخصی انتخاب نماید. این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. حتما پیش از عمل، با پزشک خود تمام خواسته‌ها را در میان بگذارید. گاهی برخی ابروهایی ضخیم می‌خواهند که با ساختار قسمت های دیگر صورت مناسب نیست و این چندان خوب دیده نمی‌شود.قالب های ابرو قبل از پیوند ابرو برای طراحی فرم ابرو در دسترس هستند، اما آنها معمولا ترجیح داده نمی‌شوند، زیرا این امر منجر به تشکیل ابروها با زیبایی کمتری می‌شود.

FUT و FIT چیست؟ و چرا باید با این دو روش پیوند ابرو آشنا باشیم؟

در روش، هر واحد فولیکولی به صورت جداگانه مستقیما از پوست سر خارج می‌شود و بدون برش، فولیکول از بافت جدا می‌شود. فولیکول های مو به صورت اتفاقی برداشته می‌شود و در نتیجه تراکم کمتری در ناحیه اهدا کننده از دست می‌رود به طوری که بسیاری از آنها حتی قابل توجه و چشمگیر نیستند. در روش اف ای تی هیچ بخیه‌ای مورد نیاز نیست و جای زخم و اسکاری به وجود نمی‌آید که نیاز به بهبودی داشته باشد، همچنین زمان بهبودی سریعتر و ناراحتی بعد از اعمال جراحی کمتری نسبت به روش اف یو تی دارد.

ناحیه سوزن فرو رفته برای استخراج فولیکول به قطر 1 میلیمتر است که پس از شستشو در روزهای پس از عمل پیوند ابرو، بطور خود به خود بهبود می‌یابند. این زخم های کوچک معمولا به مدت سه تا هفت روز طول می‌کشد تا بهبود یابند.

FUT شامل ایجاد یک برش به صورت نواری از بافت پشت سر است که از آن فولیکول های موی داوطلب استخراج می‌شود. فولیکول‌های مو توسط تیم کاتکار از نوار جدا می‌شوند و به صورت جداگانه به مناطق دریافت کننده پیوند می‌خورند. روش استخراج نوار اف یو تی به طور عموم منجر به یک خط نازک در پشت سر (معمولا 1 میلی متر قطر) می‌شود. از آنجایی که زخم بسیار کوچک است، به راحتی با مدل مو پنهان می‌شود.

چه اتفاقی در طول کاشت ابرو رخ می‌دهد

فرایند پیوند ابرو تقریباً 2-3 ساعت طول می‌کشد و به طور متوسط ​​بین 250 تا 400 مو در هر ابرو لازم است تا ابرو طبیعی به نظر برسد. بسته به اندازه و ظاهر ابرو فعلی و همچنین ابرویی که فرد انتظار دارد، این تعداد تار مو ممکن است متفاوت باشد.

هر مو باید با جهت رشد طبیعی موهای دیگر ابرو، پیوند داده شود و اطمینان حاصل شود که تعداد موهای به کار گرفته در هر دو ابرو سبب قرینه سازی و همسانی ابروها شود. برای رسیدن به یک ابرو پر و عالی، تار موها باید بسیار نزدیک به هم قرار بگیرند. بی حسی موضعی قبل از انجام فرایند به این خاطر است که فرد آرامش داشته باشد. با این حال، نیازی نیست که پس از پیوند ابرو، فرد در مطب بستری شود بلکه فرد می‌تواند به خانه بازگردد.

پس از پیوند ابرو، چه اطلاعاتی نیاز است

بعضی از افراد مقدار کمی کبودی و تورم را برای مدت کوتاهی بعد از ایمپلنت ابرو تجربه می‌کنند. با این حال، دوره بهبودی بعد از ایمپلنت ابرو، نسبتا سریع و بدون درد است. حتی می‌توان با استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌هایی که پزشک متخصص در اختیار قرار می‌دهد، روند این بهبودی را تسریع بخشید.

مدت زمانی برای نشان دادن اثرات کامل یک ایمپلنت ابرو مورد نیاز است؛ اما  اثرات و نتایج کسب شده بعد از پیوند ابرو، دائمی خواهد بود. فرد، بهبودی و فرم متوازن و مناسب و همچنین ضخامت مطلوب را در هر دو ابرو  مشاهده خواهد کرد.

موهای پیوند زده شده در حال رشد هستند، بنابراین برای حفظ شکل و فرم ابرو، مهم است که آنها را به طور منظم، تقریبا هر چهار هفته، مرتب و منظم کنید. موهای پیوند زده شده در طی فرآیند کاشت طبیعی ابرو، مثل سایر موهای ابرو است و برای فرم و شکل مناسب باید به آن ها رسیدگی شود. از آنجایی که ابروها تنها راه ابراز احساسات در زبان بدن هستند، همه ما دوست داریم از نهایت زیبایی در این بخش از صورت‌مان بهره‌مند شویم.

زمان مناسب برای بازسازی ابرو

متاسفانه، اکثر افراد به طور طبیعی ابروی ضخیم و پرپشتی ندارند، و کاشت طبیعی ابرو می‌تواند راه خوبی برای افزایش حجم و پرپشتی موهای ابرو باشد. به غیر از سن و ارث که الگو و شکل ابرو را تعیین می‌کند، به تعدادی از دلایلی که سبب می‌شود فرد به سراغ ایمپلنت ابرو روی آورد، در زیر اشاره شده است.

  1. ابروهایی که بیش از حد ریزش پیدا کرده‌اند.
  2. شیمی درمانی یا درمان رادیوتراپی که سبب ریزش موهای ابرو شده است.
  3. زخم و یا آسیب پوستی ناشی از مواردی مانند سوختگی یا خالکوبی، که باعث آسیب به موهای ابرو و از بین رفتن ابرو شده است.
  4. بیماری‌های سیستمیک مثل کم کاری تیروئید و سایر بیماری‌های دیگر.

تصمیم پیوند مو در ابرو می‌تواند یک تصمیم شخصی باشد، شما با ایمپلنت ابرو می‌توانید نتایجی را که به دنبال آن هستید را بدست آورید چرا که ابروها با شکل و فرم خوب و مناسب با ضخامت کامل و پر، باعث می‌شود چهره فرد جوان تر به نظر برسد.

پیوند ابرو برای ظاهری مناسب

هنگامی که فرد جوان است، ممکن است به ابروها توجه زیادی نداشته باشد، اما در حقیقت، ابرو واقعا می‌تواند نشان دهنده سن واقعی شما باشد. اگر‌چه ابروها به طور طبیعی با افزایش سن و پیرشدن از بین می‌روند، اما ریزش و کم شدن حجم ابرو به دلیل عوامل دیگری مانند آسیب و یا زخم و و یا حتی بیماری نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

بنابراین حتی اگر سایر اجزای چهره عاری از چین و چروک است و هنوز ظاهر صورت تازه و جوان می‌باشد، ابروهای نازک می‌توانند سن را بالاتر نشان داده و این امر هم برای مردان و هم برای زنان اتفاق می‌افتد. اگر در هر سن و سالی هستید و از فرم ابروهای‌تان رضایت ندارید، می توانید به راحتی از مزایای این عمل شگفت انگیز بهره مند شوید.

ایمپلنت ابرو می‌تواند به شما در اجتناب از زودتر پیر شدن و چهره ای خسته با ابروهای کم حالت، کمک کند، پیوند ابرو به شما اجازه می‌دهد که به طرز چشمگیری ابروی مورد نظر و مطلوبی داشته باشید.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو
کاندیدای مناسب پیوند ابرو در سال2021

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

بیشترین اقدام ایمپلنت ابرو، برای آن دسته از داوطلبانی است که نقص های زیبایی مانند فقدان مادرزادی یا حجم ناکافی ابرو دارند، افرادی که ابروهای ظاهر معمولی دارند اما می‌خواهند ابروهای پرتری داشته باشند و یا افرادی که ابروهای نامیزان و نابرابری دارند، کاشت ابرو نیز رایج است. همچنین کسانی که از وضعیت عادی ابروها ناراضی هستند و احساس می‌کنند در سطح برابر قرار ندارد، به پزشک و کلینیک های زیبایی مراجعه می‌کنند.

در چه صورت پیوند ابرو برای فرد مناسب است؟

1- فرد ابرو نازک یا تقریبا نامرئی دارد.

2- یک پیوند می‌تواند بد فرمی ذاتی ابرو، یا شکل نامناسب ابرو را در پی آسیب یا بیماری، از بین ببرد. متخصصان در این زمینه می‌گویند: ” بسته به نیازهای فرد، ایمپلنت ابرو می‌تواند شکل ابرو را تغییر دهد یا ضخیم‌تر کند و یا خط ابروی جدیدی ایجاد کند” جراح پیوند مو در بورلی هیلز آمریکا می‌گوید: اگر پیوند ابرو به درستی انجام شود، ایمپلنت ابرو می‌تواند به طرز شگفت انگیزی موفقیت آمیز باشد و ابرویی کاملا طبیعی برای زنان و مردان به ارمغان آورد.

3-  فرد به دنبال یک راه حل ماندگار خواهد بود،به عنوان مثال روش های بسیار کمی برای ضخیم شدن ابرو و فرم دادن به ابرو وجود دارد که به هیچ وجه نیازی به آرایش و مراقبت های روتین برای حفظ حالت ابرو، نیاز ندارد، اگر طول عمر و ماندگاری برای شما اولویت بالایی دارد، پیوند ممکن است بهترین روش برای فرم دادن ابرو‌ها باشد.

عوارض احتمالی پیوند ابرو چیست؟

 به طور کلی، پیوند ابرو دارای عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر روش های زیبایی مانند تاتو و یا روش های جدیدتر هستند، اما خطر احتمالی مانند عفونت، زخم و یا بی‌حسی وجود دارد، هرچند این عوارض نادر هستند. البته خطری وجود ندارد.

اگر در فاز اولیه دوران نقاهت (به مدت دو هفته)، به دریا، سونا و استخر نروید و از سالن های سولاریوم دوری کنید، تمامی عوارض را از خود دور خواهید کرد.

افرادی که برای ایمپلنت ابرو به کلینیک زیبایی مراجعه می‌کنند، باید بدانند قبل و بعد از عمل، رعایت برخی نکات الزامی است. مثلا توصیه می‌شود قبل از عمل از مصرف داروی آسپرین و ویتامین E و پس از عمل از مصرف دخانیات و الکل که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید.

آیا با داشتن بیماری آلوپسی می‌شود پیوند ابرو انجام داد؟

انواع مختلفی از آلوپسی آریاتا وجود دارد که یک بیماری خود ایمنی است که باعث ریزش مو با الگوهای مختلف می‌شود. نوع آلوپسی ممکن است تعیین کند که پیوند ابرو می‌تواند موفقیت آمیز باشد یا خیر.اگر آلوپسی دارید، مطمئن شوید که مکالمه کاملی با جراح عمل زیبایی داشته باشید تا انتظارات واقعی و مورد نظر خود را ارزیابی کنید.

مقایسه روش های ترمیم ابرو

1- میکروبیلدینگ Microblading : یک درمان خالکوبی نیمه دائمی برای پر کردن ابروهای نازک است. که از ابزارهای مخصوص و سوزنی دستی؛ برای کشیدن مو استفاده می‌شود.

ابروهای فرد بلافاصله پس از میکروبیلدینگ بسیار تیره و پر هستند اما رنگ آن تقریبا تا یک الی دو هفته به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. این روش بعد از 6 الی 8 ماه نیاز به ترمیم دارد.

 2- Latisse : تنها برای تحریک رشد ابرو است که مورد تایید FDA است، و بسیاری از ارائه دهندگان این محصول، نتایج عالی را در هنگام استفاده از ابروهای نازک مشاهده می‌کنند. به طور معمول در دو تا سه ماه، هنگامی که ارتفاع و عرض مورد نظر از ابرو به دست آمد، می‌تواند چند بار در هفته برای حفظ نتایج ابرو استفاده شود. بدون تداوم و استفاده از این روش، ابرو به ظاهر اصلی خود باز می‌گردد. برای حالت پر و ضخامت و فرم زیبای ابرو لازم است که در هفته چندین بار استفاده شود.

3- جراحی پیوند ابرو : پزشک فولیکول های مو را از دیگر نقاط بدن، معمولا پشت سر استخراج می‌کند و فولیکول های مو استخراج شده را به ناحیه ابرو پیوند می‌دهد.

چرا پیوند ابرو ؟

روش های دیگری هم وجود دارد که ابروها به طور کامل ظاهر شوند و ظاهری طبیعی داشته باشند، مثلا با استفاده از تاتو یا آرایش روزانه، اما آنها دارای اشکالاتی هستند که یکی از آنها این است که راه حل طبیعی برای مشکل شما نیستند، ایمپلنت ابرو، موها را به طور مستقیم از سرتان می‌گیرد، موی پیوند شده دائمی است و می‌تواند به اندازه کافی نزدیک به آنچه که فرد می‌خواهد، باشد.

یکی دیگر از مزایای این روش این است که تقریبا بدون درد است و تقریبا 5 تا 7 روز طول می‌کشد تا دوره بهبودی آن کامل شود. طرفداران ایمپلنت ابرو بر طبیعی بودن موها تاکید دارند که حق با آن‌ها است زیرا این موها، موهای بدن خود فرد است.

چه زمانی می‌توان به فعالیت های روزمره بازگشت؟!

به طور کلی، می‌توانید بلافاصله بعد از پیوند ابرو، کار روزمره را آغاز کنید.

خلاصه :

پیوند ابرو یکی از روش های چالش برانگیز برای داشتن زیبایی و چهره طبیعی و جوان است، اما هنگامی که توسط کارشناسان و متخصصین این امر انجام شود، می‌تواند یک نتیجه قابل قبول تر و رضایت بخش تر را برای فرد رقم بزند.

ابروهای زیبا و طبیعی با فرم و حالت نرمال می‌تواند ویژگی های صورت فرد را تکمیل کند. این نوع عمل طی سالیان گذشته 140 درصد افزایش یافته و متقاضیان زیادی دارد.

با توجه به پیشرفت تکنیک‌های پیوند مو طی 10 سال گذشته، ایمپلنت ابرو امکان پذیر است و هنگامی که به درستی انجام شود، می‌تواند نتایج خوبی را ارائه دهد. باید در نظر داشته باشید رعایت بهداشت در کاشت ابرو حیاتی است. اگر اصرار می‌شود که تمام مراحل عمل در محیط استریل شده و تمیز انجام شود، به دلیل جلوگیری از عفونت های احتمالی است که پوست سر در هنگام عمل مستعد آن است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در زنان و مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین ما هم بهره مند شوید.

موفق و سر افراز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *