کاشت ابرو

همه چیز درباره کاشت ابرو

فهرست مطالب

همه چیز درباره کاشت ابرو

همه چیز درباره کاشت ابرو

ابرو یکی از ویژگی های مهم و برجسته صورت است. با توجه به اطلاعات رو به رشد در مورد پیوند و کاشت، کاشت ابرو به یک جراحی زیبایی محبوب تبدیل شده است.

هرچه زمان می گذرد، ابروها به اقتضای سن، فرم و شکل خود را از دست می دهند. هیچکس نمی تواند منکر این موضوع شود که پیری بر اجزای صورت‌مان اثر خواهد گذاشت اما می توانیم در برابر این تغییرات، بایستیم.

البته کاشت ابرو فقط به پیری مربوط نمی شود، بلکه افرادی که ابروهای‌شان تقارن ندارد، از کاندیداهای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو محسوب می شوند.

با این وجود، هر چند که پیوند ابرو یک منطقه کوچک، نسبت به کاشت موی سر است،  اما نیاز به دقت و دانش زیادی در زمینه آناتومی، طراحی ابرو، استخراج و کاشت فولیکول های مو دارد. این مقاله دیدگاهی جامع در مورد پیوند ابرو ارائه می دهد.

  1. آناتومی
  2. طراحی ابرو
  3. استخراج و کاشت فولیکول مو (FUT-FUE)

همه چیز درباره کاشت ابرو

در ادامه مطلب در مورد این سه عنصر تاثیر گذار،  اطلاعات کاملی برای شما خوانندگان عزیز ارائه می دهیم.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشت ابرو و هر چه که باید از ابتدا راجع به آن بدانید.

ابرو یکی از ویژگی های برجسته صورت است و مرزبندی اصلی را در صورت انجام می دهد. ابرو و خط ابرو، زوایا و خطوط صورت را شکل می دهد.  دکتر Okuda در سال 1939 برای مطالعه علل ابروهایی که از دست رفته است پیشگام شد و پس از بررسی های مختلف روش پیوند یا کاشت ابرو در عمل زیبایی را به ثبت رسانید.

همه چیز درباره کاشت ابرو

با توجه به اطلاعات فزاینده و نتایج برجسته، کاشت ابرو به یک روش بسیار محبوب برای افزایش زیبایی تبدیل شده است و این عمل اصلا به جنسیت هم ربطی ندارد و تمام آقایان و خانم ها، بنا به دلایل شخصی و مختلف، می توانند عمل کاشت ابرو انجام دهند.

با تجربه گسترده متخصصان این امر، در زمینه استخراج واحد فولیکولاری (FUE)، به ویژه در طاسی های پیشرفته، پیوند مو و ترمیم موهای ابرو در حال انجام است و در حال حاضر امکان انجام روش های جراحی با کیفیت بالا و ایجاد نتایج مطلوب و نتایج رضایت بخش برای بیماران با انتظارات واقع بینانه وجود دارد.

پیوند یا کاشت ابرو چیست؟

نازک شدن بیش از حد ابرو، آسیب، بیماری، افزایش سن، شرایط خودایمنی، خالکوبی و غیره می تواند همگی کمک کنند تا ابروهای فرد دچار بد فرمی شده و حالت خود را از دست دهد.

از آن جایی که ابرو قاب چشم است پس با خراب شدن و یا تغییرات بد فرم در قاب، چشمان نیز زیبایی و جذابیت و یا به اصطلاح برق چشم را از دست می دهند، پس با کاشت ابرو می توان این دو قاب زیبا را برجسته تر نمود و زیبایی دو چندانی به صورت بخشید.

پیوند یا کاشت  ابرو می تواند یک راه حل طبیعی و طولانی مدت برای مشکلات ابرو باشد، در کاشت ابرو با استفاده از موهای خود فرد، برای تکمیل (یا تغییر) فرم ابرو، فولیکول های مو را برداشت کرده و در ابرو این فولیکول ها را پیوند می زنند.

روش کاشت ابرو در عمل زیبایی، به صورت سرپایی و تحت بیهوشی موضعی انجام می شود و معمولا فقط چند ساعت طول می کشد. این موها پس از رشد، نه سفید می شوند و نه تغییر فرم می دهند.

البته سلول های بدن انسان با گذشت زمان دچار پیری می شود و از یک جایی به بعد، دیگر ابروهای کاشت شده هم سفید خواهند شد.

اساسا، پزشک فولیکولهای مو را از جاهای دیگر بدن، معمولا پشت گوش، می گیرد و آنها را به ناحیه ابرو با دقت و ظرافت هر چه تمام تر پیوند می دهد تا ابروها ضخیم شوند و فرم و شکل ابروها تغییر کند و به شکل متناسب و قرینه ای برسند.

ممکن است در این راه، کمی ناملایمتی هم پیش بیاید؛ مثلا ابتدا ابروهای‌تان بریزد یا نازک باشد اما اگر کمی صبور باشید، حاصل کار فوق العاده زیبا و عالی خواهد بود.

رسیدن به یک چهره متوازن و قرینه نیازمند ابروانی زیبا با فرم و حالت لعبتانه است!

کاشت ابرو

برای آگاهی کامل از کاشت ابرو موفق، نیاز به دانستن، آناتومی ابرو است.

>>> سر ابرو : قسمت داخلی ابرو یعنی نزدیک بینی را تشکیل می دهد، موهای ابرو در این قسمت ، به سمت بالا  و با پهنای 0.5-0.7  سانتی متر است. موهای سر ابرو موهای با قطر کم است و تقریبا نسبت به سایر بخش های ابرو،  موهای رنگی روشنی دارد. بعضی از افراد دوست ندارند این بخش را برجسته و پر کنند.

>>> بدنه ابرو : این بخش مرکزی  به عرض یا پهنای 2.5 سانتی متر است که نسبت به سر ابرو، متراکم تر و گسترده تر است. در قسمت میانی، موها به سمت بالا و سمت کنار یعنی به طرف گوش قرار دارند .موهای پایین تر ابرو به سمت بالا جهت گیری شده اند و مو های بالای ابرو به  سمت پایین جهت یافته است.

>>> دم ابرو : این قسمت 2 سانتی متر عرض یا پهنا دارد و بیرونی ترین قسمت ابرو است و تا انتهای ابرو، ادامه دارد. موهای این ناحیه متراکم است و  موهای کوچک با قطر کمی دارد.  موهای این ناحیه از ابرو با افزایش سن کاهش می یابد و کم کم دم ابرو محو می شود.

طراحی ابرو در کاشت ابرو نیز از نکات مهمی است که باید رعایت شود

معمولا برای اولین بار از داوطلب کاشت ابرو، خواسته می شود که ابرو مورد نظر و مطلوب خود را نشان دهد و سپس، تلاش می شود تا فرد ابروهای ایده ال، ابروی نرمال و یا ابرو با سلیقه شخصی انتخاب نماید.

این روش انتخاب سبب می شود تا شکاف بین انتظارات فرد و نتیجه کسب شده بعد از کاشت ابرو از بین برود و فرد از نتیجه کسب شده خشنود و خرسند باشد.

این مرحله اهمیت بسیار زیادی دارد. حتما پیش از عمل، با پزشک خود تمام خواسته ها را در میان بگذارید. گاهی برخی ابروهایی ضخیم می خواهند که با ساختار قسمت های دیگر صورت مناسب نیست و این چندان خوب دیده نمی شود.

قالب های ابرو قبل از پیوند یا کاشت ابرو نیز برای طراحی فرم ابرو در دسترس هستند، اما آنها معمولا ترجیح داده نمی شوند، زیرا این امر منجر به تشکیل ابروها با زیبایی کمتری می شود.

پس از کاشت ابرو در یک ابرو، باید از تقارن هر دو ابرو اطمینان کسب کرد.

برای این منظور بای پس از شکل گرفتن فرم ابرو پس از کاشت، با  کمک یک پد استریل و مخصوص، فرم ابرو را قالب گذاری کرد و سپس همان قالب را روی ابروی دیگر قرار داد تا همان فرم و شکل ابرو کناری ایجاد شود، تا ارتفاع و موقعیت و شکل هر دو ابرو دقیقا با هم متقارن و متناظر شود.

FUT و FUE چیست؟ و چرا باید با این دو روش کاشت ابرو آشنا باشیم؟

تکنیک FUE : در یک پیوند مو به روش FUE، هر واحد فولیکولار به صورت جداگانه مستقیما از پوست سر خارج می شود و بدون برش به صورت نوار، فولیکول از بافت جدا می شود.

فولیکول های مو به صورت اتفاقی برداشته می شود و در نتیجه تراکم کمتری در ناحیه اهدا کننده از دست می رود به طوری که بسیاری از آنها حتی قابل توجه و چشمگیر نیستند. این تفاوت اصلی بین FUE و FUT  است.

مدیریت درد در FUE : هیچ بخیه ای مورد نیاز نیست و جای زخم و اسکاری به وجود نمی آید که نیازی به بهبودی داشته باشد، روش FUE زمان بهبودی سریعتر و ناراحتی بعد از اعمال جراحی کمتری نسبت به روش FUT سنتی دارد.

اسکار در روش: FUE از آنجا که روش FUE شامل حذف فولیکول های مو بصورت جداگانه از پوست سر است، هیچ برش نواری و جای خطی وجود ندارد.با این وجود، ناحیه سوزن فرو رفته برای استخراج فولیکول به قطر 1 میلیمتر است که پس از شستشو در روزهای پس از عمل پیوند ابرو، بطرو خود به خود بهبود می یابند.این زخم های کوچک معمولا به مدت سه تا هفت روز طول می کشد تا بهبود یابند.

هزینه ها در روش FUE : از آنجایی که پزشک باید هر فولیکول مو را به صورت جداگانه حذف کند، روش FUE عموما گران تر از روش FUT است.

فرایند : FUT شامل ایجاد یک برش به صورت نواری از بافت پشت سر است که از آن فولیکول های موی داوطلب استخراج می شود. فولیکولهای مو توسط تیم آزمایشگاهی ماهر از نوار جدا می شوند و به صورت جداگانه به مناطق دریافت کننده پیوند می خورند.

در اغلب موارد و به خصوص موارد ریزش مو پیشرفته، FUT روش ترجیحی است زیرا اجازه می دهد تا پزشک به طور کامل از منطقه پوست سر استفاده کند تا نتایج را با انتظارات بیمار مطابقت دهد. این روشبه طور معمول اجازه می دهد تا بیشترین تعداد پیوند در یک جلسه ایجاد شود.

مدیریت درد در روش : FUT بعضی از بیماران میزان ناراحتی بیشتری را نسبت به FUE گزارش می کنند، زیرا تورم بالقوه در ناحیه ای که نوار بافت برداشته می شود، ایجاد می شود.

اما هر دو روش دارای دوره بهبودی بسیار قابل کنترل هستند و در صورت نیاز می توانند از داروهای تجویزی استفاده کنند. هر دو روش پیوند ابرو نسبتا ساده هستند. روشهای پیوند ابرو  با جراحی سرپایی قابل انجام است .

 اسکار در روش FUT : روش استخراج نوار FUT به طور معمول منجر به یک خط نازک در پشت سر (معمولا 1 میلی متر قطر) می شود. از آنجایی که زخم بسیار نازک است، به راحتی با سبکهای مدل مو پنهان می شود.

هزینه ها در روش FUT : چالش اصلی برای قیمت گذاری در این روش، بر اساس تعداد پیوند است. این امر اجازه می دهد تا هر فرد فقط برای تعداد پیوندی که واقعا به آنها نیاز دارد پیوند دریافت کند، هزینه هر پیوند به روش FUT به طور کلی کمتر از روش FUE است.

اخیرا با این حال، در پاسخ به افزایش محبوبیت تکنیک FUE، بسیاری از درمانگاه های پیوند مو شروع به کاهش هزینه های پیوند در روش   FUE نموده اند، به طوری که تفاوت هزینه بین دو نوع روش به اندازه ای که اکثر مردم فکر می کنند، نیست.

هزینه های روش های پزشکی همیشه تحت شرایط، نیازها و اهداف بیماران متفاوت است.

کاشت ابرو

انواع روش های کاشت ابرو

پیوند واحد فولیکولی (FUT)  : برای مدتی طولانی استفاده می شد که در این روش یک نوار بزرگ مو از قسمت پشت سر و یا دو طرف سر برش داده می شد و سپس فولیکول های مو با دقت جدا شده و در ابرو پیوند داده می شد.

استخراج واحد فولیکولی (FUE) : با این حال، با ظهور استخراج واحد فولیکولی (FUE) کاشت ابرو، می‌تواند به راحتی بدون زخم شدن و  و نیاز به هر گونه بخیه و با حداقل دوره استراحت، انجام شود.

چه اتفاقی در طول کاشت ابرو رخ می دهد؟

کاشت ابرو یک فرآیند نسبتا ساده است و نیازی به هیچ گونه اقامت طولانی در بیمارستان  نیست و تنها یک بیحسی موضعی کافی است. جراح با دقت بسیار دقیق و ظریف کار می کند تا نتایج عالی به دست آورد.

ریزش ابرو بهترین راه حل برای افرادی است که به خاطر مشکلات ظاهری خود، حتی تا مرز افسردگی هم پیش رفته اند. علاوه بر این، به خصوص برای افرادی که ابروها را به دلیل عواملی مانند آسیب دیدگی، سوختگی و یا بیماری کاملاً از دست داده اند. پیوند ابرو به لطف تکنیک FUE که هنگام کاشت مو هم استفاده می شود، نتایج بی نظیری به همراه دارد.

عمل پیوند ابرو تقریباً 2-3 ساعت طول می کشد و به طور متوسط ​​بین 250 تا 400 مو در هر ابرو لازم است تا ابرو طبیعی و سالم به نظر برسد. بسته به اندازه و ظاهر ابرو فعلی و همچنین ابرویی که فرد انتظار دارد، این تعداد تار مو ممکن است متفاوت باشد.

هر مو باید با جهت رشد طبیعی موهای دیگر ابرو، پیوند داده شود و اطمینان حاصل شود که تعداد موهای به کار گرفته در هر دو ابرو سبب قرینه سازی و همسانی ابروها شود. برای رسیدن به یک ابرو پر و عالی ، تار موها باید بسیار نزدیک به هم قرار بگیرند.

باید بدانید اگر مو در جهت رویش بدی کاشته شود، پس از رشد حالت بسیار زننده و بدی پیدا خواهد کرد. البته جای نگرانی نیست و مراجعه به یک پزشک حاذق، تمامی نگرانی های شما را رفع خواهد کرد.

برای اطمینان از اینکه هر دو طرف بافت اهدا کننده (معمولا پشت گوش) و ابرو دچار زخم و اسکار نمی شوند، سوزن های کوچکی برای استخراج فولیکول های مو مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور معمول، فولیکول های اهدا کننده از ناحیه پشت گوش استخراج می شوند. سوزن های کوچک دیگری نیز با قطر بسیار کم در حد میلی متری، برای پیوند یا کاشت فولیکول های مو در ابرو استفاده می شود. این پروسه یا اقدام استخراج و کاشت فولیکول های مو، یک روند دقیق است و باید با ظرافت کامل انجام بگیرد. به دلیل سست بودن فولیکوهای تازه پیوند زده شده، بهتر است فرد از مالیدن یا خاراندن ابرو یا نواحی مجاور به شدت خودداری کند.

بیهوشی موضعی قبل از انجام این روش برای آن است که بیمار آرامش داشته باشد و به منظور اجتناب از احساس درد و آزردگی است. با این حال، نیازی نیست که پس از پیوند یا کاشت ابرو، فرد در بیمارستان یا مطب بستری شود بلکه فرد می تواند به خانه بازگردد.

کاشت ابرو می تواند بدون نیاز به مقدار زیادی مو و یا با مقدار زیادی مو انجام شود.، اما در هر دو مورد، روند برداشت و قرار دادن هر فولیکول می تواند وقت گیر باشد. اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند که در حدود سه تا چهار ساعت عمل جراحی  به طول انجامد.

دو روش رایج برای پیوند ابرو وجود دارد: استخراج  واحد فولیکولار (FUE) و پیوند واحد فولیکولار (FUT)

در طی FUE یا استخراج واحد فولیکولی، جراح، ناحیه اهدا کننده را برای دسترسی بهتر به  فولیکول مو اصلاح می کند و موهای آن قسمت را می تراشد و  سپس یک برش کوچک در اطراف فولیکول های موی فرد ایجاد می کند تا آنها را برای انتقال به ابرو خارج کند.

برداشت فولیکولهای مو از طریق FUE   نیازی به بخیه نخواهد داشت و بر خلاف FUT  جای زخم و  یا اسکار در محل استخراج فولیکول، بر جای نخواهد گذاشت.

در طی FUT، جراح یک نوار از بافت مو را از پشت سر برداشته و سپس ناحیه برداشت شده را بخیه می کند. سپس وی از تکنیک تشخیص میکروسکوپی برای تقسیم بافت اهداکننده به «واحدهای فولیکولی» استفاده می کند که  هر واحد فولیکولی حاوی حداکثر چهار مو و فولیکول است.

نکته: “دکتر ویلیام راسمن، جراح ترمیم کننده مو در لس آنجلس، بیان کرده است: “پس از جمع آوری فولیکول های اهدا کننده، این غربالگری با کمک میکروسکوپ باعث می شود فولیکول ها، اندازه های یکسانی داشته باشند بعد از نهایی کردن اندازه فولیکول ها، جراح برش های کوچک را با یک سوزن در ابرو انجام می دهد و فولیکول های مو را به دقت در ناحیه ابرو پیوند می زند تا ابروها پر و ضخیم شده و حالت جدیدی به خود بگیرند.

این برش ها روی ابرو باید در جهت مناسب انجام شود تا اطمینان حاصل شود که موهای پیوند شده بر روی ابرو در جهت موهای ابروی اولیه است، و خواب درستی مانند سایر تارهای موی ابرو داشته باشد.”

کاشت ابرو

پس از پیوند یا کاشت ابرو، چه اطلاعاتی نیاز است که بدان آگاه باشیم؟

پیوند جزئی یا کاشت ابرو به طور محدود، به 100 تا 200 تار مو برای رسیدن به یک ابرو با فرم و شکل خوب و صاف نیاز دارد  و 200 تا 400 تار مو برای پیوند کامل یا کاشت ابرو به طور کامل و اساسی، برای رسیدن به یک ابرو پر و بسیار مطلوب نیاز است.

بعضی از افراد مقدار کمی کبودی و تورم را برای مدت کوتاهی بعد از کاشت ابرو تجربه می کنند. با این حال، دوره بهبودی بعد از کاشت ابرو، نسبتا سریع و بدون درد است. حتی می توان با استفاده از لوسیون ها و کرم هایی که پزشک متخصص و جراح در اختیار قرار می دهد، روند این بهبودی را تسریع بخشید.

مدت زمانی برای نشان دادن اثرات کامل یک کاشت ابرو (جزئی یا کامل) مورد نیاز است؛ اما  اثرات و نتایج کسب شده بعد از کاشت ابرو، دائمی خواهد بود. فرد، بهبودی و فرم متوازن و مناسب و همچنین ضخامت مطلوب را در هر دو ابرو  مشاهده خواهد کرد.

با این حال باید به این نکته توجه کنید که، برخی از این موها در عرض چند هفته از بین می روند. هنگامی که این اتفاق می افتد نیازی نیست وحشت کنید و سر خود را به دیوار بکوبید!!

انهدام یک قسمت کاملا طبیعی، از روند بهبود و عمل موفقیت آمیز کاشت ابرو است، موهای جدید دچار ریزش و رشد می شوند. شایان ذکر است که می تواند تا یکسال طول بکشد تا نتایج کامل پیوند، دیده شود.

البته معمولا نتایج کاشت ابرو، نسبت به کاشت مو سریعتر جواب می دهد و می توانید تا نهایت 6 ماه آتی، به ابروهای مورد نظر خود برسید.

موهای پیوند زده شده در حال رشد هستند، بنابراین برای حفظ شکل و فرم ابرو، مهم است که آنها را به طور منظم، تقریبا هر چهار هفته، مرتب و منظم کنید.

اگر موهای کاشته شده بدون مرتب کردن، باقی بماند، موها همچنان رشد می کنند و فرم طبیعی ابرو نامتناسب می شود، بنابراین مهم است که یک دوره نگهداری منظم برای ابرو ها در نظر داشته باشید. توصیه می شود هر پانزده روز یک بار، کمی نوک موهای رشد کرده را کوتاه کنید.

چرا که موهای پیوند زده شده در طی فرآیند کاشت ابرو، مثل سایر موهای ابرو است و برای فرم و شکل مناسب و زیبا باید به آن ها رسیدگی شود. از آنجایی که ابروها تنها راه ابراز احساسات در زبان بدن هستند، همه ما دوست داریم از نهایت زیبایی در این بخش از صورت‌مان بهره مند شویم.

پس از کاشت ابرو، صرف نظر از روش برداشت یعنی دو روش استخراج واحد فولیکولی(FUE) و پیوند واحد فولیکولی(FUT) می توانید حدود دو روز تورم را تجربه کنید.

طبق نظر متخصصان این حوزه، پوست سر چند روز پس از عمل جراحی حساس به لمس خواهد بود، بنابراین ممکن است جراح برای کنترل تورم، داروهای ضد درد یا داروهای ضد التهاب تجویز کند. متخصصان پیشنهاد می کنند که یک باند در شب اول بعد از کاشت ابرو بهتر است که استفاده شود.

البته با رعایت نکات کوچک مثل قرار نگرفتن در معرض نور خورشید و رعایت رژیم غذایی خاص و مصرف آب زیاد، به بدن در این بهبودی کمک کرد.

زمان مناسب برای بازسازی ابرو؟

متاسفانه، اکثر افراد به طور طبیعی ابروی ضخیم و پرپشتی ندارند، و پیوند یا کاشت ابرو می تواند راه خوبی برای افزایش حجم و پرپشتی موهای ابرو باشد. به غیر از سن و ارث که الگو و شکل ابرو را تعیین می کند، به تعدادی از دلایلی که سبب می شود فرد به سراغ کاشت ابرو روی آورد، در زیر اشاره شده است.

  1. ابروهایی که بیش از حد ریزش پیدا کرده اند .
  2. شیمی درمانی یا درمان رادیوتراپی که سبب ریزش موهای ابرو شده است
  3. زخم و یا آسیب پوستی ناشی از مواردی مانند سوختگی یا خالکوبی، که باعث آسیب به موهای ابرو و از بین رفتن ابرو شده است.
  4. Trichotillomania، یک بیماری رفتاری خود آسیب پذیر است که شامل کشیدن و کندن موهای سر و صورت است.
  5. بیماری های سیستمیک مثل کم کاری تیروئید و سایر بیماری های دیگر.

تصمیم به انجام پیوند مو در ابرو می تواند یک تصمیم شخصی باشد، شما با کاشت ابرو می توانید نتایجی را که به دنبال آن هستید را بدست آورید چرا که ابروها با شکل و فرم خوب و مناسب با ضخامت کامل و پر، باعث می شود چهره فرد جوان تر به نظر برسد.

کاشت ابرو چرا برای ظاهری مناسب و زیبا، لازم است؟

 هنگامی که فرد جوان است، ممکن است به ابروها توجه زیادی نداشته باشد، اما در حقیقت، ابرو واقعا می تواند نشان دهنده سن واقعی شما باشد.

اگرچه ابروها به طور طبیعی با افزایش سن و پیرشدن از بین می روند،  اما ریزش و کم شدن حجم ابرو به دلیل عوامل دیگری مانند آسیب و یا زخم و و یا حتی بیماری نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

بنابراین حتی اگر سایر اجزای چهره عاری از چین و چروک است و هنوز ظاهر صورت تازه و جوان می باشد، ابروهای نازک می توانند سن را بالاتر نشان داده و این امر هم برای مردان و هم برای زنان اتفاق می افتد. اگر در هر سن و سالی هستید و از فرم ابروهای‌تان رضایت ندارید، می توانید به راحتی از مزایای این عمل شگفت انگیز بهره مند شوید.

اما خبرهای خوبی هم هست. کاشت ابرو می تواند به شما در اجتناب از زودتر پیر شدن و چهره ای خسته با ابروهای کم حالت، کمک کند، کاشت ابرو به شما اجازه می دهد که به طرز چشمگیری ابروی مورد نظر و مطلوبی داشته باشید.

ابروی طبیعی و ضخیم و پرپشت که به فرد ظاهری جوان می دهد با کاشت ابرو امکان پذیر است. روند بازسازی ابرو با کاشت ابرو در عمل زیبایی، یکی از ساده ترین روش هاست و برای دیگران کمی مشکل است که متوجه شوند فرد در ابرو خود پیوند زده است و کاشت ابرو انجام داده، زیرا نتایج بسیار ظریف هستند اما در عین حال در ظاهر فرد تغییراتی ایجاد شده است. و آن ها متوجه می شوند که شما سالم تر، جوان تر و پرانرژی تر خواهید بود.

اگر چه زمان بهبودی و ریکاوری بسیار سریع است، لازم است جراحی را انتخاب کنید که در جراحی پیوند ابرو تجربه زیادی دارد تا بهترین نتیجه مطلوب را از کاشت ابرو و ظاهر دلخواه ابرو، بدست آورید..

کاشت ابرو

کاشت ابرو چقدر هزینه دارد؟

اگر اعتقاد دارید که داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم و خوش حالت می توانند ظاهر شما را بهبود ببخشند، پیوند یا کاشت ابرو، حتما به شما ابروهای کمند و زیبا خواهد داد و اما هزینه کاشت ابرو، بستگی به تعداد گرافت یا پیوند فولیکول های مو است که برای فرم مناسب چهره و فرم دلخواه ابرو شما، مورد نیاز است.

آگاهی از هزینه های احتمالی راه بسیار خوبی برای تخمین هزینه ها است. به عنوان مثال، اگر بعد از مرحله ریکاوری مایل به کاشت اضافی باشید، باید هزینه این ها را بدانید و بر حسب آن پیش بروید.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

بیشترین اقدام کاشت ابرو،  برای آن دسته از داوطلبانی انجام می پذیرد که  نقص های زیبایی مانند فقدان مادرزادی یا حجم ناکافی ابرو دارند، آن دسته از افرادی که ابروهای ظاهر معمولی دارند اما نیاز به  ابروی پرتر دارند و یا افرادی که ابروهای نامیزان و نابرابری دارند، نیز رایج است.

همچنین کسانی که از وضعیت عادی ابروها ناراضی هستند و احساس می کنند در سطح برابر قرار ندارد، به پزشک و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.

در چه صورت کاشت ابرو برای فرد مناسب است؟!

1- فرد ابرو نازک یا تقریبا نامرئی دارد.

2- یک پیوند می تواند بد فرمی ذاتی ابرو، یا شکل نامناسب ابرو را در پی آسیب یا بیماری، از بین ببرد. متخصصان در این زمینه می گویند: ” که بسته به نیازهای فرد، کاشت ابرو می تواند شکل ابرو را تغییر داده یا ضخیم کند و یا شکل داده و یا خط ابروی جدیدی ایجاد کند” جراح پیوند مو در بورلی هیلز آمریکا می گوید: اگر  کاشت ابرو به درستی انجام شود، “پیوند یا کاشت ابرو می تواند به طرز شگفت انگیزی موفقیت آمیز باشد و ابرویی کاملا طبیعی برای زنان و مردان  به ارمغان آورد”.

3-  فرد به دنبال یک راه حل ماندگار خواهد بود: به عنوان مثال، روش های بسیار کمی برای ضخیم شدن ابرو و فرم دادن به ابرو وجود دارد که به هیچ وجه نیازی به آرایش و مراقبت های روتین برای حفظ حالت ابرو، نیاز ندارد، اگر طول عمر و ماندگاری برای شما اولویت بالایی دارد، پیوند ممکن است بهترین روش برای فرم دادن به قاب های زیبای چشمان یعنی ابرو ها باشد.

 

چه کسی را باید به عنوان یک متخصص کاشت ابرو انتخاب کنم؟

1- هر دکتری می تواند کاشت ابرو را انجام دهد، اما این بدان معنا نیست که شما هر دکتری را انتخاب کنید.جراح بی تجربه یا کسی که متخصص نیست، ممکن است نتیجه ای که از کاشت مو از جراحی او نتیجه شود، با نتایج قابل انتظار خود فرد، تفاوت زیادی داشته و از آن دور باشد.

مانند رنگ ناسازگار موهای پیوند زده شده در ابرو و یا موهایی که به صورت نادرست قرار گرفته اند و یا کاشت ابرویی که چگالی و تراکم قابل قبولی ندارد.

2- دکتر ویلیام ییتس، جراح ترمیم مو در شیکاگو، توضیح می دهد: “هنگام برداشتن ابرو، ضروری است که جهت و زاویه موی طبیعی موهای ابرو را به دقت دنبال کنید زیرا موی پیوند زده شده باید در جهت صحیح و زاویه مناسب با سایر موهای ابرو قرار گیرد، در غیر این صورت عمل زیبایی نتیجه مورد نظر را ارائه نمی دهد.”

3- دکتر ییتس می گوید: “بسیار مهم است که جراحی توسط پزشک با تجربه مو انجام شود تا فولیکول ها را به درستی در ناحیه ابرو جایگزین شوند تا به طور طبیعی رشد کنند.”

هنگامی که شما در حال تحقیق پزشکان احتمالی  برای کاشت ابرو هستید، به دنبال جراحان تایید شده باشید، در مورد شرایط و کیفیت کار پزشکان تحقیق کرده و عکس های قبل و بعد پیوند یا کاشت ابرو را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

سعی کنید با پزشک خود ارتباط برقرار کنید و راحت باشید. نتیجه ای که قرار است پس از عمل به دست بیاید، حاصل راحتی شما با پزشک مربوطه هم خواهد بود.

کاشت ابرو

 مدت زمان مورد نیاز برای فرایند کاشت ابرو

بیمار در یک جلسه،  حجم مو و چگالی مورد نظر و دلخواه خود را کسب می کند و در صورتی که چگالی مورد نظر بدست نیاید، نیاز به یک جلسه دیگر توصیه می شود.

چه زمانی نتایج مورد انتظار از کاشت ابرو کسب می شود؟

فرد تا چند ماه پس از پیوند، متوجه تغییرات در ابرو نخواهد شد. فولیکول های مو پیوند شده طولانی تر از زمانی که ممکن است انتظار داشته باشید  رشد موهای جدید خود را شروع می کنند، زیرا هر موی پیوندی اغلب به یک دوره خواب نیاز دارد.

دکتر سارا وسترباور، جراح ترمیم مو، بیان می کند : “صبر فضیلت بزرگی در این نوع جراحی پلاستیک است زیرا مو به سرعت رشد نمی کند”.

پزشکان متخصص در این حوزه عمل زیبایی نیز بیان می کنند که در ماه اول بعد از هر عمل جراحی پیوند  یا کاشت مو ممکن است موی پیوند زده شده از بین برود. اگر چه این بخشی طبیعی از روند رشد مو است.

مخصوصا که در این مرحله موها به شدت رشد می کنند و طبیعی است که برخی از موها، در طی این فرآیند از بین بروند. البته سوخت و ساز بدن هر فرد، در تعیین میزان دوران نقاهت هم موثر است و نمی توان یک نسخه را برای همه متقاضیان پیچید.

دکتر وسترباور بیان می کند: اغلب افراد، رشد موی پیوندی را در حدود سه تا چهار ماه بعد از کاشت ابرو مشاهده می کنند. طبق نظر دکتر راسمن، نتایج نهایی کاشت ابرو را باید در حدود شش ماه بعد از کاشت ابرو انتظار داشت، همچنین وی یادآور می شود که اگر موهای ابرو پیوند شده، از پوست سر برداشته شود، سریعتر از ابروهای طبیعی رشد می کنند، بنابراین باید به صورت مرتب آن ها رسیدگی شود.

اگر نتایج مورد انتظار بعد از دوره  8 ماهه رضایت بخش نباشد، فرد می تواند برای تراکم های اضافی و پیوند موی بیشتر، جلسه کاشت موی مجدد داشته باشد.

مراقبت بعد از کاشت ابرو به چه صورت  خواهد بود؟

1- نتیجه نشان دهنده نهایی کاشت ابرو، بسیار طولانی است. موهای پیوند شده همچنان به همان اندازه که در جایی دیگر در بدن رشد می کنند در ابرو نیز رشد می کنند، بنابراین فرد باید ابروها را مرتب و تمیز کند.

فرد  ممکن است بعضی از موهای پیوند زده شده را از دست بدهد اما این نباید باعث نگرانی شود، اما نباید میزان زیادی از پیوند را نیز از دست بدهد. به گفته دکتر راسم، موی ابرو پیوند زده شده با روش کاشت ابرو باید  تا زمانی که فرد در قید حیات است، به رشد و زندگی خود ادامه دهد.

2- مراقبت و نگهداری نیز کمک می کند که ابروهای جدید به بهترین حالت و فرم روی صورت خودنمایی کنند. اغلب پزشکان می گویند که ابرو های پیوند شده اغلب باید تیمار!! شوند و به آن ها رسیدگی شود.

خطرات یا عوارض احتمالی پیوند یا کاشت ابرو چیست؟

 به طور کلی، پیوند یا کاشت ابرو دارای عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر روش های زیبایی مانند تاتو و یا روش های جدید ترهستند، اما خطر احتمالی مانند عفونت، زخم و یا بی حسی وجود دارد، هرچند این عوارض نادر هستند. البته خطری وجود ندارد.

اگر در فاز اولیه دوران نقاهت (به مدت دو هفته)، به دریا، سونا و استخر نروید و از سالن های سولاریوم دوری کنید، تمامی عوارض را از خود دور خواهید کرد.

سایر پزشکان می گویند نگرانی های اصلی در مورد کاشت ابرو بیشتر در مورد ناهماهنگی بین رنگ موی اولیه با موی پیوند زده شده و ناهماهنگی بافت و رنگ  ابروی پیوند زده شده است.

افرادی که برای کاشت ابرو به کلینیک زیبایی مراجعه می کنند، باید بدانند قبل و پس از عمل، رعایت برخی نکات الزامی است. مثلا توصیه می شود قبل از عمل از مصرف داروی آسپرین و ویتامین E و پس از عمل از مصرف دخانیات و الکل که باعث رقیق شدن خون می شوند، خودداری کنید.

متخصصین پیشنهاد می کنند که متخصص جراحی زیبایی کاشت ابرو و یا جراح زیبایی با تجربه و هنرمندی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه و ابروی مورد انتظار را بدست آورید.

آیا من می توانم یک کاشت ابرو داشته باشم اگر من بیماری آلوپسی داشته باشم؟

انواع مختلفی از آلوپسی آریاتا وجود دارد که یک بیماری خود ایمنی است که باعث ریزش مو با الگوهای مختلف می شود. نوع آلوپسی ممکن است تعیین کند که پیوند مو می تواند موفقیت آمیز باشد یا خیر.
دکتر نیکول راجرز متخصص پوست از نیواورلئان بیان می کند که یک پیوند ممکن است برای این بیماری، موفقیت آمیز باشد اما ممکن است که یک پیوند باعث بروز آکنه در ناحیه اهدا کننده یا محل پیوند شود.

همچنین بیان می کند که”در بدترین حالت، ممکن است فرد داوطلب با این بیماری با کاشت ابرو، موهای بیشتری از آنچه که پیش بینی شده است، از دست بدهد، و احساس کند که پول را در این روش از دست داده است و در  بهترین حالت، ممکن است میزان رشد مو در مناطق آسیب دیده افزایش یافته و فرد فکر کند که روش کاشت ابرو، برای او کاملا ارزشمند است. ”

اگر آلوپسی دارید، مطمئن شوید که مکالمه کاملی با جراح عمل زیبایی داشته باشید تا انتظارات واقعی و مورد نظر خود را ارزیابی کنید.

کاشت ابرو

مقایسه روش های ترمیم ابرو

1- میکروبیلدینگ Microblading : یک درمان خالکوبی نیمه دائمی برای پر کردن ابروهای نازک است.که از ابزارهای مخصوص و سوزنی دستی؛ برای کشیدن مو استفاده می شود.

ابروهای فرد بلافاصله پس از میکروبیلدینگ بسیار تیره و پر هستند اما رنگ آن تقریبا  تا یک تا دو هفته به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این روش بعد از 6 الی 8 ماه نیاز به ترمیم دارد.

 2- Latisse : تنها برای تحریک رشد ابرو است که مورد تایید FDA است، و بسیاری از ارائه دهندگان این محصول، نتایج عالی را در هنگام استفاده از ابروهای نازک مشاهده می کنند.به طور معمول در دو تا سه ماه، هنگامی که ارتفاع و عرض مورد نظر از ابرو به دست آمد، می تواند چند بار در هفته برای حفظ نتایج ابرو استفاده شود. بدون تداوم و استفاده از این روش، ابرو به ظاهر اصلی خود باز می گردد. برای حالت پر و ضخامت و فرم زیبای ابرو لازم است که در هفته چندین بار استفاده شود.

3- جراحی کاشت ابرو : فولیکول های مو را از دیگر نقاط بدن، معمولا پشت گوش استخراج می کند و فولیکول های مو استخراج شده را به ناحیه ابرو پیوند می دهد.

دو روش اصلی پیوند یا کاشت ابرو وجود دارد: پیوند واحد فولیکولار (FUT) و استخراج  واحد فولیکولار  (FUE)، بعد از چهار تا شش ماه  فولیکول ها رشد قابل توجهی خواهند داشت و نتایج کامل و ضخامت و شکل کامل ابرو در حدود 10 ماه  بعد خود را نشان می دهد.

چرا کاشت ابرو ؟

روش های دیگری هم وجود دارد که ابروها به طور کامل ظاهر شوند و ظاهری طبیعی داشته باشند، مثلا با استفاده از تاتو یا آرایش روزانه، اما آنها دارای اشکالاتی هستند که یکی از آنها این است که آنها راه حل طبیعی برای مشکل شما نیستند، کاشت ابرو، موها را به طور مستقیم از سرتان می گیرد، موی پیوند شده دائمی می شود و می تواند به اندازه کافی نزدیک به آنچه که بیمار می خواهد، انجام پذیرد.

یکی دیگر از مزایای این روش این است که تقریبا بدون درد است و تقریبا 5 تا 7 روز طول میکشد تا دوره بهبودی آن کامل شود. نرخ رشد مجدد موهای پیوند شده بسیار بالا است.

طرفداران کاشت ابرو بر طبیعی بودن موها تاکید دارند که حق با آن ها است زیرا این موها، موهای بدن خود شما هستند. این روش همچنین به قدری مزیت دارد که ممکن است باعث بی نیاز شدن شما به آرایش شود.

چه زمانی می توان به فعالیت های رومزه بازگشت؟!

به طور کلی، می توانید بلافاصله بعد از سه روز پس از انجام پیوند و کاشت ابرو، کار روزمره را آغاز کنید.

کاشت ابرو

خلاصه :

پیوند یا کاشت ابرو یکی از روش های چالش برانگیز برای داشتن زیبایی و چهره طبیعی و جوان است، اما هنگامی که توسط کارشناسان و متخصصین این امر انجام شود، می تواند یک نتیجه قابل قبول تر و رضایت بخش تر را برای فرد رقم بزند.

این روش می تواند با استفاده از تکنیک FUE یا FUT  انجام شود، اما مهمتر از همه لازم است پیوند دقیق فولیکول در محل پیوند رعایت شود چرا که جهت و زاویه رشد  موهای پیوندی باید با موهای ابرو هم جهت باشد و همچنین طراحی زیبایی شناختی ابرو باید رعایت شود و فرم و شکل متناسب با شکل ابرو ایجاد شود و همچنین فرم طبیعی داشته باشد.

ابروهای زیبا و طبیعی با فرم و حالت نرمال می تواند ویژگی های صورت فرد را تکمیل کنند. این نوع عمل طی سالیان گذشته 140 درصد افزایش یافته و متقاضیان زیادی دارد.

اگر چه ممکن است هنگامی که ابروها شکل مشخص و فرم طبیعی داشته باشد، متوجه نشوید که چقدر فرم ابرو روی صورت تاثیر گذار است، اگر ابروها بیش از حد نازک شده باشند یا عملا وجود نداشته باشند، کاملا غیبتشان احساس می شود.

وقتی این اتفاق می افتد، ظاهر ابرو ممکن است روی اعتماد به نفس تاثیر بگذارد و اعتماد به نفس را کاهش دهد.

با توجه به پیشرفت تکنیک های پیوند مو طی 10 سال گذشته، کاشت ابرو امکان پذیر است و هنگامی که به درستی انجام شود، می تواند نتایج خوبی را ارائه دهد. باید در نظر داشته باشید رعایت بهداشت در کاشت ابرو حیاتی است. اگر اصرار می شود که تمام مراحل عمل در محیط استریل شده و تمیز انجام شود، به دلیل جلوگیری از عفونت های احتمالی است که پوست سر در هنگام عمل مستعد آن است.

کاشت ابرو قادر است تمامی موهای از دست رفته در ناحیه ابرو را برگرداند؛ خواه این کم شدن ابرو به دلیل ریزش موی دائمی در یک منطقه باشد یا به علت برداشتن بیش از حد نازک شده باشد و یا به دلیل مسائل ژنتیکی ابرو کم شده باشد، کاشت ابرو می تواند ابروها را بازگرداند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ