کاشت ابرو

سن مناسب کاشت ابرو چه موقع می باشد

سن مناسب کاشت ابرو چه موقع می باشد

سن مناسب کاشت ابرو

ریزش مو بیشتر در آقایان رخ می دهد و به دلیل ژنتیک، هورمون، استرس و عوامل دیگر تحت تاثیر بوده و در یک برهه سنی خاص صورت می گیرد. اما ریزش ابرو ربطی به جنسیت نداشته و بیشتر افراد به دلایلی دچار ریزش ابرو می شوند و به فکر کاشت ابرو می افتند.

سن مناسب کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

به هنگام ریزش ابرو بیشتر افراد به سن مناسب کاشت ابرو می اندیشند تا نتیجه بهتری را دریافت نمایند.

ریزش ابرو در همه افراد مخصوصا خانم ها منجر به کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود و در زیبایی ظاهری بسیار تاثیر منفی را به جای می گذارد.

سن مناسب کاشت ابرو

درمان های دارویی زمان بسیار زیادی را احتیاج دارند تا ابروی شما به همان حالت طبیعی خود در بیایند و یا شاید اصلا نتیجه ایی حاصل نگردد ولی با کاشت ابرو به دلیل رشد و افزایش حجم ابرو  فرد حس خوشایندی داشته و بهتر می تواند در زندگی اجتماعی با افراد ارتباط برقرار نماید و از ظاهر خود بیشتر رضایت خود را اعلام نماید.

تقریبا همه روش ها برای کاشت ابرو موقتی هستند و پس از مدتی، تاثیر خود را از دست می دهند اما به کمک کاشت ابرو، فرد می تواند برای همیشه صاحب ابروهایی ضخیم و پرپشت شود و همواره این نتایج را برای خودش حفظ کند. دائمی بودن نتایج، یکی از امتیازهای مهم در فرآیند کاشت ابروها به شمار می رود.

سن مناسب برای کاشت مو در آقایان بالای سن 25 سالگی می باشد زیرا در زیر این سن هنوز مشخص نیست که چه مقدار از موها دچار طاسی و ریزش می گردد و شاید مو دوباره به رشد نماید و حجم مو به حالت قبل برگردد ولی سن مناسب کاشت ابرو دقیقا همان زمانی می باشد که شما به فکر کاشت ابرو می افتید زیرا تا کاشت و خروج تمام ابروها از فولیکول های کاشته شده زمان می برد.

اولین علائم ریزش ابرو نازک شدن موی ابرو می باشد که ریزش ابرو ممکن است در یک ابرو و یا هر دو ابرو به وجود بیاید.

افراد پس از مواجه شدن با این وضعیت، احساس می کنند که در حال از دست دادن ابروهای خود هستند. نازک شدن موی ابرو، نشانه ای است که خبر از ریزش احتمالی ابروها در آینده نزدیک می دهد.

فرد در صورت مواجه شدن با این شرایط، نباید دچار ترس و اضطراب شود. چرا که امروزه با متدهای متنوع کاشت ابرو، امکان بازگرداندن ابروها به چهره فرد فراهم شده است.

در سن مناسب کاشت ابرو برداشتن فولیکول های مو از مناطقی  صورت می گیرد که کمتر دچار ریزش شده و یا اصلا در آن منطقه ریزش مو صورت نمی گیرد تا بعد از کاشت موها مقاوم باشند و موهای کاشته شده دارای ثبات بیشتری داشته باشند به همین دلیل است که به افراد توصیه می گردد در سن مناسب برای کاشت مو اقدام نمایند.

به منطقه ای که فولیکول ها برای کاشت از آن برداشته می شود، بانک مو گفته می شود. به طور معمول برای کاشت ابروها، از مناطق پشت سر و پشت گوش ها به عنوان بانک مو بهره برده می شود.

چرا که این فولیکول ها مقاوم تر هستند و کم تر دچار مشکلات و ریزش می شوند. البته می توان از موی بدن نیز برای کاشت ابرو استفاده کرد اما این کار، ریسک فرآیند را کمی بالا می برد و ممکن است در نهایت نتایج مورد علاقه فرد را به وجود نیاورد.

عواملی که سبب ریزش ابرو ها می شود عبارتند از

 1. ناراحتی و بیماری های پوستی
 2. خارش ابرو
 3. افزایش سن، سن مناسب کاشت ابرو می باشد و می توان زیبایی را به چهره خود هدیه دهید.
 4. برداشتن بیش از حد ابرو به ویژه با استفاده از موچین، یکی از عواملی است که به فولیکول های مو لطمه می زند و می تواند شرایط را برای ریزش ابروهای فرد فراهم کند.
 5. عدم رعایت بهداشت فردی
 6. مسائلی اعم از ژنتیک و ارث نیز ممکن است موجب ریزش ابروها شوند. در بعضی از موارد افرادی که در خانواده خود با پدیده ریزش ابروها مواجه هستند و چند نفر از آشنایان آن ها چنین مشکلی دارند، خودشان نیز ریزش ابروها را در آینده تجربه می کنند.
 7. سوختگی
 8. شیمی درمانی نیز به دلیل تغییر شرایط بدن، شرایط را برای ریزش ابروها فراهم می کند. البته در بسیاری از موارد ابروهایی که با شیمی درمانی و یا مصرف داروهای خاص دچار ریزش شده باشند، پس از پایان شیمی درمانی و پایان مصرف داروهای خاص، دوباره شروع به رویش می کنند. پس از این وضعیت در مجموع یک وضعیت موقت است.
 9. مواد شیمیایی
 10. کمبود مواد مغذی در رژیم غذایی، یکی از دلایل ریزش ابروها به شمار می رود. ابروها برای رشد کردن به پروتئین، ویتامین و آهن نیاز دارند و افرادی که بدن خود را با این مواد مغذی تغذیه نمی کنند و دائما به سراغ مصرف غذای های سرشار از نمک و فست فود ها می روند، سلامتی ابروهای خود را در معرض تهدید قرار می دهند.
 11. استرس زیاد یکی از عوامل دیگری است که بدن را به طرف ریزش ابروها سوق می دهند. برای جلوگیری از ریزش ابروها، به افراد توصیه می شود که استرس افراطی را کنار بگذارند و تا حد امکان آن را کنترل کنند.
 12. بارداری نیز به دلیل تغییر دادن سطح هورمون های بدن، ممکن است موجبات ریزش ابروها را فراهم کند. این وضعیت هم البته معمولا تنها موقتی است و افراد پس از پایان دوران بارداری، دوباره شاهد رشد ابروهای خود خواهند بود.

بیشتر افراد برای پوشش ابروهای ریخته شده و یا کم پشت سعی می نمایند با لوازم آرایشی استفاده نمایند ولی این امر بیشتر برای مهمانی ها و مراسم ها صورت می گیرد و اگر این پوشش به طور روزمره باشد زمان زیادی را باید صرف اصلاح و کشیدن ابروها نماید و هزینه هنگفتی را برای لوازم آرایشی باید صرف نماید ولی با کاشت که سن مناسب کاشت ابرو بعد از ریزش ابروها می باشد می توان این مشکل را حل نمود و زیبایی را به چهره خود هدیه نمود.

تتو و هاشور نیز چهره را مصنوعی می نماید و هرچقدر نیز با لطافت صورت گیرد مانند موهای طبیعی ابرو نمی شوند پس بهتر است برای داشتن یک چهره طبیعی از کاشت ابرو استفاده نمایید تا از زیبایی و  لطافت شما کاسته نگردد و کاشت ابرو عوارضی در پی ندارد ولی تتو و هاشور با عوارضی که در پی دارد بهتر است صورت نگیرد.

عکس کاشت ابرو

به دلیل قرینه سازی ابروها کاشت ابرو یک گزینه مناسبی برای این امر می باشد و حداقل آسیب را به دنبال دارد و هیچ ربطی به سن مناسب کاشت ابرو ندارد. به علاوه اینکه افراد می توانند قبل از مراجعه به پزشک برای کاشت ابرو، مدل ابروهای مد نظر خود را نیز انتخاب کنند.

این انتخاب البته باید با توجه به شکل ظاهری و فرم صورت آن ها رخ بدهد. چرا که هر مدل ابرو، برای یک فرم از صورت مناسب خواهد بود. فرد در جلسه های مشاوره با پزشک، مدل ابروهای مد نظرش را با او در میان می گذارد و پزشک علاوه بر کاشت ابروها، طراحی آن ها را نیز انجام خواهد داد.

کاشت ابرو تقریبا 3 الی 4 ساعت زمان می برد و این امر برای دقت بالا در خارج نمودن فولیکول های مو می باشد و نصف این زمان برای کاشت ابرو در منطقه مناسب می باشد. تعداد فولیکول های استخراجی در هر دو ابرو حدود 600 فولیکول می باشد تا هر دو ابرو به طور کامل اصلاح شوند.

بیشتر افراد در یک جلسه ابروهای آن ها ترمیم می شود مگر این که به دلایلی نشود در یک جلسه به کاشت ابرو و اصلاح آن پرداخت در حدود دو الی سه جلسه ابرو را ترمیم می نمایند.

کاشت ابرو یک تکنیک هنرمندانه می باشد که با توجه به اساس چهره و اجزای صورت، ابرو را طراحی و در سن مناسب کاشت ابرو پزشک متخصص شروع به بازسازی و ترمیم ابرو می نماید.

چه افرادی داوطلب مناسب کاشت ابرو می باشند

 1. خانم ها و مردانی که ابروی کم پشت دارند.
 2. خانم هایی که بعد از گذشت چند سال از تتو دچار کم پشتی در ابرو و یا طاسی کامل در ابرو شده اند.
 3. خانم و آقایانی که به دلایلی اعم از جوش، زخم، سوختگی و … در قسمتی از ابروی خود طاسی و کم پشتی دچار می باشند.
 4. خانم ها و آقایانی که از سلامتی کامل برخوردار هستند، بیماری های پوستی، خونی و آلرژیک ندارند، داروهای رقیق کننده خون مصرف نمی کنند و مصرف کننده ثابت سیگار و الکل نیز نیستند.
 5. خانم ها و آقایانی که انتظاری معقول از نتیجه این فرآیند دارند و می خواهند برای همیشه، ابروهایی ضخیم و پرپشت داشته باشند.
 6. خانم ها و آقایانی که در سر و یا بدن خود، دارای بانک موی مناسب برای برداشت فولیکول های مو هستند.

بهتر است برای پر کردن و یا کاشت ابرو به یک متخصص مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی و از عوارض و درمان کاشت ابرو شما را مطلع سازند. بهترین سن مناسب کاشت ابرو همان زمانی می باشد که به فکر پر پشت نمودن ابروی خود هستید زیرا زمانی را نیاز دارد که ابروی شما از پوست بیرون بیاید.

در واقع بهتر است که عمل کاشت ابروها را به آینده موکول نکنید و در زمان درست، بهترین تصمیم را برای پشت سر گذاشتن این فرآیند مد نظر قرار بدهید.

کاشت ابرو فرایند بسیار حساس و ظریفی می باشد که در برش های ریز فولیکول های پیوندی که از سر و یا قسمت های مختلف بدن استخراج شده است قرار می گیرد. تمیزی این کار و برش ها ریز به زیبایی ابرو ها کمک شایانی می نماید که در پایان کار هیچ کس متوجه کاشت ابروی شما نخواهد شد.

فرآیند کاشت ابرو در مجموع، شباهت بسیار زیادی به فرآیند کاشت مو دارد. در این فعالیت هم فولیکول ها از نقطه ای برداشته می شوند و در نقطه ای دیگر کاشته می شوند اما باید به این موضوع توجه کرد که به دلیل حساسیت زاویه، جهت و عمق کاشت ابروها، این فرآیند به طور کلی از کاشت مو کمی حساس تر و ظریف تر به نظر می رسد. در نتیجه کاشت ابروها باید با دقت بسیار بالا و توسط پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد.

انجام دادن کاشت ابرو پیش یک متخصص حاذق یکی از شرایط کاشت ابرو محسوب می گردد که نتیجه نهایی ربطی به سن مناسب کاشت ابرو ندارد.

عوارض یکی از شرایط کاشت ابرو

کاشت اگر زیر نظر یک متخصص و در سن مناسب کاشت ابرو صورت گیرد اصولا عوارضی در پی نخواهد داشت ولی به طور کلی عوارض آن به شرح زیر می باشد :

 1. برای کاشت ابرویی که از موی پشت گوش استفاده می گردد به دلیل رشد ضعیف آن 6 الی 9 ماه زمان لازم است تا ابرو به طور کامل در بیاید ولی اگر بعد از این مدت در نیامد می توان برای کاشت ابرو باز اقدام نمود.
 2. خانم های باردار بهتر است بعد از زایمان به کاشت ابرو بپردازد زیرا بی حسی موضعی ممکن است برای جنین خطرناک باشد و مشکلاتی را برای جنین ایجاد نماید.
 3. بعد از کاشت ممکن است ناحیه کاشته شده دچار تورم، التهاب و … شود که بعد یک الی دو هفته درمان می شود.
 4. در ناحیه کاشته شده فرد دچار خارش می گردد که باید از خاراندن ناحیه کاشته شده جلوگیری کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ