کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

کاشت ابرو مدت زیادی است که بین خانم ها رواج پیدا کرده و روش های مختلفی نیز برای آن به کار گرفته می شود. متدهای جدید کاشت ابرو بسیار بهتر و بدون عارضه تر است.

هنگامی که یک روش درمانی یا زیباسازی برای صورت به کار گرفته می شود، اولین واکنش افراد به آن بررسی عوارض و ضررهای احتمالی است که روش درمان ممکن است داشته باشد.

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

طبیعتا هر فعالیت مربوط به زیبایی، تغییراتی در بدن به وجود می آورد و خو گرفتن به این تغییر، ممکن است شرایط خاصی را در بدن ایجاد کند. هر چقدر که مکانیسم های این فعالیت، طبیعی تر باشند، بدن نیز زودتر به شرایط مطلوب خواهد رسید.

کاشت ابرو به طور کلی یک فرآیند طبیعی است و به همین خاطر، عوارض چندانی برای بدن به دنبال ندارد. البته که این کار حتما باید در وضعیت استاندارد صورت بگیرد و مهم است که فرد نیز حداقل های لازم را برای پشت سر گذاشتن این عمل داشته باشد.

با یک فرآیند ساده و جذاب، ابروهای از دست رفته شما دوباره قابل بازگشت هستند. آن ها برمی گردند تا دوباره ظاهر بهتری برای شما بسازند.

با توجه به حساسیت فرد به زیبایی خود و اهمیت این موضوع، توجه به خطرهای احتمالی طبیعی به نظر می رسد. از این رو متقاضیان کاشت ابرو نیز سعی می کنند قبل از اقدام تمام جوانب کار را بررسی کنند و مطمئن تر برای این کار آماده شوند.

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

به همان نسبت که آگاهی شما نسبت به فرآیند کاشت مو بالاتر برود، این کار در وضعیت بهتری برای شما انجام خواهد شد. فردی که به خوبی با همه شرایط مربوط به کاشت مو آشنایی دارد، قبل از انجام این کار همه پرسش های لازم را با پزشک در میان خواهد گذاشت و با انتظاری معقول و منطقی، به سراغ کاشت ابرو خواهد رفت.

آیا کاشت ابرو مضر است ؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که اگر پیوند ابرو توسط یک جراح با تجربه انجام نشود میتواند موهایی را که در حال رشد هستند را تحت تاثیر قرار بدهد و در جهت اشتباه رشد کنند و در بعضی از شرایط اصلا رشد نکند!

کاشت ابرو یک عمل جراحی است و به عنوان یک عمل جراحی ممکن است عوارض داشته باشد. پیوند ابرو با استفاده از موی سر مهارت خاصی در شناسایی مسیر خم شدن ابرو و محل کاشت ابروها نیاز دارد.

بنابراین هنگامی که این عمل توسط یک کادر پزشکی مجرب و با مهارت بالا انجام میشود حتما به نتیجه دلخواه خود میرسید

زیرا آنها سعی می کنند که پیوند مو را در جهت رشد ابرو انجام دهند و تنظیم این موها مطابق با موهای طبیعی فرد امری بسیار دشوار است که هر پزشکی قادر به انجام آن نیست و نیازمند تکنیک و مهارت های ویژه ای است.

بسیاری از عمل های زیبایی، با بیهوشی همراه هستند اما کاشت ابرو، با بی حسی موضعی انجام می‌ شود و در واقع ریسک های پرشمار مربوط به بیهوشی را به فرد تحمیل نمی کند. همین بی حسی موضعی، موجب می شود که نگرانی های بسیاری از افراد در مورد کاشت ابرو به حداقل برسد.

این فرآیند به طور کلی شباهت نزدیکی با روند کاشت مو در افراد دارد اما حساسیت آن کمی بیشتر است. اگر دقت لازم در زمینه کاشت دقیق ابرو ها صورت نگیرد، نتایج آن برای فرد ناامید کننده خواهد بود.

متقاضیان کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

با توجه به این که روش های قدیمی ترمیم ابرو مانند استفاده از لوازم آرایشی مانند رنگ های ابرو و ترمیم به کمک تاتو باعث ریزش مو در ناحیه ی ابرو می شود اکثر افراد پس از استفاده بیش از حد از روش های فوق دچار ریزش ابرو می شوند. این افراد بیشترین متقاضیان کاشت ابرو هستند.

برخی افراد بر اثر بیماری یا مشکلات عصبی مختلف دچار ریزش مو در ناحیه ی ابرو می شوند که می توان به کمک این روش آن ها را درمان کرد.

بروز ضربه در بخش ابرو نیز ممکن است باعث از بین رفتن بخش از ابرو شود.به طور کلی افرادی که به هر نحوی دوست دارند ابروهای پرپشت تری داشته باشند به سمت کاشت ابرو روی می آورند.

افرادی که ابروهای آن ها  دچار ریزش نشده نیز می توانند از این روش برای ترمیم ابروها استفاده کنند. در افرادی که یک ابرو در آن ها دچار مشکل شده، می توان از ابرو  دیگر به عنوان بانک مو در فرآیند کاشت فولیکول ها استفاده کرد.

افرادی که مراحل شیمی درمانی را سپری کرده اند و پس از آن، دیگر ابروهای آن ها رشد سابق را نداشته نیز می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند. البته این افراد باید اطمینان حاصل کنند که توقف رشد ابروها در آن ها دائمی است و پس از مدتی، رشد ابروهای طبیعی از سر گرفته نخواهد شد.

افرادی که به دلیل بیماری های ژنتیکی و یا برداشتن بیش از حد ابروها دچار ریزش ابرو شده اند نیز می توانند گزینه های ایده آلی برای کاشت ابرو تلقی شوند. افرادی که دچار بیماری های مثل آلوپسی آندروژنیک هستند، برای کاشت ابروها گزینه های مناسبی به نظر نمی رسند.

همچنین افرادی که از سلامتی عمومی برخوردار نیستند و  دائما سیگار و الکل مصرف می کنند، بهتر است به سراغ کاشت ابرو نروند تا با عوارض جانبی پرشمار روبرو نشوند.

ممکن است که شما دارای ابروهایی نازک و کم پشت باشید و دوست داشته باشید ابروهایی زیبا و پر داشته باشید بهتر است که اقدام به کاشت ابرو کنید در واقع کاشت ابرو یک گزینه عالی است.

کاشت ابرو یک مجموعه خاص از مهارت ها را در بر میگیرد و در واقع پزشک متخصص با استفاده از مهارت و تجربه برای پیوند ابرو استفاده میکند هم چنین از کلیدهای اصلی کاشت ابرو این است که پزشک مطمئن شود که موها در جهت رشد موهای طبیعی ابرو پیوند داده شده اند.

اما چه چیزی باعث می‌شود که فرد ابروهای خود  را از دست بدهد؟ عوامل فراوانی از جمله: آلوپسی آریاتا، عدم تعادل هورمونی، کمبود تغذیه و ویتامین و هم چنین زمینه ارثی باعث می شوند که ابروهای فرد شروع به ریزش کند و حتی شیمی درمانی نیز از دیگر عوامل مهم ریزش موهای ابرو می باشد.

سن فرد و سایر عوامل دیگر در تعیین مدت زمان رشد مجدد ابرو نقش دارد و شما میتوانید با مراجعه به کلینیک معتبر و مشاوره با پزشک متخصص اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آوردید.

معمولا ابروها طی 4 الی 6 ماه بعد از کاشت شروع به رشد می کنند و شما می توانید هر لحظه شاهد رشد و تغییراتی که در ابروهای شما ایجاد می شود باشید .

برای سپری کردن این مرحله، باید به اندازه کافی صبور باشید و البته، انتظارات خود را نیز با منطق هماهنگ کنید. در این صورت، نتیجه مطلوبی از کاشت ابرو به دست خواهید آورد.

در واقع ابروها در زیبایی هر فرد نقش بسیار مهمی دارند و باعث میشوند که زیبایی هر شخص با ابروهای خوشفرم او چندبرابر شود.

آیا کاشت ابرو می تواند ضرر داشته باشد؟

حال می خواهیم بررسی کنیم آیا کاشت ابرو ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد و معایب کاشت ابرو چیست؟

ابرو یک منطقه ی حساس در بخش صورت است. هر چند ممکن است فکر کنیم وظیفه ی ابرو فقط زیبایی صورت است ولی وظایف دیگری نیز برای ابرو وجود دارد که می توانند بسیار مهم باشند.

آیا تا به حال فکر کرده اید اگر ابرو نداشتید، چگونه اکثر عواطف و احساسات درونی خود را نشان می دادید؟

یکی از وظایف نادیده گرفته شده ی ابرو همین مورد است! شما بدون ابرو نمی توانید اخم کنید یا بسیاری از حرکات ابروی شما جزو زبان بدنتان محسوب می شود.

علاوه بر این ابرو به عنوان یک سایه بان برای بخش چشم محسوب می شود و جلوی ریزش عرق از پیشانی به این ناحیه را می گیرد. پس می بینیم که نقش مهمی در صورت دارد.

ممکن است افراد به دلیل ترس از دست دادن ابروی خود یا آسیب در این ناحیه گرایشی به کاشت ابرو نداشته باشند ولی بهتر است بدانید تا کنون افرادی که برای کاشت ابرو به کلینیک های تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص این کار را انجام داده اند مشکل عمده ای نداشته اند.

یک سری عوارض جانبی پس از کاشت ابرو ایجاد می شود که بعد از مدتی خود به خود درمان می شود. به عنوان مثال بعد از کاشت ابرو زخم های بسیار ظریفی در ناحیه ی کاشت مشاهده می شود.

همچنین پس از کاشت ابرو ممکن است فرد دچار ورم صورت به خصوص در ناحیه ی اطراف ابرو و چشم شود. این ورم معمولاً تا 24 ساعت اولیه از بین می رود و صورت به حالت عادی برمی گردد.

همه آثار جانبی مربوط به کاشت ابرو، موقتی هستند و به سرعت از بین می روند. اگر این آثار بیش از حد باقی ماندند و یا موجب خونریزی ادامه دار در بدن شما شدند، حتما موضوع را به سرعت با پزشک در میان بگذارید تا معاینه های لازم بر روی شما صورت بگیرد.

ناحیه ی کاشت ابرو به احتمال زیاد تا چند روز دچار خارش می شود و به هیچ عنوان نباید محل کاشت ابرو را خاراند.

اگر خارش ها بعد از چند روز از بین نرفت ممکن است ناحیه دچار عفونت شده باشد از این رو باید به پزشک خود مراجعه کنید و داروهای کنترل کننده عفونت مصرف کنید.

پس از مدتی موهای موجود در ناحیه ی ابرو شروع به ریزش می کنند. این وضعیت نگران کننده نیست زیرا ممکن است پس از کاشت ابرو حتی 3 مرحله موها ریزش داشته باشد و دوباره رویش مجدد داشته باشند.

این چرخه طبیعی در کاشت مو نیز وجود دارد. وقتی ابروهای نهایی شروع به رشد کنند، خیلی زود متوجه تغییرات محسوس در ابروهای خود خواهید داشت و وقتی این رشد به تکامل برسد، شما صاحب ابروهایی ضخیم، پرپشت و زیبا خواهید شد.

عوارض ناشی از کاشت ابرو بسیار کم است اما خونریزی و عفونت ها و زخم ها نادر است و با استفاده از FUE درد در ناحیه بسیار کم میشود و برش ها بسیار کوچک و ریز هستند به طوری که اصلا قابل مشاهده نیست پیوندها معمولا عالی خواهند بود.

با استفاده از این روش، دوران ریکاوری کاشت مو کوتاه تر خواهد شد. علاوه بر این، چنین متدی نیاز به بخیه ندارد و جای زخم چندانی از خود به جا نمی گذارد. این موضوع برای افرادی که دوست ندارند نشانه ای از کاشت ابرو در منطقه بانک موی آن ها باقی بماند، بسیار مهم تلقی خواهد شد.

پزشک‌ها برای جلوگیری از ضخیم تر شدن موهای کاشته شده از موهای نرمال استفاده میکنند و هم چنین ممکن است رشد مو بیش از حد معمول موهای ابرو باشد. تغییر رنگ نیز می‌تواند یک مسئله مهم باشد.

اما نتیجه کلی که به آن میرسیم این است که در صورت عدم تجربه و مهارت پزشک مشکلات عمده ای که ممکن است در کاشت ابرو به آن روبرو شوید تغییر در رنگ و بافت مو ابرو می باشد.

هم چنین جهت مو و نحوه قرار گیری موها برای نتیجه موفقیت آمیز بسیار مهم است. اگر کسی که پیوند ابرو انجام داده است را ببینید ممکن است اصلا متوجه نشوید که موهای ابرو حاصل پیوند ابرو می باشد.

اما آیا موهایی که توسط کاشت ابرو پیوند داده شده اند رشد میکنند؟ باید بگوییم که بله! این موها کاملا رشد میکنند اما اگر به آنها خون لازم نرسد ممکن است رشد نکنند و یا از بین بروند.

شش ماه بعد از عمل موفقیت آمیزی که فرد پشت سر گذاشته است موهای ابرو رشد می کنند و حتی این مدت زمان میتواند به چهار ماه کاهش یابد و پس از چهار ماه به خوبی موها رشد کنند.

رشد موها یک فرآیند سه مرحله ای است. فازها هماهنگ نیستند و برخی موها در یک فاز طولانی تر نسبت به بقیه رشد میکنند. سه مرحله رشد عبارتند از:

1- مرحله رشد مو

2- فاز بینابینی : که دو یا سه هفته طول می کشد تا زمانی که رشد متوقف میشود و فولیکول ها کوچک میشوند.

3- مرحله استراحت و ریزش : ممکن است بعد از عمل موها شروع به ریزش کنند اما پس از آن دوباره به زیبایی رشد میکنند.

طول مو بستگی به مدت زمان آناژن دارد. ابرو رشد کندتری نسبت به موی سر دارد و در واقع فاز آناژن بسیار کوتاه است. ابروها روزانه 0.14 تا 0.16 میلی متر رشد میکنند.

سوال بعدی که ممکن است برای متقاضیان کاشت ابرو ایجاد شود این است که برای رشد سریع ابروها چه کاری باید انجام دهیم؟

اصلا کلمه سریع برای رشد ابروها معنی ندارد. سن، ژنتیک و هورمون شما از عوامل موثر بر رشد سریع ابروها هستند. بسته به علت ریزش مو ممکن است لازم باشد با پزشک در مورد درمان هر عاملی که باعث ریزش موها شده اس صحبت کنید.

نباید بیش از حد برای انجام کاشت ابروها، عجولانه تصمیم بگیرید. این فرآیندی است که قبل از انجام آن، باید همه جوانب سنجیده شوند. چرا که شما در همه سال های بعدی، با نتایج باقی مانده از این عمل به زندگی ادامه خواهید داد.

البته شما میتوانید در خانه نیز روش هایی انجام دهید که برای رشد موی ابروهایتان مفید باشد. شما میتوانید رژیم غذایی متعادل داشته باشید، خوردن غذا سالم و متعادل ممکن است در رشد موهای ابرو کمک کند.

موها اغلب از پروتئین تشکیل شده است و مطالعات حیوانی نشان داده است که پروتئین کافی مانع ریزش مو میشود. بنابر این تا حد امکان به ابروهای خود برسید تا نریزند اما اگر هیچ راهی برای اینکه ابروهایی پرپشت داشته باشید وجود ندارد بنابراین بهتر است که کاشت ابرو را امتحان کنید.

ضررهای مواد بی حسی  در کاشت ابرو

برخی از افراد از بی هوشی یا مواد استفاده شده برای بی حسی ترس دارند. در روش های قدیمی تر کاشت ابرو از بی هوشی برای این اقدام استفاده می شد.

مواد بی هوشی و بی حسی عارضه ی خاصی ندارند مگر این که فرد دچار تعدادی از بیماری های حساس به این مواد باشد.

البته در جلسات مشاوره سؤالاتی در این موارد از فرد پرسیده می شود. پس نگرانی از بابت مواد بی حسی و بی هوشی وجود ندارد.

در سال های اخیر روش های جدیدتری برای کاشت ابرو روی کار آمده اند که با بی حسی موضعی فرد می تواند عمل کاشت ابرو را انجام دهد. پس از اتمام کار نیز نیازی به استراحت نیست و فرد متقاضی کاشت ابرو می تواند به منزل برگردد.

مواد بی حسی و بی هوشی عوارض مانند سردرد، سرفه پس از استفاده و … را ممکن است در برخی بیماران نشان دهند ولی پس از چند ساعت که این مواد از بدن خارج شدند این عوارض نیز از بین می رود.

آیا ممکن است بعد از کاشت ابرو نتیجه دلخواه را به دست نیاوریم؟

چالش دیگری که فرد را برای کاشت ابرو مردد می کند، نتیجه ی کاشت ابرو است. قبل از این که مراحل کاشت ابرو شروع شود، طرحی بر روی ابرو کشیده می شود و طبق سلیقه ی شخص متقاضی طرح اولیه ی ابرو انتخاب می شود.

اینکه این طرح با صورت شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد نیز به طور کلی اهمیت زیادی دارد. بعضی ها طرح خاصی را برای ابروها انتخاب می کنند اما این طرح، مجموعه زیبایی را با سایر اجزای آن ها به وجود نمی آورد.

پس مهم است که در تعیین طرح نهایی برای ابروهای جدید، بدانید که چه نوع ابرویی مناسب فرم خاص و منحصر به فرد صورت شما خواهد بود.

کاشت ابرو در ناحیه ی طراحی شده صورت می گیرد. از این رو نگرانی در مورد طرح ابرو وجود ندارد. کاشت ابرو باید با دقت کافی صورت گیرد.

هر بخشی از ابرو دارای خواب موی متفاوتی است که پزشک متخصص بر همین اساس شروع به کاشت ابرو در ناحیه ی مورد نظر می کند.

معمولاً پس از کاشت ابرو نتیجه بسیار مطلوب خواهد بود.

یک مشکل ابروی کاشته شده با توجه به این که موی ابرو از فولیکول های موی سر گرفته شده است، رشد زیاد آن ها است که باید مرتب آن ها را کوتاه کرد. این مشکل به مرور حل می شود و موی کاشته شده خود را با ناحیه ی ابرو تطبیق می دهد و رشد آن کم تر می شود.

با توجه به مقاله ی بالا می توان با اطمینان خاطر برای کاشت ابرو اقدام کرد.

یک نکته ی مهم در این بین، استفاده از خدمات یک پزشک متخصص در کلینیک کاشت ابرو معتبر است.

پیوند ابرو میتواند خطرات مشابهی با سایر روش های پیوند مو داشته باشد و آنها عبارتند از: خونریزی، عفونت، بی حسی، زخم.

اما همه این موارد بسیار غیرمعمول هستند و خطرات دیگر عبارتند از تنظیم اشتباه یا جهت نادرست رشد مو، شکستگی پیوند، آسیب زدن به موهای طبیعی، ناسازگاری رنگ مو یا بافت.

معمولا این موارد تنها در صورتی رخ می دهند که به یک کلینیک غیرمجاز مراجعه کنید، عمل را در شرایط غیر بهداشتی انجام دهید و مسئولیت عمل نیز با یک فرد بی تجربه و بی مهارت باشد.

علاوه بر این مهم است که به یاد داشته باشید موهای پیوند شده هنگامی رشد می کنند که به طور مرتب به آنها رسیدگی شود. مویی که پیوند زده میشود میتواند رشد کند و حتی شما میتوانید آنها را کوتاه کنید اما اگر رشد آنها بیش از حد باشد این یک امر غیرطبیعی است.

بهتر است بدانید که خطر ابتلا به مواردی که در بالاتر به آنها اشاره کردیم بسیار کم است و برای رفع نگرانی بهتر است با پزشک خود در خصوص فعالیت هایی که در طی عمل انجام میشود صحبت کنید.

در واقع با استفاده از روش استخراج فولیکولار، زخم حداقل است و انتخاب مو نیز عملی هوشمندانه است و باید به اندازه برداشت مو انجام شود.

اگر عمل توسط پزشکی انجام شود که مهارت و تجربه نداشته باشد ممکن است به دلیل اینکه به طور موقت به موهای برداشته شده خون نمیرسد در انجام ادامه عمل با مشکل روبرو شود و شما نتوانید نتیجه موردنظر را مشاهده کنید.

یکی از عوارض جانبی اصلی که باید دقت ویژه ای در آن انجام گیرد میزان رشد موهای کاشته شده است. موها معمولا از پشت سر گرفته میشود و موها به رشد خود ادامه میدهند که مستلزم برش ناحیه است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *