پوست و مو

از بین بردن خال های صورت با روش های خانگی

از بین بردن خال های صورت با روش های خانگی

از بین بردن خال های صورت با روش های خانگی

برای از بین بردن خال های صورت روش های مختلفی در دسترس است از روش های خانگی گرفته تا انواع مختلف از روش های جراحی و البته کرم های گوناگون دیگر رهایی از دست خال هایی نامناسب بر روی صورت خود چندان سخت نیست. در این بخش سعی داریم به طور کلی راهکارهای مطلوبی برای از بین بردن خال صورت با استفاده از روش های خانگی با در نظر گرفتن مواد طبیعی اشاره کنیم.

از بین بردن خال های صورت با روش های خانگی

از آنجا که استفاده از مواد طبیعی بسیار آسانتر و از طرفی ارزانتر است بیشتر افراد تمایل دارن به جای صرف هزینه های بسیار با مراجعه به پزشک، در منزل با روش های خانگی اقدامات مربوط به از بین بردن خال صورت را انجام دهند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

انواع مختلفی از خال ها از جمله خال های بسیار کوچک و جزیی تا خال بزرگ والبته گوشتی ممکن است بر روی پوست ما موجود باشد. همه ی خال ها به صورت ژنتیک یا ارثی بر روی پوست ما ایجاد می شود برای از بین بردن خال گوشتی ابتدا باید آزمایش لازم انجام شود تا از سرطان زا نبودن آنها مطمئن شد در این صورت می توان راهکار مناسبی را در نظر گرفت وگرنه هر گونه اقدام نادانسته می تواند زندگی شما را تهدید کند. با ما همراه باشید تا با روش های خانگی مفید برای از بین بردن خال صورت آشنا شوید.

از بین بردن خال های صورت با روش های خانگی

از بین بردن خال های صورت با سیر

شیر یک ماده ی بسیار مفید برای از بین بردن خال صورت می باشد از دیرباز نیز از سیر برای از بین بردن اینگونه لک ها بر روی پوست استفاده می شد، عصاره ی سیر و یا سیر معمولی هر دو می تواند گزینه ی مناسبی باشد. توجه کنید زمانی که از آن برای از بین بردن خال صورت استفاده می کنید باید پوست اطراف خال به طور کامل پوشانده شود.

از بین بردن خال های صورت با موز

موز از دیگر روش های مفید برای از بین بردن خال صورت است؛ زیرا موز حاوی:

  1. اسید اسکولیک
  2. اسید آسکوربیک

بوده و می تواند تاثیر بسیار خوبی برای حذف خال های صورت داشته باشد. روش استفاده به این صورت است ابتدا یک تکه موز را بر روی پوست خود قرار دهید سپس آن را به یک چسب زخم ببندید و اجازه دهید به مدت کل شب بر روی پوست تان باقی بماند صبح هنگام می توانید آن را با آب ولرم بشویید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که به طور کامل خال های موجود از بین رود. استفاده از این روش هیچ گونه عوارضی ندارد زیرا به طور کامل از یک ماده ی طبیعی برای این منظور استفاده می شود.

از بین بردن خال صورت با روغن کنان

روغن کنعان به دلیل داشتن اسید های چربی گزینه ی بسیار خوبی برای از بین بردن لک و خال های موجود بر روی پوست است به همین دلیل در لیست ما جا می گیرد از آن می توانید برای حذف خال صورت با اطمینان کامل استفاده کنید. برای این منظور کافی است دو قطره از آن را به همراه دو قطره از عسل مخلوط کرده و بر روی پوست خود قرار دهید کافی از چند بار آن را امتحان کنید تا شاید نتیجه ی مطلوب آن باشید.

اگر چه به جز روغن کتان روغن های دیگری نیز موجود است که می تواند نتیجه ی مشابهی داشته باشد ولی ابتدا سعی کنید استفاده از این ماده را در اولویت خود قرار دهید اگر نتیجه ی مفیدی را کسب نکردید می توانید روش های دیگری را نیز امتحان کنید.

در این بخش به روش های خانگی متفاوتی برای از بین بردن خال صورت اشاره کرده ایم هرگز برای رسیدن به نتیجه ی سریعتر همه ی آن ها را همزمان مورد استفاده قرار ندهید حذف خال های صورت بلکه آنچه که توصیه می شود این است سعی کنید برای مدتی یکی از روش های یاد شده را امتحان کنید اگر نتیجه نگرفتید در این صورت می توانید روش دیگری را امتحان کنید.

از بین بردن خال صورت با آلوئه ورا

استفاده از آلوئه ورا به عنوان گزینه ی بسیار مطلوبی برای حذف خال های صورت در نظر گرفته می شود شما می توانید این گیاه را در خانه نیز پرورش دهید کافی است مقداری از عصاره ی آن را بر روی پوست خود بمالید و اجازه دهید به مدت 30 دقیقه بر روی پوست تان باقی بماند این روش را تا زمانی انجام دهید که نتیجه ی آن را ببینید.

آلوئه ورا برای از بین لک و مک های موجود در صورت و ایجاد حس شادابی و البته مرطوب کردن پوست نیز نقش بسیار زیادی دارد به همین دلیل سعی کنید استفاده از آن را در اولویت های خود قرار داده تا شاهد نتیجه ی بسیار مطلوب آن باشید.

از بین بردن خال های صورت با سرکه ی سیب

استفاده از سرکه ی سیب از دیگر روش های خانگی برای از بین بردن خال صورت می باشد که نتیجه ی بسیار بهتری خواهد داشت. برای این منظور کافی است پنبه ای را به سرکه ی سیب آغشته کنید و اجازه دهید به مدت 5 ساعت بر روی پوست تتان باقی بماند برای این منظور می توانید از یک چسب زخم کمک بگیرید. این روش را چندین بار تکرار کنید شاهد نتایج عالی آن خواهید بود.

سرکه ی سیب به دلیل داشتن اسیدهای ویژه توانسته است به طور کلی کارایی خوبی برای از بین بردن خال صورت داشته باشد و از آن جا که هیچ گونه عوارضی ندارد می توان با اطمینان کامل از آن استفاده کرد. اگر برای مدت طولانی از آن استفاده کردید و نتیجه نگرفتید در این صورت استفاده از این روش را متوقف کنید و با پزشک خود برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط باشید.

به احتمال زیاد باید جراحی های زیبایی گوناگونی برای از بین بردن آن در نظر بگیرید. بعد از گذشت 5 ساعت زمانی که چسب زخم را جدا کردید سعی کنید پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

از بین بردن خال های صورت با پیاز

بله درست شنیده اید با استفاده از پیاز می توانید راهکاری برای از بین بردن خال صورت داشته باشید زیرا پیاز سرشار از ویتامین های مختلف است و استفاده از آن می تواند نتیجه ی درخشانی داشته باشد. اگرچه برخی از افراد ممکن است به دلیل بوی پیاز استفاده از این روش را خوشایند ندانند ولی در نظر داشته باشید که که کارایی آن بسیار مفید است.

رادیکال های آزاد پوست به همراه خال های موجود در آن به راحتی با استفاده از پیاز قابل برطرف است. برای از بین بردن خال صورت با استفاده از این روش ابتدا آب پیاز را به همراه آب مخلوط کنید و با پنبه ای بر روی پوست خود آغشته کنید اجازه دهید برای مدتی باقی بماند حال می توانید آن را با آب ولرم بشویید، اگر این روش را برای مدتی انجام دهید شاهد نتیجه مثبت آن خواهید شد. مواد طبیعی مختلفی دیگری نیز برای از بین بردن خال صورت موجود است که در این بخش مجال معرفی همه ی آن ها نیست.

همچنین شما عزیزان می توانید به مطالعه مقالات دیگر موجود در سایت ما که مرتبط با پوست صورت مانند ” پیشگیری از پیری پوست صورت ” می باشند، بپردازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن