کاشت ابرو

شرایط کاشت ابرو چیست ؟

شرایط کاشت ابرو (eyebrow transplant condition)

شرایط کاشت ابرو

ابرو یکی از جزئیات صورت می باشد که خانم ها بیشتر از آقایان به آن توجه می نمایند. کم پشت بودن، برداشت بیش از حد ابرو و یا ریزش غیرطبیعی از عواملی است که افراد به فکر کاشت ابرو می افتند.

شرایط کاشت ابرو

شرایط کاشت ابرو را قبل از انجام کاشت بهتر است بررسی نمایید تا از همه جوانب آن آگاهی کامل را داشته باشید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

تتو و هاشور باعث پر شدن ابرو می شود و بسیاری از خانم ها برای زودتر به نتیجه رسیدن از این شیوه استفاده می نمایند ولی این امر بسیار غیر طبیعی بوده و چهره فرد را از حالت طبیعی خارج می نماید اگر به فکر پر کردن ابروی خود هستید کاشت ابرو گزینه بسیار مناسبی برای داشتن ابروی طبیعی خود می باشد .

شرایط کاشت ابرو

همه روش های دیگری که برای ترمیم ابروها به کار می روند، تنها می توانند برای مدتی محدود شکل ظاهری ابروها را تغییر بدهند.

در واقع هر روشی به جز کاشت، برای ابروها موقتی به نظر می رسد و افراد باید این روش ها را بارها و بارها تکرار کند. بعضی از این روش ها، درد و احساسات ناخوشایند زیادی را نیز برای فرد به وجود ِمی آورند.

کاشت ابرو اما یک بار برای همیشه اتفاق می افتد و نتایجی دلچسب را برای فرد رقم می زند. نتایجی که در همه سال های بعدی همراه فرد خواهد بود.

هنگامی که به چهره نگاه می کنیم، به زیبایی ایجاد شده توسط ابروها دقت کافی نمی شود اما این ابروها هستند که در بین موجودات فقط در انسان ها متمایز اند و چهره را مرزبندی می کنند.

معمولا اهمیت واقعی ابروها وقتی احساس می شود که آن ها را از دست داده باشیم. وقتی ابروها از دست می روند، شکل ظاهری ما کاملا دستخوش تغییر می شود.

ریزش ابروها، ظاهر کامل متفاوتی برای ما به وجود می آورند و این تغییر معمولا برای افراد مختلف، خوشایند به نظر نمی رسد. به همین خاطر است که بسیاری از افراد به محض مواجه شدن با ریزش ابرو ها و تثبیت این اتفاق، به سراغ کاشت ابرو ها می روند.

شاید در شرایط عادی خیلی ها توجه چندانی با اهمیت ابرو ها نشان ندهند و به اهمیت آن ها پی نبرند ولی ابرو ها، نقش تعیین کننده ای در جذابیت ظاهری فرد دارند.

اما گاهی اوقات می توان کاملا به نقش برجسته و با اهمیت ابرو در زیبایی یک چهره دقت کرد و آن هم زمانی است که که ابرو از طریق موچین برداشته شده است و یا به طور تصادفی برخی از قسمت های آن تراشیده شده یا به دلیل برخی شرایط کاملا ابرو از دست می رود.

بدون ابرو، چشم زیبایی ندارد و برای جلوه بیشتر به قاب زیبایی نیازمند است.

هر آنچه که در مورد شرایط کاشت ابرو باید بدانید در این مقاله به صورت کامل و جامع فراهم شده است.

درمان ریزش ابرو با استفاده از داروهای استروئیدی، داروهای موضعی، مینوکسیدیل ممکن می باشد ولی کمی زمان بر بوده و دوره درمان بسیار به کندی پیش می رود و هزینه زیادی را فرد متحمل می گردد.

برای زمان بسیار زیادی، افرادی که دچار ریزش ابرو شده اند باید حداقل دو بار در روز از مینوکسیدیل استفاده کنند.

این کار وقت زیادی را از آن ها خواهد گرفت. با این وجود نتایج نهایی استفاده از مینوکسیدیل چندان شگفت انگیز نیستند. مینوکسیدیل در مواردی می تواند باعث تقویت فولیکول ها و رشد دوباره ابرو ها شود اما سرعت این رشد اصلا زیاد نیست و احتمال اینکه فرد بتواند دوباره صاحب ابروهایی ضخیم و پرپشت شود، بسیار کم به نظر می رسد.

بعد از کاشت ابرو مدت زمان یک الی دو ماه اول به دلیل شک شدن ناحیه کاشت ابرو دچار ریزش شده و بعد از گذشت این دوره ابرو کم کم رشد نموده و نتیجه نهایی مشخص می گردد.

ریزش اولیه ابرو ها، بخشی از فرآیند طبیعی و چرخه معمول کاشت ابرو به شمار می رود. دلیلی برای نگرانی پس از این اتفاق وجود ندارد.

چرا که این موضوع، نشان می دهد که کاشت ابرو مسیر درست و طبیعی خودش را طی می کند. پس از مدتی، رشد ابروهای نهایی فرد نیز آغاز خواهد شد. به طور کلی افراد برای گرفتن بهترین نتیجه از کاشت ابرو، باید به اندازه کافی صبر و حوصله داشته باشند.

هر چقدر که عجله کم تری برای مشاهده نتایج نهایی داشته باشید، نتایج رضایت‌بخش تری را در نهایت تجربه خواهید کرد.

داشتن یک ابروی زیبا بعد از کاشت مو باید به حالت ابرو و با توجه به میمیک صورت به عمل کاشت ابرو پرداخت اینامر برای بانوان بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از شرایط کاشت ابرو تقسیم بندی کردن ابرو می باشد که در هر قسمت ابرو باید نکاتی توجه گردد :

1- تاج ابرو

در این قسمت باید سعی شود زاویه ابرو به سمت بالا باشد و حالت خوابیده و افقی  پیدا نکند.

2- بدنه ی ابرو

بدنه ی ابرو باید از سمت تاج ابرو به سمت دم ابرو مو ها حرکت نماید و نزدیک به دم ابرو از تعداد آن ها کاسته شود برای طبیعی بودن ابرو باید به موی انتخاب شده نیز توجه  نمود که هم قطر ابروی طبیعی فرد باشد.

3- دم ابرو

قطر منافذ برای کاشت دم ابرو باید کم باشد تا هم باریک تر بنظر برسد و هم شکل طبیعی ابرو را دارا باشد در این قسمت باید ابرو دارای تراکم باشد و خیلی نزدیک به هم کاشته شود.

در طراحی دم ابرو باید به این موضوع توجه شود که حالت آن، حتما با چهره فرد همخوانی داشته باشد. هر فرد با توجه به مدل و فرم صورتی که دارد، باید یک نوع خاص از ابرو را برای خودش انتخاب کند.

پزشک می تواند با توجه به فرم چهره فرد، در انتخاب مدل مناسب ابرو به او مشورت بدهد. در مواردی ابروی طراحی شده برای فرد متقاضی کاشت ابرو به تنهایی زیبایی زیادی دارد اما در صورت او، حالت خوبی ایجاد نمی کند. پس مهم است که این طراحی، حتما با شرایط ظاهری خود فرد نیز متناسب باشد.

شرایط کاشت ابرو 

کاشت ابرو برای افرادی مناسب می باشد که به طور طبیعی ابروی کم, ریزش سکه ایی، عفونت و بیماری و یا به دلیل برداشتن بیش از حد ابرو تعداد موهای ابرو کم شده است.

اگر ابرو بیش از یک سال ریخته است شرایط کاشت ابرو فراهم بوده و می توان با کاشت ابرو زیبایی ظاهری را داشته باشید.

افرادی که تتو انجام داده اند و در ناحیه ابرو دیگر مویی رشد نکرده است بهترین زمان برای کاشت ابرو می باشد.

افرادی که سوختگی در ناحیه ابرو دارند شرایط کاشت ابرو را دارا می باشند.

افرادی که ابروهای کم پشت به صورت طبیعی دارا می باشند کاشت ابرو می تواند گزینه مناسبی برای پر پشت کردن ابرو باشد زیرا در مقایسه با تتو ابرو و هاشور چهره طبیعی تر جلوه می نماید.

کاشت  ابرو شرایط سنی ندارد و هر فردی در هر سنی می تواند به کاشت ابرو فکر نماید تا با کاشت ابرو بتواند زیباتر از قبل جلوه نماید. به طور معمول ریزش ابروها در چهارمین دهه زندگی افراد به وقوع می پیوندد.

پس بیشتر افرادی که کاشت ابرو را انجام می دهند، بیشتر از سی سال سن دارند. با این وجود ممکن است به دلایل مختلف، ریزش ابروها زودتر از سی سالگی نیز اتفاق بیفتد.

در این صورت افراد می توانند در بیست و چند سالگی نیز کاشت ابرو ها را پشت سر بگذارند. با این وجود اهمیت زیادی دارد که افراد پیش از کاشت ابرو، از «موقتی نبودن» ریزش ابروهای خود اطمینان حاصل کنند. چرا که در بعضی از موارد، رشد ابروها دوباره برای فرد آغاز خواهد شد.

کاشت ابرو فرایند بسیار حساس و ظریفی می باشد که در برش های ریز فولیکول های پیوندی که از سر و یا قسمت های مختلف بدن استخراج شده است قرار می گیرد.

این فرآیند شباهت بسیار زیادی به کاشت مو دارد. با این تفاوت که کاشت ابروها کمی حساس تر از کاشت مو به نظر می رسد. در کاشت ابرو ها پزشک باید به زاویه، عمیق و جهت کاشت گرافت ها توجه ویژه ای نشان بدهد که شکل ظاهری مناسبی برای ابروهای فرد به وجود بیاید.

تمیزی این کار و برش های ریز به زیبایی ابرو ها کمک شایانی می نماید که در پایان کار هیچ کس متوجه کاشت ابروی شما نخواهد شد. انجام دادن کاشت ابرو پیش یک متخصص حاذق یکی از شرایط کاشت ابرو محسوب می گردد که باید به آن توجه زیادی نمود .

یکی از شرایط کاشت ابرو بیحسی موضعی می باشد که در قبل از انجام کاشت صورت می گیرد و بعد از کاشت ابرو فرد می تواند مرخص و به منزل خود برای استراحت برود.

تعداد فولیکول های پیوندی در هر ابرو بین 250 الی 400 فولیکول می باشد تا ابروها پر و حالت طبیعی خود را دارا باشند و این امر بسته به خود ابروی فرد دارد.

یکی از شرایط کاشت ابرو که متخصص کاشت مو باید در نظر بگیرد تمیزی کار و جهت رویش ابروها می باشد که بسیار حائز اهمیت بوده و نتیجه نهایی بسیار عالی یکی از خواسته های مشتری از متخصص خود می باشد.

فولیکول های برداشتی برای کاشت ابرو با سوزن بسیار ریزی صورت می گیرد که در پوست فرد هیچگونه آسیب و بریدگی ایجاد نکند.

یکی دیگر از شرایط مهم کاشت ابروها، به انتخاب «بانک مو» مربوط می شود. بانک مو برای کاشت ابروها، نواحی پشت سر و به ویژه پشت گوش ها هستند.

هر چقدر که شرایط اولیه بانک مو در فرد ایده آل تر باشد، کاشت ابروها نیز دردسر و پیچیدگی کمتری خواهد داشت. داشتن بانک موی خوب، یکی از عوامل تعیین کننده در کاشت ابروها به شمار می رود.

پس از کاشت ابرو فرد در ناحیه ابرو ممکن است خونریزی داشته باشد و دربستر زخم شاهد دلمه شدن خون می باشد ولی بعد از چند روز التهاب پیش آمده و زخم ها خوب می شود. ابروی بیمار در هنگام خوب شدن شروع به خارش می نماید که از خاراندن ابروها به شدت پرهیز نمایید.

کاشت ابرو دائمی بوده و یکی از شرایط کاشت ابرو زود به نتیجه رسیدن این کاشت می باشد و تفاوت ابرو را با قبل نمایان می شود .

یک از شرایط کاشت ابرو برای اینکه نتیجه رضایت بخشی را برای فرد کاندید حاصل کند این است که  دکتر به خوبی در جراحی کاشت ابرو تجربه و مهارت داشته باشد. در این صورت فرد کاندید با داشتن شرایط کاشت ابرو و داشتن پزشک ماهر، نتایج  دلخواه را کسب می کند.

عکس کاشت ابرو

با در برداشتن تمامی شرایط کاشت ابرو، ابروهای پیوند زده شده بعد از جراحی پیوند یا کاشت ابرو، کاملا با چهره بیمار همخوان شده و ابروها ظاهر طبیعی خواهند داشت.

با این حال، پیرایش مکرر ابرو برای داشتن ظاهری زیبا و مناسب لازم و ضروری است زیرا موهای پیوند زده شده زودتر و بلندتر  از ابروهای طبیعی رشد می کنند.

جراحی پیوند و کاشت ابرو همیشه ابروها را به طور طبیعی بازسازی و ترمیم می کند.

با این حال، این روش بسیار ظریف است و نیاز زیادی به توجه و دقت دارد، یکی از شرایط کاشت ابرو این است که پزشک باید در حد میلی متری به جهت و زاویه مو دقت کند و باید توجه و ریزبینی در راستای کار پزشکان متخصص کاشت ابرو باشد.

به ویژه دقت و ظرافت به خرج دادن در زاویه و تراکم موهای پیوندی امری بسیار مهم و غیرقابل چشم پوشی است. هر قسمت ابرو باید با توجه به تراکم طبیعی که دارد؛، مو به آن پیوند زده شود.

سه قسمت تشکیل دهنده ابرو شامل تاج، بدنه و دم است که هر کدام تراکم و زاویه خاص خود را دارند و سبب می شوند ابرو حالتی زیبا به خود بگیرد. دقت در جهت و حتی اندازه و قطر و ضخامت موها در هر کدام از این قسمت ها، باعث می شود موی پیوندی نیز با هر کدام از این قسمت ها همخوان شود.

شرایط کاشت ابرو برای تاج با شرایط کاشت ابرو برای دم و یا بدنه با هم تفاوت دارد و هر کدام موی مناسب با خود را طلب می کنند. تا ابرو بعد از پیوند، طبیعی به نظر برسد.

کاندید مناسب برای شرایط کاشت ابرو کیست؟

هر کسی که از ابروهای نازک و کم پشت رنج می برد، به عنوان کاندیدای مناسب برای پیوند و کاشت مو شناخته می شود. همچنین، افراد برای اینکه شرایط کاشت ابرو را داشته باشند باید به طور کلی از شرایط سالم بدنی برخوردار باشند.

شرایط عمومی سلامت بدن امر مهمی است که یک فرد را کاندید مناسب برای شرایط کاشت ابرو می کند . عدم مشکلات خونریزی و یا مشکلات لخته شدن از جمله مواردی است که باعث می شود فرد شرایط کاشت ابرو را داشته باشد یا خیر.

همچنین اهمیت بسیار زیادی دارد که فرد با مصرف سیگار و الکل، سلامتی خود را با خطر مواجه نکرده باشند. علاوه بر این، افراد متقاضی کاشت ابرو نباید با بیماری های خونی و آلرژی حاد نیز دست و پنجه نرم کنند.

تقریبا هر کسی که به دنبال بهبود ظاهر ابروهای نازک خود می باشد، یک نامزد مناسبی است که شرایط کاشت ابرو را دارد.

اگر ابرو به دلایل فیزیکی مثل برداشته شدن بیش از حد نازک شده باشد و فرد بهداشت و سلامت عمومی نسبتا خوبی داشته باشد، به عنوان یک نامزد برای شریط کاشت ابرو واجد شرایط است .

روش پیوند یا کاشت ابرو، مشکلات ناشی از تروما، ژنتیک، برداشتن بیش از حد ابرو و بعضی از انواع آلوپسی را  به صورت دائمی حل کند. پس اگر از هر کدام از مشکلات بالا رنج می برید که سبب شده است ابروهای شما ظاهر مناسبی نداشته باشند، شرایط کاشت ابرو را خواهید داشت.

به طور کلی بهترین کاندیدها برای شرایط کاشت ابرو، افرادی هستند که ابروهای خود را از دست داده اند و ظاهر خوبی روی صورت ندارند و به دنبال روش ایمن و موثر برای بازسازی ابروهای خود هستند.

کاندید های خوب همچنین انتظارات واقع بینانه در مورد روش و نتایج از این روش دارند و همچنین به شرایط کاشت ابرو کاملا آگاه هستند و از نحوه جراحی و دوره نقاهت آن اطلاعات کسب کرده اند.

این افراد می توانند عمل کاشت ابرو را به خوبی پشت سر بگذارند اما سپری کردن یک عمل موفقیت آمیز به تنهایی برای رشد ابروها کافی به نظر نمی رسد. افرادی که کاشت ابرو را پشت سر می گذارند، حتما باید به دستورالعمل های مراقبتی مطرح شدن از سوی پزشک عمل کنند تا نتایج نهایی این کار برای آن ها مطلوب باشد.

این افراد، شرایط کاشت ابرو را از مرحله ابتدای مشاوره تا مرحله آخر، با کمک پرسنل کلینیک کاشت ابرو با هم مرور می کنند.

بهترین روش برای تعیین اینکه شما برای شرایط پیوند و کاشت ابرو، گزینه مناسبی هستید یا نه؟  برنامه ریزی برای داشتن یک مشاوره رایگان است.

هزینه یکی از شرایط کاشت ابرو 

هزینه این شیوه یکی از شرایط کاشت برای مشتری می باشد که با احتساب هزینه و کلنیک معتبر قبل از کاشت باید برآورد شود و در صورت تایید مشتری با کاشت ابرو بپرازد .

هزینه کاشت ابرو در کلینیک هر دکتر متفاوت می باشد و بر اساس تعداد فولیکول های احتیاجی، زمان انجام ، مهارت، کلینیک و عوامل دیگر متفاوت بوده و مشخص نمی باشد می توان برای دانستن هزینه و انجام این امر به کلینیک های متفاوت جویای قیمت کاشت ابرو با موی بدن شد.

عوارض یکی از شرایط کاشت ابرو 

کاشت اگر زیر نظر یک متخصص کاشت ابرو صورت گیرد اصولا عوارضی در پی نخواهد داشت ولی به طور کلی عوارض آن به شرح زیر می باشد :

  1. برای کاشت ابرویی که از موی پشت گوش استفاده می گردد به دلیل رشد ضعیف آن 6 الی 9 ماه زمان لازم است تا ابرو به طور کامل در بیاید ولی اگر بعد از این مدت در نیامد می توان برای کاشت ابرو باز اقدام نمود.
  2. خانم های باردار بهتر است بعد از زایمان به کاشت ابرو بپردازد زیرا بی حسی موضعی ممکن است برای جنین خطرناک باشد و مشکلاتی را برای جنین ایجاد نماید.
  3. بعد از کاشت ممکن است ناحیه کاشته شده دچار تورم، االتهاب و … شود که بعد یک الی دو هفته درمان می شود.
  4. در ناحیه کاشته شده فرد دچار خارش می گردد که باید از خاراندن ناحیه کاشته شده جلوگیری کرد.

ابروها با اینکه فقط قسمت کوچکی از بدن را تشکیل می دهند، اما ابروها برای برخوردار بودن از ظاهر مناسب و جوان بسیار مهم هستند. در واقع به راحتی نمی توانید بدون ابروهای زیبا و بی نقص به دنبال بهترین ظاهر باشید.

در حالی که چندین شرایط و وضعیت پزشکی وجود دارد که می تواند سبب از بین رفتن بخشی از ابروها شود. اما این موارد نباید از تلاش فرد برای داشتن ظاهری مناسب ممانعت کند. اگر نگران ظاهر ابروهای خود هستید، باید بیشتر درباره شرایط کاشت ابرو فرا بگیرید.

به طور خلاصه افراد زیر واجد شرایط کاشت ابرو هستند:

  1. مردان و زنان که به صورت ژنتیکی فاقد ابرو هستند و یا از ابروهای با تراکم بسیار کم بهره می برند.
  2. زنان با ابروهای بسیار نازک و کم به علت برداشتن بیش از حد، و یا زنانی که ابروهای تاتو شده دارند و تصمیم به داشتن ابروهای طبیعی گرفته اند.
  3. مردان و زنانی که زخم و یا اسکاری بر روی ابرو خود دارند که این اسکار می تواند ناشی از سوختگی، حوادث یا جراحی ها باشد.
  4. مردان و زنان مبتلا به بیماری های تیروئید و بسیاری از وضعیت های هورمونی دیگر که باعث ریزش مو می شوند.
  5. مردان و زنان که می خواهند ابروهای خود را از لحاظ زیبا شناسی فرم دهند یا پر کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *