کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو یک ترفندی می باشد که کلینیک هی زیبایی برای جذب مشتری استفاده می کنند در واقع کاشت مو فصل نداشته و در هر زمان که قصد به کاشت مو داشتید می توانید اقدام نمایید زیرا نتیجه کاشت مو در فصل بهار و یا در فصل پاییز و زمستان هیچ فرقی ندارد و این بسته به خود فرد می باشد که کاشت به خوبی رشد کند یا خیر.

بهترین فصل کاشت مو

به هنگام تصمیم برای کاشت در هر فصل سریعا اقدام نمایید زیرا مدت زمان زیادی لازم است که فرد موی آن رشد نماید و نتیجه دلخواه فرد نمایان گردد، این دقیقا بهترین فصل کاشت مو می باشد.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

بهترین فصل کاشت مو

مسئله دیگر این می باشد که سعی نمایید برای کاشت مو بهترین شیوه و نوین ترین شیوه را انجام دهید زیرا شیوه های بعدی همیشه اصلاح شده قبلی می باشند و بهتر است به جای بهترین فصل کاشت مو به بهترین شیوه برای کاشت مو توجه نمایید.

در حال حاضر ” کاشت مو به روش FIT ” جدید ترین روش بوده که این روش در هر فصلی قابل اجرا می باشد مزایای این روش به شرح ذیل می باشد:

 1. پیشرفته ترین شیوه حال حاضر در جهان می باشد.
 2. نتیجه نهایی کاملا طبیعی می باشد و قابل تشخیص نمی باشد که پیوند و کاشت صورت گرفته است.
 3. محل برداشت فولیکول های مو از پشت سر غیرقابل مشاهده می باشد.
 4. پوست محل کاشت کاملا طبیعی بوده و بدون برجستگی و فرورفتگی می باشد.
 5. می توان بیشترین تراکم را در یک جلسه ایجاد نمود. اگر پزشک از مهارت کافی برخوردار باشد، این امکان وجود دارد که در یک جلسه از کاشت مو به این شیوه، 5000 فولیکول انتقال پیدا کنند. هر فولیکول می تواند شامل یک تا چهار تار مو باشد.
 6. این شیوه سرپایی بوده و دور نقاهت ندارد. با انتخاب این روش، نیازی به بخیه و پانسمان نیست و جای زخم و جراحتی روی بدن فرد باقی نمی ماند. چرا که در این فرآیند فولیکول ها هر کدام به صورت جداگانه کاشته می شوند.  در نتیجه فرد به محض سپری کردن کاشت مو به این شیوه، می تواند فعالیت های عادی زندگی خود را از سر بگیرد. این فرآیند به مراقبت های گسترده و پیچیده ای نیاز نخواهد داشت.
 7. نتیجه دلخواه در کوتاه ترین زمان با توجه به خواسته فرد.
 8. این متد به بیهوشی نیاز ندارد و در این فرآیند از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد. در نتیجه ریسک های انجام این فعالیت کاملا پایین خواهد بود.
 9. انجام کاشت مو با این متد نتایج مطلوبی را برای ظاهر فرد رقم می زند و اعتماد به نفس آشکاری برای او به وجود می آورد.

بهترین زمان در سال برای کاشت مو چه زمانی است؟

کاشت مو معمولا بین 7 تا 14 روز طول درمان دارد. اما این به معنی آن نیست که بعد از پیوند و یا کاشت مو نمی توانید از زندگی خود لذت ببرید. حتی در این دوره درمان 7 تا 14 روزه هم می توانید در زمستان در یک کلبه ییلاقی در دل کوه و یا در تابستان در یک شهر زیبا از زندگی خود لذت ببرید. هر کدام که برای شما بهتر است و البته باید در این مدت بتوانید با پزشک خود نیز در ارتباط باشید.

ابعاد شخصیتی خود را برای انتخاب بهترین فصل کاشت مو برای خود در نظر بگیرید. احتمالا پس از کاشت مو شما چند روزی را با شرایط نامناسب در سر خود همراه خواهید داشت. اگر آدم کم رو و خجالتی هستید و یا نمی خواهید کسی در این شرایط شما را ببیند، باید از کلاه استفاده نمایید و فصل کلاه زمستان است. اگر حوصله استفاده از کلاه را ندارید و دیده شدن با شرایط بعد از کاشت مو برای شما مهم نیست، احتمالا تابستان برای شما بهتر باشد تا بتوانید از سرما سر خود را در امان نگه دارید.

در واقع اینکه چه فصلی را برای کاشت مو انتخاب کنید، بیشتر به سبک زندگی و ویژگی‌ های خاص خود شما بستگی خواهد داشت. به طور کلی هیچ فصلی وجود ندارد که در آن عمل کاشت مو با کیفیت بهتری انجام شود و یا نتایج بهتری در پی داشته باشد.

باورهایی که در این مورد شکل گرفته اند به هیچ وجه نسبتی با حقیقت ندارند. با این وجود ممکن است در بعضی از فصل های سال، شرایط برای مراقبت از موها ساده تر باشد. در واقع فصل ها و شرایط آب و هوایی مختلف نه روی کیفیت کاشت مو، بلکه روی نحوه مراقبت از آن اثر می گذارد.

بهترین کلینیک کاشت مو ” بهترین فصل کاشت مو را در اواخر فصل تابستان می دانند زیرا بر این باورند که فرد در اول سال جدید موهایش به حد دلخواه رشد نموده و ظاهر مناسبی را ایجاد می نماید.

بعد از کاشت موی موفق شرایط آب و هوایی نیز بر کاشت مو تاثیر می گذارد در بعضی از مناطق کشور مراقبت بعد از کاشت مو سخت تر می باشد.

در جنوب کشور به دلیل گرمی بیش از حد هوا و آفتاب سوزان و میزان تعریق بالای بدن نتیجه کاشت را تحت تاثیر قرار می دهد و بهترین فصل کاشت مو، فصل سرما می باشد و یا فرد باید شرایط بعد از کاشت مو را فراهم آورد تا هزینه ایی که متحمل می گردد نتیجه خوبی را دارا باشد.

پس از به پایان رسیدن فرآیند کاشت مو، باید مو ها را تا حد امکان از تابش مستقیم و بی وقفه اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید و همچنین درجه حرارت بسیار بالا دور نگه دارید. چرا که این اشعه می تواند به فولیکول های کاشته شده در سر شما آسیب برساند.

تابش مستقیم آفتاب یکی از دلایل مهم ریزش مو در بعضی از افراد به شمار می رود. در نتیجه همان طور که گفته شد، بهتر است در استان های جنوبی، کاشت مو را همزمان با اوج گرما انجام ندهید. چرا که این کار مراقبت های پس از این کار را برای شما دشوار خواهد کرد.

بیشتر افرادی که برای مراسم خاص و یا زمان خاصی نتیجه نهایی کاشت مو فکر می کنند بهتر است چند ماه قبل از زمان موعود به کاشت فکر کنند تا نتیجه حاصل گردد.

به طور کلی نباید از یاد برد که کاشت مو، یک روش سریع برای بهبود ظاهر افراد نیست و به هیچ وجه نمی‌ شود «فورا» از آن نتیجه گرفت. در نتیجه داشتن یک برنامه ریزی مناسب و پرهیز از عجله برای ظهور نتایج نهایی، برای افراد متقاضی کاشت مو مفید به نظر می رسد.

کاشت مو در آخر سال اصلا بهترین فصل کاشت مو نمی باشد، زیرا در عید، دید و بازدید ها دره نقاهت فرد می باشد و ظاهر مناسبی را نخواهد داشت و بهتر است بعد از تعطیلات نوروزی اقدام به کاشت مو کنند.

مزایا و معایب هر فصل برای کاشت مو

با اینکه هیچ فصلی خاصیت بالای برای کاشت موبرای شما نخواهد داشت. همانطور که عرض کردیم برای انتخاب بهترین فصل برای کاشت مو باید به شرایط کاری و مشغولیت های شغلی و زندگی خود بنگرید، در زیر برخی از مزیت ها و معایب هر یک از فصول سال را برای کاشت مو مرور می نماییم.

موارد بیان شده برای معایب و مزایای هر کدام از فصول هیچکدام به معنای قطعی بودن آنها نیستند. ممکن از شما در فصلی غیر از موارد بیان شده معایب فصل دیگری را تجربه کنید و یا در فصلی که هستید، مزایای فصل دیگری را دریافت نمایید.

این ها مواردی هستند که از نظر معیارهای فصلی تبیین شده اند و از این نظر فقط راهنمایی برای شما برای انتخاب بهترین فصل برای کاشت موخواهند بود.

نوشتن این پیشنهادات به منزله این نخواهد بود که شما یک فصل یا حتی دو فصل برای پیوند موی خود صبر کنید. بهترین گزینه برای شما این است که به پزشک مراجعه نمایید و درباره همه این موارد حتی نگرانی های خود برای تعطیلات آخر هفته با وی مشورت نمایید.

پزشک معمولا تجارب گرانبهایی درباره این مسائل دارد و می تواند بهترین گزینه را پیش پای شما قرار دهد.

اهمیت بسیار زیادی دارد که قبل از پشت سر گذاشتن فرآیند کاشت مو، حتما با حضور در یک کلینیک مجاز و مجهز، با یک پزشک متخصص مشورت کنید. این کار به شما فرصت می دهد تا هم انتظارات خود را از این فرآیند با پزشک در میان بگذارید و هم آگاهی خود را در مورد کاشت مو بالاتر ببرید.

کاشت مو در فصل تابستان

فصل تابستان در کشور ایران معمولا از اواخر اردیبهشت شروع شده و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت. البته منظور ما از تابستان در این متن، آب و هوای تابستانی است.

تابستان های ایران در اکثر شهرهای این کشور بسیار گرم و حتی در برخی نقاط به شدت شرجی است. در کشور ما تابستان فصل تعطیلی و گشت و گذار و مسافرت است. قرارهای شنا و ماهیگیری، سفرهای شمال و جنوب و از این دست تفریحات ایرانی ها بیشتر در تابستان قرار دارد.

مزایای کاشت مو در فصل تابستان

بسیاری از میوه های تابستانی از جمله زردآلو، هندوانه، آووکادو و انواع توت ها برای رشد مو بسیار مفید هستند و می توانند در رژیم غذایی بعد از کاشت مو قرار گیرند.

اگر یادتان باشد رژیم غذایی مناسب از مراقبت های مهم بعد از جراحی کاشت مومی باشد. البته احتمالا این مواد تاثیرات فوق العاده در رشد موهای کاشت شده نخواهند داشت، اما استفاده از کوچکترین امکانات برای رشد موها بعد از عمل کاشت مویک مزیت بزرگ می تواند باشد.

در کاشت موها گاهی یک قدم بسیار کوچک و یک انتخاب بسیار ساده، یک تغییر بزرگ و محسوس به وجود می آورد.

شاید از خود بپرسید این میوه ها در فصول دیگر نیز بصورت یخ زده و یا روش های دیگر وجود دارند، اما ذکر این نکته بسیار مهم است که هر میوه و محصولی در زمان تازگی خاصیت های خود را به شما انتقال می دهد و در فصول دیگر احتمالا خاصیت های لازم را نخواهند داشت.

البته اگر قصد سفر به آب و هوای کمی خنک تر هم داشته باشید علاوه بر استفاده از میوه های این فصل می توانید از گرمای این فصل نیز در امان باشید.

بعضی از استان های کشور که غالبا سردسیری هستند، در تابستان آب و هوای بسیار مناسب و مطلوبی دارند. در نتیجه در چنین استان هایی می توان کاشت مو را با خیال راحت در تابستان انجام داد و از همه ماه های بعدی برای مراقبت از فولیکول های کاشته شده، لذت برد.

معایب کاشت مو در فصل تابستان

گرما اصلا گزینه مناسبی برای رشد موها نیست. گرما و آفتاب باعث خشک شدن موها، پوست سر و بافت های کاشته شده می شود. محل دریافت موهای کاشته شده ممکن است آلوده شود.

با توجه به گرما و امکان تعرق بالا، احتمالا به سرعت نیاز به استحمام و حتی استفاده از استخر و دریا برای شنا کردن خواهید داشت. این گزینه برای روزهای اول بعد از جراحی کاشت مواحتمالا برای شما سخت خواهد بود.

تا 6 هفته شما از شنا در آب های پر عمق منع خواهید بود و این یک گزینه منفی برای شما خواهد بود. برنامه های سفر های تابستانی شما امکان دارد به علت تماس با پزشک و حاضر شدن برای معاینه به تعویق افتد یا در زمان کوتاه تری انجام شود.

در نتیجه اگر بیش از حد روی تعطیلات طولانی مدت تابستانی حساب باز کرده اید، کاشت مو ها در این فصل ممکن است برای شما دشواری هایی داشته باشد.

البته می توانید تعطیلات خود را برای یک سال به تعویق بیاندازید و امسال را از خیر مسافرت های طولانی مدت بگذرید.

کاشت مو در فصل پاییز

درجه حرارت در فصل پاییز شروع به سقوط می نماید. فصل پربارانی معمولا در کشور ایران روبرو هستیم. مدارس باز شده و دانش آموزان باید وارد مدرسه و یا دانشگاه شوند. باد هم در این فصل بسیار زیاد خواهد بود. تغییرات ناگهانی در این فصل در کشور ایران بسیار زیاد اتفاق می افتد.

مزایای کاشت مو در فصل پاییز

دما شروع به کاهش در فصل پاییز می نماید و از این نظر شاید برای سر شما شرایط بهتری فراهم شود و آفتاب کمتر از تابستان در آسمان است و نور مستقیم خورشید را کمتر در طول روز خواهید دید.

البته غذاهایی هم هنوز هستند که در این فصل برای رشد مو بسیار مناسب هستند. غذاهایی مانند بادام زمینی، دانه های خوراکی و البته تخم کدو تنبل که برای رشد مو بسیار مناسب است. پاییز را همه با کدوهای آن می شناسند.

نکته مهم دیگر در این فصل برای کاشت مودر این است که با توجه به زمان رسیدن به نتیجه مطلوب، شما در اوایل بهار موهای رشد یافته روی سر خود خواهید داشت و از این نظر می توانید سال جدید را با یک قیافه جدید و با موهای عالی شروع نمایید.

از آن جایی که در فصل پاییز هوا نه زیاد گرم است و نه به اوج سرما می‌رسد، به ویژه در استان‌ها معتدل شمالی و حتی پایتخت، می توان از پاییز به عنوان یکی از فصل های مناسب برای کاشت مو نام برد. به ویژه اگر این کار اوایل پاییز صورت بگیرد، اوضاع برای انجام مراقبت های بعدی ایده آل خواهد بود.

معایب کاشت مو در فصل پاییز

تغییرات آب و هوایی در این فصل بسیار زیاد اتفاق می افتد. امکان مشاهده دو یا سه نوع اب و هوا برای یک روز در این فصل امکان پذیر است و این می تواند شوک بزرگی برای موهای سر شما باشد.

اگر شغل فصلی دارید و در پاییز آغاز به کار می کنید، با مراجعه به محل کار با سری با وضعیت بعد از جراحی باید به محل کار بروید و این ممکن است کمی برای شما ملال آور باشد. استفاده از کرم ضد آفتاب و کلاه نیز ممکن است برای شما نیاز شود.

کاشت مو در این فصل، ممکن است در مواردی شرایطی غیرقابل پیش‌ بینی را برای شما به وجود بیاورد. با این وجود به طور معمول آب و هوا در پاییز به شکل افراطی تغییر نمی کند و این مورد، تنها به ندرت اتفاق می افتد.

کاشت مو در فصل زمستان

برف و یخ زدگی از شرایط آب و هوایی زمستان در ایران است. صبح های بسیار سرد و شب های وحشتناک از سرما در اکثر نقاط ایران شرایط معمولی زمستان را می سازند. بارش های جوی نیز در این فصل به اوج خود می رسد. آفتاب در این فصل کمتر دیده می شود.

مزایای کاشت مو در فصل زمستان

درجه حرارت پایین باعث می شود که شما به  سرعت نیاز به دوش گرفتن نداشته باشید و تعرق در بدن و سر شما کمتر از فصول دیگر خواهد بود. سفرها و خروج از خانه در این فصل به علت شرایط آب و هوایی معمولا کمتر از فصول دیگر است.

از این بایت شما نگرانی بایت از دست دادن مسافرت های هر ساله خود در کنار دوستان و خانواده نخواهید داشت. درجه حرارت پایین تر و تابش غیرعمود خورشید، مرقابت از نتیجه نهایی کاشت مو در زمستان را ساده تر خواهد کرد.

معایب کاشت مو در فصل زمستان

آب و هوای سرد بر روی رشته های مو تاثیر می گذارد. هوای سرد و خشک، رطوبت را از رشته های مو می گیرد و  باعث می شود آنها را در معرض شکستگی قرار گیرند. با بارش برف و سایر نزولات جوی در محل های برش یافته امکان عفونت وجود خواهد داشت.

غذاهای مفید برای رشد مو در این فصل کمتر پیدا می شوند. دریافت بیش از حد ویتامین A در این فصل بالاست و این می تواند باعث ضعیف شدن موهای شما شود.

کاشت مو در فصل بهار

با ذوب شدن برف ها، کم کم گل ها شروع به شکوفه زدن می نمایند. درجه حرارت هوا تقریبا معتدل شده ولی باز شاهد رعد و برق های غول آسا و بارش های کوتاه مدت ولی سنگین در این فصل زیبا در ایران هستیم.

معمولا تعطیلات در این فصل برای ایرانیان زیاد است و آخر هفته های آن به دلیل شرایط آب  و هوایی مناسب در اکثر شهرها، با پیک نیک و گشت و گذار همراه است.

مزیت های کاشت مو در فصل بهار

غذاهای که موهای شما برای رشد به آنها علاقه زیادی دارند مانند ماهی غزل آلا، غذاهای دریایی، کلم بروکلی و اسفناج در این فصل به وفور یافت می شوند. شرایط آب و هوایی برای رشد موها بسیار مناسب است.

ساعت کاری طوری است که شما در ساعت های زیادی که هنوز روز استو هوا تاریک نشده می توانید در منزل باشید.

البته شرایط آب و هوایی، رابطه مستقیمی با محل و استان زندگی شما دارد اما آب و هوا در بهار در بیشتر نقاط ایران، کاملا مطلوب به نظر می رسد و به همین خاطر افراد ترجیح می دهند گاهی از فرصت تعطیلات بهاری، برای کاشت مو بهره ببرند.

معایب کاشت مو در فصل بهار

بارش های سنگین و باد ها تهدید اندکی برای رشد موهای شما در این فصل هستند. از این بابت نیاز به احتیاط بیشتری خواهید داشت. تعطیلات و گشت و گذار در این فصل بسیار زیاد است.

احتمالا از آنها باز خواهید ماند.  البته دوستان و همکاران احتمالا شرایط شما را درک خواهند نمود. فرصت برای تعطیلات و گشت و گذار باز هم برای شما فراهم خواهد بود. در انتهای فصل که هوا رو به گرم تر شدن پیش می رود، پوست سر شما ممکن است به آفتاب حساسیت نشان دهد.

رشد موی شما نیز در اواخر تابستان شروع خواهد شد و از این بابت شما در تعطیلات تابستان با موهای رشد کرده نخواهید بود.

مزوتراپی

اصولا در هر فصلی که مو کاشته شود نتیجه یکسانی داشته و فرد در نهایت چه کم چه زیاد موهای آن رشد می نماید پس بهتر است به جای بهترین فصل کاشت مو به یک روش برای تقویت و حمایت کاشت بپردازیم که سبب رشد بهتر موها می شود  این روش مزوتراپی نامیده می شود.

مزوتراپی یک تکنیک است برای درمان ریزش مو و تقویت مو می باشد که از طریق تزریق هورمون ها ، ویتامین ها و عصاره گیاهان صورت می گیرد .

مزوتراپی امروزه یکی از سریع ترین راه حل هایی می باشد که به درمان ریزش و رشد مو کمک می نماید و از طریق تعادل سازی هورمون ها رشد مو را بهبود می بخشد.

این شیوه یک روش غیر تهاجمی می باشد که مواد معدنی، آمینو اسیدها و ویتامین ها را مستقیما به سر تزریق می نمایند و هیچ دردی فرد حس نمی کند و در زندگی روزمره فرد هیچ تداخلی ایجاد نمی کند با افزایش گردش خون در سر به فولیکول های مو کمک می نماید که ویتامین های لازم را دریافت و رشد نمایند.

این شیوه به ضخیم شدن تارهای مو  کمک و از شکنندگی موها جلوگیری می نماید. این شیوه در مقابل قرص و محلول های موجود در بازار بسیار پرطرفدار بوده و راحت تر فرد به نتیجه دلخواه خود می رسد.

این روش کاملا بی خطر می باشد و فرد به هیچ عنوان احتیاج به بیهوشی و بی حسی ندارد و به واکنش های آلرژیک نیز منجر نمی گردد.

زمان لازم برای انجام مزوتراپی 15 الی 20 دقیقه می باشد و برای انجام این روش بعد از کاشت مو با پزشک خود مشورت نمایید تا در صورت نیاز برای شما این تزریق را انجام دهد.

باورهای غلط در خصوص کاشت مو

 1. رویش موی عروسکی نتیجه کاشت مو می باشد.
 2. ممکن است فرد بعد از کاشت مو دچار سرطان شود که این موضوع هیچ ربطی به کاشت مو نداشته و یک باور غلط می باشد. کاشت مو یک فرآیند کاملا امن است و اگر این فرآیند موجب ابتلای فرد به سرطان می شد، امروز آمار سرطان در جهان چند برابر شده بود.
 3. بهترین فصل کاشت مو،تنها فصل بهار می باشد.
 4. کاشت موی ارزان هیچ تفاوتی با سایر روش ها نداشته و نتیجه یکسانی را به دنبال دارد. این باور ممکن است عواقب بسیار بدی به دنبال داشته باشد. چرا که گاهی در یک کلینیک ارزان، به جای پزشک متخصص و مجرب، از افرادی استفاده می شود که فاقد تخصص و توانایی لازم برای انجام عمل دقیق و ظریفی مثل کاشت مو هستند.
 5. هنگامی کاشت مو را شروع نمایید که ریزش مو شروع شده تا کسی متوجه ریزش موی شما نشود که این باور بسیار غلط است زیرا میزان ریزش مو و الگوی آن هنوز مشخص نشده و تا قبل از سن 25 سالگی کاشت مو امری اشتباه می باشد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *