پوست و مو

سیاهی زیر چشم چرا ایجاد می شود؟

سیاهی زیر چشم چرا ایجاد می شود؟

سیاهی زیر چشم چرا ایجاد می شود؟

سیاهی زیر چشم، معضلی که شاید شما نیز با آن مواجه شده باشید. کبودی های زیر چشم ممکن است بسته به رنگ پوست از قهوه ای تیره و تا قرمز کبود به نظر برسند، باعث می شود شما مریض و بی حال به نظر برسید و تا حد زیادی از زیبایی چهره ی شما خواهد کاست.

سیاهی زیر چشم چرا ایجاد می شود؟

اغلب افراد فکر می کنند سیاهی زیر چشم ناشی از خستگی و کمبود خواب می باشد، در صورتی که دلایل فراوانی برای بروز این وضعیت وجود دارد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

این دلایل اغلب به خودی خود نگران کننده نمی باشند بلکه در موارد بسیاری قابل حل نیز می باشند، اما تاثیرات این دلایل در تغییر وضعیت پوست و ایجاد سیاهی های زیر چشم، باعث کاهش اعتماد به نفس و روحیه افراد خواهد شد.

سیاهی زیر چشم چرا ایجاد می شود؟

سیاهی زیر چشم چیست و چه دلیلی دارد؟

سیاهی زیر چشم امروزه در آقایان و بانوان بسیار رایج شده است. سیاهی زیر چشم غالبا به همراه گودی زیر چشم بروز پیدا می کند که مجموعه این دو علامت باعث می شود پوست شما پیر تر از حالت واقعی خود به نظر برسد.

سیاهی زیر چشم که تاثیر بسیاری در کاهش زیبایی چشم ها و پوست صورت شما دارد، ممکن است علامتی از سمت بدن برای تغییر شیوه ی زندگی و تغییر عادات ناسالم باشد.

اگرچه این وضعیت ممکن است برای هرکس اتفاق بیفتد، اما افراد با ویژگی های زیر برای بروز چنین وضعیتی در پوست اطراف چشم خود مستعد تر خواهند بود:

 1. افراد در سنین بالا
 2. کسانی که از نظر ژنتیکی مستعد بروز مشکلات سیاهی و گودی زیر چشم می باشند.
 3. افرادی که پوست غیر سفیدی دارند

در حالی که خستگی و کمبود خواب، اولین دلیلی است که همواره به عنوان ریشه ی این مشکل معرفی می شود، اما مسائل دیگری چون سوابق ژنتیکی و استعداد های ارثی، وضعیت سنی، وضعیت سلامت پوست و استعداد ابتلا به آلرژی های فصلی از جمله مهم ترین دلایل بروز سیاهی زیر چشم می باشند.

همچنین عادات تغذیه ای و رفتاری بسیاری نیز ممکن است احتمال ایجاد مشکلات پوستی مخصوصا سیاهی و گودی زیر چشم را افزایش دهند.

آیا سیاهی زیر چشم نشان دهنده ی بیماری است؟

بروز سیاهی زیر چشم محدودیتی در افراد مختلف ندارد و به گونه ای نیست که تنها در گونه ای خاص از افراد مشاهده شود.

اما وضعیت بروز این معضل به گونه ای است که افراد با ویژگی هایی که در پایین ذکر شده است برای ابتلا به آن مستعد تر خواهند بود:

 1. افرادی که به عنوان یک عادات، کم خوابی و بد خوابی ها مداوم دارند
 2. افرادی که استعداد ابتلا به بیماری های آلرژیک دارند
 3. افرادی که دارای رنگ پوست های تیره می باشند
 4. افرادی که بر اثر دلایل مختلف حجم زیادی از بافت چربی پوست خود را از دست داده اند
 5. افرادی که به طور مداوم و حفاظت نشده با نور آفتاب در تماس اند
 6. افرادی که دائما ناحیه ی اطراف چشم خود را مالش داده و یا فشار می دهند
 7. افرادی که به سیگار کشیدن اعتیاد دارند
 8. افرادی که بر اثر افزایش سن دچار این دست از مشکلات پوستی می شوند

همچنین وضعیت های بیماری های زیر نیز ممکن است باعث بروز سیاهی زیر چشم شوند:

 1. اختلالات تیروئیدی
 2. درماتیت
 3. کم خونی فقر آهن

اما به طور کلی می توان گفت سیاهی زیر چشم بیشتر از آن که به علت بیماری خاصی باشد، می تواند به دلایل ارثی و ژنتیکی و همچنین سبک ناسالم زندگی مربوط باشد.

راه های درمانی سیاهی زیر چشم با تزریق چربی و ژل؟

سیاهی زیر چشم یک مشکل شایع است که افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

وجود علامت های سیاهی زیر چشم باعث می شود حتی اگر شما از نظر سلامتی هیچ مشکلی نداشته باشید، باز هم خسته، بی حال و مریض به نظر برسید.

صرف نظر از دلیل بروز سیاهی زیر چشم و شدت آن، روش های ترمیمی خانگی و اقدامات مفید تری نظیر تزریق چربی و ژل و حتی داروهای خاص برای رفع سیاهی زیر چشم امروزه رایج شده است.

سیاهی زیر چشم و تغییر پوست ناحیه ی زیر چشم ممکن است به علت نازک بودن و یا شفاف بودن پوست ناحیه ی زیر چشم روی صورت افراد بارز شود.

در روش تزریق چربی برای رفع سیاهی زیر چشم، پس از استخراج سلول های چربی از نقاط متفاوتی از بدن نظیر شکم یا ران، این چربی ها به پوست ناحیه ی زیر چشم تزریق می شود و از این طریق مقدمات رفع سیاهی زیر چشم مهیا خواهد شد.

بر اثر کاهش بافت چربی زیر چشم به دلایل مختلف و یا کمبود ژنتیکی چربی در زیر چشم، سیاهی زیر چشم و سایر مشکلات پوستی به وجود خواهند آمد که طی فرایند تزریق چربی با برطرف شدن این کمبود، سیاهی زیر چشم قابل ترمیم خواهد بود.

بسته به وضعیت اولیه پوست افراد، میزان نیاز آن ها به تزریق چربی متفاوت خواهد بود و هرچه قدر پوست نازک تر و حجم چربی آن کمتر باشد، ناحیه ی زیر چشم گود تر و تیره تر خواهد بود و بافت چربی بیشتری برای تزریق چربی به این ناحیه الزامی خواهد بود.

مزیت های تزریق چربی برای رفع سیاهی و گودی زیر چشم

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های مورد استفاده در علم پزشکی، این ابزار ها برای رفع مشکلات بسیاری به کمک انسان ها آمده است.

فرایند تزریق چربی یکی از آن ابزار هایی است که در میان طیف گسترده ی کاربرد های آن، رفع سیاهی زیر چشم و بهبود وضعیت پوست ناحیه ی زیر چشم نیز وجود دارد.

بهبود سیاهی زیر چشم امروزه با روش های متعددی امکان پذیر است اما تزریق چربی، روشی منحصر به فرد است و به علت ویژگی ها و مزیت هایی که به همراه دارد، به عنوان یک روش ایده آل و مطلوب برای درمان مشکل سیاهی زیر چشم تایید شده است.

از مزیت های تزریق چربی برای رفع سیاهی زیر چشم، می توان به دائمی بودن نتایج حاصل از این فرایند اشاره کرد!تصور کنید مشکلی که سال های طولانی با آن دست و پنجه نرم کرده اید و تاثیرات منفی فراوانی روی ظاهر و شادابی صورت شما داشته است، تنها با انجام یک فرایند دو الی سه ساعته، برای همیشه مرتفع خواهد شد!

نتایج به دست آمده از تزریق چربی به زیر چشم ماندگار خواهد بود و سیاهی زیر چشم پس از انتقال چربی به پوست این ناحیه برای همیشه برطرف خواهد شد.

مدت زمان این فرایند کوتاه بوده و پس از آن نیاز به نقاهت های طولانی و مراقبت های سخت نخواهد بود.از مهم ترین مزیت های رفع سیاهی زیر چشم با استفاده از تزریق چربی، آن است که این روش دو نتیجه ی درخشان را به دنبال خواهد داشت.

وضعیت طبیعی به دست آمده از پیوند چربی به زیر پوست و رفع سیاهی زیر چشم یکی از این نتایج مطلوب فرایند تزریق چربی می باشد. دیگر خروجی درخشان این فرایند، کند کردن روند پیری پوست اطراف چشم خواهد بود.به این ترتیب، تزریق چربی را می توان به عنوان روشی فوق العاده برای بهبود وضعیت پوست زیر چشم معرفی کرد.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات انتقال چربی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک تزریق چربی هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Call Now Button