لیفت سینه

بهترین روش های جراحی برای لیفتینگ سینه چیست

بهترین روش های جراحی برای لیفتینگ سینه

رایج ترین روش های جراحی برای لیفتینگ سینه

جراحی سینه یا ماستوپکسی چیست؟

ماستوپکسی یا لیفت سینه نام فنی برای جراحی زیبایی است که به منظور تغییر شکل سینه که شامل سفت کردن و بالا کشیدن سینه می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. طی این عمل زیبایی یعنی لیفت سینه، پوست شل و افتادگی سینه برداشته شده و سپس با بالا کشیدن سینه، سینه هایی سفت تر و متقارن حاصل می شود.

بهترین روش های جراحی برای لیفتینگ سینهبا گذشت زمان و تغییرات بدن در دوران بارداری و شیردهی سینه ها شل و افتاده شده و این تغییرات باعث کاهش اعتماد به نفس و نارضایتی در زنان می شود نکته حائز اهمیت در مورد لیفت سینه این است که این جراحی سینه به طور قابل توجهی اندازه سینه ها را تغییر نمی دهد و فقط به منظور زیبایی سینه ها، سفت شدن و بالا بردن آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای بزرگ کردن سینه ها از ایمپلنت یا پروتز سینه استفاده می شود که این موارد در حوزه عمل زیبایی سینه قرار می گیرد.

جراحی لیفت سینه معمولا یک عمل زیبایی سینه سرپایی است. هرچند ممکن است به بستری شدن کوتاه مدت در بیمارستان نیاز داشته باشد. فرم دهی سینه به واسطه عمل به طور معمول حدود دو تا چهار ساعت زمان می برد و طی آن بیهوشی عمومی به فرد داده می شود.

بهترین روش های جراحی برای لیفتینگ سینهپروتز یا ایمپلنت

پروتز یا ایمپلنت سینه روشی برای بزرگ کردن و تغییر شکل سینه ها است که در این نوع جراحی لیفت سینه و بزرگ کردن آنها برای زنانی است که امیدوارند اندازه کلی سینه خود را افزایش دهند به کار برده می شود.

نتیجه نهایی بزرگ تر شدن سینه ها ، متقارن تر شدن و جذابیت بیشتر سینه ها است که در نهایت به افزایش اعتماد به نفس و رضایت درونی پس از انجام لیفت سینه می انجامد.

انواع پروتز

  1. پروتز آب نمکی یا سالین
  2. پروتز سیلیکونی

این پروتز ها در سایزها و اندازه های مختلف موجود است که با توجه به مشخصات بیمار و تشخیص جراح سایز و نوع پروتز مشخص می شود.

انواع قرار گیری پروتز ها

دو نوع جایگذاری پروتز وجود دارد :

  1. قرار دادن زیر عضلانی در زیر عضله شاخه ایی است که در این نوع جایگذاری دوران نقاهت بیمار ممکن است طولانی تر باشد و درد بیشتری ایجاد شود
  2. نوع دوم قرار دادن پروتز در زیر بافت سینه است که در این روش درد کمتری ایجاد شده و دوران نقاهت کمتری شامل حال بیمار می شود.

انتخاب جایگذاری پروتز در سینه به انتخاب پزشک و نوع و اندازه سینه فعلی فرد بستگی دارد که در این صورت اگر بافت سینه کمتر باشد، نوع اول پروتز یعنی زیر عضله ایی انجام شده و اگر بافت فعلی فرد اندازه قابل توجهی باشد از روش زبر بافتی سینه استفاده می شود.

انواع برش های جراحی پروتز سینه

سه نوع برش در این جراحی لیفت سینه بکار برده می شود که با توجه به انتخاب جراح و شرایط بیمار به کار برده می شود. متداول ترین روش جراحی سینه برش حدود شش سانتی متری در زیر پستان است که جراح از طریق بازوی کاشت پروتز را در جای خود قرار می دهد که در این روش عمل زیبایی سینه ممکن است جای زخم کمتری دیده شود.

دومین نوع برش در جراحی سینه، برش هاله سینه است و ایمپلنت از این طریق در داخل سینه قرار داده می شود و سومین روش جایگذاری پروتز سینه از طریق برش از زیر بغل است.

مقایسه روش های جراحی برای لیفتینگ سینه

چندین روش متداول برای لیفت سینه وجود دارد که این تکنیک ها بستگی به ویژگی های خاص بدنی شما از قبیل اندازه و شکل سینه های شما و میزان افتادگی آنها دارد که متداولترین آن با انجام جراحی سینه سه قسمتی آغاز می شود.

اولین برش در محوطه دور نوک سینه و دومین برش به صورت عمودی از حاله سینه به طرف زیر پستان و سومین برش به صورت افقی در زیر پستان ایجاد میشود.

برش های ایجاد شده ناشی از لیفت سینه، محل جدید نوک سینه را مشخص می کند و سپس بافت سینه، چربی و پوست در این نواحی برداشته می شود و در نتیجه نوک سینه بالاتر می رود. در پایان جراحی لیفت سینه، جراح یک لوله تخلیه کوچک و نازک در زیر پوست بیمار قرار میدهد تا خون و مایعاتی که در آن جمع میشوند را تخلیه شود.

در پایان جراحی لیفت سینه برش ها به مانند هر جراحی دیگری با بخیه های کوچک بسته شده و به وسیله باند پانسمان میشوند. بخیه ها یک هفته تا ده روز بعد از جراحی جذب شده و بهبودی کامل حاصل میشود.

جای زخم و اسکار در برخی موارد تا یک سال بعد از جراحی از بین میرود و اثری از آن باقی نمی ماند. بعد از این جراحی معمولا حساسیت نوک پستان کم میشود که این مسئله به مرور زمان از بین میرود و به ندرت دائمی میشود.

کاندید های مناسب جهت انجام پروتز و جراحی سینه

طبیعتا برای انجام هر عمل زیبایی و یا درمانی لازم است که فرد متقاضی دارای برخی شرایط و معیار های مهم در این زمینه باشد تا بتوان آن عمل را به خوبی انجام دهد؛ اما در این میان برخی از افراد هستند که با دارا بودن برخی ویژگی ها و شرایط نسبت به سایر افراد می توانند نتایج بهتر و مطلوب تری را کسب کنند که در قسمت زیر به برخی از این شرایط پرداخته شده است.

پروتز سینه

انجام عمل زیبایی پروتز سینه تاثیرات بسیار مثبتی در جهت زیبایی و خوش فرم شدن سینه های خانم ها دارد و به همین جهت طرفداران مختص به خود را دارد. یکی از مهمترین معیار ها برای این که شخص به عنوان کاندید مناسب انجام این عمل زیبایی محسوب شود، برخورداری از سلامت جسمی و فیزیکی می باشد. افرادی که قصد انجام این درمان را دارند باید به بیماری های خاص و متعدد مبتلا نباشند و از لحاظ بدنی نیز آمادگی لازم را داشته باشند.

افرادی که از شرایط سینه های خود به خصوص از بابت حجم و سایز رضایت کافی را ندارند و قصد بزرگتر کردن آن را دارند نیز کاندید مناسبی جهت انجام پروتز سینه به شمار می روند و می توانند با استفاده از این اقدام سینه های خود را بزرگ تر و خوش فرم تر کنند.

در بسیاری از خانم ها به دلایل مختلفی همچون مسائل ژنتیکی و یا دوران شیردهی دچار بروز عدم تقارن در سینه های خود می شوند. این دسته از خانم ها نیز دارای شرایط مطلوب جهت انجام پروتز سینه به شمار می روند و می توانند با این اقدام سینه های خود را با یکدیگر و همچنین با سایر اندام های خود متناسب تر کنند.

برخی دیگر از خانم ها نیز ممکن است به دلایل همچون از دست دادن وزن دچار افتادگی سینه و کاهش حجم و سایز آن شوند. لذا این دسته از خانم ها نیز جزء گزینه های مناسب انجام این اقدام به شمار می روند و می توانند با استفاده از آن به نتایج مطلوب و مناسبی دست یابند.

امروزه بروز سرطان سینه در خانم ها بسیار شایع شده است و افراد زیادی در سراسر دنیا به آن مبتلا شده اند. لذا در اثر بیماری ممکن است برخی از افراد یک یا هر دو سینه خود را از دست بدهند، این دسته از افراد نیز می توانند با استفاده از این روش به نتایج مطلوب و دلخواهی دست پیدا کنند.

لیفت سینه

شرایط و معیار هایی که برای انجام لیفت سینه برای افراد متقاضی وجود دارد تا حد بسیار زیادی مشابه عمل زیبایی پروتز سینه می باشد؛ اما در این میان تفاوت های جزئی وجود دارد که سبب تمایز این دو روش از یکدیگر می شود.

از جمله مهم ترین و پر اهمیت ترین شرایط برای ماستوپکسی که در پروتز سینه نیز صدق می کند، دارا بودن سلامتی فیزیکی و جسمانی مناسب در شخص و عدم مبتلا بودن به بیماری های متعدد و خاص می باشد.

بدن انسان ها به مرور زمان و یا در اثر اتفاقات و برخی فعالیت ها به مرور زمان دچار تغییر حالت و شکل می شود. به عنوان مثال یکی از مهم ترین تغییرات در خانم ها، تغییر سینه ها می باشد.

سینه های هر فردی ممکن است در طول زمان به دلایلی همچون پیری و افزایش سن، بارداری و شیردهی و یا سایر موارد دیگر دچار شل شدگی و افتادگی شود لذا این افراد می توانند با انجام دادن لیفت سینه، دوباره استحکام و فرم مناسبی به سینه های خود دهند.

همچنین برخی از خانم ها نیز ممکن است تنها به دلایل فوق دچار تغییر شکل و فرم سینه های خود شوند و از این بابت رضایت چندانی نداشته باشند. به همین جهت این دسته از افراد نیز جزء بهترین کاندید های انجام لیفت سینه به شمار می روند.

از دیگر شرایط و معیار های مهم جهت کاندید مناسب برای لیفت سینه می توان به افرادی اشاره کرد که نوک سینه آن ها در مکان و ناحیه درستی قرار ندارد و یا به مرور زمان نوک سینه آن ها به سمت پایین تغییر کرده و فرم نامناسبی به خود گرفته است. با انجام ماستوپکسی می توان این مشکل را به طور کامل رفع کرد و به نتایج دلخواهی دست یافت.

عدم وجود تقارن در سایز و فرم سینه نیز از مشکلاتی است که خانم ها از آن ناراضی هستند. لذا لیفت سینه از جمله گزینه های بسیار مناسب جهت رفع این دسته از مشکلات محسوب می شود.

کاندید مناسب دیگر افرادی هستند که دارای سینه های بزرگ می باشند و قصد کاهش حجم و سایز آن را دارند می تواند همراه با جراحی سینه از لیفت سینه نیز استفاده کنند.

ماستوپکسی یا پروتز سینه، کدام یک مناسب تر است؟

ماستوپکسی یا لیفت سینه به منظور اصلاح افتادگی سینه ها طراحی شده است این نوع جراحی لیفت سینه معمولا در خانم های مسن شایع است که پوست آنها دیگر به اندازه گذشته ضخیم نیست.

جراحی لیفت سینه باعث از بین رفتن اضافی پوست و سفت شدن آن شده که طی آن پزشک با انتخاب نوع برش که بسته به میزان و نوع افتادگی سینه است، انتخاب می شود. در شدیدترین حالت برش در امتداد چین و هاله سینه نیز لازم است.

چگونه تصمیم بگیریم کدام روش برای شما مناسب تر است؟

تصمیم صحیح بستگی به این دارد که چقدر میخواهید سینه های خود را در طول جراحی سینه تغییر دهید اگر به سادگی می خواهید آنها را به زیبایی سابقشان بازگردانید لیفت سینه بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

لازم به ذکر است که لیفت سینه روش دائمی نیست در واقع هیچ روش جراحی همیشگی نیست و نمی تواند برای همیشه جاذبه را خنثی کند.

مدت زمان لیفتینگ سینه برای هر فرد امری کاملا فردی است و برای هر شخص با توجه به ویژگی های شخصی متفاوت است ولی اگر هدف شما دستیابی به سینه هایی بزرگ تر و سفت تر است باید از پروتز سینه استفاده کنید که معمولا خانم های جوان از این روش استفاده میکنند.

در این روش شما و جراحتان براساس سایز دلخواه خود نوع و ابعاد پروتز را در نظر گرفته و این کار را بر اساس الاستیسیته بدن شما تعیین می شود.

زنانی که فرزند داشته اند به دلیل تغییرات چشمگیر بدنشان در طی بارداری و شیردهی، اغلب از روش ترکیبی لیفت و پروتز، به طور همزمان استفاده می کنند.

در حالت کلی با مقایسه ی این دو روش جراحی Breast lifting می توان دریافت که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند که این مهم با در نظر گرفتن نیاز فرد و نوع جراحی قابل تشخیص و نتیجه گیری است.

در اصل تفاوت اصلی بین این دو روش جراحی لیفت سینه و پروتز در این است که بزرگ کردن سایز سینه و دستیابی به اندازه مورد نظر سینه از طریق ایمپلنت و یا پروتز سینه امکان پذیر بوده در حالی که لیفت سینه به منظور بالا رفتن و بازگرداندن سینه ها و جوانسازی این اندام طراحی شده است.

ممکن است بسیاری از خانم ها ندانند کدام روش برای انها مناسب است؟ دانستن اینکه کدام روش برای شما مناسب تر است با مشاوره و تحقیق در این زمینه با یک جراح متخصص دارای مجوز، به شما کمک میکند تا در این تصمیم گیری بهترین عملکرد را داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *