درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دوران نقاهت بعد از لیفت سینه

دوران نقاهت بعد از لیفت سینه

از جمله جراحی های زیبایی که برای فرم دهی سینه و از بین بردن نواقص سینه انجام می شود، لیفت سینه نام دارد. این نوع از عمل زیبایی می تواند با ایجاد تقارن و از بین بردن افتادگی های سینه در ایجاد سینه هایی خوش فرم و زیبا به شما کمک بسیاری کند.

دوران نقاهت بعد از لیفت سینهاز آنجایی که جراحی لیفت سینه با ایجاد برش هایی در سینه می تواند چربی ها و یا افتادگی پوستی این نواحی را از بین ببرد، دوران نقاهت خاصی را می توان برای آن در نظر گرفت. این دوران می تواند در هر فردی به گونه ای دیده شود.

به همین دلیل نمی توان گفت که دوران نقاهت لیفت سینه به طور دقیق در چند روز اتفاق می افتد. به طور حتم با انجام توصیه های پزشک و مراقبت های بعد از لیفت سینه می توانید این دوران را به حداقل برسانید و نتایج بعد از عمل زیبایی سینه را هر چه زودتر مشاهده کنید. برای این منظور باید کمی صبر داشته باشید.

دوران نقاهت بعد از لیفت سینهدوران نقاهت لیفت سینه چند روز است؟

دورانی که به عنوان دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی سینه در نظر گرفته می شود، حدود 6 هفته تا چند ماه به طول می انجامد. لیفت سینه برای بالا بردن سینه های افتاده، کشیده شده، نامتقارن و سفت کردن سینه انجام می شود.

به همین دلیل با توجه به هدفی که هر یک از مراجعه کنندگان دارند  عمل فرم دهی سینه می تواند عوارض و دوران نقاهت و روند بهبود مشخصی را طی کند. با توجه به برش هایی که در سینه ایجاد می شود دوران نقاهت می تواند متفاوت باشد.

سن و شرایط جسمی و سلامتی مراجعه کنندگان نیز می تواند تا حدود بسیار زیادی در طول دوره درمان افراد تاثیر گذار باشد. حتما فردی که از شرایط جسمی خوبی برخوردار است زودتر روند ترمیم در زخم های خود را مشاهده خواهد کرد و دچار عوارض کمتری خواهد شد.

سن افراد و جوان بودن آنان نیز می تواند ترمیم بافت های سینه را سریعتر کند. یکی دیگر از عواملی که در بهبودی سریعتر بیمار می تواند نقش داشته باشد را می توان جراحی دانست که عمل زیبایی سینه را انجام می دهد.

مشاهده مطلب
معرفی مدل های لیفت سینه

پزشکی که در زمینه لیفت سینه دارای تجارب و مهارت لازم باشد می تواند برش هایی را ایجاد کند که در کمترین زمان بهبودی در انسان حاصل شود.

همچنین پزشک مربوطه می تواند از ایجاد برش های اضافی در سینه جلوگیری کند و فرد با مشکلات کمتری بعد از لیفت سینه مواجه خواهد شد. تکنیک های پزشک در واقع در این امر بسیار حائز اهمیت است.

در دوران نقاهت پس از لیفت سینه چه کار کنیم؟

به طور حتم بعد از لیفت سینه بهبودی در همان روز اتفاق نمی افتد شما باید دوره ای را به نام دوره نقاهت بعد از  عمل جراحی سینه طی کنید تا نتایج بعد از عمل زیبایی سینه را به طور کامل مشاهده کنید.

نیاز است که در این دوره مراقبت هایی را انجام دهید تا بهبودی سریع تر اتفاق بیفتد و شما بتوانید زودتر به سلامت جسمی خود برسید و نتایج بعد از لیفت سینه را مشاهده کنید. این مراقبت های را در ادامه برای شما بازگو می کنیم.

دوران نقاهت در روزهای اول بعد از عمل جراحی سینه در واقع سخترین دورانی است که می توانید مشاهده کنید. در این دوران باید بیشتر مراقب خود باشید تا دچار عوارض احتمالی بعد از لیفت سینه نشود.

با این وجود در هفته اول عمل جراحی سینه مصرف آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد درد برای شما تجویز می شود. برای اینکه بتوانید از ایجاد عفونت که شایع ترین عارضه بعد از لیفت سینه است جلوگیری کنید مصرف آنتی بیوتیک ها به شدت توصیه می شود.

  1. در هفته اول بعد از عمل جراحی فرم دهی سینه باید از کلیه فعالیت های سخت و تحرک های سنگین جلوگیری کنید. بلند کردن وسایل سنگین می تواند لیفت سینه را با خطرات بسیاری روبرو کند.
  2. استفاده از سینه بند های طبی بعد از جراحی لیفت سینه توسط پزشک توصیه می شود. سینه بندهای طبی می توانند سینه های شما را سفت نگه دارند و بعد از عمل از ایجاد افتادگی در آنها جلوگیری کنند.

تا چند هفته باید به صورت مداوم از آن استفاده کنید. همچنین افزایش گردش خون، فشرده سازی سینه ها و جلوگیری از احتباس مایعات و تخلیه لنفاوی از این طریق  به راحتی انجام می شود.

  1. داشتن استراحت کافی می توانند بهبودی در بافت های سینه را سریع تر کند. به همین دلیل بعد از عمل فرم دهی سینه در روزهای اول بعد از عمل از خواب و استراحت کافی برخوردار شوید.
  2. وزن خود را متعادل نگه دارید. افزایش وزن می تواند بافت های چربی در سینه ها را بیشتر کند و عمل لیفت سینه را بی نتیجه بگذارد. در واقع با تعادل در وزن خود می توانید از ایجاد این عارضه جلوگیری کنید.
  3. رژیم غذایی سالمی داشته باشید. از مواد مفید برای ترمیم زخم های ایجاد شده در سینه استفاده کنید. مواد مغذی که حاوی پروتئین، ویتامین و مواد با ارزش غذایی بالایی است استفاده کنید تا آبرسانی به بافت های بدن به راحتی انجام شود.
  4. مصرف دخانیات و یا سیگار را بعد از لیفت سینه ترک کنید. نیکوتین موجود در سیگار می تواند باعث کاهش جریان خون شود و همچنین بهبودی در زخم های شما را کند تر کند و این امر ممکن از باعث ایجاد عفونت در شما شود.
  5. از کمپرس یخ برای کاهش درد استفاده نکنید. یخ می تواند جریان خون را کاهش دهد و لیفت سینه به واسطه این امر می تواند کندتر روند درمانی خود را طی کند.
مشاهده مطلب
لیفت سینه با نخ چگونه انجام می شود ؟

همچنین با بی حس کردن ناحیه درد می تواند حس شما را از ایجاد تورم و یا عفونت از بین ببرد. در نتیجه نمی توانید به راحتی این عارضه را درمان کنید. می توانید از کمپرس سرد در صورت لزوم استفاده کنید.

  1. تا حد امکان از گرفتن دوش آب داغ بعد از لیفت سینه خودداری کنید. آب داغ می تواند باعث شل شدن پوست سینه شود و افتادگی در سینه های شما را تسریع کند.
  2. به پشت خود بخوابید. این عمل می تواند از فشار آوردن به سینه های شما بکاهد.
  3. تا یک یا دو هفته از انجام فعالیت های جنسی خودداری کنید.

پس از دوران نقاهت انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

بی شک دوران نقاهت بعد از لیفت سینه در صورت رعایت مراقبت های بهداشتی در کمترین زمان ممکن انجام می شود. به همین دلیل انجام این مراقبت ها برای شما نتیجه رضایت بخشی را در پی خواهد داشت.

بعد از Breast lift و طی کردن دوران نقاهت آن تا چند ماه بعد از عمل لیفت سینه می توانید دارای اندامی بی نظیر شوید. زخم های شما بعد از چند هفته التیام پیدا می کند و به راحتی می توانید به انجام کارهای روزمره خود بپردازید.

با توجه به اینکه عمل جراحی فرم دهی سینه با متد ها و روش های متفاوتی ممکن است انجام شود، در نتیجه دوران نقاهت متفاوتی را ممکن است طی کنید. به طور کلی تا 6 هفته بعد از عمل زیبایی سینه نتایج ماندگار و دائمی لیفت سینه را مشاهده می کنید.

البته باید در این دوره مراقب وزن خود باشید که افزایش پیدا نکند و بافت های چربی را در سینه شما دوباره ایجاد نکند؛ اما نتیجه عمل در اکثر مواقع نتیجه بخش خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیفت سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع