درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

معرفی مدل های لیفت سینه

معرفی مدل های لیفت سینه

جراحی های زیبایی یکی از رایج ترین عمل ها در سراسر جهان هستند و لیفت سینه از این قضیه مستثنی نیست. سالانه افراد زیادی سعی دارند از طریق لیفت سینه عیوب ظاهری بدن خود را برطرف کنند. همانطور که ذکر شد لیفت سینه یکی از انواع جراحی سینه است که اصطلاحا به آن ماستوپکسی گفته می شود و توسط جراح پلاستیک انجام می شود.

معرفی مدل های لیفت سینه سینه ها در هنگام جوانی دارای بافت محکمی بوده و شکل ظاهری ایده آلی دارند. در گذر زمان عواملی باعث می شوند این بافت سفت دچار افتادگی شده و حالت الاستیکی خود را از دست بدهد. برخی از عوامل افتادگی سینه عبارت اند از:

  1. افزایش سن و پیری
  2. بارداری
  3. شیردهی
  4. کم و زیاد شدن وزن
  5. ارثی بودن
  6. جاذبه زمین

همه این موارد به مرور باعث افتادگی سینه در زنان می شوند که در برخی افراد با سرعت و شدت بیشتری رخ می دهد. اگر نوک سینه های شما به سمت پایین تمایل دارند می توانید از لیفت سینه برای برگرداندن حالت قبلی آن استفاده کنید.

معرفی مدل های لیفت سینه در طی عمل زیبایی لیفت سینه پوست های اضافه اطراف سینه برداشته می شوند. در عمل جراحی سینه، حجم سینه به سمت بالا و رو به جلو کشیده می شود. در ادامه برخی از روش های لیفت سینه را بررسی خواهیم کرد.

لیفت سینه لنگری یا T شکل

دلیل این نام گذاری در لیفت سینه به خاطر نوع خاص برش در جراحی است. برش به صورت افقی در امتداد سینه ها است و از ناحیه آئولا تا شکاف سینه به صورت عمودی برش داده می شود که به شکل یک لنگر یا حرف T شبیه می باشد.

این روش زخم های بزرگی را ایجاد می کند و از این نظر تنها برای افرادی مناسب است که دارای افتادگی های زیاد و سینه های آویزانی هستند و استفاده از دیگر روش ها برای آن ها موثر نمی باشد.

در این نوع عمل زیبایی سینه، شما این اجازه را می دهید تا حجم زیادی از پوست اضافی و بافت هایی که دچار افتادگی هستند، برداشته شوند؛ اما با این حال این تکنیک مزایای زیادی نیز دارد که مهم ترین آن ها نتیجه گرفتن از جراحی سینه است.

مشاهده مطلب
دوران نقاهت بعد از لیفت سینه چند روز است ؟

همچنین از چروکیده شدن و لکه دار شدن پوست نیز جلوگیری می شود. زخم های ایجاد شده با یک مراقبت خوب از بین می روند.

لیفت سینه هلالی

جراحان پلاستیک این نوع عمل زیبایی سینه را برای خانوم های استفاده می کنند که تمایل دارند اصلاحات کمی در بافت سینه آن ها انجام شود یا پزشک افتادگی سینه ی مختصری را تشخیص دهد. این تکنیک که از دیگر تکنیک های لیفت سینه کمتر رواج دارد با برداشتن یک قسمت از پوست هلالی شکل از بالای آئرولا انجام می شود و معمولا با عمل بزرگ کردن سینه انجام می شود.

همچنین افرادی که تمایل دارند تقارن نوک سینه های آن ها درست شود نیز از این مدل جراحی سینه استفاده می کنند.

این نوع لیفت از یک برش کوتاه در امتداد لبه بیرونی و بالای آئرولا استفاده می کند که تقریبا زخم زیادی را ایجاد نمی کند. آئرولا دارای رنگدانه های طبیعی و تیره رنگی است. با توجه به اینکه این برش در آئرولا انجام می شود، زخم ایجاد شده دیده نمی شود و به اصطلاح نامرئی است.

لیفت سینه سوراخ کلیدی یا لولیپاپ

این جراحی شامل 2 برش می شود که شکل آن در نهایت شبیه سوراخ و کلید است. برش اول دایره ای شکل و در اطراف لبه بیرونی آئرولا انجام می شود. برش دوم نیز به صورت عمودی و از قسمت آئرولا تا شکاف سینه و چین و چروک طبیعی سینه صورت می گیرد.

این روش که یکی از تکنیک های لیفت سینه است برای افرادی توصیه می شود که افتادگی متوسطی دارند و همچنین قصد استفاده از پروتز های سینه را ندارند. روش های کم ریسک برای این نوع افتادگی ها موثر نیست و تنها راه برای رفع این نقص جراحی به این روش می باشد. شما به متخصص این اجازه را می دهید تا پوست اضافی را خارج کرده و ظاهر سینه را تغییر شکل دهد.

لیفت سینه بنولی

نام این لیفت از اسم جراحی که در سال 1990 از این روش استفاده کرده، گرفته شده است.

این روش تنها از طریق ایجاد یک برش خفیف در اطراف ناحیه آئرولا انجام می شود. این برش به صورت دایره ای شکل است و در اطراف لبه بیرونی آن ایجاد می شود. در این لیفت سعی می شود تا زخم کوچکی ایجاد شده و این برش نیز قابل دید نباشد.

جراحان استفاده از این نوع عمل زیبایی سینه را برای خانوم هایی توصیه می کنند که افتادگی سینه آن ها بسیار خفیف یا متوسط باشد. همچنین کسانی که قصد تزریق پروتز دارند نیز می تواند در کنار این عملیات، افتادگی خفیف خود را نیز برطرف نمایند. این لیفت باعث کاهش اندازه آئولار نیز می گردد.

مشاهده مطلب
لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است ؟

لیفت سینه بدون زخم

افتادگی سینه ها در موارد کمی به خاطر سلامتی انجام می شوند. بیشترین استفاده این نوع عمل زیبایی سینه به جهت اهداف زیبایی است.

بسیاری از خانوم ها با بالا رفتن سن، نگران افتادگی سینه های خود و از دست دادن زیبایی اندام خود هستند به همین علت به دنبال روش هایی هستند تا بدون زخم و با کمترین خطر این تغییر را در خود ایجاد کنند.

این تکنیک مدل های مختلفی دارد که از میان آن ها میتوان به لیپوساکشن لیزری، ترموژ ( سفت کردن پوست با پرتو ) و نخ های ماسوره ای اشاره کرد. اگرچه این روش ها به تکنیک های بدون زخم شهرت دارند اما برای عملی کردن آن ها نیاز به برش های کوچکی است که پس از مدتی جای زخم آن ها محو می شود؛ بنابراین نمی توان گفت که این روش ها کاملا بدون زخم هستند.

این متدها نیز مانند روش هلالی برای مواردی استفاده می شود که میزان افتادگی در آنها بسیار کم است. همچنین افرادی که تنها قصد دارند عدم تقارن در سینه های خود را برطرف کنند و یا پوست شان دارای خاصیت ارتجاعی مناسبی نمی باشد، بسیار مناسب است. در بین موارد نام برده، لیپوساکشن لیزری دارای بیشترین درصد موفقیت بوده است.

تشخیص بهترین مدل لیفت سینه برای شما

همانطور که قبل از هر عمل جراحی مشاوره با متخصص بسیار موثر است. در زمینه این جراحی زیبایی نیز قبل از گرفتن هر تصمیمی مراجعه به یک جراح پلاستیک معتبر و با تجربه قدم بسیار مهمی در انجام یک جراحی موفق به حساب می آید.

در این اقدام شما علاوه بر معاینه تخصصی، این امکان را دارید تا اطلاعات بیشتری درباره تکنیک های لیفت سینه کسب کنید و مناسب ترین روش را برای خود بیابید. همینطور توصیه هایی را دریافت خواهید کرد که قبل و بعد از عمل برای شما مفید خواهد بود.

پس از مراجعه به متخصص، جراح شما سوالاتی را از شما خواهید پرسید که میزان حساسیت شما را نسبت به افتادگی سینه هایتان مشخص می کند. پس از آن اندازه ای که می خواهید از حجم سینه شما برداشته شود را مشخص می کند. بر اساس این ارزیابی ها و خواسته های شما، جراح شما تکنیکی را مشخص می کند که بهترین نتیجه را برای شما به دست می آورد.

توجه داشته باشید که در برخی موارد، لیفت سینه کافی نیست و نمی تواند نتایج مورد نظر بیمار را برآورده کند. پس از مشاوره با جراح شاید به این نتیجه برسید که یک تزریق پروتز نیز در کنار آن انجام دهید و با یک عمل جراحی به نتیجه مطلوب خود برسید.

مشاهده مطلب
کاربردهای لیفت سینه چیست ؟

این امر از این جهت خوب است که اگر پس از Breast lift راضی نباشید دوباره مجبور خواهید شد که پروتز تزریق کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیفت سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع