لیفت سینه

معرفی مدل های لیفت سینه

معرفی مدل های لیفت سینه

معرفی مدل های لیفت سینه

جراحی های زیبایی یکی از رایج ترین عمل ها در سراسر جهان هستند و لیفت سینه از این قضیه مستثنی نیست. سالانه افراد زیادی سعی دارند از طریق لیفت سینه عیوب ظاهری بدن خود را برطرف کنند. همانطور که ذکر شد لیفت سینه یکی از انواع جراحی سینه است که اصطلاحا به آن ماستوپکسی گفته می شود و توسط جراح پلاستیک انجام می شود.

معرفی مدل های لیفت سینه سینه ها در هنگام جوانی دارای بافت محکمی بوده و شکل ظاهری ایده آلی دارند. در گذر زمان عواملی باعث می شوند این بافت سفت دچار افتادگی شده و حالت الاستیکی خود را از دست بدهد. برخی از عوامل افتادگی سینه عبارت اند از:

  1. افزایش سن و پیری، با افزایش سن خانم ها بافت سینه و پوست استحکام خود را از دست می دهند و بسیار شل و آویزان خواهند شد.
  2. بارداری، در دوران بارداری به دلیل فعالیت های بسیار زیادی که غدد هورمونی بدن دارند، تغییر فرم سینه ها حتمی خواهد بود و شل و نرم تر از گذشته خواهد می شود.
  3. شیردهی، در دوران شیردهی نیز به سینه ها معمولا فرم متقارن خود را از دست می دهند و به دلیل سنگینی کمی آویزان تر نیز خواهند شد.
  4. کم و زیاد شدن وزن، با افزایش یا کاهش وزن بدن پوست سینه ها دچار تغییرات عمده ای می شود و دیگر حالت سفت و کشیده خود را از دست خواهند داد.
  5. ارثی بودن، برخی از متقاضیان این اقدام به دلایل ژنتیکی دارای سینه های بد فرم و نامناسبی می باشند.
  6. جاذبه زمین، فشار و سنگینی باعث می شود به مرور سینه ها رو به پایین شکل بگیرند.

همه این موارد به مرور باعث افتادگی سینه در زنان می شوند که در برخی افراد با سرعت و شدت بیشتری رخ می دهد. اگر نوک سینه های شما به سمت پایین تمایل دارند می توانید از لیفت سینه برای برگرداندن حالت قبلی آن استفاده کنید.

معرفی مدل های لیفت سینه در طی عمل زیبایی لیفت سینه پوست های اضافه اطراف سینه برداشته می شوند. در عمل جراحی سینه، حجم سینه به سمت بالا و رو به جلو کشیده می شود. در ادامه برخی از روش های لیفت سینه را بررسی خواهیم کرد.

لیفت سینه لنگری یا T شکل

دلیل این نام گذاری در لیفت سینه به خاطر نوع خاص برش در جراحی است. برش به صورت افقی در امتداد سینه ها است و از ناحیه آئولا تا شکاف سینه به صورت عمودی برش داده می شود که به شکل یک لنگر یا حرف T شبیه می باشد.

این روش زخم های بزرگی را ایجاد می کند و از این نظر تنها برای افرادی مناسب است که دارای افتادگی های زیاد و سینه های آویزانی هستند و استفاده از دیگر روش ها برای آن ها موثر نمی باشد.

در این نوع عمل زیبایی سینه، شما این اجازه را می دهید تا حجم زیادی از پوست اضافی و بافت هایی که دچار افتادگی هستند، برداشته شوند؛ اما با این حال این تکنیک مزایای زیادی نیز دارد که مهم ترین آن ها نتیجه گرفتن از جراحی سینه است.

همچنین از چروکیده شدن و لکه دار شدن پوست نیز جلوگیری می شود. زخم های ایجاد شده با یک مراقبت خوب از بین می روند.

لیفت سینه هلالی

جراحان پلاستیک این نوع عمل زیبایی سینه را برای خانوم های استفاده می کنند که تمایل دارند اصلاحات کمی در بافت سینه آن ها انجام شود یا پزشک افتادگی سینه ی مختصری را تشخیص دهد. این تکنیک که از دیگر تکنیک های لیفت سینه کمتر رواج دارد با برداشتن یک قسمت از پوست هلالی شکل از بالای آئرولا انجام می شود و معمولا با عمل بزرگ کردن سینه انجام می شود.

همچنین افرادی که تمایل دارند تقارن نوک سینه های آن ها درست شود نیز از این مدل جراحی سینه استفاده می کنند.

این نوع لیفت از یک برش کوتاه در امتداد لبه بیرونی و بالای آئرولا استفاده می کند که تقریبا زخم زیادی را ایجاد نمی کند. آئرولا دارای رنگدانه های طبیعی و تیره رنگی است. با توجه به اینکه این برش در آئرولا انجام می شود، زخم ایجاد شده دیده نمی شود و به اصطلاح نامرئی است.

لیفت سینه سوراخ کلیدی یا لولیپاپ

این جراحی شامل 2 برش می شود که شکل آن در نهایت شبیه سوراخ و کلید است. برش اول دایره ای شکل و در اطراف لبه بیرونی آئرولا انجام می شود. برش دوم نیز به صورت عمودی و از قسمت آئرولا تا شکاف سینه و چین و چروک طبیعی سینه صورت می گیرد.

این روش که یکی از تکنیک های لیفت سینه است برای افرادی توصیه می شود که افتادگی متوسطی دارند و همچنین قصد استفاده از پروتز های سینه را ندارند. روش های کم ریسک برای این نوع افتادگی ها موثر نیست و تنها راه برای رفع این نقص جراحی به این روش می باشد. شما به متخصص این اجازه را می دهید تا پوست اضافی را خارج کرده و ظاهر سینه را تغییر شکل دهد.

لیفت سینه بنولی

نام این لیفت از اسم جراحی که در سال 1990 از این روش استفاده کرده، گرفته شده است.

این روش تنها از طریق ایجاد یک برش خفیف در اطراف ناحیه آئرولا انجام می شود. این برش به صورت دایره ای شکل است و در اطراف لبه بیرونی آن ایجاد می شود. در این لیفت سعی می شود تا زخم کوچکی ایجاد شده و این برش نیز قابل دید نباشد.

جراحان استفاده از این نوع عمل زیبایی سینه را برای خانوم هایی توصیه می کنند که افتادگی سینه آن ها بسیار خفیف یا متوسط باشد. همچنین کسانی که قصد تزریق پروتز دارند نیز می تواند در کنار این عملیات، افتادگی خفیف خود را نیز برطرف نمایند. این لیفت باعث کاهش اندازه آئولار نیز می گردد.

لیفت سینه بدون زخم

افتادگی سینه ها در موارد کمی به خاطر سلامتی انجام می شوند. بیشترین استفاده این نوع عمل زیبایی سینه به جهت اهداف زیبایی است.

بسیاری از خانوم ها با بالا رفتن سن، نگران افتادگی سینه های خود و از دست دادن زیبایی اندام خود هستند به همین علت به دنبال روش هایی هستند تا بدون زخم و با کمترین خطر این تغییر را در خود ایجاد کنند.

این تکنیک مدل های مختلفی دارد که از میان آن ها میتوان به لیپوساکشن لیزری، ترموژ ( سفت کردن پوست با پرتو ) و نخ های ماسوره ای اشاره کرد. اگرچه این روش ها به تکنیک های بدون زخم شهرت دارند اما برای عملی کردن آن ها نیاز به برش های کوچکی است که پس از مدتی جای زخم آن ها محو می شود؛ بنابراین نمی توان گفت که این روش ها کاملا بدون زخم هستند.

این متدها نیز مانند روش هلالی برای مواردی استفاده می شود که میزان افتادگی در آنها بسیار کم است. همچنین افرادی که تنها قصد دارند عدم تقارن در سینه های خود را برطرف کنند و یا پوست شان دارای خاصیت ارتجاعی مناسبی نمی باشد، بسیار مناسب است. در بین موارد نام برده، لیپوساکشن لیزری دارای بیشترین درصد موفقیت بوده است.

تشخیص بهترین مدل لیفت سینه برای شما

همانطور که قبل از هر عمل جراحی مشاوره با متخصص بسیار موثر است. در زمینه این جراحی زیبایی نیز قبل از گرفتن هر تصمیمی مراجعه به یک جراح پلاستیک معتبر و با تجربه قدم بسیار مهمی در انجام یک جراحی موفق به حساب می آید.

در این اقدام شما علاوه بر معاینه تخصصی، این امکان را دارید تا اطلاعات بیشتری درباره تکنیک های لیفت سینه کسب کنید و مناسب ترین روش را برای خود بیابید. همینطور توصیه هایی را دریافت خواهید کرد که قبل و بعد از عمل برای شما مفید خواهد بود.

پس از مراجعه به متخصص، جراح شما سوالاتی را از شما خواهید پرسید که میزان حساسیت شما را نسبت به افتادگی سینه هایتان مشخص می کند. پس از آن اندازه ای که می خواهید از حجم سینه شما برداشته شود را مشخص می کند. بر اساس این ارزیابی ها و خواسته های شما، جراح شما تکنیکی را مشخص می کند که بهترین نتیجه را برای شما به دست می آورد.

توجه داشته باشید که در برخی موارد، لیفت سینه کافی نیست و نمی تواند نتایج مورد نظر بیمار را برآورده کند. پس از مشاوره با جراح شاید به این نتیجه برسید که یک تزریق پروتز نیز در کنار آن انجام دهید و با یک عمل جراحی به نتیجه مطلوب خود برسید.

نتایج حاصل از انجام لیفت سینه با مدل های مختلف

یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین مباحث در زمینه لیفت سینه، قطعا نتایج حاصل از انجام این اقدام محسوب می شود که با توجه به مدل های مختلفی که برای انجام این اقدام موجود است باید آگاهی کامل و جامعی از نتایج حاصل از لیفت داشته باشید.

نکته قابل توجهی که افراد متقاضی حتما باید به آن توجه داشته باشند این است که تنها بخشی از نتایج حاصل از لیفت کردن سینه مربوط به پزشک و جراح می باشد و باقی آن به عواملی همچون مراقبت های پس از عمل زیبایی و دوران نقاهت آن بستگی دارد.

لذا توصیه می شود که در رابطه با جوانب انجام این عمل زیبایی حتما اطلاعات کاملی داشته و با انجام نکات مهم پس از عمل، به نتایج مطلوب و ایده آلی دست پیدا کنید.

عمل زیبایی لیفت سینه از جمله اقداماتی می باشد که نیاز به زمان زیادی جهت انجام جراحی نمی باشد و می توان آن را در طی تنها 2 ساعت به اتمام رساند. این عمل زیبایی تاثیرات و نتایج خود را می تواند بلافاصله پس از اتمام عمل نمایان کند. در واقع افراد می توانند پس از اتمام مراحل و فرآیند های این عمل می توانند نتایج حاصل از آن را فورا مشاهده کنند.

البته لازم به ذکر است که پس از اتمام عمل سینه نمی توان انتظار داشت که نتایج نهایی خود را نشان دهند. زیرا پس از جراحی معمولا پوست و ناحیه جراحی شده دچار کمی تورم و کبودی می شود و کمی از نتیجه نهایی تفاوت دارد. لذا جهت رویت نتیجه نهایی حاصل از عمل لیفت سینه تنها باید صبور و شکیبا باشید و اجازه دهید بدن روند بهبودی و نقاهت خود را به طور کامل طی کند.

به طور معمول و میانگین، تورم و کبودی های موجود در نواحی جراحی شده ی سینه معمولا تا چندین هفته باقی می مانند که به مرور از میزان آن ها کاسته می شود و سینه های شخص فرم و شکل مناسب و ایده آلی را به خود گرفته و در آن ثابت می شود. همچنین موقعیت مکانی سینه و نوک سینه نیز حالت مناسب و تنظیم شده خود را بدست آورده و تثبیت می شود.

معمولا با توجه به افرادی که قبلا این اقدام زیبایی را برای سینه های خود انجام داده اند به نتایج طولانی مدت و ماندگاری دست یافته اند. اما در حالت کلی انجام لیفت سینه برای خانم ها دارای نتایج دائمی نمی باشد و پس از مدتی تاثیرات خود را به مرور از دست داده و به فرم قدیمی خود باز می گردد و نیاز به ترمیم و انجام مجدد خواهد داشت.

البته لازم به ذکر است که نتایج حاصل از لیفت سینه به عوامل متعدد بستگی دارد و می توان با رعایت و انجام برخی نکات طول عمر تاثیرات حاصل از اقدام را تا چندین ماه نیز افزایش داد.

به عنوان مثال یکی از عوامل تاثیرگذار در طول عمر نتایج و تاثیرات لیفت حفظ وزن و حجم بدن می باشد. افرادی که پس از انجام این اقدام، وزنشان را افزایش می دهند، سینه هایشان نیز افزایش حجم و سایز خواهد داشت و این عامل باعث سنگین شدن سینه ها و از کوتاه شدن ماندگاری نتایج می باشد.

همچنین به افرادی که لیفت سینه را انجام داده اند توصیه می شود که اگر خواستار دوام بیشتر نتایج این اقدام هستید حتما سبک زندگی سالمی را دنبال کنید و توجه زیادی به مواردی همچون تغذیه، میزان خواب و ورزش و سایر موارد دیگر داشته باشید.

اما نکته مهم و پر اهمیت به خانم های متقاضی انجام این اقدام این است که اگر چنانچه قصد باردار شدن پس از این اقدام را دارید، انجام این عمل زیبایی به هیچ وجه توصیه نمی شود.

زیرا در دوران بارداری و شیردهی سایز سینه ها و فرم آن ها تغییرات عمده ای خواهد داشت و تمامی نتایج حاصل از این اقدام به همراه هزینه و زمانی که صرف انجام آن کرده بودید از دست خواهد رفت.

این امر از این جهت خوب است که اگر پس از Breast lift راضی نباشید دوباره مجبور خواهید شد که پروتز تزریق کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *