درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است ؟

لیفت سینه بعد از بارداری

عوارض تاثیر گذار بارداری بر حالت سینه

بارداری و زایمان یکی از سخت ترین مراحل زندگی هر زنی است چرا که بدن دچار تغییرات فراوانی می شود. زنان به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند. بارداری و عوارض پس از آن یکی از چالش هایی است که هر زنی را وادار می کند تا به سراغ روش های عمل زیبایی سینه باشد که بتواند وزن و اندام ایده آل خود را برگرداند.

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است

استرس ها و تغییرات هورمونی که یک زن در این دوران تحمل می کند تاثیر زیادی بر سلامت پوست و ظاهر دارد. علاوه بر بارداری و زایمان، شیردهی نیز در ظاهر سینه ها موثر است. افتادگی پوست و لکه دار شدن سینه ها از جمله عوارض این دوران است. کم تحرکی نیز سبب می شود اندام از فرم و شکل ایده آل خود خارج شود. بسیاری از خانوم ها در مواجهه با این مسائل به شدت دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند.

برخی تصور می کنند که با ورزش منظم و رژیم غذایی سالم می توانند چربی از دست رفته سینه ها را بازگردانده و افتادگی سینه ها را برطرف نمایند؛ اما باید بدانید که پوستی که شل می شود را نمی توان با رژیم و ورزش به حالت قبل برگرداند و نیاز به عمل زیبایی سینه است.

بهترین پیشنهاد برای اینگونه افراد مراجعه به جراح زیبایی به جهت لیفت سینه است. متخصصان جراحی لیفت سینه با انجام تکنیک های مختلفی سینه را لیفت کرده و به حالت ایده آل خود تغییر می دهند. به این عمل جوان سازی، ماستوپکسی نیز گفته می شود.

آیا می توان لیفت سینه در دوره بارداری انجام داد ؟

انجام این عمل جراحی سینه بر روی سینه، هیچ تاثیری در میزان باروری نخواهد داشت اما توجه داشته باشید که پس از جراحی سینه، بیمار تا 6 ماه اجازه بارداری ندارد و باید این دوران نقاهت بعد از لیفت سینه را طی کند و پس از آن اقدام نماید.

مشاهده مطلب
دوران نقاهت بعد از لیفت سینه چند روز است ؟

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است

اگرچه هیچ ممنوعیتی در این زمینه وجود ندارد اما باید بدانید که در هنگام بارداری حجم سینه ها تغییر کرده و غدد شیری فعال می شوند؛ بنابراین اگر پس از لیفت سینه باردار شوید عملا نتیجه جراحی را از بین خواهید برد و دوباره بدن شما دچار تغییراتی خواهد شد.

چرا باید بعد از شیردهی، لیفت سینه را انجام داد ؟

یکی دیگر از مواردی که باعث منع عمل جراحی لیفت سینه می شود، دوران شیردهی است. در این دوران غدد شیردهی در بیشترین میزان فعالیت خود هستند به همین دلیل حجم سینه ها افزایش می یابد؛ بنابراین تا زمانی که شیر مادر قطع نشود این تغییرات ادامه دارند. پوست و بافت سینه در این دوره بسیار قابل انعطاف است و ثابت نمی ماند. تا زمانی که این تغییرات تثبیت نشود به هیچ عنوان انجام این عمل را توصیه نمی کنیم.

بهترین زمان لیفت سینه بعد از بارداری

بنابر موارد گفته شده دوران بارداری و شیردهی زمان های مناسبی برای انجام عمل لیفت سینه نیستند و تا پایان یافتن آن ها بهتر است صبر کنید. همچنین کاهش و افزایش وزن نیز نتیجه را معکوس می کند؛ یعنی اگر قصد تغییر وزن خود را دارید عمل لیفت سینه را تا پایان آن عقب بیاندازید.

پس از رسیدن به وزن مورد نظر خود برای جراحی اقدام نمایید. در این صورت به بهترین نتیجه دست خواهید یافت. بررسی ها نشان می دهد که کاهش یافتن وزن بعد از لیفت سینه بر نتیجه کار تاثیر منفی خواهد داشت.

مراقبت های جراحی لیفت سینه بعد از بارداری

انجام مراقبت های قبل و بعد از جراحی سینه می تواند نتایج عمل لیفت سینه را به شدت تحت تاثیر قرار داده و نتیجه مورد نظر شما را حاصل نماید؛ بنابراین در رعایت آن ها باید دقت نمایید.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت سینه

  1. از آسپرین و محصولات حاوی آن استفاده نکنید
  2. اگر به سرماخوردگی یا بیماری شدیدی مبتلا شدید به پزشک خود مراجعه نمایید
  3. مصرف مواد معدنی، آهن و ویتامین C را شروع کنید
  4. سیگار کشیدن را ترک کنید
  5. مصرف داروهای گیاهی را متوقف کنید
  6. مصرف ویتامین E را قطع کنید

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

این مرحله از مراقبت پس از breast lift بسیار اهمیت دارد. چرا که با یک غفلت می توانید نتیجه جراحی سینه را برعکس کنید. حتما سعی کنید که خوب استراحت کنید اما زیاد در رختخواب نمانید. چرا که به گردش خون طبیعی نیاز دارید.

اگر مجبور شدید که دراز بکشید توجه کنید که حتما دست ها و پاها را به آرامی حرکت دهید تا گردش خون در این قسمت ها افزایش یابد. البته سعی کنید زیاد بازوان خود را حرکت ندهید یا حداقل برای کارهای سبک حرکت دهید. از انجام کارهای سنگین به شدت خودداری کنید.

مشاهده مطلب
خطرات و عوارض جراحی لیفت سینه چیست

در روز عمل زیبایی سینه حتما غذایی مایع مصرف کنید. روزهای بعد از آن می توانید با غذاهای سبک شروع کنید. سپس با امتحان رژیم های سبک ادامه دهید. توجه داشته باشید که رژیم شما باید به نوعی باشد که خود را سنگین نکنید و به اندازه ای مقوی باشد که دچار ضعف و سستی نشوید.

احساس درد و ناراحتی پس از جراحی لیفت سینه بسیار عادی است حتی ممکن است تا چند روز احساس تورم کنید. از داروهای تجویز شده برای التیام دردتان استفاده کنید. توجه کنید که اگر تورم سینه ها همچنان ادامه یافت و در هنگام لمس آن احساس سختی بیش ازحدی کردید باید به جراح خود مراجعه نمایید.

همچنین اگر مشاهده نمودید که یک سینه بسیار بزرگتر از طرف دیگر شده است و تغییری در این زمینه حاصل نمی شود از مراجعه به پزشک خود غفلت نکنید. توجه به موارد زیر نیز پس از انجام عمل زیبایی سینه الزامی می باشد.

  1. پانسمان خود را خشک و تمیز نگه دارید
  2. فقط با اسفنج حمام کنید
  3. تا حداقل دو هفته سیگار نکشید

عوارض ناشی از جراحی لیفت سینه بعد از بارداری

ایجاد زخم ها

بسیاری از جراحی ها با برش بخش هایی از بدن همراه هستند. با مراقبت های درست، جای این زخم ها بهبود می یابند و تا حد ممکن محو می شوند؛ اما اثر بعضی دیگر نیز همواره تا آخر عمر باقی می ماند.

تغییر حس در سینه یا نوک سینه

ممکن است تا مدتی در این قسمت ها حس نداشته باشید یا ضعیف تر باشد؛ اما نگران نباشید تا چند هفته آینده این حس دوباره مثل قبل خواهد بود؛ اما در برخی موارد نادر ممکن است که این حس برنگردد.

عدم تقارن و بی نظمی در اندازه سینه ها

این عدم هماهنگی در روند بهبودی اتفاق می افتد و عموما پس از مدتی رفع می شود. همچنین ممکن است عدم تقارن های موجود از قبل عمل نیز در این فرآیند بهبود یابد.

مشکل در شیردهی

معمولا زنانی که نوزاد دارند این عمل را تا پایان شیردهی به تعویق می اندازند. آن دسته از مادرانی که عمل جراحی لیفت سینه انجام داده اند می توانند به نوزاد خود شیر دهند و در این زمینه مشکلی ندارند اما ممکن است در تولید شیر کافی با مشکل مواجه شوند.

از دست دادن بخش جزیی یا کلی نوک سینه ها

معمولا برش ها در اطراف آئرولا یا بافت نوک سینه اتفاق می افتد؛ اما به ندرت اتفاق می افتد که این جراحی، خونرسانی به آئرولا را متوقف سازد؛ اما اگر در این ناحیه آسیبی رخ دهد منجر به از بین رفتن بخشی از نوک سینه یا تمام آن خواهد شد.

مشاهده مطلب
لیفت سینه با نخ چگونه انجام می شود ؟

از دیگر عوارض لیفت سینه می توان به خطر عفونت و خونریزی در حین عمل یا بعد از آن اشاره کرد. همچنین واکنش منفی به بیهوشی و واکنش به مواد حساسیت زا از دیگر عواملی هستند که خطر جراحی لیفت سینه را افزایش می دهند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیفت سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع