لیفت سینه

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است ؟

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است ؟

لیفت سینه بعد از بارداری

عوارض تاثیر گذار بارداری بر حالت سینه

بارداری و زایمان یکی از سخت ترین مراحل زندگی هر زنی است چرا که بدن دچار تغییرات فراوانی می شود. زنان به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند. بارداری و عوارض پس از آن یکی از چالش هایی است که هر زنی را وادار می کند تا به سراغ روش های عمل زیبایی سینه باشد که بتواند وزن و اندام ایده آل خود را برگرداند.

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است

استرس ها و تغییرات هورمونی که یک زن در این دوران تحمل می کند تاثیر زیادی بر سلامت پوست و ظاهر دارد. علاوه بر بارداری و زایمان، شیردهی نیز در ظاهر سینه ها موثر است. افتادگی پوست و لکه دار شدن سینه ها از جمله عوارض این دوران است. کم تحرکی نیز سبب می شود اندام از فرم و شکل ایده آل خود خارج شود. بسیاری از خانوم ها در مواجهه با این مسائل به شدت دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند.

برخی تصور می کنند که با ورزش منظم و رژیم غذایی سالم می توانند چربی از دست رفته سینه ها را بازگردانده و افتادگی سینه ها را برطرف نمایند؛ اما باید بدانید که پوستی که شل می شود را نمی توان با رژیم و ورزش به حالت قبل برگرداند و نیاز به عمل زیبایی سینه است.

بهترین پیشنهاد برای اینگونه افراد مراجعه به جراح زیبایی به جهت لیفت سینه است. متخصصان جراحی لیفت سینه با انجام تکنیک های مختلفی سینه را لیفت کرده و به حالت ایده آل خود تغییر می دهند. به این عمل جوان سازی، ماستوپکسی نیز گفته می شود.

آیا می توان لیفت سینه در دوره بارداری انجام داد ؟

انجام این عمل جراحی سینه بر روی سینه، هیچ تاثیری در میزان باروری نخواهد داشت اما توجه داشته باشید که پس از جراحی سینه، بیمار تا 6 ماه اجازه بارداری ندارد و باید این دوران نقاهت بعد از لیفت سینه را طی کند و پس از آن اقدام نماید.

لیفت سینه بعد از بارداری امکان پذیر است

اگرچه هیچ ممنوعیتی در این زمینه وجود ندارد اما باید بدانید که در هنگام بارداری حجم سینه ها تغییر کرده و غدد شیری فعال می شوند؛ بنابراین اگر پس از لیفت سینه باردار شوید عملا نتیجه جراحی را از بین خواهید برد و دوباره بدن شما دچار تغییراتی خواهد شد.

بنابراین انجام لیفت سینه در دوره ی بارداری هیچ تاثیر مثبتی در سینه ها بر جای نخواهد گذاشت و تنها هزینه و زمانی که شخص برای انجام این اقدام صرف کرده بود از دست خواهد رفت.

لذا به افرادی که در دوره بارداری هستند و یا قصد دارند در آینده باردار شوند توصیه می شود که انجام عمل زیبایی لیفت سینه را به بعد از دوران شیردهی خود موکول کنند زیرا در صورت انجام این روش، به دلیل بارداری و شیردهی پس از آن سینه ها تغییرات عمده ای خواهند داشت و عملا تمامی نتایج از بین خواهند رفت.

چرا باید بعد از شیردهی، لیفت سینه را انجام داد ؟

یکی دیگر از مواردی که باعث منع عمل جراحی لیفت سینه می شود، دوران شیردهی است. در این دوران غدد شیردهی در بیشترین میزان فعالیت خود هستند به همین دلیل حجم سینه ها افزایش می یابد؛ بنابراین تا زمانی که شیر مادر قطع نشود این تغییرات ادامه دارند. پوست و بافت سینه در این دوره بسیار قابل انعطاف است و ثابت نمی ماند. تا زمانی که این تغییرات تثبیت نشود به هیچ عنوان انجام این عمل را توصیه نمی کنیم.

بنابراین افراد باید توجه داشته باشند که این اقدام هیچ گونه نتایج ماندگاری نخواهند داشت و دوران شیردهی سبب بروز تغییر در نتایج خواهد شد. اما پس از اتمام دوران شیردهی به دلیل این که بافت سینه نسبت به دوران شیردهی بسیار مستحکم تر و سفت تر خواهد شد و همچنین فعالیت های غددی در سینه تقریبا قطع خواهد شد.

لذا انجام عمل زیبایی لیفت در ناحیه سینه می تواند ظاهر و فرم افتاده و شل شدگی آن را تا حد زیادی بهبود داده و سینه هایی خوش فرم و ایده آل را ایجاد نماید. همچنین دیگر فرم و نتایج نهایی آن تا اتمام دوره لیفت ثابت و بدون تغییر خواهد ماند.

بهترین زمان لیفت سینه بعد از بارداری

بنابر موارد گفته شده دوران بارداری و شیردهی زمان های مناسبی برای انجام عمل لیفت سینه نیستند و تا پایان یافتن آن ها بهتر است صبر کنید. همچنین کاهش و افزایش وزن نیز نتیجه را معکوس می کند؛ یعنی اگر قصد تغییر وزن خود را دارید عمل لیفت سینه را تا پایان آن عقب بیاندازید.

پس از رسیدن به وزن مورد نظر خود برای جراحی اقدام نمایید. در این صورت به بهترین نتیجه دست خواهید یافت. بررسی ها نشان می دهد که کاهش یافتن وزن بعد از لیفت سینه بر نتیجه کار تاثیر منفی خواهد داشت.

اما در رابطه با بهترین زمان انجام لیفت سینه برای خانم هایی که باردار هستند، زمانی است که دوران بارداری و همچنین شیردهی به فرزند به اتمام برسد و دیگر فعالیت های غددی سینه و تولید شیر در سینه به طور کامل قطع شود.

پس از آن بافت سینه ی شخص به مرور سفت و محکم تر خواهد شد. لذا پس از این که بافت آن به استحکام کافی رسید می توان از روش زیبایی لیفت برای سینه ها استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است که افراد پس از اتمام دوران شیردهی خود باید با پزشک متخصص مشورت کنند و او با بررسی و آزمایشات لازم مطمئن شود که زمان مناسبی برای انجام لیفت سینه می باشد.

مراقبت های جراحی لیفت سینه بعد از بارداری

انجام مراقبت های قبل و بعد از جراحی سینه می تواند نتایج عمل لیفت سینه را به شدت تحت تاثیر قرار داده و نتیجه مورد نظر شما را حاصل نماید؛ بنابراین در رعایت آن ها باید دقت نمایید.

لازم به ذکر است که انجام مراقبت ها و نکات توصیه شده در زیر از بروز برخی از عوارض جانبی مربوط به لیفت سینه تاثیر مثبتی گذاشته و از بروز آن تا حد زیادی پیشگیری کند.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت سینه

  1. از آسپرین و محصولات حاوی آن استفاده نکنید. مصرف داروهای تسکین دهنده و همچنین داروهایی با خاصیت عدم انعقاد خون می تواند در حین انجام عمل سبب بروز مشکلات متعددی شود. به همین علت مصرف آن در طی یک هفته قبل از عمل ممنوع است.
  2. اگر چنانچه از برخی داروهای خاص استفاده می کنید حتما آن را به پزشک متخصص خود اطلاع دهید تا در صورت لازم مصرف آن ها به طور موقت قطع و یا جایگزین شود تا مشکلاتی در حین عمل به وجود نیاورد.
  3. اگر به سرماخوردگی یا بیماری شدیدی مبتلا شدید به پزشک خود مراجعه نمایید
  4. مصرف مواد معدنی، آهن و ویتامین C را شروع کنید. این نوع ویتامین ها و مواد معدنی در بهبودی و نقاهت شخص تاثیرات بسیار مهمی دارد و پس از انجام لیفت سینه نیز بدن فرد نیاز بسیار زیادی به آن ها خواهد داشت.
  5. سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار و همچنین مشروبات الکلی علاوه بر داشتن تاثیرات منفی در سلامتی شخص، باعث بروز برخی مشکلات و عوارض جانبی پس از عمل خواهد شد.
  6. مصرف داروهای گیاهی را متوقف کنید و یا در صورت ضرورت حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهید تا در جریان باشد.
  7. مصرف ویتامین E را قطع کنید

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

این مرحله از مراقبت پس از breast lift بسیار اهمیت دارد. چرا که با یک غفلت می توانید نتیجه جراحی سینه را برعکس کنید. حتما سعی کنید که خوب استراحت کنید اما زیاد در رختخواب نمانید. چرا که به گردش خون طبیعی نیاز دارید. خوابیدن به مدت 8 ساعت در شب حتما نیاز بدن را می تواند تامین کند و به ریکاوری و بهبودی بعد از عمل تاثیر بگذارد.

اگر مجبور شدید که دراز بکشید توجه کنید که حتما دست ها و پاها را به آرامی حرکت دهید تا گردش خون در این قسمت ها افزایش یابد. البته سعی کنید زیاد بازوان خود را حرکت ندهید یا حداقل برای کارهای سبک حرکت دهید. از انجام کارهای سنگین به شدت خودداری کنید.

در روز عمل زیبایی سینه حتما غذایی مایع مصرف کنید. روزهای بعد از آن می توانید با غذاهای سبک شروع کنید. سپس با امتحان رژیم های سبک ادامه دهید. توجه داشته باشید که رژیم شما باید به نوعی باشد که خود را سنگین نکنید و به اندازه ای مقوی باشد که دچار ضعف و سستی نشوید.

احساس درد و ناراحتی پس از جراحی لیفت سینه بسیار عادی است حتی ممکن است تا چند روز احساس تورم کنید. از داروهای تجویز شده برای التیام دردتان استفاده کنید. توجه کنید که اگر تورم سینه ها همچنان ادامه یافت و در هنگام لمس آن احساس سختی بیش ازحدی کردید باید به جراح خود مراجعه نمایید.

همچنین اگر مشاهده نمودید که یک سینه بسیار بزرگتر از طرف دیگر شده است و تغییری در این زمینه حاصل نمی شود از مراجعه به پزشک خود غفلت نکنید. توجه به موارد زیر نیز پس از انجام عمل زیبایی سینه الزامی می باشد.

  1. پانسمان خود را خشک و تمیز نگه دارید. پانسمان در روزهای بعد از عمل نیاز به تعویض دارد و به همین علت بهتر است که نحوه صحیح پانسمان کردن ناحیه هدف را به خوبی یاد بگیرید.
  2. فقط با اسفنج حمام کنید. در حین شستشو نیز باید توجه بسیار زیادی به نواحی هدف و بخیه زده شده داشته باشید تا سبب آسیب به این نواحی نشوید.
  3. تا حداقل دو هفته سیگار نکشید. سیگار و مشروبات الکلی می توانند در روند و سرعت بهبودی تاثیر منفی گذاشته و مدت زمان دست یابی به نتایج نهایی را به تاخیر بیاندازد. لذا در صورتی که نتوانستید آن را ترک کنید، سعی کنید به مقدار حداقل از آن استفاده نمایید.

عوارض ناشی از جراحی لیفت سینه بعد از بارداری

طبیعتا انجام لیفت سینه نیز همانند بسیاری از عمل های زیبایی و همچنین عمل های درمانی که در دنیا انجام می شود دارای عوارض جانبی و خطرات مختص خود می باشد.

اما نکته قابل توجه در این رابطه این است که بسیاری از عوارض جانبی موجود برای این عمل زیبایی را می توان با رعایت کردن مراقبت های قبل و بعد از عمل که در قسمت فوق به آن اشاره شد، تا حد زیادی کاهش داد.

همچنین لازم به ذکر است که انتخاب یک پزشک متبحر و با مهارت در زمینه نیز می تواند علاوه بر ایجاد نتایج بهتر برای شخص، از بروز برخی خطرات نیز پیشگیری نماید.

ایجاد زخم ها

بسیاری از جراحی ها با برش بخش هایی از بدن همراه هستند. با مراقبت های درست، جای این زخم ها بهبود می یابند و تا حد ممکن محو می شوند؛ اما اثر بعضی دیگر نیز همواره تا آخر عمر باقی می ماند.

تغییر حس در سینه یا نوک سینه

ممکن است تا مدتی در این قسمت ها حس نداشته باشید یا ضعیف تر باشد؛ اما نگران نباشید تا چند هفته آینده این حس دوباره مثل قبل خواهد بود؛ اما در برخی موارد نادر ممکن است که این حس برنگردد.

عدم تقارن و بی نظمی در اندازه سینه ها

این عدم هماهنگی در روند بهبودی اتفاق می افتد و عموما پس از مدتی رفع می شود. همچنین ممکن است عدم تقارن های موجود از قبل عمل نیز در این فرآیند بهبود یابد.

مشکل در شیردهی

معمولا زنانی که نوزاد دارند این عمل را تا پایان شیردهی به تعویق می اندازند. آن دسته از مادرانی که عمل جراحی لیفت سینه انجام داده اند می توانند به نوزاد خود شیر دهند و در این زمینه مشکلی ندارند اما ممکن است در تولید شیر کافی با مشکل مواجه شوند.

از دست دادن بخش جزیی یا کلی نوک سینه ها

معمولا برش ها در اطراف آئرولا یا بافت نوک سینه اتفاق می افتد؛ اما به ندرت اتفاق می افتد که این جراحی، خونرسانی به آئرولا را متوقف سازد؛ اما اگر در این ناحیه آسیبی رخ دهد منجر به از بین رفتن بخشی از نوک سینه یا تمام آن خواهد شد.

از دیگر عوارض لیفت سینه می توان به خطر عفونت و خونریزی در حین عمل یا بعد از آن اشاره کرد. همچنین واکنش منفی به بیهوشی و واکنش به مواد حساسیت زا از دیگر عواملی هستند که خطر جراحی لیفت سینه را افزایش می دهند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *