پوست و مو

اصول جادویی تقویت و تغذیه پوست

اصول جادویی تقویت و تغذیه پوست

>> اصول جادویی تقویت و تغذیه پوست

اصول جادویی تقویت و تغذیه پوست شامل کاربرد شیوه هایی می شوند که می توانند پوستی سالم و شاداب را به فرد هدیه دهند. در عین حال طروات و آب میان بافتی پوست حفظ می شود و پوست صورت عاری از هر گونه خط و خطوط دیده می شود.

 

اصول جادویی تقویت و تغذیه پوست

 

در مراقبت های پوست شیوه های گوناگونی برای تغذیه پوست در انواع مختلف وجود دارد که با کاربرد صحیح آنها می توان نتیجه ای دلخواه را در مدت زمانی مناسب به دست آورد.

زیبایی پوست ارتباطی مستقیم با سلامت آن دارد پس تقویت و تغذیه پوست با موادی که مورد نیاز آن می باشد کمک بزرگی در این زمینه خواهد کرد. یکی از اصولی که در ارتباط با داشتن پوست سالم به آن تاکید می شود تمیزی پوست در مرحله اول می باشد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

 

 

اصول جادویی تقویت و تغذیه پوست

 

به ویژه زمانی که قصد دارید بخوابید باید پوست خود را عاری از هر گونه مواد آرایشی و کاملا تمیز نگه دارید. اگر با هر نوع فعالیتی احساس می کنید که پوست شما قادر نیست به شکل مناسبی نفس بکشد بهتر است اقدام به تمیز کردن پوست خود نمایید. اگر پوست خود را تمیز نگه دارید در نتیجه منافذ پوست باز شده و راحت تر نفس می کشد و نتیجه آن نیز حفظ سلامت پوست خواهد بود.

یکی از روش های مناسب برای تمیز کردن پوست شست و شو با آب است. برای پوست های خشک که چربی کافی ندارند آب جهت شست و شو کفایت می کند و در هر بار شست و شو نیازی به پاک کننده خاصی نیست اما در مورد پوست های چرب این امر متفاوت می باشد.

برای جلوگیری از خشک شدن پوست در فصول خاص می توانید از کرم استفاده کنید. استفاده از کرم های مرطوب کننده راهی مناسب برای خفظ لطافت و نرمی پوست دست و صورت می باشد اما باید توجه داشت که کرم مدت زمان زیادی روی پوست باقی نماند.

اگر کرم بیشتر از نیم ساعت روی پوست بماند در نتیجه منافذ پوست بسته می شوند و آلودگی جذب آن خواهد شد. به همین ترتیب برای کرم زدن به صورت دایره وار به آرامی کرم را روی پوست ماساژ دهید. اگر بتوانید بعد از نیم ساعت چربی کرم را با یک پنبه خیس پاک کنید در نتیجه همیشه پوستی مرطوب در عین حال سالم خواهید داشت.

 

>> مراقبت های پوست و اصول جادویی تقویت پوست

در مراقبت های پوست توصیه می شود جهت شاداب ماندن پوست و به تاخیر انداختن روند پیری و ایجاد خطوط و چروک روی پوست از شیوه های تقویتی بهره مند شوید. روش های تقویتی پوست شامل استفاده و کاربرد انواع ماسک های تقویتی، مرطوب کننده ها، استفاده از کرم های ویتامینه، ماساژ به صورت مناسب روی پوست می شوند و انجام این روش ها به طور مرتب سبب می شود که پوست دچار افتادگی نشود و سفت و با طراوت باقی بماند.

یک شیوه مناسب و ساده در مراقبت های پوست برای شاداب شدن پوست استفاده از بخور می باشد. پبخور دادن به طور منظم در فواصل زمانی مشخص که در آن افراط و تفریط نباشد سبب می شود که پوست از هر نوع آلودگی و ذرات کثیف پاک شود و منافذ آن باز شده و تنفس و خونرسانی در بافت پوست به راحتی صورت گیرد.

اگر خون زیر بافت پوست به شکلی مناسب جریان داشته باشد در نتیجه تغذیه سلول ها به لحاظ مواد مورد نیاز از قبیل مواد معدنی و انواع ویتامین های مورد نیاز از خون با سهولت بیشتری امکان پذیر می گردد. در این صورت روند پیری با افزایش عمر سلول ها به تاخیر خواهد افتاد.

اگر بخور از نوع بخور گیاهی باشد تاثیر بهتری بر روی پوست خواهد گذاشت. بعد از بخور باید دقت کرد که پوست با آب ولرم که خنکی بیشتری دارد آبکشی شود.

یکی دیگر از روش های تقویت پوست که در مراقبت های پوست توصیه می شود استفاده از ماسک جوانه گندم می باشد. اگر مقداری جوانه گندم آسیاب شده با شیر به صورت خمیری درآمده باشد و این خمیر پس از شست و شوی صورت با آب گرم روی آن قرار بگیرد.

قبل از خشک شدن خمیر به صورت ملایم روی صورت حرکت داده شود. با گذشت مدت زمان یک ربع بهتر است که صورت خود را بشویید تا کاملا پاک شود. ماساژ دادن سبب می شود که پوست شما به شکل مناسبی تقویت شود. ترکیب عسل و شیر و آرد نیز به همین ترتیب می تواند در تقویت پوست شما موثر واقع شود.

>> مراقبت های پوست و اصول جادویی تغذیه پوست

از موارد دیگر برای داشتن یک پوست فوق العاده تغذیه می باشد. در مراقبت های پوست توصیه می شود برای این که پوست سالم بماند باید تغذیه درستی داشته باشید.

اگر سلامت عمومی بدن در حد متعادلی باشد در نتیجه پوست نیز شادابی و نشاط خاصی خواهد داشت. ویتامین C یکی از ویتامین های بسیار ضروری برای سلامت پوست می باشد که اگر با خوردن مواد غذایی مناسب در بدن شخص به میزان مطلوبی تامین شود در نتیجه سلامت پوست هم تضمین می شود.

از آنجایی که این ویتامین به پوست کمک می کند کلاژن سازی کند در نتیجه پوست جوان تر باقی خواهد ماند.

مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها می توانند در امر خونرسانی به پوست موثر باشند و گردش خون را در زیر پوست راحت تر کنند. انجیرآ انار، کلم، اسفناج و سیر مواد غذایی مناسبی هستند.
از جمله مواد مغذی دیگر در مراقبت های پوست برای جوان تر ماندن و حفظ نشاط پوست استفاده از شیر به دلیل داشتن کلسیم و ویتامین D می باشد.
مواد غذایی که حاوی مقدار مطلوبی از اسیدهای چرب و امگا 3 هستند یکی از مواد تغذیه ای بسیار مناسب و ویژه برای داشتن پوستی سالم و حفاظت از پوست در برابر تخریب و ایجاد چروک های پوستی به شمار می روند.

در مراقبت های پوست توصیه می شود جهت جلوگیری از ایجاد لک های پوستی به شکل مناسب از مواد غذایی با این ترکیبات در برنامه روزانه استفاده شود.
در نتیجه در مراقبت های پوست توصیه متخصصان پوست بر این مورد است که برای داشتن یک پوست صاف و سفت که عاری از هر نوع خط و خطوط و لک های پوستی می باشد توجه به عوامل مهم مانند تقویت، تغذیه پوست و همین طور تمیز نگه داشتن پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

رعایت درست این اصول سبب می شود که کلاژن سازی و خون رسانی در پوست به بهترین شیوه ممکن به وجود آید در نهایت سلول های موجود در پوست اکسیدشدگی پیدا نکنند . در این صورت است که می توان مدت زمان بیشتری پوست را جوان و سر زنده مشاهده نمود و روند پیری در مدت زمان بیشتری به تعویق انداخت.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از تزریق ژل و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *