تزریق ژل

تزریق ژل به گونه و انتخاب نوع مناسب آن

تزریق ژل به گونه و انتخاب نوع مناسب آن

تزریق ژل به گونه

تزریق ژل به گونه برای برجسته سازی و در واقع ایجاد فرم مناسب در صورت انجام می گیرد.

با استفاده از مقدار کمی از ژل در حدود 2 تا 3 سی سی می توان به سادگی گونه را پر کرده و حجمی مناسب در این قسمت به وجود آورد به نحوی که افتادگی گونه ها که در اثر عواملی مانند افزایش سن و یا شل شدگی پوست ایجاد شده است به راحتی حل شود.

تزریق ژل به گونه

استفاده از روش تزریق ژل به گونه علاوه بر ایجاد حجم مناسب در گونه ها سبب حذف چین و چروک های موجود در این قسمت شده و می تواند پوست صورت را جوان تر نشان بدهد در ضمن این تزریق می تواند ظاهر پوست در قسمت برآمدگی های چشم را به شکلی مناسب بهبود بخشد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

البته میزان تزریق باید به اندازه مناسب باشد تا ظاهری خوشایند به وجود آورد.

اگر در زمان تزریق ژل، میزان استفاده از آن بالاتر از حد مورد نیاز فرد باشد، نتیجه نهایی کار اصلا رضایتبخش نخواهد بود. تزریق بیش از حد ژل به گونه، ظاهری مصنوعی و نه چندان جذاب برای فرد به وجود می آورد.

اگر هم میزان فیلر تزریق شده به گونه کم تر از حد مورد نیاز باشد، فرد نمی تواند به نتیجه مطلوب خودش دست پیدا کند و گونه هایی پر و جذاب داشته باشد. پس فراموش نکنید که توجه به «میزان» دقیق ژل مورد نیاز برای گونه شما، برای رسیدن به نتیجه دلخواه ضروری خواهد بود.

یک متخصص خوب و با تجربه می تواند در این زمینه، درست ترین تصمیم را برای شما بگیرد.

گونه گذاری که با روش تزریق ژل به گونه انجام می شود توسط سوزن های بسیار ریزی صورت می گیرد که در روی پوست ناحیه گونه به شکل مستقیم قابل تزریق می باشد.

تزریق ژل به گونه

قبل از این که عمل تزریق انجام شود ناحیه ای از گونه که قرار است در آن قسمت تزریق صورت گیرد ضد عفونی و تمیز می شود و پس از این مرحله از کرم هایی که خاصیت بی حس کنندگی دارند استفاده می شود تا درد به میزان قابل توجهی هنگام تزریق کاهش پیدا کند.

در نهایت با استفاده از سوزن هایی که برای تزریق در نظر گرفته شده اند و همین طور میزانی از ژل که متخصص مورد نظر برای تزریق تشخیص داده است عمل تزریق صورت می گیرد تا در نهایت پوستی شاداب و جوان را برای شما به ارمغان آورد.

تزریق ژل به گونه و انتخاب نوع مناسب آن

برای انتخاب نوع ژل که جهت تزریق در گونه قرار است استفاده شود باید به موارد مختلفی از جمله سالم بودن ژل توجه گردد. تزریق ژل به گونه باید حتما تحت نظر متخصصان متبحر در این زمینه صورت گیرد تا اطمینان کامل از سالم بودن و مضر نبودن آن برای شخص احراز گردد.

نکته بعدی که در انتخاب ژل برای تزریق به گونه دارای اهمیت می باشد میزان ” ماندگاری ژل ” مورد نظر است. البته میزان استفاده از ژل برای افراد مختلف متفاوت بوده از این رو هزینه ای که برای انجام این روش از جوان سازی و زیباسازی وجود دارد متغیر می باشد.

وقتی صحبت از فیلر ها برای تزریق می شود، اساسا شما با انتخاب های متعددی روبرو هستید. فیلر ها محصولاتی هستند که برای از بین بردن خط و خطوط، چنین و چروک و همچنین حجم دادن، به صورت و بدن تزریق می شوند. اصلی ترین نقطه هدف فیلرها معمولا صورت است.

این فیلرها با فرمول های متفاوتی ساخته می شوند و در نتیجه تاثیر متفاوتی دارند. فیلرهای ساخته شده از جنس هیالورونیک اسید، معروف ترین نوع فیلرها به شمار می روند. رستیلن و جوودرم، از فیلرهایی ساخته شده از هیالورونیک اسید محسوب می شوند. از رادیسه، اسکالپترا و بلافیل به عنوان برند های مطرح دیگری از فیلر نام برده می شود .

بسیاری از فیلرها، می توانند برای گونه مورد استفاده قرار بگیرند اما وقتی از «بهترین» فیلر برای تزریق به گونه صحبت می شود، لیست بسیار محدودی خواهید داشت. بهترین انتخاب برای این کار، دو فیلر «رستیلن لیفت» و «جوودرم وولوما» هستند.

این فیلر های ساخته شده از جنس هیالورونیک اسید، بهترین نتیجه را برای گونه ها در پی خواهند داشت. امتیاز بزرگ این فیلرها این است که اگر از نتیجه آن ها راضی نباشید، برداشتن آن ها دردسر زیادی برای شما به وجود نمی آورد.

تزریق ژل به عنوان یکی از روش های زیبا سازی به صورت سرپایی می باشد که مدت زمان کمی برای انجام مراحل آن مورد نیاز است.

برخی از انواع ژل برای تزریق در گونه به میزان بسیار کمی در زیر پوست تزریق شده و سبب می شوند که خطوط حاصل از چین و چروک در این ناحیه به شکل مناسبی از بین برود. با توجه به نوع ژل انتخابی و همین طور ماندگاری ژل مورد نظر نتیجه برجسته ماندن گونه ها ممکن است از 6 تا 24 ماه متغیر باشد.

میزان عمقی که برای تزریق ژل در نظر گرفته می شود نیز متفاوت است و انواعی که به شکل عمیق در زیر پوست تزریق می شوند می توانند جایگزین کلاژن های از دست رفته در زیر پوست باشند و در نهایت سفتی مناسبی برای پوست ایجاد می کنند.

البته انتخاب نوع ژل و میزان عمقی که برای تزریق وجود دارد به شکل صورت بستگی داشته و با نظر کارشناس و متخصصی که قرار است عمل تزریق را انجام دهد صورت می گیرد.

موارد مورد توجه در تزریق ژل به گونه

معمولا برای انجام تزریق توسط ژل به گونه تعداد جلسات تا 4 جلسه به طول می انجامد و این جلسات اغلب به صورت هفتگی و سه هفته یکبار برای حصول نتایجی بادوام و ماندگار تنظیم خواهد شد.

فرد به محض انجام تزریق، متوجه تغییرات اولیه در گونه های خود خواهد شد. در واقع نتایج اولیه انجام تزریق، خیلی زود ظاهر می شوند و به همان نسبت که در روزهای بعدی علائمی مثل تورم و کبودی کاهش پیدا کند، نتایج تزریق محسوس تر نیز خواهند شد و گونه ها ظاهر طبیعی تری پیدا خواهند کرد.

معمولا دو هفته طول می کشد تا بدن به تغییرات خو بگیرد و فیلرهای تزریق شده به گونه، خودشان را به خوبی نشان بدهند. این زمان البته در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی برای تماشایی تغییرات محسوس فیلر، باید از دو هفته تا یک ماه پس از تزریق صبر کرد.

در نهایت نتیجه ای که پس از تزریق ژل به گونه با توجه به نوع ژل و نوع تزریق صورت می گیرد می تواند دوامی در حدود 2 سال را داشته باشد.

البته این دوام، بستگی به شرایط جسمی خود فرد و نوع نگهداری او از گونه ها نیز دارد. طبیعتا افرادی که مراقبت بهتری از نتایج تزریق به عمل می آورند و کاملا مراقب گونه های خود هستند، نتایج ماندگارتری را تجربه خواهند کرد.

نوشیدن آب زیاد، یکی از روش هایی است که دوره ماندگاری فیلر ها را روی گونه ها افزایش می دهد. به ویژه فیلرهای هیالورونیک اسید، کاملا وابسته به آب هستند. اگر در طول روز 8 لیوان آب بنوشید، فیلرها روی صورت شما ماندگار تر می شوند.

آرامش و پرهیز از استرس، یکی دیگر از راهکارهای مهم برای ماندگار کردن دوام فیلرهای گونه به شمار می رود. ترشح هورمون های مربوط به استرس، به پروسه پیری پوست سرعت می بخشند و می توانند فیلرها را در هم بشکند.

اشعه ماورای بنفش خورشید نیز درست چنین کاری انجام می دهد. پس توصیه می شود که برای بخشیدن دوام بیشتر به فیلرها، حتما از تابش مستقیم اشعه خورشید فاصله بگیرید.

یکی از مواردی که پس از تزریق ژل به گونه شایع می باشد ایجاد کمی التهاب روی پوست این قسمت است. این التهاب مدت زیادی باقی نمی ماند و دوران بهبودی کوتاه است.

اگر در قسمت تزریق کبودی ایجاد شود نیز با گذشت دو روز  پوست می تواند شکل طبیعی خود را بازیابد. از آنجایی که عمل تزریق مدت زمان زیادی نمی خواهد و نیاز به بستری شدن ندارد می تواند انتخاب بسیاری از افراد برای ایجاد پوستی شاداب باشد.

در نتیجه فرد می تواند پس از این که تزریق را انجام داد کارهای روزمره خود را به شکلی مطلوب انجام دهد بدون این که مشکلی در این زمینه داشته باشد.

فرد نهایتا به یک روز مرخصی شغلی برای این کار نیاز خواهد داشت اما از دیدگاه پزشکی، حتی این کار نیز ضروری به نظر نمی رسد. پس از تزریق ژل  به گونه، توصیه می شود که فرد برای چند روز به سراغ جلسه های تمرینی سنگین نرود و فشار زیادی به خودش وارد نکند.

علاوه بر این فرد باید از ماساژ دادن گونه ها و دست زدن به آن ها نیز صرف نظر کند تا نتیجه مطلوبی به دست بیاورد. پیروی از دستورالعمل های پزشک، برای رسیدن به نتایج نهایی خوب، بسیار مهم و کلیدی است.

انواع ژل برای تزریق به گونه

انواع ژل برای تزریق به گونه در نوع دائمی، نیمه دائمی و موقت دسته بندی می گردند.

ژل موقت که با عنوان اسید هیالورونیک شناخته می شود دوامی در حدود 9 تا 12 ماه دارد. این نوع ژل واکنش ایمنی در بدن ندارد و در مواردی نادر این واکنش ها را نشان می دهد.

انواع دیگری از ژل تزریقی موجود هستند که بر پایه اسید هیالورونیک نیستند و شامل اسید پلی لاکتیک، کلسیم هیدروکسیاپاتیت و پلی کاپرولاکتون هستند. این موارد می توانند اثر حجمی خود را توام با تحریک سنتز کلاژن عملی سازند.

انواع ژل هایی که با نام نیمه دائمی شناخته می شوند ماندگاری بیشتری دارند. این نوع ژل ها مانند ژل پلی آکریل آمید و سیلیکون مایع شناخته می شوند و در بین انواع ژل دارای زمان ماندگاری بیشتری پس از تزریق می باشند.

البته طولانی شدن ماندگاری ژل ممکن است سبب بروز عوارضی در زیر پوست مانند ایجاد تورم و یا به وجود آمدن زخم در این ناحیه شود.

پس از انجام تزریق ژل به گونه تا مدت زمان 4 ساعت نباید روی قسمت تزریق فشار وارد شود و ناحیه مورد نظر را نباید ماساژ داد.

برای شستن صورت بعد از تزریق ژل در طی دو روز اول بهتر است ماساژ ملایم باشد و در هنگام خواب نیز فشار بر روی صورت وجود نداشته باشد تا ژل تغییر موقعیت ندهد و در جای خود تثبیت شده و تنظیم گردد.

تزریقِ ژل زمانی موثر تر خواهد بود که توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود. این کار با توجه به میزان فیلر مورد نیاز و شرایط اولیه صورت فرد، هزینه های خاص خودش را به همراه خواهد داشت.

کلینیک هایی که این کار را با هزینه ای بسیار پایین انجام می دهند، ممکن است شرایط استانداردی نداشته باشند و تزریق را به فردی بسپارند که فاقد مدارک و تخصص  های لازم برای چنین کاری است.

اگر تزریق فیلر به گونه در شرایط استاندارد صورت نگیرد، ممکن است نتایج بسیار بدی برای چهره فرد رقم بزند. پس بسیار مهم است که این تزریق در وضعیتی ایده آل و از سوی یک متخصص انجام شود تا نتایج آن کاملا تحت کنترل باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *