بلفاروپلاستی با بی حسی

>> بلفاروپلاستی با بی حسی

عمل زیبایی بلفاروپلاستی امروزه پراستفاده ترین عمل زیبایی برای اصلاح و افزایش جذابیت پلک ها و زیبایی دور چشمان افراد است. نبود این نعمت، در بسیاری از موارد علاوه بر تاثیر خود بر زیبایی اشخاص، می تواند بر بینایی افراد هم تاثیر منفی داشته باشد.

 

بلفاروپلاستی با بی حسی

پس به راحتی با همین نکته ساده می توان نتیجه گرفت که عمل زیبایی Blepharoplasty علاوه بر عمل زیبایی، کارکردی درمانی هم دارد و برای جلوگیری از مشکلات خطرناک چشمی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

>>عمل زیبایی بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی عبارت تخصصی است که برای عمل زیبایی پلک بکار می رود. هدف از انجام این عمل بهبود زیبایی ظاهر پلک ها است و یا گاهی برای حل مشکل عملکرد پلک ها انجام می گیرد. در بعضی موارد افراد بر اثر تصادف یا گاهی بر اثر سوختگی دچار مشکل از ناحیه پلک می شوند، در چنین شرایطی نیز از عمل زیبایی Blepharoplasty استفاده می شود.

 

بلفاروپلاستی با بی حسی

 

عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک بالایی یا پایینی یا گاهی بر روی هر دو صورت می پذیرد. هدف از انجام این عمل می تواند برای درمان موارد زیر باشد:

  1. پوسیدگی یا سفت شدن پوست: گاهی به دلیل پیری یا سانحه پوست بر روی پلک سفت میشود. در مواردی نیز باعث ایجاد چین و چروک بر روی پلک میشود که این دلیل می تواند باعث شود که به چشم آسیب برسد. برای بهبود این امر باید از عمل زیبایی بلفاروپلاستی استفاده کرد.
  2. رسوبات پف کرده: گاهی این مسئله بوجود می آید که رسوبات پف کرده حاصل از چربی بر روی پلک ها ظاهر میشوند و این امر باعث میشود که ظاهری ناخوشایند بر روی چشم های فرد ایجاد شود. برای زیباسازی و بهبود عملکرد چشم ها می توان از عمل زیبایی بلفاروپلاستی استفاده کرد که در طی این عمل می توان این رسوبات را از روی چشم حذف کرد.
  3. کیسه های زیر چشم: گاهی کیسه های زیر چشم دچار مشکل میشوند و بدرستی عمل نمیکنند. برای درمان این مسئله پزشکان از عمل بلفاروپلاستی کمک میگیرند. با انجام این عمل پزشک معالج بعد از گذشتن از پلک ها می تواند به کیسه های زیر چشم دسترسی پیدا کرده و آنها را درمان کند.
  4. پائین افتادگی چشم ها: این یکی از عواملی است که مستقیما بر زیبایی چشم تاثیر گذار است. بدلایل مختلف ممکن است پوست اطراف چشم شما انعطاف خود را از دست بدهد و باعث پایین افتادگی چشم شما بشود. در این شرایط می توان از عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای جوان سازی چشم ها استفاده کرد که ظاهری زیبا و جوان به چشم های شما میبخشد.
  5. وجود چین و چروک بیش از حد بر روی پلک پایین: این یکی از دلایلی است که باعث میشود چشم شما سنگین تر شده و نتواند بهتر عمل کند. در این شرایط نیز می توان از عمل Blepharoplasty کمک گرفت که می تواند باعث راحتی چشم شما شود.
بلفاروپلاستی پلک پایین و مزایای آن

همانطور که اشاره شد عمل زیبایی بلفاروپلاستی می تواند نه تنها برای شما زیبایی اطراف چشم را به ارمغان بیاورد بلکه دارای مزایای درمانی نیز باشد.

برای بیهوشی موضعی در پلک بالایی از یک سوزن خیلی باریک و یک کانول استفاده می شود. مزیت استفاده از این روش این است که باعث می شود کبودی در مکانی که عمل جراحی در آن صورت می پذیرد به حداقل برسد.

البته از این روش فقط در عمل زیبایی بلفاروپلاستی استفاده نمیشود اما در این عمل این تکنیک بسیار موثر است. در این مرحله بعد از شناسایی و علامت گذاری محلی که قرار است عمل در آن منطقه انجام پذیرد، از ترکیب بی حس کننده موضعی و لیدوکائین 2٪ و به همراه اپی نفرین استفاده می شود.

گاهی اوقات از یک نقطه ورود جایگزین استفاده میشود. همانند چیزی که در شکل شماره دو نمایش داده شده است. تزریق توسط کانول بصورت مداوم صورت می پذیرد و دستی که تزریق را انجام نمیدهد پوست را میکشد و باعث میشود. البته هنگام عمل بلفاروپلاستی و تزریق پزشک معالج باید دست های خود را تثبیت کند تا از عوارض ناخواسته جبران ناپذیر اجتناب کند.

سوزن به صورت محتاطانه در یک زاویه فوق العاده کم وارد پوست میشود و به سمت کانتوس پیشروی میکند. بیهوشی زمانی که کانول به عقب بر میگردد انجام می پذیرد. بدین ترتیب امکان بیهوشی کل پلک با یک تزریق بوجود می آید و فرد آماده عمل بلفاروپلاستی می شود.

 

>> آیا عمل بلفاروپلاستی با بیهوشی عمومی همراه است؟

سوالی که می توان در مورد عمل Blepharoplasty پرسید این است که آیا می توان این عمل را به همراه بیهوشی عمومی انجام داد؟ پاسخ به این سوال به شرایطی بستگی دارد. در ادامه باید اضافه کرد که عمل بلفاروپلاستی اگر با بیهوشی عمومی همراه باشد می تواند باعث شود که پلک ها پف کرده و در نتیجه باعث میشود که پزشک کنترل کامل بر روی محلی که قرار است عمل بر روی آن انجام بپذیرد را نداشته باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت که از بیهوشی موضعی اغلب برای عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک بالایی استفاده میشود. البته در بعضی موارد مانند سوختگی ها یا زخم های ضربه های شدیدی که بر اثر تصادف بوجود آمده اند به تشخیص پزشک معالج می توان از بیهوشی عمومی استفاده کرد؛ اما معمول ترین روش برای انجام این عمل استفاده از بیهوشی موضعی است.

 

>> تاثیرات ناشی از بلفاروپلاستی با بی حسی

در هنگام انجام عمل بلفاروپلاستی همانطور که اشاره شد از بی حسی موضعی استفاده میشود. دلیل این عمر نیز این است که هر بار استفاده از بیهوشی عمومی می تواند باعث بروز مشکلات جزئی در بدن شود. از طرفی در این عمل چون بر روی اندام حیاتی صورت نمی گیرد پزشک معالج علاوه بر دلایلی که در بخش قبل به آنها اشاره شد تمایل زیادی به انجام بیهوشی عمومی ندارد.

بلفاروپلاستی با لیزر بدون درد و خون ریزی

مزیت دیگری که می توان در هنگام انجام عمل بلفاروپلاستی با استفاده از بی حسی موضعی اشاره کرد، این است که هنگامی که پزشک معالج از این روش برای بی حسی موضعی استفاده میکند بعد از عمل درصد کمتری احتمال کبودی و ورم کردن بعد از عمل بر روی محلی که عمل بر روی آن انجام شده است وجود دارد.

 

>> سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی

یکی از عمده سوالاتی که در مورد عمل بلفاروپلاستی مطرح میشود این است که این عمل برای چه افرادی مناسب است:

  1. افراد سالم بدون هیچ مشکل پزشکی: در واقع افرادی که مشکلی در فیزیک بدن خود ندارند میتوانند یکی از بهترین کاندید های عمل زیبایی Blepharoplasty باشند. این افراد چون بدن سالمی دارند زخم های بعد از عمل در بدن آنها سریعتر بهبود می بخشد.
  2. افراد غیر سیگاری: افراد سیگاری به دلیل مشکلات ناشی از دود سیگار که به چشم ها و پوست آنها صدمه میزند نمیتوانند کاندید های مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی باشند.
  3. افراد با چشم انداز مثبت و واقع بینانه: در واقع این افراد چون میدانند چه میخواهند و میدانند که عمل تا چه حد در زیبایی آنها تاثیر گذار است میتوانند نتایج مورد دلخواه خود را از عمل زیبایی بلفاروپلاستی دریافت کنند.
  4. افراد بدون شرایط جدی چشم: همانطور که قبلا اشاره شد افرادی که مشکل فیزیک ندارند میتوانند کاندید های مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی باشند؛ اما افرادی که دارای شرایط بخصوصی در چشم خود هستند حتما باید از انجام این عمل اجتناب کنند یا حتما این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارند. این عمل می تواند برای این افراد مشکل ساز باشد.

سوال بعدی که در مورد عمل Blepharoplasty پرسیده میشود در مورد هزینه های عمل است. در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه عمل با توجه به سابقه پزشک معالج و خدماتی که در کلینیک های مختلف ارائه میشود متفاوت است.

سوال بعدی در این مورد است که آیا عمل بلفاروپلاستی می تواند خطرناک باشد. پاسخ صادقانه به این سوال این است که بله اگر شما شرایط افرادی که در بالا ذکر شد را نداشته باشید یا اینکه برای عمل خود پزشک معالج مناسبی را انتخاب نکرده باشید. این عمل می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد، در نتیجه بهتر است عمل خود را به دستان پزشک مناسبی بسپارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب