بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی با بی حسی

بلفاروپلاستی با بی حسی

بلفاروپلاستی با بی حسی

عمل زیبایی بلفاروپلاستی امروزه پراستفاده ترین عمل زیبایی برای اصلاح و افزایش جذابیت پلک ها و زیبایی دور چشمان افراد است. نبود این نعمت، در بسیاری از موارد علاوه بر تاثیر خود بر زیبایی اشخاص، می تواند بر بینایی افراد هم تاثیر منفی داشته باشد.

بلفاروپلاستی با بی حسی

پس به راحتی با همین نکته ساده می توان نتیجه گرفت که عمل زیبایی Blepharoplasty علاوه بر عمل زیبایی، کارکردی درمانی هم دارد و برای جلوگیری از مشکلات خطرناک چشمی مورد استفاده قرار می گیرد.

دریافت تخفیف نقدی بلفارپلاستی + مشاوره رایگان

چگونه برای عمل بلفاروپلاستی آماده شویم؟

قبل از آن که زمان عمل برای شما مشخص شود، باید توسط یک جراح پلاستیک و یک متخصص چشم و بینایی (اوپتالمولوجیست) معاینه شوید و مشورت کنید.

همچنین می توانید به جراح پلاستیکی مراجعه کنید که در جراحی چشم تخصص داشته باشد. این پزشک ها درباره ی این موارد با شما بحث خواهند کرد:

۱- سوابق پزشکی شما. جراح از شما در مورد عمل های جراحی که قبلا انجام داده اید خواهد پرسید. همچنین مورد بعدی که بررسی می کند بیماری های قبلی یا فعلی شما است.

مخصوصا بیماری هایی که مربوط به چشم ها می شوند مانند خشکی چشم، گلوکوما، آلرژی و حساسیت، مشکلات گردش خون، اختلالات تروئیدی و دیابت.

مورد آخری که در مورد سوابق پزشکی شما پرسیده می شود مربوط به مصرف داروها می شود. این که از چه ویتامین ها، مکمل های گیاهی، داروهای شیمیایی، الکل، تنباکو، سیگار و دخانیات استفاده می کنید.

۲- انتظارات شما از عمل بلفاروپلاستی. پزشک شما از شما می خواهد تا نظر صادقانه ی خود را در مورد انتظاری که از عمل بلفاروپلاستی دارید بیان کنید و همچنین انگیزه ی خود برای عمل را توضیح دهید.

سپس پزشک با توجه به انتظارات و نیاز شما، برآوردی از نتیجه ی عمل را به شما توضیح می دهد تا با آرامش خاطر بیشتری تصمیم به عمل بگیرید.

سپس در مرحله ی بعد این اقدامات را باید انجام دهید:

معاینه ی فیزیکی

طی آن پزشک شما شرایط کلی فیزیکی شما را بررسی می کند. به عنوان مثال ممکن است غدد اشکی شما را بررسی خواهد کرد و پلک شما را اندازه گیری می کند.

معاینه ی میدان دید

دکتر چشم پزشک چشم های شما را با ابزار مخصوص معاینه می کند و میدان دید شما را خواهد سنجید که شامل دید پیرامونی هم می شود. این معاینه به خصوص برای بلفاروپلاستی ترمیمی برای این که توسط بیمه پوشش داده شود بسیار مهم است.

عکس برداری از پلک

از چشمان شما از زاویه های گوناگون عکس برداری می شود. این عکس ها به پزشک کمک می کنند تا برای نحوه ی اجرای عمل برنامه ریزی کند و همچنین آثار فوری و دراز مدت آن را بسنجد.

عمل زیبایی بلفاروپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی عبارت تخصصی است که برای عمل زیبایی پلک بکار می رود. هدف از انجام این عمل بهبود زیبایی ظاهر پلک ها است و یا گاهی برای حل مشکل عملکرد پلک ها انجام می گیرد. در بعضی موارد افراد بر اثر تصادف یا گاهی بر اثر سوختگی دچار مشکل از ناحیه پلک می شوند، در چنین شرایطی نیز از عمل زیبایی Blepharoplasty استفاده می شود.

بلفاروپلاستی با بی حسی

عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک بالایی یا پایینی یا گاهی بر روی هر دو صورت می پذیرد. هدف از انجام این عمل می تواند برای درمان موارد زیر باشد:

 1. پوسیدگی یا سفت شدن پوست: گاهی به دلیل پیری یا سانحه پوست بر روی پلک سفت میشود. در مواردی نیز باعث ایجاد چین و چروک بر روی پلک میشود که این دلیل می تواند باعث شود که به چشم آسیب برسد. برای بهبود این امر باید از عمل زیبایی بلفاروپلاستی استفاده کرد.
 2. رسوبات پف کرده: گاهی این مسئله بوجود می آید که رسوبات پف کرده حاصل از چربی بر روی پلک ها ظاهر میشوند و این امر باعث میشود که ظاهری ناخوشایند بر روی چشم های فرد ایجاد شود. برای زیباسازی و بهبود عملکرد چشم ها می توان از عمل زیبایی بلفاروپلاستی استفاده کرد که در طی این عمل می توان این رسوبات را از روی چشم حذف کرد.
 3. کیسه های زیر چشم: گاهی کیسه های زیر چشم دچار مشکل میشوند و بدرستی عمل نمیکنند. برای درمان این مسئله پزشکان از عمل بلفاروپلاستی کمک میگیرند. با انجام این عمل پزشک معالج بعد از گذشتن از پلک ها می تواند به کیسه های زیر چشم دسترسی پیدا کرده و آنها را درمان کند.
 4. پائین افتادگی چشم ها: این یکی از عواملی است که مستقیما بر زیبایی چشم تاثیر گذار است. به دلایل مختلف ممکن است پوست اطراف چشم شما انعطاف خود را از دست بدهد و باعث پایین افتادگی چشم شما بشود. در این شرایط می توان از عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای جوان سازی چشم ها استفاده کرد که ظاهری زیبا و جوان به چشم های شما میبخشد.
 5. وجود چین و چروک بیش از حد بر روی پلک پایین: این یکی از دلایلی است که باعث میشود چشم شما سنگین تر شده و نتواند بهتر عمل کند. در این شرایط نیز می توان از عمل Blepharoplasty کمک گرفت که می تواند باعث راحتی چشم شما شود.

همانطور که اشاره شد عمل زیبایی بلفاروپلاستی می تواند نه تنها برای شما زیبایی اطراف چشم را به ارمغان بیاورد بلکه دارای مزایای درمانی نیز باشد.

برای بیهوشی موضعی در پلک بالایی از یک سوزن خیلی باریک و یک کانول استفاده می شود. مزیت استفاده از این روش این است که باعث می شود کبودی در مکانی که عمل جراحی در آن صورت می پذیرد به حداقل برسد.

البته از این روش فقط در عمل زیبایی بلفاروپلاستی استفاده نمیشود اما در این عمل این تکنیک بسیار موثر است. در این مرحله بعد از شناسایی و علامت گذاری محلی که قرار است عمل در آن منطقه انجام پذیرد، از ترکیب بی حس کننده موضعی و لیدوکائین 2٪ و به همراه اپی نفرین استفاده می شود.

گاهی اوقات از یک نقطه ورود جایگزین استفاده میشود. همانند چیزی که در شکل شماره دو نمایش داده شده است. تزریق توسط کانول بصورت مداوم صورت می پذیرد و دستی که تزریق را انجام نمیدهد پوست را میکشد و باعث میشود. البته هنگام عمل بلفاروپلاستی و تزریق پزشک معالج باید دست های خود را تثبیت کند تا از عوارض ناخواسته جبران ناپذیر اجتناب کند.

سوزن به صورت محتاطانه در یک زاویه فوق العاده کم وارد پوست میشود و به سمت کانتوس پیشروی میکند. بیهوشی زمانی که کانول به عقب بر میگردد انجام می پذیرد. بدین ترتیب امکان بیهوشی کل پلک با یک تزریق بوجود می آید و فرد آماده عمل بلفاروپلاستی می شود.

بسته به این که عمل بلفاروپلاستی روی پلک بالایی یا پایینی انجام شود روش عمل متفاوت است. گاهی نیز روی هر دو پلک عمل انجام می شود.

در این مواقع جراح معمولا کار خود را از پلک بالایی شروع می کند. برش های جراحی روی خطوط و چروک های طبیعی که اطراف چشم قرار دارند ایجاد می شوند تا اثر آن ها مخفی بماند و دیده نشود.

سپس چربی ها و پوست اضافه خارج می شوند. گاهی نیز ممکن است عضله ای که اطراف چشم را در بر گرفته به صورت لایه ای برداشته شود.

برای عمل روی پلک پایینی جراح علاوه بر استفاده از خطوط طبیعی اطراف چشم، می تواند برش را کمی پایین تر از خط مژه های چشم ایجاد کند. سپس مانند عمل پلک بالا چربی های اضافه و پوست و عضله ی اضافه برداشته می شوند و جراح برش ایجاد شده را می بندد. برای بستن برش ها از بخیه و یا چسب های مخصوص استفاده می شود.

اگر ناحیه ی عمل به مردمک چشم نزدیک باشد، جراح شما برای انجام بلفاروپلاستی از روش پتوسیز کمک می گیرد که باعث می شود عضلات ابرو با حمایت بیشتری پشتیبانی شوند تا دسترسی جراح به پوست اضافه راحت تر شود.

آیا عمل بلفاروپلاستی با بیهوشی عمومی همراه است؟

سوالی که می توان در مورد عمل Blepharoplasty پرسید این است که آیا می توان این عمل را به همراه بیهوشی عمومی انجام داد؟ پاسخ به این سوال به شرایطی بستگی دارد. در ادامه باید اضافه کرد که عمل بلفاروپلاستی اگر با بیهوشی عمومی همراه باشد می تواند باعث شود که پلک ها پف کرده و در نتیجه باعث میشود که پزشک کنترل کامل بر روی محلی که قرار است عمل بر روی آن انجام بپذیرد را نداشته باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت که از بیهوشی موضعی اغلب برای عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک بالایی استفاده میشود. البته در بعضی موارد مانند سوختگی ها یا زخم های ضربه های شدیدی که بر اثر تصادف بوجود آمده اند به تشخیص پزشک معالج می توان از بیهوشی عمومی استفاده کرد؛ اما معمول ترین روش برای انجام این عمل استفاده از بیهوشی موضعی است.

ماندگاری اثر بیهوشی موضعی در ساعات اولیه ی پس از عمل بسیار خفیف خواهد بود و فرد کاملا هوشیار خواهد بود. بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی، شما چند ساعت در اتاق ریکاوری خواهید ماند و وضعیت شما بررسی می شود. اگر مشکلی نباشد اجازه ی مرخصی و رفتن به خانه را دریافت خواهید کرد. اما به دلیل دیگر عوارضی که انجام عمل بلفاروپلاستی به همراه می آورد، فرد بهتر است با یک نفر همراه باشد تا او را به خانه برساند و از او مراقبت کند.

این ها مواردی است که در ساعات اولیه ی پس از عمل بلفاروپلاستی تجربه خواهید کرد:

 1. تار شدن بینایی که به دلیل استفاده از پماد تسهیل کننده حین عمل جراحی است و جای نگرانی ندارد.
 2. مرطوب شدن چشم ها.
 3. حساسیت به نور. به همین دلیل باید یک عینک دودی تیره به همراه خود داشته باشید.
 4. ایجاد دو بینی در چشم.
 5. پلک های پف کرده و بی حس.
 6. تورم و کبودی چشم که گاهی شبیه به کبودی بر اثر ضربه است.
 7. درد و احساس کلافگی.

البته توجه داشته باشید که همه ی این موارد ذکر شده شاید به نظر ترسناک بیایند اما همان طور که گفته شد موقتی هستند و به جز کبودی و تورم، بقیه ی آن ها در عرض بیست و چهار ساعت بعد از عمل از بین می روند و بهبود می یابند.

همچنین دکتر برای دوران نقاهت بلفاروپلاستی شما قطره ها و داروهای لازم را تجویز می کند تا دوران نقاهت را به راحتی هر چه تمام تر سپری کنید و خیلی زود به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

تاثیرات ناشی از بلفاروپلاستی با بی حسی

در هنگام انجام عمل بلفاروپلاستی همانطور که اشاره شد از بی حسی موضعی استفاده میشود. دلیل این عمر نیز این است که هر بار استفاده از بیهوشی عمومی می تواند باعث بروز مشکلات جزئی در بدن شود. از طرفی در این عمل چون بر روی اندام حیاتی صورت نمی گیرد پزشک معالج علاوه بر دلایلی که در بخش قبل به آنها اشاره شد تمایل زیادی به انجام بیهوشی عمومی ندارد.

مزیت دیگری که می توان در هنگام انجام عمل بلفاروپلاستی با استفاده از بی حسی موضعی اشاره کرد، این است که هنگامی که پزشک معالج از این روش برای بی حسی موضعی استفاده میکند بعد از عمل درصد کمتری احتمال کبودی و ورم کردن بعد از عمل بر روی محلی که عمل بر روی آن انجام شده است وجود دارد.

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی بلفاروپلاستی با بی حسی موضعی

یکی از عمده سوالاتی که در مورد عمل بلفاروپلاستی مطرح میشود این است که این عمل برای چه افرادی مناسب است:

 1. افراد سالم بدون هیچ مشکل پزشکی: در واقع افرادی که مشکلی در فیزیک بدن خود ندارند میتوانند یکی از بهترین کاندید های عمل زیبایی Blepharoplasty باشند. این افراد چون بدن سالمی دارند زخم های بعد از عمل در بدن آنها سریعتر بهبود می بخشد.
 2. افراد غیر سیگاری: افراد سیگاری به دلیل مشکلات ناشی از دود سیگار که به چشم ها و پوست آنها صدمه میزند نمیتوانند کاندید های مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی باشند.
 3. افراد با چشم انداز مثبت و واقع بینانه: در واقع این افراد چون میدانند چه میخواهند و میدانند که عمل تا چه حد در زیبایی آنها تاثیر گذار است میتوانند نتایج مورد دلخواه خود را از عمل زیبایی بلفاروپلاستی دریافت کنند.
 4. افراد بدون شرایط جدی چشم: همانطور که قبلا اشاره شد افرادی که مشکل فیزیک ندارند میتوانند کاندید های مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی باشند؛ اما افرادی که دارای شرایط بخصوصی در چشم خود هستند حتما باید از انجام این عمل اجتناب کنند یا حتما این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارند. این عمل می تواند برای این افراد مشکل ساز باشد.

سوال بعدی که در مورد عمل Blepharoplasty پرسیده میشود در مورد هزینه های عمل است. در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه عمل با توجه به سابقه پزشک معالج و خدماتی که در کلینیک های مختلف ارائه میشود متفاوت است.

سوال بعدی در این مورد است که آیا عمل بلفاروپلاستی می تواند خطرناک باشد. پاسخ صادقانه به این سوال این است که بله اگر شما شرایط افرادی که در بالا ذکر شد را نداشته باشید یا اینکه برای عمل خود پزشک معالج مناسبی را انتخاب نکرده باشید. این عمل می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد، در نتیجه بهتر است عمل خود را به دستان پزشک مناسبی بسپارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *