سوالات متداول

کلینیک تخصصی پوست و مو ( رز ) بزرگترین و معتبرترین کلینیک تخصصی در زمینه کاشت مو ، کاشت ابرو ، تزریق چربی ، بوتاکس ، لیپوماتیک ، کاشت مژه ، می باشد.

سوالات متداول

تاثیر کاشت مو به چه شکل است ؟

عمل کاشت مو در حقیقت کاشتن موهای مقاوم به ژن طاسی از پشت سر به منطقه طاس در جلوی سر می باشد. فولیکول های کاشته شده تا پایان عمر شخص روی سرش باقی می مانند. این امر به این دلیل می باشد که فولیکول هایی که از پشت سر به منطقه طاس پیوند زده می شوند به لحاظ ژنتیکی به ژن طاسی مقاوم می باشند.

ایا نتیجه عمل کاشت مو کاملا طبیعی می باشد؟

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است.

پروسه عمل کاشت مو چقدر زمان می برد؟

یک جلسه عمل کاشت مو که شامل کاشت ٣۰۰۰-١۵۰۰ گرافت می باشد یک روز کامل طول کشیده و به صورت سرپایی انجام می شود.

ایا عمل کاشت مو دردناک است؟

قبل از عمل کاشت مو داروی بی حسی موضعی به نواحی بانک مو و منطقه کاشت شده تزریق میگردد. پس از تزریق دارو بیمار در طول عمل کاشت هیچ درد یا ناراحتی حس نمی کند و تنها پس از عمل کاشت مو بیمار به مدت کوتاهی کمی درد و ناراحتی را حس خواهد کرد .

برای عمل کاشت مو به چند گرافت نیاز می باشد؟

تعداد گرافتهای مورد نیاز در عمل کاشت مو بستگی دارد به درجه طاسی شما ، تراکم بانک مو و اینکه تا چه اندازه می خواهید موهایتان تراکم داشته باشد.

دوره نقاهت چند مدت است؟

با توجه به پیشرفت جراحی های کاشت مو در مقایسه با در سال های اخیر, از انجایی که سایز سوراخ های زده شده بسیار کوچک می باشد به همان نسبت سریع تر بهبود می یابند. بیماران پس از یک یا دو روز بهبود می یابند .

ایا دیگران متوجه کاشت مو در فرد می شوند؟

یک روز پس از عمل کاشت مو ,منطقه کاشت شده صورتی رنگ بوده و دور سوراخ های کوچک زده شده لخته خون دیده می شود. این سوراخها پس از حدود 5 روز بهبود می یابند. در طی چند روز اول پس از کاشت اگر از قبل مویی روی سر نباشد که لخته های خون را بپوشاند موهای کاشته شده مشخص هستند.

رشد مو ها بعد از عمل کاشت مو چقدر زمان می برد؟

به طور معمول پروسه عمل کاشت مو سه تاچهار ماه پس از عمل طول می کشد. در ابتدا موهای کاشت شده نازک هستند ولی با گذشت زمان موها کلفت تر می شوند.

چه داروهایی به درمان ریزش مو کمک می کنند؟

1- مینوکسیدیل :
مینوکسیدیل اولین دارویی است که توسط FDA برای درمان طاسی الگوی مردانه تایید شده است . برای سال های سال مینوکسیدیل به صورت قرص ، به طور گسترده ای برای درمان فشار خون بالا استفاده می شد.
بعضی از محققان متوجه شدند که استفاده از مینوکسیدیل موضعی بر روی سر باعث رشد موها در مناطق ریزش مو می شود و این انقلابی در درمان بود .
2- مزوتراپی
در درمان ریزش مو به وسیله این تکنیک، دارویی که بیمار باید به صورت خوراکی مصرف کند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. در ریزش موی مردانه چون عامل این بیماری برای همیشه باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود، از روش مزوتراپی به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی می‌توان کمک گرفت.
3- فیناستراید:
فیناستراید یک مهارگر رقابتی عمدتا” ۵ آلفا ردوکتاز تیپ II ، ۵ آلفا ردوکتاز عمدتا در ریشه غلاف موجود است . در نتیجه تجویز فیناستراید از تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون جلوگیری می کند . کاهش میزان کلی دی هیدرو تستوسترون موجود، اتصال کلی دی هیدرو تستوسترون به گیرنده های آندروژن را کاهش می دهد .

علل ریزش موقتی مو چه هستند؟

>>> بیماری‌ها :

>>دیابت ، لوپوس، بیماری تیروئید

>>> سوء تغذیه : پروتئین و آهن ناکافی رژیم غذایی، رژیم غذایی متغییر، بیماری‌های ویژه نظیر اختلالات غذا خوردن
>>> داروها : داروهای مؤثر در درمان نقرس، التهاب مفاصل، افسردگی، مشکلات قلبی و فشار خون بالا و مصرف قرص ضدبارداری
>> درمان‌های طبی : شیمی درمانی و رادیوتراپی ( پس از پایان درمان، موها مجدداً رشد می‌نمایند)

>> تب شدید، آنفلوانزای شدید، جراحی

>>> دوران نوزادی: نوزادان اغلب طی چند ماه اول زندگی موهای خود را از دست می‌دهند. این موها توسط موهای پایدارتر جایگزین می‌شوند. همچنین موی پشت سر خود را به دنبال کشیده شدن بر تشک و صندلی ماشین از دست می‌دهند.هنگامی که کودک شروع به نشستن می‌کند، رشد موها دوباره شروع می‌شود.
>>> زایمان : برخی خانم‌ها ریزش موی شدیدی را چند ماه پس از زایمان تجربه می‌نمایند. علت این است که در طی بارداری، موها وارد رشد فعال می‌شوند و بعد از زایمان به سرعت به وضعیت طبیعی باز می‌گردند.

منظور از الگوی طاسی چیست؟

طاسی های آندروژنیک در مردان از الگوی خاصی پیروی می کند. مبدا طاسی یا از قسمت جلوی سر یا پشت سر و یا از هر دو طرف می باشد. برای ایجاد یک برنامه بهتر در این اشخاص الگوی طاسی تعریف شده تا هر شخصی بسته به الگویی که در آن قرار دارد و متناسب سن خود از درمان دارویی و یا از عمل پیوند مو بهره ببرد. دو الگوی معروف در این زمینه همیلتون ونوروود NorWood می باشند، در خصوص طاسی های زنانه اغلب می توان از الگوی Olsen استفاده نمود.

علت اصلی ریزش مو چیست؟

طاسی ارثی یا نازک شدن مو شایعترین نوع کم مویی است که هر دو جنس را درگیر می کند، اگرچه بروز آن در مردان بسیار بیشتر است. این اختلال ژنتیکی باعث تبدیل تدریجی موهای ترمینال (انتهایی) به موهای ولوس (کرکی) می شود و بتدریج نسبت موهای ترمینال به ولوس از حالت طبیعی ٢ به ١ کمتر می شود.
این بیماری ۵۰% مردان و اغلب زنان بالای ۴۰ سال را درگیر می کند. میزان بروز آن بتدریج با نزدیک شدن به سن یائسگی بیشتر شده و ٧۵% زنان بالاتر از ۶۵ سال را درگیر می کند.
اولین علامتی که معمولاً در مردان ظاهر می شود نازک شدن موها در نواحی شقیقه ها و بالای ابروست که منجر به بلند شدن پیشانی می شود. در مورد خانمها کم شدن منتشر موها در ناحیه تاج سر و خط پیشانی است. همانطور که از نام آن پیدا است دو فاکتور مهم هورمون آندروژن و ژنتیک نقش اصلی را در این ریزش مو ایفا می کند.
هیچ شکی وجود ندارد که هورمون تستوسترون نقش مهمی در رشد، نحوه پراکندگی موهای بدن دارد. در زمان بلوغ رشد موهای ثانویه در نواحی زیر بغل و شرمگاهی و همچنین رشد مو در صورت آقایان و موهای کوتاه و نازکتر در بدنشان به دلیل افزایش هورمون مردانه تستوسترون می باشد.

انجام عمل کاشت مو طبیعی باعث توقف ریزش بقیه موها می گردد؟

خیر, فولیکول هایی که ژن طاسی دارند در طول زمان از دست خواهند رفت.

متداول ترین روش های پیوند موی طبیعی چیست؟

در تمامی مراکز درمانی کاشت مو سه روش کلی برای پیوند مو وجود دارد شامل: ١- FUT ٢- FIT(FUE) ٣- روش ترکیبی

آیا کاشت مو برای خانم ها هم امکانپذیر می باشد؟

بلی، در مواردی که پزشک متخصص پوست و مو بررسی کامل نموده باشد و تشخیص دهد که فرد، موردی مناسب برای انجام عمل کاشت مو می باشد.

 

 

اگر موها را از پشت سر من بردارید جایش خالی نمی شود؟

خیر، به هیچ وجه پس از عمل کاشت مو محل برداشت مو مشخص نمی شود.

عمل کاشت مو را تا چه تراکمی می توان انجام داد ؟

تراکم حاصله بسته به میزان طاسی, جنس و شکل مو و کشسانی پوست ناحیه دهنده و تراکم محل دهنده فرق می کند.

آيا عمل پیوند موی طبیعی نياز به بيهوشی دارد ؟

خير ، عمل کاشت مو تحت شرايط بيحسی موضعی انجام خواهد گردید و با تزريق آرامبخش به بيمار ، اضطراب تحت کنترل در خواهد آمد . بنابراين بستری شدن ضرورتی ندارد بيمار می تواند پس از پايان عمل حتی به تنهايی به منزل برگردد .

آيا می توان با اين عمل خط موی جلوی سر را پائين آورد ؟

بله ، البته از نظر زيبائی شناسی محدوديت خاصی در پائين آوردن خط موی جلوی سر وجود دارد و بر مبنای مقياس های مشخصی می توان اين خط را جلو آورد.

عوارض معمول داروهای ضد ریزش مو چیست؟

داروهای موضعی ممکن است ایجاد تحریک موضعی در پوست بصورت قرمزی , سوزش و خارش ایجاد نماید که معمولا قابل تحمل و گذراست. در افراد با سابقه سردرد میگرنی گاها عامل ایجاد سردرد است.