سوالات متداول

تاثیر کاشت مو به چه شکل است ؟

عمل کاشت مو در حقیقت کاشتن موهای مقاوم به ژن طاسی از پشت سر به منطقه طاس در جلوی سر می باشد. فولیکول های کاشته شده تا پایان عمر شخص روی سرش باقی می مانند. این امر به این دلیل می باشد که فولیکول هایی که از پشت سر به منطقه طاس پیوند زده می شوند به لحاظ ژنتیکی به ژن طاسی مقاوم می باشند.

پروسه عمل کاشت مو چقدر زمان می برد؟

یک جلسه عمل کاشت مو که شامل کاشت ٣۰۰۰-١۵۰۰ گرافت می باشد یک روز کامل طول کشیده و به صورت سرپایی انجام می شود.

ایا عمل کاشت مو دردناک است؟

قبل از عمل کاشت مو داروی بی حسی موضعی به نواحی بانک مو و منطقه کاشت شده تزریق میگردد. پس از تزریق دارو بیمار در طول عمل کاشت هیچ درد یا ناراحتی حس نمی کند و تنها پس از عمل کاشت مو بیمار به مدت کوتاهی کمی درد و ناراحتی را حس خواهد کرد .

برای عمل کاشت مو به چند گرافت نیاز می باشد؟

تعداد گرافتهای مورد نیاز در عمل کاشت مو بستگی دارد به درجه طاسی شما ، تراکم بانک مو و اینکه تا چه اندازه می خواهید موهایتان تراکم داشته باشد.

دوره نقاهت چند مدت است؟

با توجه به پیشرفت جراحی های کاشت مو در مقایسه با در سال های اخیر, از انجایی که سایز سوراخ های زده شده بسیار کوچک می باشد به همان نسبت سریع تر بهبود می یابند. بیماران پس از یک یا دو روز بهبود می یابند .

ایا دیگران متوجه کاشت مو در فرد می شوند؟

یک روز پس از عمل کاشت مو ,منطقه کاشت شده صورتی رنگ بوده و دور سوراخ های کوچک زده شده لخته خون دیده می شود. این سوراخها پس از حدود ۵ روز بهبود می یابند. در طی چند روز اول پس از کاشت اگر از قبل مویی روی سر نباشد که لخته های خون را بپوشاند موهای کاشته شده مشخص هستند.

رشد مو ها بعد از عمل کاشت مو چقدر زمان می برد؟

به طور معمول پروسه عمل کاشت مو سه تاچهار ماه پس از عمل طول می کشد. در ابتدا موهای کاشت شده نازک هستند ولی با گذشت زمان موها کلفت تر می شوند.

منظور از الگوی طاسی چیست؟

طاسی های آندروژنیک در مردان از الگوی خاصی پیروی می کند. مبدا طاسی یا از قسمت جلوی سر یا پشت سر و یا از هر دو طرف می باشد. برای ایجاد یک برنامه بهتر در این اشخاص الگوی طاسی تعریف شده تا هر شخصی بسته به الگویی که در آن قرار دارد و متناسب سن خود از درمان دارویی و یا از عمل پیوند مو بهره ببرد. دو الگوی معروف در این زمینه همیلتون ونوروود NorWood می باشند، در خصوص طاسی های زنانه اغلب می توان از الگوی Olsen استفاده نمود.

علت اصلی ریزش مو چیست؟

طاسی ارثی یا نازک شدن مو شایعترین نوع کم مویی است که هر دو جنس را درگیر می کند، اگرچه بروز آن در مردان بسیار بیشتر است. این اختلال ژنتیکی باعث تبدیل تدریجی موهای ترمینال (انتهایی) به موهای ولوس (کرکی) می شود و بتدریج نسبت موهای ترمینال به ولوس از حالت طبیعی ٢ به ١ کمتر می شود.

متداول ترین روش های پیوند موی طبیعی چیست؟

در تمامی مراکز درمانی کاشت مو سه روش کلی برای پیوند مو وجود دارد شامل: ١- FUT ٢- FIT(FUE) ٣- روش ترکیبی