کاشت مو

ریزش مو های کاشته شده پس از کاشت مو و دلایل آن

ریزش مو های کاشته شده پس از کاشت مو

ریزش مو های کاشته شده پس از کاشت مو

بسیاری از افراد نگران این موضوع هستند که پس از سپری کردن جراحی کاشت مو، همچنان از طاسی رنج ببرند. به طور معمول ریزش مو های کاشته شده پس از فرآیند پیوند مو، فضا را برای رشد مو های جدید فراهم می کند.

این ریزش کاملا طبیعی است و بخشی از چرخه رشد مو در افراد به شمار می رود. ریزش مو ها پس از کاشت مو، معمولا در ساقه مو اتفاق می افتد و شامل ریشه و فولیکول ها نمی شود. این ریزش موقتی است و پس از پایان آن، دیگر در شرایط عادی مو های فرد دچار ریزش نمی شوند.

ریزش مو های کاشته شده پس از کاشت موریزش مو ها پس از کاشت مو، نه تنها یک اتفاق بد و یک تهدید بزرگ نیست، بلکه یک اتفاق بسیار خوب برای مو های سر فرد محسوب می شود. با این وجود فرد باید پس از پیوند مو نیز، نکاتی را برای خودش در نظر بگیرد تا از احتمال نازک شدن و از ریزش دوباره موهای خود جلوگیری کند.

وقتی روند کاشت مو را پشت سر می گذارید، باید برای ایجاد یک تغییر در سبک زندگی خود تلاش کنید و اقدامات پیشگیرانه را به درستی انجام بدهید تا برای همیشه، از موهایی ضخیم، مستحکم، متراکم و زیبا برخوردار شوید.

چرا مو پس از کاشت دچار ریزش می شود؟

در جریان کاشت مو، خون رسانی به بعضی از گرافت ها صورت نمی گیرد. در واکنش به این اتفاق، آن ها ریزش ساقه های مو در سر را به وجود می آورند. این ریزش به طور معمول یک هفته پس از پیوند مو آغاز می شود و معمولا تا شش هفته پس از پایان کاشت مو، ادامه خواهد داشت.

جالب است بدانید برای درصد بسیار کمی از افراد، این اتفاق رخ نمی دهد و آن ها هیچ ریزشی را پس از کاشت مو طبیعی تجربه نمی کنند. با این وجود این موضوع هیچ تاثیری در نتایج نهایی کاشت مو نخواهد داشت و در نتایج نهایی فرآیند، بین افرادی که دچار ریزش شده اند و افرادی که این اتفاق را تجربه نکرده اند، هیچ فرقی وجود ندارد.

ریزش مو های کاشته شده پس از کاشت موپس از این مرحله، فولیکول ها برای حدود سه ماه به خواب می روند و سپس رشد مو های نهایی در سر فرد آغاز می شود. مو های جدید فرد ضخیم هستند و در مقابل ریزش نیز مقاومت زیادی دارند. با این وجود فرد همچنان باید نکاتی را در مورد محافظت از مو های خود در نظر داشته باشد.

ریزش مو ها چه زمانی نگران کننده می‌ شود؟

ریزش مو ها در روزهای پس از انجام کاشت مو، به هیچ وجه یک موضوع نگران کننده برای فرد به شمار نمی رود. همان طور که گفته شد، درصد بسیار زیادی از افراد، این وضعیت را تجربه می کنند و چنین شرایطی را پشت سر می گذارند.

ریزش مو ها پس از کاشت مو طبیعی، زمانی نگران کننده خواهد شد که پس از رشد مو های نهایی در فرد اتفاق بیفتد. در واقع اگر مرحله شوک اولیه سپری شود، رشد مو های فرد آغاز شود و اگر در چنین شرایطی ریزش مو اتفاق بیفتد، نتایج ایده آل پیوند مو روی سر او از بین خواهد رفت و احتمال طاسی، دوباره در این فرد شکل خواهد گرفت.

در نتیجه اگر پس از کاشت مو و رشد مو های نهایی، متوجه شدید که در حال از دست دادن حجم زیادی از مو های خود هستید، بلافاصله باید به پزشک مراجعه کنید و معاینه های لازم بر روی سر شما انجام شود.

درمان ریزش موها پس از کاشت موی طبیعی

به طور کلی، نمی توان درمان دارویی خاصی برای ریزش مو در نظر گرفت. بسیاری از دارو هایی که در این مورد ساخته شده اند، تنها سرعت ریزش مو ها را کاهش می دهند و این روند را کند تر می کنند اما به طور کامل مانع آن نمی شوند.

با این وجود افراد پس از کاشت مو، می توانند از روش هایی مثل لیزر تراپی و پی آر پی استفاده کنند تا در صورت امکان، به فولیکول های خود استحکام بیشتری ببخشند و حداقل سرعت این روند را تا حدود زیادی از بین ببرند.

استفاده از بعضی دارو های شیمیایی در شرایط کنترل شده نیز، ممکن است نارضایتی شما از ریزش مو پس از انجام کاشت مو را به حداقل برساند و این دغدغه را تا حدود زیادی برطرف کند.

اهمیت بسیار زیادی دارد که برای انجام عمل کاشت مو، به اندازه کافی صبور باشید. اگر به محض ریزش اولین مو ها، به سراغ کاشت مو طبیعی مجدد بروید، در نهایت مو های نهایی شما حتی از مو های قبل از انجام فرآیند، نازک تر خواهند شد. به همین خاطر برای پیوند مو، باید به اندازه کافی صبور باشید و ترجیحا در درجه اول از دارو استفاده کنید.

بدون تردید کاشت مو، موثر ترین روش برای مقابله با ریزش مو به شمار می رود اما اگر این فرآیند در زمان درستی صورت نگیرد، می تواند در آینده دوباره کابوس ریزش مو را برای شما تکرار کند.

پیشگیری از ریزش مو پس از کاشت مو

برای جلوگیری از ریزش مو های نهایی پس از کاشت مو، اقداماتی وجود که عمل کردن به آن ها، برای شما بسیار مفید و موثر خواهد بود. به طور کلی رعایت توصیه های مدنظر پزشک پس از پیوند مو، می تواند تا حدود زیادی احتمال ریزش مو را برای شما به حداقل برساند.

  1. پیوند مو را در سن مناسب انجام بدهید. سن مناسب کاشت مو برای مردان معمولا در چهارمین دهه زندگی در نظر گرفته می شود. چرا که تا قبل از سی سالگی، هنوز تعادل هورمونی چندانی در بدن آنها وجود ندارد. بر هم خوردن تعادل هورمونی، یکی از عوامل اصلی ریزش مو محسوب می شود که ممکن است قبل از سی سالگی برای مردان اتفاق بیفتد.
  2. پس از کاشت مو طبیعی، یک رژیم غذایی مناسب برای خودتان در نظر بگیرید و از انواع ویتامین ها و مواد معدنی استفاده کنید تا استحکام مو های خود را حفظ کرده باشید.
  3. اهمیت بسیار زیادی دارد که کاشت مو را حتما در شرایط استاندارد و زیر نظر پزشک متخصص و مجرب انجام بدهید. تنها در این صورت، خیال شما از نتایج نهایی و استحکام کامل مو ها راحت خواهد شد.
  4. برای شستشوی سر خود پس از پیوند مو، از آب با حرارت بسیار زیاد استفاده نکنید.
  5. استفاده از ژل و سشوار را برای مو های سر خود به حداقل برسانید.
  6. در دوران پس از کاشت مو، برای مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید. چرا که ریزش مو می تواند از عوارض جانبی بعضی از دارو ها تلقی شود.

جمع بندی

ریزش مو ها بلافاصله پس از کاشت مو، یک اتفاق نگران کننده نیست و بخشی از روند طبیعی کاشت مو به شمار می رود. ریزش مو پس از پیوند مو زمانی مشکل ساز خواهد بود که پس از رشد مو های نهایی رخ بدهد.

برای جلوگیری از ریزش مو، بهتر است برای کاشت مو بیش از حد عجله به خرج ندهید. شما نباید بلافاصله پس از مشاهده ریزش مو در سر خود، روند پیوند مو را پشت سر بگذارید. بهتر است ریزش موی جزئی را با دارو درمان کنید و وقتی فرایند کاشت مو طبیعی را انجام بدهید که کاندیدای مناسبی برای این کار هستید. در این صورت، احتمال ریزش مو در سر شما به حداقل خواهد رسید.

رعایت کامل توصیه های پزشک پس از فرآیند کاشت مو، نقش مهمی در جلوگیری از ریزش مو های شما پس از این فرآیند خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *