تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

همه ی ما می دانیم که با تزریق بوتاکس می توان چین و چروک های صورت را کاهش داد ولی آیا می دانید که برای درمان میگرن هم می توانید از بوتاکس استفاده کنید؟ در سال 2010، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است.

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

بوتاکس، روشی که امروزه برای از بین بردن مشکلات بسیاری به کار گرفته می شود و افراد می توانند در راستای حصول نتایج و همچنین انجام عمل های زیبایی و غیر زیبایی از قبیل درمان میگرن و از بین بردن چین و چروک صورت از آن استفاده کنند. این روش طرفدارن مخصوص به خود را در سراسر جهان داشته و معمولا افراد از انجام این روش برای رهایی از مشکلاتشان راضی هستند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

بسیاری از بیماران برای درمان میگرن خود، بوتاکس تزریق می کنند و خوشبختانه جواب هم می گیرند. قبل از اینکه شما هم بخواهید برای درمان میگرن خودتان اقدام به تزریق بوتاکس کنید، لازم است در این مورد اطلاعاتی هم بدست بیاورید؛ پس با ما همراه باشید.

چه نوع سردردهایی بهتر با بوتاکس درمان می شوند؟

بوتاکس فقط برای درمان میگرن تایید شده است؛ یعنی اگر شما 15 روز از ماه یا بیشتر از این میزان، دچار سردردهای وحشتناکی می شوید، پس تزریق بوتاکس می تواند برای شما مناسب باشد. در واقع، تزریق بوتاکس به کسانی که کمتر از 15 روز در ماه دچار سردرد می شوند، به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

فواید تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

بوتاکس چگونه می تواند میگرن را درمان کند؟

بوتاکس در اطراف رشته های عصبی که باعث ایجاد درد و میگرن شدید می شوند، تزریق می شود. بوتاکس بعد از تزریق، انتهای رشته عصبی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و از آزادسازی پیام های شیمیایی که حاوی انتقال احساس درد هستند، به راحتی می تواند جلوگیری کند. در واقع این کار بوتاکس، از فعال سازی شبکه های ارتباطی درد در مغز جلوگیری می کند.

قبل از اینکه سردردهای میگرن شروع بشوند، بوتاکس می تواند از ایجاد آنها به خوبی جلوگیری کند ولی مقداری زمان می برد تا بتواند به خوبی تاثیر خود را بر روی رشته های عصبی بگذارد.

برای اینکه اثرات بوتاکس بیشتر مشخص بشود، لازم است بیمار طی دو جلسه دیگر هم تزریق بوتاکس را انجام بدهد. در واقع با افزایش تعداد جلسات میتوان شاهد نتایج موفقیت آمیز تزریق بوتاکس بود. اثرات یک جلسه از تزریق بوتاکس می تواند برای 10 الی 12 جلسه ماندگاری داشته باشد.

اکثر بیماران بعد از دو جلسه تزریق بوتاکس، شاهد کاهش 50 درصدی از سردردهای خود بوده اند.

بوتاکس برای درمان میگرن در چه نواحی از صورت و بدن تزریق می شود؟

تزریق بوتاکس برای افراد معمولا با هدف از بین بردن چین و چروک و همچنین لک های پوستی اتفاق می افتد. افرادی که قصد انجام تزریق بوتاکس دارند باید بدانند که انجام این روش نیازی به اختصاص دادن وقت زیادی نمی باشد و افراد می توانند در هر زمانی که بخواهند نسبت به انجام این عمل اقدام کرده و با سپری کردن دوران نقاهت آن از مزایای انجام این درمان برخوردار گردند.

نواحی که بوتاکس تزریق می شود، بستگی به نشانه های میگرن بیمار دارد. معمولا نواحی که بوتاکس برای درمان میگرن تزریق می شود، عبارتند از:

 1. بوتاکس پیشانی
 2. هر دو گیجگاه
 3. پشت و کناره های گردن
 4. قسمت بالایی شانه ها
 5. پشت سر

چه کسانی می توانند از بوتاکس برای درمان میگرن استفاده کنند؟

سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن را برای افراد بالای 18 سال تایید می کند.

انجام این تزریق مستلزم مهیا بودن شرایطی است و افراد باید شرایط خوبی را فراهم آورند تا بتوانند تزریق بوتاکس را انجام دهند. در صورتی که شرایط مطلوبی برای انجام این روش مهیا نباشد افراد بهتر است از انجام دادن آن اجتناب کرده تا از مشکلاتی که ممکن است برای آن ها به وجود بیاید جلوگیری نمایند.

افرادی که دچار میگرن هستند معمولا از سردرد هایی که به صورت مرتب برای آن ها به وجود می آید کلافه می شوند. این دسته از افراد به دلیل این که دچار درد در ناحیه ی سر می باشند با افراد و نزدیکان خود ممکن است بد خلقی کنند. این مشکل برای آن ها به دلیل کلافگی می باشد که پس از بروز این ناهنجاری خود فرد نیز از کرده و رفتار خود پشیمان می شود.

میگرن معمولا به روش های دیگری غیر از تزریق بوتاکس نیز درمان می شود اما مشکلی که وجود دارد این است که این روش ها نیاز به صرف وقت زیادی دارند چرا که طول مدت درمان بسیار طولانی می باشد.

برای مثال در روش های گیاهی همانند استفاده از دمنوش، برای از بین بردن سردرد نیاز به داشتن یک برنامه خوب و منظم و همچنین اختصاص دادن وقت زیاد می باشد که تمامی این موارد از ویژگی های این روش می باشند.

در صورتی که افراد برای از بین بردن مشکل میگرن و همچنین دردسر های آن می توانند از روش تزریق بوتاکس بهره مند شوند. این روش در مقایسه با روش های دیگر علاوه بر این که مزیت های بیشتری دارد از عوارض بسیار کمی برخوردار می باشد. داشتن عوارض کم این روش می تواند یکی از بهترین دلایل برای انتخاب این روش جهت درمان میگرن باشد.

افراد می توانند برای صرفه جویی وقت و همچنین برگشت هر چه سریع تر به جامعه این روش درمانی را انتخاب کنند. تزریق بوتاکس به مدت زمان زیادی نیاز نداشته و می توان گفت که حدودا زمانی بین 10 الی 25 دقیقه می باشد. افراد می توانند در صورت داشتن مشغله ی زیاد از این روش استفاده کرده و نسبت به درمان مشکل میگرن خود اقدام کنند.

پس از انجام تزریق توسط پزشک متخصص افراد یک دوره ی نقاهت کوتاه مدت را سپری خواهند کرد. در این دوره ی کوتاه مدت افراد ممکن است دچار سرگیجه و سردرد شوند.

این دو علائم کاملا عادی بوده و در صورت بروز جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. تنها در صورتی که احساس شود این دو مورد کمی شدید است می توان مراتب را به پزشک متخصص گزارش داده و با توجه به دستور وی عمل کرد.

جلسات تزریق بوتاکس برای درمان میگرن چگونه برگزار می شود؟

اولین جلسه از تزریق بوتاکس، حدودا 20 دقیقه طول می کشد. متخصص از سوزنی بسیار کوچک که بیشتر شبیه به سنجاق است، برای تزریق بوتاکس استفاده می کند.

در جلسه اول، متخصص مقدار کمی از بوتاکس را در ماهیچه های سطحی صورت تزریق می کند. جالب است بدانید که هر جلسه از تزریق بوتاکس، شامل 31 بار تزریق در 7 نقطه اصلی در سر و گردن می شود.

رایج ترین اثرات جانبی ناشی از تزریق بوتاکس شامل سفت شدن بیش از حد پوست در نقاطی است که بوتاکس تزریق شده و همچنین درد در ناحیه گردن هم پیش بینی می شود که پیشنهاد می دهیم از کمپرس سرد در ناحیه گردنتان استفاده کنید تا دردهایتان کاهش یابد. حتی ممکن است بعد از تزریق، سردرد هم داشته باشید.

احساس ضعف و سستی در ماهیچه های گردن و شانه ها و عدم توانایی در نگه داشتن سر به سمت بالا هم از دیگر عوارض تزریق بوتاکس است. البته 6 ماه طول می کشد تا بتوانید بیشترین تاثیرات تزریق بوتاکس را در کاهش سردردهایتان مشاهده کنید.

فواید تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

نشانه های سردردهای میگرن عبارتند از:

 1. حساسیت به نور و بو
 2. حالت تهوع و استفراغ
 3. واکنش شدید به صداها

بوتاکس می تواند تمام این نشانه ها را تا حد قابل توجهی کاهش بدهد. بعد از تزریق بوتاکس، حدودا 10 الی 14 روز طول می کشد تا احساس راحتی کنید. در بعضی از موارد هم ممکن است نشانه های میگرن بیمار کاهشی پیدا نکند و دوباره همان سردردها را تجربه کند؛

در این صورت، تزریق مجدد بوتاکس می تواند تاثیر بهتری داشته باشد و وضعیت شما را بهبود ببخشد.

بوتاکس معمولا با هدف از بین بردن چین و چروک هایی که بر روی صورت وجود دارند، استفاده می شد. استفاده از این روش نتایج بسیار خوبی را نیز در پی داشت اما با گذشت زمان و همچنین با تحقیقات و آزمایشاتی که به عمل آمد مشخص شد که انجام این تزریق برای مشکلات دیگری مانند میگرن و درمان آن کاربرد داشته و می تواند افراد را از شر این مشکل به صورت کامل رها سازد.

گزارش هایی که از استفاده ی افراد از این روش درمانی برای از بین بردن مشکلاتشان ارائه می شود حاکی از آن است که افراد معمولا از انجام تزریق بوتاکس نتایج لازم و کافی را برای درمان میگرن و یا از بین بردن چین و چروک های موجود بر روی صورت گرفته اند. البته در این میان افرادی هستند که با انجام روش ذکر شده به نتایج مورد انتظار خود دست نیافته اند.

بوتولونیوم توکسین و سردرد

در اوسط سال 1990، تعدادی از افراد گزارش کردند که بیمارانی که برای رفع سایر مشکلات خود بوتاکس تزریق کرده اند، شاهد بهبود سردرد خود بوده اند؛ به خاطر همین، تحقیقات در زمینه تاثیر بوتاکس بر درمان سردرد و میگرن آغاز شد.

چه عواملی باعث ایجاد میگرن می شوند؟

گاهی اوقات میگرن بدون هیچ علتی بوجود می آید ولی فاکتورهایی هم در ایجاد میگرن می توانند نقش داشته باشند. البته تغییر در ساختار شیمیایی مغز مانند کاهش سطح سروتونین هم می تواند باعث بوجود آمدن میگرن باشد. عواملی که باعث میگرن می شوند، عبارتند از:

 1. استرس، یکی از مشکلاتی که افراد بسیاری به آن مبتلا هستند استرس می باشد. این عارضه برای افراد مشکلات بسیار زیادی را به وجود می آورد که یکی از این مشکلات بروز میگرن می باشد.
 2. تغییر الگوی خواب
 3. خستگی شدید
 4. غذاها و نوشیدنی های خاص
 5. تغییرات آب و هوایی و گرمای زیاد
 6. ورزش
 7. بوهای خاص
 8. سیگار کشیدن
 9. نورهای شدید
 10. تغییرات هورمونی در خانم ها (تغییرات هورمون هایی مثل استروژن و پروژسترون در دوران قاعدگی بارداری و یائسگی)
 11. صداهای بلند
 12. نخوردن غذا
 13. استفاده از الکل
 14. رفتن به مسافرت
 15. استفاده از داروهای خاص (مانند نیتروگلسیرین)

چه غذاهایی باعث ایجاد میگرن می شوند ؟

ممکن است بعضی از غذاها در ایجاد میگرن هم نقش داشته باشند که شامل موارد زیر می شوند:

 1. الکل یا نوشیدنی های دارای کافئین (قهوه، شکلات، چای، نوشابه و سودا)
 2. انواع نان ها
 3. پیتزا، بادام زمینی و جگر مرغ
 4. افزودنی های غذایی مثل نیترات (در گوشت ها، هات داگ و پپرونی) ، اسپرتیم (شکر مصنوعی) و مونوسدیم گلوتامیک
 5. تیرامین که به طور طبیعی در بعضی از غذاها وجود دارد

وقتی غذاها ترش می شوند یا در یخچال می مانند، میزان تیرامین موجود در این غذاها هم افزایش می یابد. این غذاها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. پنیرها
 2. کلم رنده شده و آب پز با سرکه
 3. شراب قرمز
 4. سبوس یا چاشنی چینی (ترکیبی از لوبیای جوشانده، شیر و غیره)
 5. ماهی دودی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *