لیپوماتیک

لیپوماتیک ران و بررسی مزایای آن

لیپوماتیک ران و بررسی مزایای آن

لیپوماتیک ران و پا

لیپوماتیک، فرآیندی است که برای از بین بردن چربی های موضعی در زیر پوست پاها و مخصوصا برای کاهش چربی های موضعی در رانها استفاده می شود و نتایج فوق العاده ای را برای بیمار به دنبال دارد.

لیپوماتیک ران

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

لیپوماتیک با استفاده از امواج فراصوت (اولترا سوند) و سیستم مخصوص خود از تکنیک های خاصی برای خارج کردن چربی های ران و پاها استفاده می کند. دقت بالای دستگاه لیپوماتیک همراه با برش 4 میلی متری آن می تواند فرم پاها و ران را به راحتی اصلاح کند.

لیپوماتیک ران و پاها، تحت بی حسی موضعی و تزریق آرام بخش انجام می شود. برای اینکه پوست بعد از لیپوماتیک بتواند جمع بشود و سریع تر به حالت اولیه خود باز گردد، بیمار باید به مدت 2 هفته از گن استفاده کند.

لیپوماتیک ران و پا، دوره ریکاوری کوتاهی دارد و بیمار بعد از 48 الی 72 ساعت استراحت می تواند به فعالیت های روتین خود بپردازد.

لیپوماتیک ران

آشنایی با سیستم لیپوماتیک

لیپوماتیک همان لیپوساکشن ارتقا یافته است که عوارض کمتری را برای بیمار به دنبال دارد. سیستم لیپوماتیک برای تسهیل روند جراحی طراحی شده است و به ” بهترین دکتر لیپوماتیک ” امکان خروج چربی هایی را از بدن بیمار می دهد که به سختی می توان آنها را از بدن خارج کرد.

سیستم لیپوماتیک مثل یک موتور بادی عمل می کند و با هوای فشرده فعال می شود و به کانولا توانایی انجام حرکات سه گانه را می دهد. حرکات سه گانه لوله کانولا شامل حرکات زیگ زایگی، چرخش و لرزش است.

این حرکات سه گانه، مسیر مارپیچ مانندی را ایجاد می کنند که هم چربی ها در این مسیر به راحتی تجزیه می شوند و هم امولسیون حاوی سلول های چربی به بیرون کشیده می شود. سیستم لیپوماتیک، جزو تکنیک های پیشرفته لیپواسکالپچر محسوب می شود.

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک، گزینه ای است که افراد وقتی به سراغ آن می روند که با تغذیه مناسب و ورزش های منظم، نمی توانند چربی های اضافه ران خود را آب کنند. بیمار بعد از لیپوماتیک هم باید سبک زندگی سالمی داشته باشد تا بتواند نتیجه خوبی از لیپوماتیک ران بگیرد. برای لیپوماتیک، ران را به 3 قسمت تقسیم می کنیم:

1- قسمت داخلی ران

هدف بسیاری از زنها از انجام لیپوماتیک ران این است که قسمت داخلی ران هایشان باریک تر به نظر بیاید و در هنگام راه رفتن، ران ها با یکدیگر برخورد نکنند. لیپوماتیک می تواند بخش داخلی ران و پاها را طوری تغییر کند که با نیازهای بیمار هم هماهنگ باشد.

افرادی که دارای پوستی با قابلیت ارتجاعی بالا می باشند، نتایج بهتری از پیکرتراشی این قسمت دریافت خواهند کرد.

پانسمان های حاصل از لیپوماتیک رانهای داخلی، کاملا ساده بوده و به راحتی و بدون کمک کسی قابل تعویض خواهند بود. همچنین دوران نقاهت کوتاه مدتی داشته و به سرعت شاهد بهبودی پس از درمان خواهید بود.

اما توجه داشته باشید که برای رسیدن به نتایج دلخواه، لازم است که برای مدتی از لباس های فشرده ساز یا انواع گن استفاده نمایید. توصیه می شود برای زیبایی و تقارن بیشتر پاها، زانوهای داخلی نیز مورد درمان قرار گیرند.

2- قسمت خارجی ران

قسمت خارجی ران هم می تواند به قدری انباشته از سلول های چربی بشود که پاها کوتاه تر به نظر برسند و از میزان جذابیت بدن فرد هم بکاهند.

لیپوماتیک رانهای خارجی بیشتر در زنان شایع خواهد بود و مردان با مشکل بزرگی رانها مواجه نمی باشند. یکی از عوامل مهم در افزایش حجم و چربی های قسمت ران خارجی زنان، استفاده از قرص های ضد بارداری می باشد.

دلیل این امر آن است که رسوبات چربی در این قسمت از پاها به عملکرد هورمونی مربوط می شود و گسترش آن با این امر ارتباط دارد.

3- قسمت جلوی ران

وقتی قسمت جلوی ران برآمده باشد، باعث می شود که پایین تنه فرد بسیار چاق به نظر برسد. وقتی در قسمت داخلی/خارجی ران لیپوماتیک انجام می شود، بهتر است همزمان با آن در قسمت جلوی ران هم لیپوماتیک انجام بشود تا پاهای بیمار به تعادل خوبی برسند و با هم تناسب داشته باشند.

لیپوماتیک قسمت جلوی ران ها از درمان های شایع نبوده و بسیاری از زنان تنها خواستار درمان در قسمت های داخلی و خارجی می باشند اما یکی از نکات مهمی که در حذف چربی های اضافی از این ناحیه باید مورد توجه قرار گیرد این است که این ناحیه از پاها برای زنان دارای قوس و انحنای خاصی می باشد که در مردان وجود ندارد.

پزشک مربوطه هنگام حذف چربی از این ناحیه، باید به این امر توجه کرده و برای حفظ این انحنا کوشش نماید تا نتایج به بهترین شکل قابل مشاهده باشند.

لیپوماتیک ساق پاها

در گذشته زنهایی که ساق پای چاق و توپری داشتند، سعی می کردند با لباس آن را بپوشانند ولی امروزه برای کاهش سلول های چربی در قسمت ساق پا و همچنین برای بهبود فرم قوزک پا می توان از لیپوماتیک استفاده کرد.

در این نوع از درمان، تاثیرگذاری لیپوماتیک به شرایطی از جمله طول ساق پا، قابلیت ارتجاعی پوست، و میزان چربی موجود بستگی خواهد داشت.

بسیاری از افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند، پس از گذشت 24 الی 48 ساعت به کار خود بازگشته و شروع به انجام کارهای روزمره خود خواهند کرد.

ساق پا، ” لیپوماتیک زانو ” و قوزک پا همگی به تکنیک های پیشرفته لیپوماتیک به خوبی جواب می دهند.

لیپوماتیک ساق پا در ترکیب با لیپوماتیک قوزک پا انجام می شود و بخش پایینی پاها را هم به کلی تغییر می دهد تا بیمار از نتایج آن لذت برد. البته لیپوماتیک ساق و قوزک پا را می توان به طور جداگانه هم انجام داد.

ترکیب لیپوماتیک ران ها و پاها با لیپوماتیک بخش های دیگر

برای اینکه لیپوماتیک ران و پاها بهتر انجام بشود و بیمار هم شاهد نتایج موفقیت آمیزی باشد، می توان همزمان با لیپوماتیک ران و پاها در بخش های دیگر بدن هم تغییراتی را ایجاد کرد و چربی های موضعی بخش های دیگر بدن را با لیپوماتیک استخراج کرد؛

مثلا همزمان با لیپوماتیک ران و پاها، می توان در ناحیه باسن هم فرآیند لیپوماتیک را انجام داد یا لیپوماتیک قسمت داخلی ران ها را با قسمت جلویی ران ها ادغام کرد و در بعضی از موارد هم می توان لیپوماتیک قسمت داخلی زانوها را همزمان با لیپوماتیک ران انجام داد.

مزایای لیپوماتیک ران و پاها

اکثر خانم ها دوست دارند پاهایشان خوش فرم و زیبا باشد؛ لیپوماتیک ران و پاها می تواند مزایای زیادی را برای خانم ها به دنبال داشته باشد؛ مثلا ترکیب لیپوماتیک ران با لیپوماتیک ساق پا می تواند نتایج فوق العاده زیبایی را برای خانم ها خلق کند.

لیپوماتیک ران و پا باعث سوختگی و آسیب سایر بافت های بدن نمی شود و احتمال بافت مردگی در پوست ران بیمار هم بسیار پایین است.

مزایایی زیادی برای تکنیک لیپوماتیک نام برده اند که در زیر به مواردی از آن ها اشاره شده است.

  1. فرم مطلوب و دلخواه بدن با کمک لیپوماتیک امکان پذیر است.
  2. یک راه حل آسان و طولانی مدت برای حذف چربی ناخواسته و موضعی موجود روی ران ها، که با رژیم و ورزش از بین نمی رود.
  3. روش لیپوماتیک روشی است که از سازمان غذا و دارو آمریکا (FAD) مجوز گرفته است و این روش با حداقل تهاجم و آسیب بافتی، اقدام به خارج کردن بافت های چربی مزاحم می کند.
  4. روش لیپوماتیک را به عنوان پیکر تراشی نیز می شناسند چرا که هدف آن این است که با دستگاه های کانولا به شکل و فرم بدن توجه کند و هدف آن تنها خروج چربی نباشد.
  5. تکنیک لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن روشی بدون درد است و دستگاه ایمنی نصب شده روی کانولا، ضریب ایمنی بالایی را برای دستگاه فراهم می کند.
  6. لیپوماتیک ظاهر بدنی افراد را تقویت کرده و با انجام تغییراتی در نواحی شکم، گردن، پاها و غیره موجب جوانسازی این نواحی خواهد شد.
  7. برای همه ی افراد داشتن پاهایی چاق و بدون تناسب خجالت آور بوده و موجب کاهش اعتماد به نفس افراد خواهد شد. پس از انجام پیکرتراشی این نواحی، افراد به فرم دلخواه پا و رانهای خود دست یافته و این امر موجب ارتقاء سطح اعتماد به نفس و خودباوری افراد خواهد شد.
  8. پیکرتراشی پا و رانها دارای دوران نقاهت کوتاه مدتی بوده و مراجعه کنندگان پس از مدت کوتاهی می توانند به روال عادی خود بازگردند.
  9. گاهی پیکرتراشی علاوه بر درمان های زیبایی، در پزشکی و برای جلوگیری از تعریق بیش از حد و یا از بین بردن توده های کوچک چربی زیر پوست نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دوره ریکاوری لیپوماتیک ران و پاها

لیپوماتیک ران و پاها خونریزی بسیار کمی را به دنبال دارد. بعد از اتمام فرآیند لیپوماتیک، برش های کوچک روی پوست ران و پاها باز هستند و مایعات تزریق شده در این نقاط (مثل مایع بی حسی) در طول روزهای آینده از این شکاف ها خارج می شود.

البته می توان پدهای جاذبی را بر روی این شکاف ها گذاشت. بعد از لیپوماتیک به احتمال زیاد احساس سرگیجه می کنید و خسته تر از همیشه به نظر می رسید و این وضع تا چند روز ادامه خواهد داشت.

از گن تا 48 ساعت آینده به طور مرتب استفاده کنید؛ بعد از 48 ساعت می توانید برای گرفتن دوش، گن را دربیاورید ولی بلافاصله دوباره باید آن را به تن کنید. شما میتوانید از وازلین یا سایر کرم های مفید برای برطرف کردن خارش در نقاطی که لیپوماتیک انجام داده اید هم استفاده کنید.

پس از انجام پیکرتراشی باید انتظار حداقل چند هفته کبودی، تورم و درد را داشته باشید. همچنین برای جلوگیری از عفونت پس از پیکرتراشی، پزشک داروهایی از جمله آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد.

حتما تمامی داروها و لباس های فشرده ساز را تهیه کرده و تا زمان مقرر شده از جانب پزشک، از آنها استفاده نمایید.

به بیماران توصیه می شود که ران و پاهای خود را 3 بار در روز و به مدت 5 الی 6 هفته، عمیقا ماساژ بدهند.

شایان ذکر است که انجام فعالیت های سنگین ورزشی تا دو هفته پس از لیپوماتیک ران ممکن نبوده و مراجعه کننده برای حفظ سلامتی خود باید از انجام این قبیل فعالیت ها ممانعت نماید. البته معمولا افراد برای بازیابی توان خود به دو هفته استراحت و آرامش بدنی نیاز خواهند داشت.

در صورتی که قبل از دو هفته،  قادر به انجام فعالیت های خود می باشید، با پزشک خود صحبت کرده و با مشورت وی به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید.

اگر از چربی های اضافه ران ها و پاهایتان خسته شده اید و زمان زیادی را در باشگاه صرف انجام حرکات ورزشی می کنید ولی هنوز چربی های اضافه سر جای خود باقی مانده اند و هیچ تغییری هم نکرده اند، می توانید با متخصصهای کلینیک تخصصی پوست و مو رز در مورد لیپوماتیک ران و پاهایتان مشورت کنید.

علت محبوبیت روش لیپوماتیک

علت محبوبیت لیپوماتیک اتفاقی نیست و دلایل منطقی و علمی برای اثبات آن وجود دارد. پاها ستون بدن هستند و باید ستون بدن را از شر چربی های ناخواسته و اضافه نجات داد، چربی هایی که روی ران ها جا خوش کرده اند سبب می شود اندام کوتاه تر دیده شود و ظاهر نامطلوبی از پا را هنگام پوشیدن دامن و یا لباس های مجلسی برای فرد رقم بزند.

رسوبات چربی در برخی از نقاط بدن انسان  مخصوصا ناحیه ران، یکی از بزرگترین مشکلات زیبایی شناختی زنان است. این ذخایر چربی معمولا به صورت توده های سفت و پابرجایی هستند که نمی توان توسط رژیم های غذایی و یا ورزش های سنگین و منظم آن ها را کاهش داد.

 

لیپوماتیک ران ها تکنیکی است که در آن این بافت ها و توده های چربی مقاوم به طور دائم با استفاده از یک دستگاه لیپوماتیک برداشته می شود. اگر پوست به علت سن خاصیت الاستیکی را از دست داده باشد، سایر فعالیت های حمایتی بعد از لیپوماتیک ضروری می باشد تا علاوه بر فرم صحیح دادن به ران ها، ظاهر پوست ران ها نیز مطلوب شود.

بنابراین، اگر بیمار زیر 40 سال باشد، پوست هنوز بسیار محکم و دارای رشته های کلاژن کافی است و جراحی فقط برای بهینه سازی شکل ران ها انجام می شود، رسیدن به شکل مطلوب و دلخواه ران ها در سن های کمتر بسیار بیشتر است.

لیپوماتیک همچنین می تواند سلولیت شکل گرفته روی ران ها را هنگامی که در حال خارج کردن بافت های چربی انباشته شده است را درمان کند. چون سلولیت همان تودهای چربی هستند که زیر پوست گیر افتاده اند و ظاهر پوست پرتقال را روی ران ها ایجاد می کنند.

بدن و آناتومی زنان در توزیع چربی  بیشتر تمایل دارد که  ذخایر چربی را در پاها، باسن و ران ها، شکم و کمر انباشته کنند و یک اندام گلابی شکلی را ایجاد کنند.

 

ولی در مردان، تجمع چربی در ناحیه شکمی بیشتر شکل می گیرد. لیپوماتیک تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. مواضعی که باید توسط لیپوماتیک تحت درمان قرار گیرند علامت گذاری می شود و سپس کانولهای فلزی با ضخامت 2 تا 4 میلی متر به داخل بافت های چربی وارد می شوند و سپس با کمک دستگاه، چربی های تجزیه شده به بیرون کشیده می شود.

لازم به ذکر است که ران ها برای اینکه به شکل مورد نظر و مطلوب برسند  3 تا 5 ماه طول می کشد. و پس از این زمان، ران های قلمی و زیبا و جذاب برای بانوان هویدا می شود.

آخرین تکنیک های لیپوماتیک  

هر دو جنس یعنی مردان و زنان می توانند از  تکنیک لیپوماتیک ران ها استفاده کنند. تکنیک لیپوماتیک، برای حذف بافت های چربی، بهترین انتخاب برای مردانی است که می خواهند بدنی سیکس پک یا شش تکه داشته باشند و همچنین برای زنان که میخواهند بدنی خوش فرم و زیبا داشته باشند. این روش یک روش موثر با کمترین عوارض است.

Lipomatic یا لیپوماتیک یکی از جدیدترین دستگاه های تکنولوژی لیپوساکشن است که برای کاهش چربی استفاده می شود و توسط FDA تایید شده است. این روش تحت بیهوشی موضعی انجام می شود، و مقدار زیادی از سلول های چربی به دلیل استفاده کانولا های ارتعاشی تجزیه و خرد شده و سپس از بدن خارج شود.

کانولا لیپوماتیک متفاوت از  سایر کانول های تکنیک لیپوساکشن هستند. در لیپوماتیک، کانولا ها دارای ارتعاشات ثابت، نوسان و  یا چرخشی هستند که با کمک موتور مخصوص حرکت می کنند.

مقایسه لیپوماتیک و لیپوساکشن

کانولهای لیپوماتیک با حرکات ارتعاشی خود به آسانی شکستن سلولهای چربی را منجر می شوند و سپس چربی های تجزیه شده به آرامی از بدن عبور می کند.

بنابراین جراح می تواند این عمل را بدون استفاده از هیچ فشار و  نیروی فیزیکی انجام دهد اما  این فشار و نیرو فیزیکی در لیپوساکشن اتفاق می افتد.

این امر یعنی عدم نیاز به فشار برای خارج کردن بافت چربی، به جراح امکان می دهد تا دقیق تر روی شکل دهی و فرم بدن متمرکز شود و بیشتر روی  مناطقی که لیپوماتیک را انجام می دهد تمرکز کند و وقت و انرژی برای خارج کردن چربی صرف نمی کند.

تکنیک های  لیپوساکشن می توانند عوارضی را به دنبال داشته باشد و یا اینکه  می تواند به  اعصاب، عضلات و رگ های خونی بدن آسیب برساند. اما ، لیپوماتیک  از یک دستگاه هوای فشرده استفاده می کند و باعث می شود که کانول 360 درجه چرخش یابد.

این حرکت اجازه می دهد تا چربی ها به طور خودکار امولسیون شوند یعنی از هم دیگر جدا و پراکنده شوند و همچنین خروج آنها به صورت خودکار انجام شود.  امولسیون چربی اجازه می دهد تا حذف بافت چربی بدون آسیب رساندن به دیگر بافت ها مانند عضلات، رگ های خونی و اعصاب انجام شود.

علاوه بر این، اگر کانول با بافت های غیر چربی روبه رو شوند . سیستم امنیتی هشدار دهنده  کانولا فعال شده  و اجازه عملکرد به  دستگاه را نمی دهد و دستگاه  فورا متوقف شود. از آنجایی که سیستم ایمنی در لیپوماتیک اتفاق می افتد، کبودی کمتر و بهبود سریع تر را موجب می شود.

لیپوماتیک به درمان سلولیت و سفت شدن پوست نیز کمک می کند. در روش سلولیت یک کانولا کوچک (یا لوله ای به اندازه نوک قلم) زیر پوست قرار داده می شود.

لیپوماتیک یک کانولای مخصوص برای رفع سلولیت و کلاژن سازی دارد که  با  امواج فراصوت یا فرکانس بالایی، ارتعاش ایجاد می کنند تا الیاف بافت همبند را  از یکدیگر جدا کرده و با تحریک بافت همبند کلاژن سازی را افزایش دهند.

ضخامت و کیفیت پوست در این روش بهبود می یابد و با کاهش چربی و افزایش کلاژن، رانی صاف، زیبا و خوش فرم به شما هدیه داده می شود.

چرا انتخاب کلینیک معتبر برای لیپوماتیک مهم است؟

انجام لیپوماتیک در یک کلینیک معتبر و زیر نظر یک پزشک ماهر سبب می شود نتیجه مورد نظرتان را کسب کنید و به ران و پاهایی خوش فرم دست یابید.

چرا که لیپوماتیک روشی است که به مهارت جراح یا پزشکی که این تکنیک را انجام می دهد وابسته است و پیکرتراشی را هر کلینیک و هر پزشکی نمی تواند به صورت ماهرانه انجام دهد.

برخی از افراد به میزان هزینه دریافتی از جانب پزشک و کلینیک توجه کرده و هزینه را ملاک خود برای انتخاب پزشک قرار می دهند در حالی که تنها مهارت و تجربه پزشک در نتیجه نهایی تاثیرگذار خواهد بود نه هزینه دریافتی!

برخی از پزشکان به دلیل شهرت، امکانات و یا مکانی که در آن حضور دارند، هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد در حالی که شاید مهارت کافی در برداشتن چربی ها نداشته باشند. همچنین پزشکانی نیز وجود دارند که از مهارت بالایی برخوردار بوده اما هزینه کمتری دریافت می نمایند.

در نتیجه قبل از انجام پیکرتراشی از پزشک نمونه کارهای قبلی وی را درخواست کنید تا بتوانید با استفاده از مقایسه نمونه کارها بین پزشکان، بهترین را برگزینید.

 آیا بیمه هزینه ناشی از لیپوماتیک ران و پاها را متقبل خواهد شد؟

همانطور که می دانید بیمه تنها هزینه های ناشی از درمان هایی را پرداخت خواهد کرد که منشا پزشکی داشته و فرد برای درمان بیماری خود نیاز به تامین هزینه داشته باشد.

از آنجایی که انجام پیکرتراشی امری ضروری نبوده و عدم انجام دادن آن در سلامتی تاثیری نخواهد داشت، بیمه هزینه ها را پرداخت نخواهد کرد.

مگر در شرایطی که پیکرتراشی برای درمان بیماری مورد استفاده قرار گیرد و پزشک با معاینه بیمار، پیکرتراشی را تجویز نماید.

در این صورت بیمه ممکن است هزینه های درمان افرادی که دارای توده های کوچک چربی در زیر پوست بوده و لیپوماتیک درمانی برای آن می باشد را پرداخت نماید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *