لیپوماتیک

لیپوماتیک غبغب و مزایای آن

لیپوماتیک غبغب و مزایای آن

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب، روش خوبی برای خلاص شدن از چربی های اضافه زیر چانه است و میتواند در بهبود و زیبایی صورت فرد هم نقش بسزایی داشته باشد. لیپوماتیک صورت شامل برداشت سلول های چربی اضافه از زیر چانه میشود.

لیپوماتیک غبغب

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

فرآیند لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب یا لیپوماتیک زیر چانه ای به سفت شدن ماهیچه های چانه کمک زیادی می کند و با اینکار ظاهر چانه را هم بهبود می بخشد و در نهایت، باعث تغییرات زیادی در فرم چانه بیمار می شود و تناسب چانه با سایر اجزای صورت هم بیشتر می شود.

در بسیاری از موارد، لیپوماتیک غبغب می تواند همزمان با لیفت صورت، لیفت گردن و یا ایمپلنت چانه هم انجام بشود. ترکیب لیپوماتیک غبغب با لیفت صورت و گردن و همچین با ایمپلنت چانه میتواند ظاهر کلی صورت بیمار را بسیار تغییر بدهد.

لیپوماتیک غبغب

در طول فرآیند لیپوماتیک غبغب، جراح چربی های اضافه زیر چانه را با کمک لوله کانولا، امواج فراصوت، لرزش ها و چرخش های چند بعدی سیستم پیشرفته لیپوماتیک به راحتی تجزیه می شوند. تجزیه سلول های چربی و تبدیل آنها به مایع، به خروج راحت تر آنها از این ناحیه کمک زیادی می کند.

لیپوماتیک غبغب و زیر چانه با بی هوشی عمومی انجام می شود ولی اگر سلول های چربی کمتری در زیر چانه قرار داشته باشند، می توان با بی حسی موضعی هم این فرآیند را انجام داد. بلافاصله بعد از لیپوماتیک غبغب، بیمار شاهد تغییرات محسوسی در زیر چانه خود است.

مزایای لیپوماتیک غبغب 

لیپوماتیک غبغب فواید زیادی را برای بیمار به دنبال دارد؛ مثلا:

1 – غبغب را کاملا از بین می برد

با افزایش سن، به وجود آمدن غبغب یکی از مشکلات عمده در زمینه آسیب به زیبایی صورت می باشد. لیپوماتیک غبغب، روشی ایمن و ثابت شده برای از بین بردن چربی های موضعی زیر چانه است.

2 – فک را بالاتر می برد (لیفت فک)

لیپوماتیک غبغب، ظاهر فک را در صورت تغییر می دهد و می تواند باعث لیفت فک بشود؛ مخصوصا در بیمارانی که فکشان رو به پایین است. لیفت فک موجب زیبایی ظاهر شده و باعث می شود که زوایای فک به خوبی قابل مشاهده باشند.

3 – تعداد سلول های چربی را در ناحیه زیر چانه کاهش می دهد

لیپوماتیک غبغب باعث کاهش سلول های چربی می شود و نتایج کاملا طبیعی را برای بیمار به دنبال دارد.

4 – فرم دهی و طراحی گردن

یکی از مزایای لیپوماتیک غبغب، طراحی و تغییر شکل گردن هم هست. وجود غبغب در زیر چانه، مانع از دیده شدن گردن فرد خواهد شد. با از بین بردن چربی های اضافی ناحیه گردن، گردن فرد به خوبی نمایان شده و فرم خوبی به خود خواهد گرفت.

5 – پوست گردن سفت تر می شود

وقتی سن فرد بالاتر می رود، طبیعی است که پوست کمی افتاده و شل تر می شود. با لیپوماتیک غبغب، پوست این ناحیه هم سفت تر می شود.

6 – بهبود ظاهر

چربی های اضافی موجود در این ناحیه موجب افزایش ظاهری سن خواهند شد. پس از انجام لیپوماتیک چربی های انباشته شده در این ناحیه از بین رفته، پوست شاداب تر شده و موجب زیبایی ظاهری چهره خواهد شد.

7- پایداری نتایج

نتایج نهایی حاصل از لیپوماتیک ماندگاری داشته و با انجام آن به ظاهر دلخواه برای طولانی مدت خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

8- درمان سریع

در برخی از درمان های زیبایی برخلاف حذف چربی های غبغب، برای رسیدن به نتایج نهایی چندین جلسه نیاز خواهد بود. معمولا بیشتر افراد با انجام یک جلسه پیکر تراشی، شاهد نتایج مطلوب خواهند بود.

9- عدم استفاده از بیهوشی عمومی

برای لیپوماتیک چانه و غبغب نیازی به بیهوشی عمومی نبوده و تنها برای حس نکردن هر گونه درد، بی حسی موضعی تزریق خواهد شد.

10- بهبودی سریع

برخلاف تعداد زیادی از درمان های زیبایی که به دوران نقاهت طولانی مدت نیاز دارند، پس از لیپوماتیک چانه، فرد سریعا بهبود یافته و می تواند شروع به انجام فعالیت های روزمره خود نماید.

البته قبل از لیپوماتیک غبغب، متخصص کیفیت پوست بیمار و قابلیت ارتجاعی آن را به طور دقیق بررسی می کند تا ببیند که بیمار بعد از لیپوماتیک شاهد چه تغییراتی می تواند باشد. اگر قابلیت ارتجاعی پوست چانه و گردن بیمار بسیار پایین باشد، در نتایج بعد از لیپوماتیک غبغب تاثیر منفی می گذارد و میزان رضایت بیمار را از فرآیند لیپوماتیک کاهش می دهد.

دوره ریکاوری لیپوماتیک غبغب

دوره ریکاوری هر بیماری متفاوت است و تورم و کبودی، دو عارضه شایع بعد از لیپوماتیک غبغب و ” لیپوماتیک صورت ” هستند.

بلافاصله بعد ار اتمام لیپوماتیک، غبغب ناحیه زیر چانه باند پیچی می شود تا از بروز عفونت جلوگیری  بشود و دوره ریکاوری هم با سرعت بیشتری طی بشود. در ضمن بیشتر بیماران یک هفته بعد از لیپوماتیک می توانند به سر کار خود برگردند.

بعد از لیپوماتیک غبغب، معمولا بیمار از باند یا پارچه ضخیم برای فشار آوردن و جمع کردن پوست چانه استفاده می کند. باند به کاهش تورم بعد از لیپوماتیک کمک زیادی می کند و پوست زیر چانه را هم سفت تر می کند. بیمار تا یک هفته بعد از لیپوماتیک غبغب باید از باند استفاده کند.

بیمار باید سعی کند تا چند روز بعد از لیپوماتیک غبغب هم سر خود را بالا نگه دارد تا به ترمیم بافت های زیر چانه کمک زیادی کند و تورم این ناحیه هم کاهش پیدا کند.

بیمارانی که چربی بیشتری را در ناحیه زیر چانه خود از دست می دهند، دوره ریکاوری طولانی تری را نسبت به سایر بیماران دارند.

البته اکثر بیماران بعد از لیپوماتیک غبغب سریع بهبود پیدا می کنند. در دوره ریکاوری بی حسی و کرختی هم در زیر چانه بوجود می آید که کاملا نرمال است و بخشی از دوره ریکاوری لیپوماتیک غبغب محسوب می شود.

اگر در دوره ریکاوری، بیمار هرگونه دردی را احساس کند، میتواند سریع به نزد متخصص مراجعه کند تا با تجویز داروهای آرام بخش درد او تسکین باید.

آیا کاندید خوبی برای لیپوماتیک غبغب هستید؟

افرادی که اقدام به لیپوماتیک غبغب می کنند، وزن ایده آلی دارند و یا نزدیک به وزن مناسب خود قرار دارند و به هیچ وجه اضافه وزن ندارند.

کسانی که با رعایت رژیم غذایی و ” تغذیه بعد از لیپوماتیک ” و سبک زندگی سالم، باز هم نتوانسته اند چربی های موضعی خود را در ناحیه زیر چانه کاهش بدهند هم می توانند از مزایای بی شمار لیپوماتیک بهره مند بشوند.

فردی که نگران چربی و پوست اضافه در ناحیه زیر چانه اش است و در سلامت کامل قرار دارد، شاید کاندید خوبی برای لیپوماتیک غبغب باشد.

اگر میخواهید از لیپوماتیک غبغب نتایج خوبی دریافت کنید، لازم است که خاصیت ارتجاعی پوست صورتتان بالا باشد. افرادی که حالت کشسانی پوست صورتشان بالا باشد، پس از حذف چربی های اضافی، پوست صورتشان سفت شده و دچار افتادگی پوست نخواهند شد.

همچنین افرادی که دارای اندامی به نسبت لاغر اما دارای صورتی تو پر تر هستند نیز کاندیدای مناسبی برای انجام این درمان محسوب خواهند شد؛ زیرا در صورت انجام این درمان، تناسب مناسبی بین اندام ها و صورتشان به وجود خواهد آمد.

مشکلات بعد از لیپوماتیک غبغب

اگر چه احتمال ایجاد عوارض و مشکلات بعد از لیپوماتیک غبغب بسیار پایین است ولی باز هم احتمال بروز یک سری اثرات جانبی خاص وجود دارد. بیماران باید سریع متوجه هر چیز عادی در خودش بشود تا سریع تر برای درمان اقدام نماید. یکی از اثرات جانبی، تب بالاست که میتواند نشانه مشکلات بسیار جدی باشد.

عدم درمان این عارضه، تهدیدی برای جان بیمار محسوب می شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن برای بیمار پیش بیاید، خروج چرک از شکاف ایجاد شده در پوست زیر چانه است. در صورت بروز چنین مشکلی حتما به متخصص وضعیت خود را اعلام نمایید. ارتباط با متخصص بعد از لیپوماتیک از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند از بروز مشکلات جدی تر هم جلوگیری کند.

ورزش بعد از لیپوماتیک غبغب

انجام بعضی از فعالیت های ورزشی شدید بعد از لیپوماتیک غبغب جزو محدودیت های دوره ریکاوری است ولی پیاده روی کوتاه مدت می تواند برای بیمار بسیار مفید باشد. پیاده روی بعد از لیپوماتیک احتمال ایجاد لخته خون را در ناحیه زیر چانه و گردن کاهش میدهد و دوره ریکاوری بیمار را هم کوتاه تر می کند.

معمولا کسانی که نسبت به انجام پیکر تراشی چانه و غبغب اقدام می کنند در مدت کوتاهی پس از لیپوماتیک محدودیت های زیر را در زمان ورزش کردن دارا می باشند!

 1. ورزش و انجام فعالیت های سنگین موجب تورم بیشتر اندام ها و کندی در بهبود تورمات خواهد شد.
 2. هرچه تورم شما بیشتر باشد، درد بیشتری حس خواهید کرد به همین دلیل با عدم انجام فعالیت های ورزشی از ایجاد تورم های بیشتر جلوگیری کنید تا درد کمتری حس نمایید.
 3. همچنین ورزش می تواند منجر به خونریزی در بافت ها یا همان هماتوم شود.

به همین دلیل کمی استراحت پس از درمان به بهبودی سریعتر شما منجر شده و پس از آن می توانید هرچه سریعتر برای شروع مجدد فعالیت های خود اقدام نمایید. با کمی مراقبت 4 الی 6 هفته ای از بدن خود می توانید سلامت بدن خود را حفظ کرده و از تغییر ظاهر خود لذت ببرید.

مراقبت های قبل از لیپوماتیک

اگرچه لیپوماتیک نوعی درمان زیبایی برای از بین بردن چربی هایی می باشد که با گذشت زمان سفت و سخت شده و به راحتی قابل از بین رفتن نمی باشند، اما باید در نظر داشته باشید که در هر حال نوعی جراحی بوده و دارای مراقبت های مختص به خود می باشد.

دو هفته قبل از درمان

 1. از مصرف هرگونه ماده رقیق کننده مانند قرص آسپرین خودداری نمایید. در صورت مجبور بودن به مصرف این گونه داروها در روز مشاوره و قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. سیگار و استعمال هرگونه ماده که حاوی نیکوتین و قطران باشد، مضر بوده و مانع از گردش خون خواهد شد در نتیجه سرعت بهبودی را کاهش خواهد داد.
 3. در صورت داشتن هرگونه بیماری و استفاده از داروهای خاص به پزشک خود اطلاع داده و وی را در جریان بگذارید زیرا مصرف برخی از داروها موجب تداخلات دارویی خواهند شد.

در روز قبل از درمان به مدت 6 ساعت قبل از شروع درمان چیزی نخورید و ننوشید.

مراقبت های پس از درمان

 1. تا چند روز اول پس از درمان هنگام خواب، کمی سر خود بلند کرده و به همین حالت بخوابید. برای جلوگیری از افتادن سر می توانید از چندین بالش استفاده نمایید.
 2. از آب و انواع مایعات مانند انواع آبمیوه ها مصرف نمایید.
 3. راس ساعت های تعیین شده از جانب پزشک، داروهای مسکن، آنتی بیوتیک ها و هر داروی دیگری که پزشک شما تجویز کرده است، مصرف نمایید تا درد کمتری حس کنید.
 4. سریعا پس از اتمام کار پزشک و برای بازگشت به منزل رانندگی نکنید.
 5. در صورت داشتن هرگونه تورم به ویژه اگر در نقاط خاصی از صورت باشد، سریعا با پزشک خود تماس گرفته و با وی در میان بگذارید.
 6. می توانید پس از گذشت 5 الی 7 روز، به جز در مناطق دارای زخم و برش از لوازم آرایشی استفاده نمایید؛ زیرا نواحی دارای برش به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز خواهند داشت.

صورت یکی از اندام های مهم در بدن بوده و برای مراقبت از آن باید تلاش و دقت زیادی نمود؛ بنابراین در صورت داشتن هرگونه تب و لرز، درد، کبودی و تورم شدید، حالت تهوع و استفراغ و یا هرگونه علائم مشکوک که شما را نگران می کند، با پزشک متخصص خود تماس گرفته و یا سریعا به مطب وی مراجعه نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک غبغب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ