کاشت مو

رنگ کردن مو بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟

رنگ کردن مو بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟

رنگ کردن مو بعد از کاشت مو 

کاشت مو یک فرایند بسیار مطمئن و بدون عوارض جانبی است که به شما این فرصت را می دهد تا دوباره از داشتن مو هایی پرپشت و زیبا آن هم به شکل کاملا طبیعی لذت ببرید. تکنیک ها و تجهیزاتی مدرنی که کاشت با آن ها انجام می شود این مزیت را دارند که دوران نقاهت پس از پیوند مو را به کمتر از چند روز کاهش دهند.

رنگ کردن مو بعد از کاشت مواما برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که بعد از چند وقت می شود موهای کاشته شده را رنگ کرد؟ آیا احتمال دارد که مو های کاشته شده با رنگ کردن آسیب ببینند و دوباره ریزش مو آغاز شود؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات در این مطلب با ما همراه باشید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

آیا رنگ کردن موها بعد از کاشت مو خطرناک است؟

فرایند کاشت به طور کلی از دو مرحله ی ساده تشکیل می شود: برداشت فولیکول های مو از ناحیه ی اهدا کننده؛ و کاشتن و جای گذاری آن ها روی پوست سر در نواحی که دچار ریزش شده اند.

این فولیکول ها که حالا در ناحیه ی جدیدی از پوست سر کاشته شده اند، به زمان نیاز دارند تا خود را با شرایط جدید تطبیق دهند. همچنین در فرایند پیوند مو، شکاف هایی روی پوست سر به منظور برداشت و کاشت فولیکول ها ایجاد می شوند. اگر چه این شکاف ها بسیار کوچک و ریز هستند و بعد از مدتی به کلی اثری از آن ها روی پوست نخواهد ماند، اما تا زمانی که به طور کامل بهبود نیافته اند نیاز به مراقبت دارند.

به همین دلیل توصیه می شود که هم برای محافظت از فولیکول های تازه کاشته شده و هم برای محافظت از پوست سر که تحت فرایند کاشت مو قرار گرفته است تا مدتی از فعالیت هایی که پوست و مو را تحریک می کند پرهیز کنید.

رنگ کردن مو بعد از کاشت مورنگ کردن مو ها هم یکی از همین فعالیت ها است. چرا که اغلب رنگ هایی که برای مو مورد استفاده قرار می گیرند، در خود مواد شیمیایی نسبتا قوی دارند. بعضی از آن ها خاصیت رنگ زدایی و دکلره دارند که محرکی قوی برای مو ها است. به خصوص موهایی که تازه کاشته شده اند.

بنابراین برا رنگ کردن مو ها پس از کاشت مو،‌ باید صبوری به خرج دهید و به پوست سر و موهای خود فرصت ریکاوری بدهید. بعد از این مدت رنگ کردن مو ها به طور کلی خطرناک نیست و می توانید مانند گذشته عمل کنید.

چند وقت بعد از کاشت مو می شود مو ها را رنگ کرد؟

پیشتر اشاره شد که برای آن که بدون آسیب رساندن به مو های کاشته شده بتوانید مو های خود را رنگ کنید، باید مدتی صبر کنید تا پوست و مو کاملا بهبود یابند؛ اما چقدر باید صبر کرد تا بهبودی کامل به دست آید؟ پاسخ این سوال برای هر فرد متفاوت است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد.

تکنیک استفاده شده برای کاشت مو، تعداد فولیکول های کاشته شده، جنس پوست و مو های فرد، مهارت و تجربه ی دکتر و البته انجام دستورالعمل های مراقبتی برای دوران نقاهت پس از کاشت توسط خود فرد از جمله عواملی هستند که می توانند بر مدت زمان بهبودی فرد پس از انجام کاشت تاثیر بگذارند.

به طور کلی، بین یک الی دو ماه زمان لازم است تا مو ها به استحکام کافی برسند و پوست نیز بهبود یابد تا بتوانید با خیال راحت مو های خود را رنگ کنید.

برخی از دکتر ها نیز برای اطمینان بیشتر توصیه می کنند تا صبر کنید تا مو ها به اندازه ی معینی رشد کنند و سپس اقدام به رنگ کردن آن ها بکنید. در نهایت بهترین و مطمئن ترین راه این است که به توصیه های پزشک خود گوش کنید و تا زمانی که او اجازه نداد از رنگ کردن مو ها پرهیز کنید.

فایده های رنگ کردن مو ها قبل از کاشت مو

جالب است بدانید که بعضی از دکتر ها و متخصصین کاشت مو به مراجعین خود توصیه می کنند تا مو های خود را قبل از انجام کاشت رنگ کنند. این کار نه تنها هیچ ضرری ندارد، بلکه فوایدی نیز دارد.

فایده ی اول آن این است که باعث می شود تا در مدت زمانی که منتظر هستید تا مو های کاشته شده ی شما بهبود یابند و بتوانید دوباره آن ها را رنگ کنید، موهای شما رنگ شده باقی بماند و نیاز فوری به رنگ کردن آن ها نداشته باشید.

فایده ی دیگر آن مربوط به افرادی می شود که به طور عادی همیشه مو های خود را رنگ می کنند. اگر مو های شما هنگام پیوند مو رنگ شده باشند، دکتر می تواند به تصویر دقیق تری از این موضوع برسد که وقتی مو های شما رنگ شده باشد چگونه خواهد بود و با توجه به آن ضخامت مو های کاشته شده را تعیین می کند.

همچنین اگر مو های شما سفید شده اند، استفاده از رنگ مو قبل از کاشت باعث می شود تا متخصص در هنگام کاشت دید بهتری روی پوست سر داشته باشد.

البته نکته ی مهمی که باید آن را رعایت کنید این است که استفاده از رنگ مو قبل از پیوند مو را حداقل چند روز قبل از کاشت مو انجام دهید تا رنگ از روی پوست سر شسته شود. چرا که اگر بین رنگ کردن مو ها و کاشت مو فاصله ی کمی باشد،‌ رنگ مو روی پوست سر می ماند و دکتر برای تشخیص نقاطی که نیاز به برش دارند دچار مشکل می شود.

آیا می شود مو های کاشته شده را در منزل رنگ کرد؟

شاید شما عادت دارید که خودتان در منزل موهای خود را رنگ کنید؛ اما وقتی می خواهید برای اولین بار بعد از کاشت مو موهای خود را رنگ کنید، بهتر است به سالن های زیبایی مراجعه کنید.

چرا که پوست و مو های شما هنوز کمی حساس هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند. چون سالن های زیبایی از لوازم و مواد تخصصی پوست و مو برخوردار هستند، می توانند به راحتی از آسیب دیدن شما جلوگیری کنند.

هر چند وقت یکبار موهای کاشته شده را رنگ کنیم؟

ممکن است تصور کنید که با توجه به مطالب گفته شده، استفاده از رنگ مو به طور مداوم باعث آسیب دیدن مو های کاشته شده خواهد شد.

اما جالب است بدانید که از آن جایی که مو هایی که برای پیوند مو استفاده می شوند از نواحی از سر گرفته می شوند که بسیار مقاوم هستند، حساسیت این مو ها نسبت به موهای قدیمی و طبیعی خودتان بسیار کمتر است.

در واقع زیاد رنگ کردن مو ها پس از کاشت مو، شاید به مو های قدیمی شما آسیب برساند و آن ها را ضعیف کند، اما روی مو های کاشته شده نمی تواند تاثیر خاصی بگذارد.

همچنین در مدت زمان یک سال پس از انجام کاشت مو، از آن جایی که سرعت رشد مو های کاشته شده نسبت به حالت عادی بیشتر است، شاید مجبور شوید که نسبت به گذشته با فاصله ی کمتر رنگ مو های خود را تمدید کنید.

به عنوان مثال اگر قبل از کاشت مو هر چهار هفته یک بار مو های خود را رنگ می کردید، حالا به دلیل رشد سریع تر موها باید هر سه هفته یک بار این کار را بکنید تا ریشه ی موهای کاشته شده نیز رنگ شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *