کاشت مو

 کاشت مو ظریف چگونه انجام می شود؟

 کاشت مو ظریف چگونه انجام می شود؟

کاشت موی ظریف

برای بسیاری از متقاضیان کاشت مو، این که پیوند مو تا چه حد ظریف و دقیق باشد بسیار اهمیت دارد. هر چه دقت کاشت بالاتر باشد، نتیجه ی کار طبیعی و زیبا تر جلوه می کند و برای دیگران غیر ممکن خواهد بود که تشخیص دهند آیا این مو ها کاشته شده است یا نه.

کاشت مو ظریفبه همین جهت یکی از دلایلی که تکنیک ها و روش های جدید برای کاشت مو معرفی می شوند همین است تا روز به روز به دقت و ظرافت کاشت افزوده شود و رضایت متقاضیان کاشت جلب شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

به طور کلی تمام تکنیک ها و روش های کاشت مو یک هدف مشخص دارند. این که فولیکول های مو از ناحیه ی اهدا کننده ی مو را برداشت کنند و آنها را در ناحیه ای که دچار ریزش مو شده بکارند.

چیزی که باعث می شود که کاشت با ظرافت بیشتری انجام شود، مدرن بودن تکنیک ها و تجهیزات کاشت و همچنین دقت و تجربه ی پزشکی است که فرایند کاشت را انجام می دهد.

این دو عامل در کنار هم باعث می شوند فولیکول ها در حین برداشت و انتقال دچار آسیب نشوند و این گونه تعداد بیشتری فولیکول کاشته می شود که نتیجه ی آن تراکم بیشتر روی مو و طبیعی تر بودن نتیجه ی کاشت است.

کاشت مو ظریفآیا کاشت مو روی پوست سر جای زخم باقی می گذارد؟

پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که شما با چه روشی پیوند مو را انجام می دهید. در روش های سنتی مانند روش FUT برای برداشت فولیکول های مو از پشت سر، یک نوار ۱۵ تا ۲۵ سانتی متری از پوست سر برش داده می شد و فولیکول های این تکه ی برش داده شده، برای پیوند مو جدا می شدند. سپس ناحیه ی برش داده شده نیز با بخیه بسته می شد.

این روش برای آن دسته از متقاضیان کاشت که می خواهند نتیجه ی کاشت روی سر آن ها مخفی و ظریف باشد اصلا مطلوب نیست. چرا که در اغلب موارد برشی که پشت سر ایجاد می شود، ایجاد زخم می کند و اگر چه بعد از مدتی بهبود می یابد اما به طور کامل محو نخواهد شد.

بنابراین اگر شما مجبور خواهید بود که همیشه ناحیه ی پشت سر خود را که از آن فولیکول برداشت شده را بپوشانید و اگر بخواهید مو های خود را کوتاه کنید، این زخم نمایان می شود.

اما همه ی این ها مربوط به روشهای قدیمی کاشت بود که امروزه کمتر استفاده می شود. در ادامه به معرفی روش های جدید کاشت می پردازیم.

کدام تکنیک کاشت مو پوست سر را زخم نمی کند؟

تقریبا همه ی روش های مدرن کاشت با این هدف پیشرفت کرده اند که خبری از جای زخم روی پوست نباشد و نتیجه ی کاشت تا جای ممکن طبیعی و ظریف به نظر برسد.

در روش های مدرن مانند FUE و  کاشت مو روش SUT دیگر برای برداشت فولیکول ها پوست سر را برش نمی دهند. بلکه در این تکنیک ها با استفاده از تجهیزات و ابزار مدرن، فولیکول ها از ناحیه ی اهدا کننده به شکل دانه به دانه و پراکنده برداشت می شوند.

این روش برداشت فولیکول باعث می شود تا زخم ناشی از برداشت فولیکول در یک ناحیه متمرکز نباشد و به شکل نقطه های بسیار ریز در قسمت های مختلف سر به وجود بیاید.

همچنین از آن جایی که این زخم ها فقط به خاطر برداشت فولیکول هستند نه بریدن قسمتی از پوست سر، به راحتی و بدون این که شما برای آن کاری بکنید به طور خود به خود بعد از مدتی از بین می روند و کاملا محو می شوند.

حتی در همان روز های ابتدایی کاشت نیز به دلیل این که این زخم ها بسیار کوچک هستند، پشت تار های مو پوشانده می شوند و قابل رویت نخواهند بود.

 آیا می توانم فقط بخش کوچکی از سر را مو بکارم؟

برای افرادی که دچار ریزش موی خفیف شده اند و فقط بخشی از سر آن ها مو های کم پشت دارد و یا دچار طاسی شده است، این سوال وجود دارد که آیا می شود فقط روی همان ناحیه کاشت و پیوند طبیعی مو انجام شود؟

به طور کلی بله این امکان کاملا وجود دارد اما انجام آن بستگی به الگوی ریزش مو های فرد دارد؛ یعنی اگر مو های فرد همچنان در حال ریزش هستند، دکتر پیشنهاد خواهد داد که فعلا پیوند مو انجام نشود تا وقتی مو ها به طور کامل دچار ریزش شدند، کاشت با دقت و ظرافت بیشتر اجرا شود؛ اما اگر ریزش متوقف شده باشد، مشکلی برای کاشت مو در یک ناحیه ی کوچک از پوست سر وجود ندارد.

مزایای کاشت مو ظریف چیست؟

شاید بشود گفت مهم ترین هدف بسیاری از متقاضیان کاشت و پیوند طبیعی مو این است که مو های آن ها طوری رشد کند که دیگران متوجه نشوند این ها مو های کاشته شده هستند. ممکن است شما نیز جزو همین افراد باشید و از این که دیگران بدانند که شما قبلا دچار ریزش مو شده اید و بعد از کاشت مو برای برطرف کردن آن استفاده کرده اید، خوشتان نیاید.

کاشت موی ظریف با استفاده از تکنیک ها و ابزار آلات مدرن کاشت به شما این امکان را می دهد تا به طرز شگفت انگیزی موهایی کاملا طبیعی و یک دست داشته باشید. یکی از عواملی که در طبیعی به نظر رسیدن کاشت موثر هستند، محل خط رویش مو ها است.

خط رویش مو ها یعنی آن جایی که پیشانی به موهای سر وصل می شود. این که مو ها طوری کاشته شوند که این خط کاملا طبیعی و جذاب به نظر بیاید، کار بسیار دشواری است و هر متخصص کاشت مویی نمی تواند آن را به راحتی انجام دهد.

استفاده از تکنیک های دقیق و مدرن پیوند مو، این امکان را می دهد تا فولیکول ها در این ناحیه، با نهایت دقت کاشته شوند. این که فولیکول ها در چه زاویه و عمقی از پوست سر کاشته شوند، در جهت رویش مو ها تعیین کننده خواهد بود. وقتی فولیکول ها در محل درست و با زاویه ی درست کاشته شدند، رویش مو ها در خط رویش کاملا طبیعی خواهد بود و دیگر کسی نمی تواند تشخیص دهد که این ها مو های کاشته شده هستند یا نه.

علاوه بر آن، مزیت مهم دیگر کاشت مو ظریف همان طور که اشاره شد این است که خبری از جای زخم روی پوست سر نخواهد بود. این امر به غیر از فایده هایی که برای مخفی نگه داشتن کاشت و بهبود ظاهر شما دارد، از نظر پزشکی نیز بسیار مهم است.

چرا که وقتی زخم عمیقی روی پوست سر نباشد، ریسک عفونت و آسیب دیدن پوست نیز بسیار پایین می آید و همچنین دوران نقاهت پس از کاشت بسیار کمتر خواهد شد.

کجا کاشت موی ظریف انجام می دهند؟

برای انجام کاشت مو ظریف دو شرط لازم است: تجهیزات و امکانات مدرن و کادر پزشکی مجرب و ماهر. کلینیکی که از این دو عامل برخوردار باشد، می تواند کاشت مو را با ظرافت و دقت بالا انجام دهد و به شما تضمین دهد که رشد مو های شما پس از کاشت کاملا طبیعی خواهد بود.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز یکی از بهترین کلینیک هایی است که می توانید با مراجعه به آن کاشت مو ظریف را با بهترین شرایط انجام دهید. در این کلینیک به دلیل برخورداری از انواع تجهیزات متنوع برای پیوند مو، روش ها و تکنیک های مختلف کاشت مو به راحتی ارائه می شوند.

این یعنی شما می توانید با توجه به شرایط پوست و مو های خود و انتظاری که از کاشت مو دارید، بهترین روش برای پیوند مو را در این کلینیک پیدا کنید و به نتیجه ی ایده آل برسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *