کاشت مو

کدام یک از روش های کاشت مو نتیجه طبیعی تری دارد؟

کدام یک از روش های کاشت مو نتیجه طبیعی تری دارد؟

کدام یک از روش های کاشت مو نتیجه طبیعی تری دارد؟

می خواهید کاشت مو انجام دهید اما هنوز تصمیم نگرفته‌اید از کدام روش و متدهای موجود استفاده کنید؟ این مطلب به شما کمک می کند تا مزایای پیوند و کاشت موی طبیعی را بفهمید و تعیین کنید که آیا ایده مدنظرتان صحیح است یا خیر.

کدام یک از روش های کاشت مو نتیجه طبیعی تری دارد؟کدام روش کاشت موی طبیعی برای شما مناسب است؟

آیا اخیرا متوجه شده اید که ریزش موهایتان بیشتر شده؟ آیا ناحیه‌ای از پوست سرتان کاملا دیده می شود؟ احتمالا قبلا راه حل های زیادی را برای حل مشکل امتحان کرده اید اما همه بیهوده بوده اند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت و پیوند مو در این لحظه به کمک شما می آید. احتمالا به همان اندازه که ایده پیوند مو شما را هیجان زده می کند، به همان اندازه هم نسبت به انجام این روش تردید خواهید داشت. درک روش های مختلف کاشت مو واقعا دشوار است.

اینکه کدام روش می تواند سریعتر ما را به نتیجه دلخواه برساند نیز به نکات بسیار زیادی بستگی خواهد داشت! چه تفاوتی بین آنها وجود دارد؟ کدام روش کاشت مو برای من مناسب است؟ این ها فقط چند سوال از هزاران سوالی هستند که پس از تصمیم به انجام کاشت مو، به ذهنتان خطور می کنند.

روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی، از روش های موجود در کاشت مو است. این روش با برداشت فولیکول موهایی که در قسمت پشت گردن وجود دارد و پیوند آن به مناطق بدون مو، انجام می شود. از آنجا که موهای این ناحیه بیشتر به موهای ریزش شده شباهت دارد و همچنین مقاوم در برابر ریزش محسوب می شود، برای انجام این روش ایده آل است.

شما به لطف فن آوری پیشرفته FUE، دیگر هیچ علائم و عارضه و جراحتی تجربه نخواهید کرد. در واقع یکی از دلایلی که این روش محبوب تر شده، این است که جای اسکار از بین خواهد رفت و فرد می تواند موهایی کوتاه یا بلند داشته باشد.

کدام یک از روش های کاشت مو نتیجه طبیعی تری دارد؟مزایای استفاده از کاشت موی طبیعی به روش FUE

  1. بی خطر: برای رشد دوباره موهای خود نیازی به مصرف داروهای پرعارضه و مضر نیست
  2. دائمی: نیازی به تکرارهای پیاپی نیست
  3. جای زخم وجود ندارد: عدم وجود برش در این روش به این معنی است که هیچ زخم بزرگی در ناحیه اهدا کننده نخواهید داشت.
  4. سرعت: کاشت این حجم از مو با چنین سرعت و میزان ریکاوری بسیار کم، فوق العاده محسوب می شود.
  5. کارآمد: پیشرفت های تجهیزات جدید باعث می شود تا هزاران فولیکول سریعا پیوند زده شوند.
  6. دقیق: گرافت ها با دقت بیشتری برداشت شده و سپس پیوند زده می شود.
  7. ظاهر طبیعی: چون از موهای خودتان استفاده می شود، هیچکس متوجه تغییرات رادیکال نخواهد شد. در واقع، همه چیز طبیعی و نرمال است.
  8. مقرون به صرفه: هزینه های پایین تر نسبت به روش های FUE (دستی) یا FUSS
  9. مدرن: بر خلاف روش های قدیمی کاشت مو، روش پیشرفته FUE باعث ایجاد زخم نمی شود
  10. رشد سریع مو: 60 درصد از متقاضیان، طی شش تا نه ماه پس از کاشت مو، متوجه رشد موهای جدید شده اند

آیا نتایج روش های FUT و FUE مشابه هستند؟

قبل از اینکه به جزئیات بیشتری در رابطه با این دو روش بپردازیم، باید به ویژگی هایی که در میان آن ها مشترک هستند، بپردازیم. اول از همه، این روش ها یک هدف مشخص و نهایی دارند. یعنی هردو برای زیبایی ظاهری انسان ها خدمت می کنند و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شوند.

در حالی که این روزها بسیاری فکر می کنند ترکیه مرکز پیوند مو در خاورمیانه و اروپاست، کشور ایران روز به روز در حال پیشرفت است تا بتواند پا به پای کشورهای برتر جهان حرکت کند.

امروزه می توان به سادگی گفت ایران به یکی از قطب های مهم در زمینه کاشت مو رسیده و ایرانیان و توریست های بسیاری، برای انجام کاشت مو، به کلینیک های معتبر در تهران مراجعه می کنند.

کاشت موی طبیعی به روش FUT

FUT مخفف پیوند فولیکولار است که همچنین به عنوان برداشت نوار شناخته می شود زیرا به معنی برداشتن یک نوار نازک از پوست سر است. معمولا پزشک، نوار را از پشت سر برداشت می کند.

برش به طور معمول از یک طرف گوش به دیگر طرف گوش انجام می گیرد و سپس تیم پزشکی، گرافت ها را از این نوار برداشت کرده و سایر مراحل کاشت مو را آماده می کند.

با این حال در این روش، نسبت به روش FUE، خطر ابتلا به عفونت بیشتر است. گرچه نتایج حاصل از FUT بسیار چشمگیر است اما این روش که روش ابتدایی پیوند مو بوده، کم کم جایش را به سایر روش های نوین با نتایج طبیعی تری داده است.

کاشت موی طبیعی به روش FUE

این روش کاملا نسبت به روش FUT پیشرفته‌تر است. با این حال این کار بدون برداشتن هیچگونه نواری از پوست انجام می گیرد.

تیم جراحی هر فولیکول مو را به کمک یک سوزن توخالی ریز، جداگانه از بدن جدا می کند. صدماتی در عمق ریشه ها صورت می گیرد اما با چشم قابل ملاحظه نیستند که جای نگرانی هم ندارد و با گذر زمان رفع می شود. از این رو خطر ابتلا به عفونت با FUE بسیار کمتر از FUT است.

نتایج به دست آمده در این روش بسیار نزدیک به موهای واقعی و طبیعی فرد خواهد بود و حتی تراکم بین آن ها نیز به نحوی حفظ خواهد شد که البته میزان طبیعی بودن موی سر تا حد زیادی به پزشک متخصص شما بستگی خواهد داشت.

کاشت مو به روش ICE

این روش کاشت مو نیز به نوعی مانند FUE است. بنابراین، نحوه انجام عمل جراحی همان است. تنها تفاوت در اینجا نحوه درمان پیوندها قبل از پیوند است. در این روش، گرافت ها را با قرار دادن در محلول مخصوص و در دمای بسیار سرد تحت فشار قرار می دهند.

این محلول غنی از بیوتین، موهای فرد را از هرگونه صدمه محافظت می کند و باعث تحریک رشد سلول می شود. درجه حرارت پایین به افزایش طول عمر و نشاط فولیکول های مو کمک می کند. بنابراین، پیوند ICE از میزان موفقیت بالاتری برخوردار است و در طولانی مدت نتایج پایدار تری می دهد.

میزان طبیعی بودن نتایج به دست آمده از این روش تقریبا همانند روش FUE است.

روش کاشت مو Mega FUE

با استفاده از روش معمول کاشت موی طبیعی FUE، حدود 4000 پیوند برداشته می شود و سپس در ناحیه گیرنده قرار می گیرد. این متد، روشی جدید تحت نام «Mega FUE» است. با استفاده از این روش پیشرفته کاشت مو، می توان بیش از 5000 پیوند را در یک جلسه واحد برداشته و سریعا در ناحیه جدید کاشت.

میزان تراکم به دست آمده و در نتیجه طبیعی بودن نتایج پیش رو یکی از مزایای این روش پیوند مو محسوب می شود که می تواند توجه مراجعه کنندگان را به خود جلب نماید.

نتیجه گیری: کدام روش کاشت مو مناسب تر بوده و نتایج آن طبیعی تر است؟

بهترین روش کاشت مو برای شما تا حد زیادی به وضعیت فعلی مویتان بستگی دارد. هدف همه روش ها این است که دوباره موهایی فوق العاده به دست بیاورید و نتایجی را تجربه کنید که تا حد امکان طبیعی به نظر برسند و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

هرچه علم به سمت جلو حرکت می کنید روش های جدید ترین نیز به وجود می آیند که البته بر پایه و اساس روش های سنتی تر شکل گرفته اند اما به واسطه استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همچنین تجهیزات جدید پزشکی نتایج به دست آمده از روشهای سنتی تر که پایه و اساس کار هستند را طبیعی تر جلوه خواهد داد.

امروزه روش های ترکیبی یا تمام اتوماتیکی مانند SUT نیز در این راستا استفاده می شوند که به واسطه اتوماتیک بودن فرآیند پیوند مو ، درصد سلامت و زاویه ی درست فولیکول ها در آن رعایت می شود و در نتیجه می توان شاهد نتایج خیره کننده ای بود.

روش های کاشت موی نوینی همچون PRP و یا کاشت مو با سلول های بنیادی نیز روز به روز در حال پیشرفت هستند و استفاده از آن ها به واسطه تکنولوژی پیشرفته آن ها می تواند نتایج دلخواهی را همراه با طول درمان کوتاه تری به همراه داشته باشد که از این حیث نیز می تواند حائز اهمیت و ارزش باشد.

هیچگاه فکر نکنید شما تنها باید یک روش که به عنوان اصلی ترین و طبیعی ترین روش کاشت مو می باشد را انتخاب کنید چرا که نکات بسیار زیادی در انتخاب شما نقش خواهد داشت و در نتیجه شما باید توجه داشته باشید که بهترین گزینه را برای موی سر و شرایط کنونی خود انتخاب کنید تا بتوانید طبیعی ترین نتایجی که برای شما تحقق می یابد را تجربه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *