پیوند مو

تشخیص مرکز معتبر و مجرب در پیوند مو

تشخیص مرکز معتبر و مجرب در پیوند مو

نحوه ی تشخیص مرکز معتبر و مجرب در پیوند مو

هر روزه در سراسر دنیا بسیاری از افراد با معضل ریزش مو مواجه می شوند و شاهد آن هستند که مو های سر آن ها هر روز در حال ریختن و کم تر شدن می باشد.

نحوه ی تشخیص مرکز معتبر و مجرب در پیوند مو

در ابتدا این امر بسیار برای آن ها ترسناک و ناراحت کننده می باشد اما بعد از گذشت مدت زمانی که با شرایط ایجاد شده کنار آمدند، زمان آن می رسد که افراد به دنبال راه حلی ازجمله پیوند مو باشند تا بتوانند برای درمان و پیشگیری از ریزش بیش تر مو های شان کاری کنند و یا این که حتی بتوانند موهایی که از دست داده اند را با روش هایی جایگزین نمایند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اولین راه حلی و بهترین راهی که اکثر افراد در پیش می گیرند، روی آوردن به مراکز جراحی پیوند مو می باشد؛ اما سوالی که در این جا مطرح می شود این است که چگونه می توان بهترین جراح را برای انجام عمل پیوند مو پیدا کرد و چه مرکزی می تواند در زمینه پیوند مو معتبر و قابل اطمینان باشد؟

چه سوالاتی در تشخیص مرکز معتبر و مجرب پیش می آید ؟

اولین سوالی که در زمینه کاشت مو مطرح می شود بررسی علت ریزش مو در افراد می باشد. این که ببینند به چه دلیلی و تحت چه الگویی و یا حتی چه شرایطی ریزش مو در آن ها رخ داده است.

برای مثال، باید ببینید که الگوی ریزش موی شما بر اساس سیستم طبقه بندی الگوی ریزش موی نروود (یک الگوی طبقه بندی برای دلیل ریزش مو) در چه دسته ای قرار می گیرد.

نحوه ی تشخیص مرکز معتبر و مجرب در پیوند مو

یا این که شاید شما ریزش مویی جدای از هر الگوی شناخته شده ای داشته باشید. در این صورت، شاید علت ریزش مو چیزی جدای از ژنتیک و یا منشا ارثی باشد؛ که باید در این حالت به دنبال مواردی مانند تغذیه، اثرات دارویی و یا متابولیکی و یا ایمنی بود.

در این مواقع شاید بتوان با تغییر الگوی زندگی مانند تغذیه جلوی ریزش را گرفت؛ اما در مواردی که ریزش مو از الگوی به خصوصی پیروی می کند، می توان موهای از دست رفته را با عمل جراحی پیوند مو جایگرین کرد. در مرحله ی بعد شما باید با دو متود اصلی کاشت مو آشنا شوید که تحت عنوان های FUE و FUT شناخته می شوند.

سوال دیگری که ممکن است پیش بیاید این است که در صورت مراجعه به یک مرکز درمانی ریزش موی غیر معتبر برای عمل زیبایی پیوند مو چه پیشامد ها و عواقبی ممکن است برای ما پیش بیاید؟ در جواب باید بگوییم در صورت مراجعه به یک کلینیک نامعتبر و انتخاب پزشک غیر متخصص، عوارض بدی در کمین شماست.

از جمله  این عوارض می توان به زخم های بیش از حد یا واضح روی پوست سر، عفونت زخم ها در طول دوره نقاهت، ضعیف و سست بودن پیوند ها، خط رشد موی غیر طبیعی و سایر عوارض اینچنینی اشاره کرد که هر کدام به نوعی بر نتایج عمل زیبایی پیوند مو و اعتماد به نفس شما تاثیر خواهند داشت.

یک جراح بی تجربه ممکن است هنگام عمل زیبایی پیوند مو به روش FUE بیش از حد از بخش دهنده پوست سر، فولیکول ها را بردارد و یا تعداد کمتری از آن ها را برای پیوند به ناحیه گیرنده تزریق کند. هنگام عمل زیبایی پیوند مو به روش FUT  نیز ممکن است برداشتن نوار موها از محل نادرستی صورت بگیرد که باعث ایجاد زخم های قابل توجه و دیده شده می شود.

شما با انتخاب یکی از معتبر ترین کلینیک های تهران یعنی کلینیک زیبایی رز، مطمئن خواهید بود که این عوارض پیش نخواهد آمد و با انجام عمل زیبایی پیوند مو توسط بهترین پزشکان متخصص می توانید اعتماد به نفس و ظاهر طبیعی سابق خود را به دست آورید.

شناخت روش های پیوند مو تاثیر گذار بر انتخاب مرکز

زمانی که شما روش های پیوند مو (Hair Transplant) را بشناسید می توانید بر اساس ماهیت این روش ها بهترین مرکز را به جهت انجام کاشت مو انتخاب کنید. در ادامه به بررسی برخی از روش های پیوند مو پرداخته ایم که به واسطه شناخت آن ها می توانید تشخیص دهید که آیا یک مرکز پیوند مو معتبر است یا خیر.

مهم ترین علت توجه به روش های درمانی ریزش مو نتیجه ای است که پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو انتظارش را دارید؛ طبیعی بودن نوع پیوند، از بین رفتن حداکثری زخم های بعد از آن، عوارض بعد از عمل زیبایی پیوند مو و همچنین طول دوران نقاهت از جمله مواردی است که در انتخاب روش عمل زیبایی کاشت مو بسیار حائز اهمیت است.

یکی از روش های کاشت مو، کاشت مو به روش FUE می باشد که مخفف ” برش واحدهای فولیکولی ” است. این روش در واقع شامل برداشتن یک واحد تک فولیکول مو می باشد که می تواند شامل یک تا چهار مو باشد.

این بخش در واقع ناحیه ایمن اهدایی نامیده می شود. این فرایند نیازی به بخیه ندارد و همچنین باعث به جا ماندن سوراخ ها و زخم های بسیار کوچکی در سر افراد می گردد که تنها در زمانی که سر کاملا تراشیده شود قابل مشاهده می باشند.

از این رو این روش کاشت مو برای افرادی مناسب است که می خواهند موهای کوتاهی داشته باشند (البته نه آن قدر کوتاه که به سطح زخم ها برسد) و یا افرادی که فعالیت شان آنقدر زیاد می باشد که نمی توانند دوره مراقبتی مناسبی را بعد از کاشت مو داشته باشند.

متد دیگری که برای پیوند مو به کار می رود، FUT نام دارد که مخفف “پیوند واحد فولیکولی” می باشد. به صورت تکنیکی، هر دوی این روش ها فرایند جراحی پیوند واحد های فولیکولی مو می باشند، اما FUT اولین روش در این فرایند بوده است. در این روش نوار باریکی از فولیکول های پشت سر برداشت شده و عمل پیوند انجام خواهد شد.

این ناحیه ی برداشت نوار، ناحیه ای بسته است و می تواند یک اسکار غیر قابل تشخیص ایجاد نماید و از آن جایی که نوار تنها از بخشی از سر برداشت شده است، بر خلاف روش قبلی، جای زخم به صورت گسترده در سرتاسر سر فرد ایجاد نمی شود. سپس گرافت های استخراج شده به ناحیه ی مورد نظر انتقال خواهند یافت.

در زیر گروه این روش ها متود هایی با نام های مختلف بر اساس بازاریابی دستگاه های مختلف پزشکی وجود دارد که همگی همان روش ها و تکنیک های مشابه را در بر دارند.

چه کلینیکی در پیوند مو معتبر و مجرب است ؟

اما سوالی که در این زمینه باقی می ماند این است که چه کسی بهترین فرد در زمینه ی انجام جراحی پیوند مو می باشد؟ با شرح چند موضوع دیگر می توانیم این مساله را برای شما روشن تر کنیم.

یکی از مسائل مهمی که وجود دارد یافتن کلینیکی است که در آن جا پزشک جراح زمانی را برای ارائه ی توضیحاتی به شما اختصاص می دهد، نه تنها در خصوص مزایای جراحی تان، بلکه همچنین در خصوص عوارض جانبی روش ها و متود های مختلف و تاثیرات منفی جراحی نیز برای شما توضیح می دهد.

همچنین دقت داشته باشید از کلینیک هایی که تلاش زیادی برای متقاعد کردن شما برای انجام هر چه سریع تر جراحی می کنند در حالی که شما هنوز آمادگی لازم را ندارید و یا تصمیم تان را نگرفته اید، نیز دوری کنید. چرا که قطعا این کلینیک ها مناسب شما نمی باشند.

در این جلسات مشاوره که از سمت کلینیک برای شما در نظر گرفته می شود ممکن است از طرف پزشک متخصص متوجه شوید که عمل زیبایی پیوند مو در حال حاضر روش مناسبی جهت درمان ریزش موی شما نیست، شما کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل نمی باشید و یا اینکه کدام روش های درمانی برای شما مناسب تر است و بهترین نتیجه را می دهد.

به همین دلیل برگزاری جلسه با پزشک متخصص پیش از اقدام به هرگونه عمل زیبایی پیوند مو یکی از اصلی ترین و مهم ترین خدماتی است که یک کلینیک معتبر در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهد.

رعایت بهداشت و نکات بهداشتی از مهم ترین فاکتور هایی است که یک کلینیک مجرب پیوند مو حتما باید رعایت کند، برای مثال استفاده از لباس های استریلیزه، دستکش و همچنین محیط استریلیزه جهت انجام عمل زیبایی پیوند مو.

همچنین یکی از راه ها این است که کلینیک های اطراف تان را بررسی نمایید و ببینید که آیا امکان صحبت و نظر سنجی با بیماران پیشین را فراهم می آورند یا خیر. چرا که می توانید با پرس و جو از بیماران قبلی کلینیک و بررسی نتیجه ی جراحی در آن ها از عملکرد کلینیک آگاهی و اطمینان حاصل نمایید.

یا این که برای مثال از آلبوم ها و فیلم هایی که برخی کلینیک ها از سابقه ی جراحی بیماران خود در اختیار شما می گذارند نیز استفاده نمایید. البته نباید تنها به یک یا دو عکس و ویدئو که نتیجه ی مثبتی دارند اکتفا نمایید.

وجود پزشکان متخصص و جراحان برتر در زمینه عمل زیبایی پیوند مو در یک کلینیک، اعتبار خاصی را به آن کلینیک می بخشد و می تواند یک تبلیغات مثبت در جهت نتیجه دهی عمل زیبایی پیوند مو باشد اما این جراحان و پزشکان باید چه ویژگی ها و شرایطی داشته باشند؟

  1.  اولین نکته مهارت پزشک جراح است؛ چرا که امروزه با پیشرفت دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در عمل زیبایی پیوند مو، استفاده از این دستگاه ها و ثمر بخشی آنها کاملا به کاربر وابسته بوده و در صورت استفاده نادرست از آنها توسط پزشکان آموزش دیده ضعیف، ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای مراجعین به بار بیاورد.
  2.  وجود یک تیم پزشکی ماهر در کنار پزشک متخصص اثر بسیار زیادی بر نتیجه عمل زیبایی پیوند مو خواهد داشت؛ چرا که با وجود مهارت کافی در یک پزشک متخصص جراح عمل زیبایی پیوند مو، اگر تیم پزشکی مناسب و مجربی او را یاری نکنند، سرعت انجام عمل زیبایی پیوند مو و همچنین کیفیت آن ممکن است کمی کاهش پیدا کند.
  3.  انتخاب بهترین و موثرترین روش عمل زیبایی پیوند مو برای هر فرد متفاوت است و این پزشک جراح است که باید تصمیم بگیرد کدام روش (FUE یا FUT) برای شما موثرتر بوده و نتایجی را که شما از انجام عمل زیبایی پیوند مو انتظار دارید برایتان حاصل می کند.
  4. در نهایت پزشک متخصص جراح و تیم جراحی او باید از بروزترین تجهیزات موجود برای انجام عمل زیبایی پیوند مو استفاده کنند و در صورت استفاده از سایر تجهیزات پیشین، مهارت استفاده از تجهیزات به روز شده را کسب کنند.

آیا بهترین کلینیک پیوند مو وجود دارد ؟

در پایان چیزی که در خصوص یافتن یک فرد به عنوان بهترین جراح کاشت مو وجود دارد این است که در این زمینه “بهترین ” وجود ندارد، اما چیزی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که چه در این خصوص چه هر نوع جراحی دیگری، چیزی که بسیار حائز اهمیت می باشد تجربه و تخصص افراد است.

با توجه به داغ شدن بازار پیوند مو و رقابتی بودن آن بین کلینیک ها و پزشک های متعدد، پیدا کردن یک پزشک متخصص حائز اهمیت است چرا که امروزه از مبتدی ترین افراد تا با تجربه ترین متخصصان ادعای برتری در زمینه عمل زیبایی پیوند مو را دارند اما چیزی که واقعا می شود به آن اتکا کرد، انتخاب بهترین روش جراحی بر اساس روش های اصلاح شده ی پیشین و نوع برداشت شخص شما می باشد.

نکته ی بسیار مهمی که باید در رابطه با کاشت مو نظر داشته باشید ان است که هیچ تکنسینی نمی تواند عمل جراحی پیوند مو را به درستی و دقت یک متخصص انجام دهد و دقت کنید که این عمل را حتما باید پزشک یا متخصص جراحی پیوند مویی انجام دهد که تجربه ی کافی در زمینه ی مراقبت از مو و محدوده ی فعالیتی خود داشته باشد.

این اولین و مهم ترین قدم در هنگام شروع بررسی و تصمیم گیری برای انجام عمل پیوند مو می باشد که در نظر داشته باشید که فقط یک پزشک و یک متخصص می تواند این کار را انجام دهد، چرا که تنها یک پزشک برای حفظ استاندارد های بالای ایمنی بیمار و مراقبت از او در برابر مشکلات غیر منتظره ی پزشکی سوگند خورده است و مسئول حفظ سلامت بیمار می باشد.

پس در صورتی که پزشک معالج از تکنسین ها برای انجام عمل جراحی پیوند مو بهره می گیرد و به آن ها این اجازه را می دهد، مطمئن باشید که باید به جای دیگری برای جراحی مراجعه نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *