جراحی بینی

جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند ؟

جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند ؟

جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند ؟

امروزه جراحی بینی در بین همه اقشار جامعه رایج شده است و هر کسی برای رفع مشکل و نواقص خاصی جراحی بینی را انجام می دهد. هرکسی اسم جراحی بینی به گوشش می خورد او را یاد جراحی زیبایی بینی میاندازد. اما این جراحی می تواند به دلایل مختلفی صورت گیرد نه فقط جراحی زیبایی.

جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند

هرچند که جراحی زیبایی بینی، طرفداران زیادی دارد که بیشتر این افراد را خانم ها تشکیل می دهند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع مختلف جراحی بینی آشنا کنیم.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

آنچه که در مورد جراحی بینی باید بدانید

بینی شما یک عضو مهم در صورت شما است و یکی از ویژگی های بارز صورت شما محسوب می شود که می تواند بر زیبایی شما تاثیر بسزایی داشته باشد. همچنین عملکرد بینی شما در روزمره بسیار حائز اهمیت می باشد پس باید توجه ویژه ای به این عضو مهم صورت بشود.

جراحی بینی در درجه اول در بازگشت تناسب به چهره شما موثر خواهد بود. این کار موجب می شود که بینی به نسبت سایر اعضای صورت شما چندان بزرگ نباشد و در نتیجه تعادل بیشتری در چهره شما به وجود بیاید.

علاوه بر این، جراحی بینی به جز ویژگی های مربوط به زیبایی، خواص درمانی قابل توجهی نیز دارد و شرایطی را به وجود می آورد که بسیاری از مشکلات درونی و ساختاری مربوط به بینی در بدن شما نیز رفع شود.

زمانی که شما از ظاهر بینی خود ناراضی هستید یا در نفس کشیدن مشکل دارید بر روی کیفیت زندگی شما تاثیر گذار خواهد بود. جراحی بینی های زیادی برای رفع این مشکل ها وجود دارد که می تواند مشکل شما را حل کند. پس در نتیجه جراحی بینی فقط برای ظاهر بینی شما نیست می تواند مشکلات بسیار دیگری را نیز بهبود بخشد.

بینی یکی مهم ترین اعضای بدن به شمار می رود. چرا که به صورت مستمر با نفس کشیدن در ارتباط است و بدون توانایی تنفس، هیچکس نمی تواند زنده بماند. پس افراد باید اهمیت بسیار زیادی برای سلامتی بینی خود قائل باشند.

علاوه بر این، بینی نقشی انکارنشدنی در زیبایی ظاهری افراد دارد و به همین خاطر جراحی بینی از سال ها قبل، یک روش بسیار محبوب و موثر برای بر طرف کردن ضعف های بینی به شمار می رود.

نحوه عملکرد جراحی بینی چگونه است ؟

جراحی بینی برای بسیاری از مشکلات بینی مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی زیبایی بینی می تواند ناهنجاری های بینی را که مانع تنفس کشیدن است به طور کامل اصلاح کند مانند مواردی که در نقص مادرزادی به وجود می آید.

جراحی بینی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند

همچنین این عمل سبب می شود که آسیب های جسمی بر طرف شود به این گونه که با تغییر شکل در ساختار غضروف و استخوان های بینی جراح زیبایی بینی شما می تواند به کانتور های موجود در بینی کمک کند که شما به درستی تنفس کنید پس علاوه بر زیبایی بسیاری از مشکلات دیگر شما حل خواهد شد.

جراحی بینی جدا از رساندن فرد به شکل مطلوب و دلخواه بینی خود، گاهی تنها با هدف درمانی صورت می گیرد. این فرآیند می تواند مشکلات بسیاری را در مورد بینی فرد برطرف کند.

برای مثال جراحی بینی، می تواند منجر به رفع مشکلات تنفسی فرد شود. موضوعی که تاثیر بسیار زیادی در سلامتی او دارد. چرا که ایجاد هر گونه مشکلی در تنفس در دراز مدت، ممکن است سلامتی فرد را با تهدید جدی روبرو کند.

یکی دیگر از اقداماتی که به وسیله جراحی بینی انجام می شود، از بین رفتن خروپف در افراد است. موضوعی که موجب می شود افراد خواب راحت تری داشته باشند و در زمان به خواب رفتن نیز برای دیگران مزاحمتی ایجاد نکنند. جراحی بینی همچنین در حل مشکلات سینوس نیز موثر است و با این کار، از سردرد های طولانی برای فرد جلوگیری می کند.

این جراحی بینی می تواند به دو روش انجام شود یکی به صورت باز و دیگری به صورت بسته. در جراحی بینی باز، با برش زدن قسمت بیرونی بینی انجام می گیرد. این نوع عمل معمولا در موارد شدید و آسیب های زیاد انجام می گیرد در این روش باید بخیه ها طوری قرار بگیرد که معلوم نباشد.

به طور معمول در این نوع جراحی، پزشک تسلط بیشتری نسبت به شرایط بینی دارد و می تواند تغییر بزرگ تری نیز در بینی فرد به وجود بیاورد. در واقع می توان گفت که دید پزشک در فرآیند جراحی بینی باز وسیع تر و کامل تر است.

به همین خاطر دست او برای ایجاد تغییرات پیچیده تر در بینی، باز تر خواهد بود. این روش معمولا طرفداران بیشتری در بین متقاضیان جراحی بینی دارد. چرا که انتظارات را بهتر برآورده می کند. با این وجود به طور کلی انتخاب روش نهایی باید حتما با مشورت پزشک صورت بگیرد.

در روش جراحی بسته، برش و عمل در داخل بینی انجام می شود این جراحی معمولا به دست پزشکان ماهر انجام می گیرد. انتخاب روش جراحی بینی بسته، موجب کوتاه تر شدن زمان انجام عمل بینی می شود. موضوعی که برای بعضی از افراد متقاضی، اهمیت بسیار زیادی دارد. میزان تورم بینی نیز با انتخاب این روش، کم تر خواهد بود.

معمولا افراد مناسب برای این نوع جراحی، آن هایی هستند که از پل بینی متقارن و نوک بینی متناسب برخوردار هستند و نیاز به یک تغییر بزرگ و بنیادین در بینی خود ندارند. در حقیقت این روش بیشتر برای ایجاد تغییرات جزئی در بینی ایده آل خواهد بود.

تصحیح پره های انحرافی بینی از طریق جراحی بینی

پره بینی یا سپتوم حفره های بینی را به دو گذرگاه در بینی تقسیم می کند. این گذرگاهی که حفره بینی را به دوقسمت تقسیم می کند از جایی که جمجمه قرار دارد تا جایی که سوراخ بینی قرار دارد را شامل می شود. این قسمت از بینی شما می تواند بر شکل گیری ناحیه لب بالا شما نیز تاثیر داشته باشد.

سپتوم انحرافی می تواند تنفس شما را مسدود کند و در نهایت به بافت نرم بینی آسیب وارد کند. جراح شما ممکن است بسته به انحراف بینی شما تغییر شکلی در قسمت بالایی استخوان سپتوم و یا غضروف تحتانی ایجاد کند. به این صورت پزشک متخصص می تواند مشکل انحراف شما را حل کند.

انحراف بینی برای بسیاری از افراد، یک امر رایج به شمار می رود اما در بعضی از افراد ممکن است به مشکلات جدی تنفسی منجر شود. در نتیجه این افراد باید برای حفظ سلامتی و بهتر نفس کشیدن، به سراغ جراحی بینی بروند و این فعالیت موثر را برای رفع انحراف بینی خود انجام بدهند. این فرآیند تیغه بینی را به وضعیت نرمال در می آورد و جریان هوا را به طور کامل باز کند تا دیگر هیچ مانعی بر سر تنفس صحیح و درست فرد وجود نداشته باشد.

اصلاح توربین های بزرگ شده  از طریق جراحی بینی

جراحی بینی می تواند توربین های بزرگ بینی را اصلاح کند. این توربین ها در واقع استخوان های بلند و باریکی هستند که درون حفره بینی قرار دارد و زمانی که این توربین ها بزرگ می شود به طور واضح قابل مشاهده هستند. در جراحی بینی می توان این توربین های بزرگ شده که در اثر حساسیت ها و آلرژی ها متورم شده اند را اصلاح کند.

این اصلاحاتی که صورت می گیرد سبب می شود که مراجعه کننده به راحتی بتواند تنفس کند و مانعی برای تنفس خود نداشته باشد. این عمل علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند در روند بهبود تنفس شما نیز تاثیر گذار باشد.

بزرگ شدن توربین ها در جریان بعضی از بیماری ها و به ویژه آلرژی ها، مشکلات بزرگی برای  فرد به وجود می آورد و در جریان هوای داخل بینی نیز اختلال ایجاد می کند.

گاهی به کمک بعضی از داروها برای رفع حساسیت و بازگشت توربین ها به وضعیت عادی تلاش می کند اما گاهی اندازه توربین ها آنقدر بزرگ شده که دیگر دارو در این مورد پاسخگو نیست. در این مورد از عمل جراحی بینی استفاده می شود.

آیا پولیپ های بینی را می توان به روش جراحی بینی اصلاح کرد ؟

در اکثر مواقع پولیپ های بینی در اثر آلرژی به وجود آمده و معمولا با سوزش هایی نیز همراه هستند. این پولیپ ها می تواند به شکل توده ی نرم و ژله ای درون بینی قرار بگیرد. جراحان متخصص جراحی زیبایی بینی این توده ها را با ابزار مخصوص بیرون می کشند و درون بینی را تخلیه می کند.

اما متاسفانه گاهی اوقات این پولیپ ها درون بینی مجددا رشد می کنند و مجددا با این مشکل روبرو می شوند. پزشکان برای جلوگیری از این مشکل داروهای ضد آلرژی را برای بیمار تجویز خواهد کرد تا از عود کردن این مشکل پیشگیری شود. با تخلیه این پولیب ها تنفس برای بیمار بسیار آسان تر از گذشته خواهد شد.

در جراحی پولیپ بینی، در پوست بینی خراشی ایجاد نمی شود. این جراحی یک فرآیند نسبتا ساده است و دوران بهبودی پس از آن نیز برای فرد طولانی نخواهد بود. پس از خارج شدن پولیپ و سایر مواد اضافی، بینی شستشو داده می شود و بینی برای مدتی نه چندان طولانی بانداژ خواهد شد.

با رعایت همه نکات مراقبتی که درست به محض پایان عمل در اختیار فرد قرار داده می شود، افراد می توانند با خیال راحت از بینی خود مراقبت کنند و دیگر نگران پولیپ و سایر مشکلات مربوط به آن در بینی خود نباشند. افرادی که مستعد آلرژی هستند، باید بیشتر از بینی خود مراقبت به عمل بیاورند تا دیگران امکان رشد و بزرگ شدن را به پولیپ های بینی خود ندهند.

انواع جراحی بینی در خصوص شکستگی بینی

بینی ممکن است مثل سایر قسمت های مختلف بدن که دارای استخوان هستند دچار شکستگی شوند. این شکستگی ها می تواند به دلایل مختلفی باشد. یکی از دلایل شکستگی می تواند به دلیل پوکی استخوان باشد. اگر این شکستگی ها درمان نشود می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در فردی که دچار شکستگی شده است بشود.

این مشکلات می تواند به این شکل باشد که تنفس را برای فرد مشکل کند و منجر به ناهنجاری و کج شدن بینی فرد بشود. این استخوان هرمی شکل بینی می تواند در هر قسمت در صورت شکستگی آسیب ببیند. انواع مختلفی از شکستگی وجود دارد که جراحی بینی برای هریک متفاوت است.

یکی از انواع شکستگی، شکستگی های نازک و پوستی است که این نوع شکستگی بیشتر در کودکان رخ می دهد. زیرا بافت بینی کودکان از استخوان های نرم تری تشکیل می شود. در این عمل جراح از استخوان یا غضروف دنده برای باز سازسازی سپتوم و استخوان بینی استفاده می کند.

نوع دیگری که از شکستگی وجود دارد به این صورت است که استخوان بینی به دو قسمت تقسیم می شوند. این شکستگی می تواند به فک شما نیز فشار زیادی وارد کند. در این گونه شکستگی علاوه بر جراح بینی (nose surgery) به جراح متخصص استخوان هم نیاز می باشد. تا با همکاری یکدیگر بتوانند این مشکل را برطرف سازند.

نحوه عملکرد جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی بینی به هرچه زیبا تر شدن چهره شما کمک خواهد نواقص هایی که در بینی شما وجود دارد را به طوری که زیبا تر به نظر برسید ترمیم می کنند. زمانی که صحبت از جراحی زیبایی بینی می شود قطعا ظاهر شما در نظر گرفته خواهد شد.

هنگامی یک جراح قصد دارد که بینی شما را جراحی کند نکاتی را مورد ارزیابی قرار می دهد. قسمت بالایی، میانی و تحتانی بینی شما را در نظر خواهد گرفت. قسمت میانی و تحتانی به منظور حفظ تناسب بینی شما تحت جراحی قرار می گیرد.

جراحی زیبایی بینی انواع نواقص ظاهری بینی را اصلاح می کند. این نواقص شامل موارد زیر می باشد:

  1.     اصلاح قوز در استخوان
  2.     صاف کردن بینی کج
  3.     چرخش در انحراف نوک بینی
  4.     باریک کردن بینی های گوشتی

بسیاری از موارد دیگر نیز وجود دارند که برای هرچه زیبا به نظر رسیدن شما انجام خواهد شد.تا شما علاوه بر زیبا شدن صورت خود به رفع نواقص دیگر مثل مشکل در تنفس را حل خواهید کرد.

در مجموع می توان با استفاده از جراحی بینی، مشکلات و نواقص موجود در بینی را برطرف کرد. این کار هم به داشتن چهره ای زیبا و هم به داشتن سلامت بیشتر می انجامد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *