تزریق ژل

همه چیز که باید در مورد تزریق ژل ژوویدرم بدانید

همه چیز که باید در موردتزریق ژل ژوویدرم بدانید

همه چیز که باید در مورد تزریق ژل ژوویدرم بدانید

ژوویدرم، نام ژلی است که از اسید هیالورونیک ساخته شده است. برند ژوویدرم محصولات مختلفی را تولید می کند. محصولات برند ژوویدرم برای کسانی ساخته می شود که می خواهند اثرات پیری و افزایش سن را در صورت خود مخفی کنند.از ” تزریق ژل ” ژوویدرم برای برجسته سازی اجزای مختلف صورت و رفع خطوط و چین و چروک استفاده می شود.

تزریق ژل ژوویدرم

هر محصول از برند ژوویدرم، دارای مقادیر مشخصی از اسید هیالورونیک بوده و به گونه ای خاص طراحی شده است. هر یک از محصولات ژوویدرم، وقتی در صورت بیمار تزریق می شوند، مشکل خاصی را حل می کنند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

به هیچ وجه نمی توان جلوی افزایش سن و پیری را گرفت و با گذشت زمان نیز خواسته یا نخواسته علائم آن مشخص می شود. با افزایش سن چربی زیر پوست نازک شده و از بین می رود و همچنین پوست هم شادابی و جوانی خود را از دست می دهد که این اتفاق باعث به وجود آمدن چین و چروک ها و ناهمواری هایی  می شود که زیبایی فرد را تهدید کرده و برای هر فرد بسیار ناخوشایند می باشد.

مشخص شدن این علائم تاثیر زیادی بر روی روحیه و اعتماد به نفس فرد می گذارد و اکثر افراد با افزایش سن به فکر جوان سازی و زیباسازی صورت و پوست صورت خود می باشند.

تزریق ژل یکی از پرطرفدارترین روش های زیباسازی است زیرا در این روش با حجم دادن به نقاط مختلف بدن و با برجسته کردن اعضای بدن باعث جلب توجه و زیبایی این اعضا شده و تاثیری شگفت انگیزی بر روی آن ها می گذارد.

با تزریق ژل به اعضای بدن این ژل جانشین لایه ی چربی زیر پوست که با افزایش سن از بین رفته و یا نازک شده، می شود و به آن قسمت حجم می دهد. با حجم دادن و برجسته کردن اعضای بدن چین و چروک های کمتری را بر روی آن اعضا خواهیم داشت.

ژل ژوویدرم بیشتر بر روی صورت متمرکز است و مخصوص استفاده در گونه ها، لب ها و اطراف دهان است. سازمان غذا و داروی آمریکا از سال 2006، استفاده از ژل ژوویدرم را تایید کرده است.

تزریق ژل

انواع ژل ژوویدرم

انواع مختلف ژل ژوویدرم عبارت است از :

1. ژل ژوویدرم ولوما ایکس سی (XC)

ژل ژوویدرم ولوما ایکس سی، باعث افزایش حجم بافت های زیرین پوست شما می شود و سایز و حجم گونه ها را تغییر می دهد. از ژل ژوویدرم ولوما ایکس سی، بیشتر برای برجسته سازی گونه ها استفاده می شود.

2.ژل ژوویدرم ایکس سی و ژل ژوویدرم وولور ایکس سی

ژل ژوویدرم ایکس سی و ژل ژوویدرم وولور ایکس سی، مخصوص پوست هایی هستند که قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده اند. این ژل ها می توانند خطوط و چین و چروک های اطراف دهان و بینی که به عنوان خطوط خنده شناخته می شوند را براحتی برطرف کنند.

3. ژل ژوویدرم اولترا ایکس سی و ژل ژوویدرم ولبلا ایکس سی

از ژل ژوویدرم اولترا ایکس سی و ژل ژوویدرم ولبلا ایکس سی، برای برجسته کردن لبها استفاده می شود.

کاربردهای ژل های ژوویدرم در صورت

 1. گونه ها : ژل ژوویدرم ولوما ایکس سی
 2. اطراف بینی و دهان : ژل ژوویدرم اولترا پلاس ایکس سی و ژل ژوویدرم وولور ایکس سی
 3. لب ها : ژل ژوویدرم اولترا ایکس سی و ژل ژوویدرم ولبلا ایکس سی

فرآیند تزریق ژل ژوویدرم

ژل های حجم دهنده ی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. اما باید دقت داشته باشید ژلی که برای حجم دادن انتخاب می شود باید استاندارد بوده و برای شما مناسب باشد. امروزه با توجه به آثار شگفت انگیزی که تزریق ژل بر روی بدن می گذارد روز به روز به طرفداران آن افزوده می شود

اما درصدی از این افراد که برای تزریق ژل اقدام می کنند به دلیل استفاده از ژل نامناسب و غیر استاندارد با مشکل مواجه می شوند. و عوارض شدیدی را مشاهده می کنند. بنابراین استاندارد بودن ژل مورد نظر بسیار نکته ی مهمی است.

همچنین جنس ژل ها نیز امر مهمی محسوب می شود که باید با توجه به شرایط، ناحیه ی مورد نظر برای درمان و انتظارات شما انتخاب شود زیرا هر کدام از این ژل ها خاصیت درمانی، نقاط ضعف و قوت، و همچنین عوارض مخصوص به خودش را دارد به طوری که در برخی از ژل ها عوارض درمانی بسیار و در برخی دیگر این عوارض به مراتب کمتر است.

ژل های ژوویدرم بخشی از این پرکننده ها هستند که از هیالورونیک اسید ساخته می شوند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد بنابراین این ژل ها با بدن سازگار بوده، تهاجمی نیستند و بدن به آنها واکنش نشان نمی دهد.

با افزایش سن تولید هیالورونیک در بدن کاهش یافته و این امر باعث از بین رفتن شادابی پوست می شود با تزریق این ژل به زیر پوست بخش زیادی از این هیالورونیک اسید تامین شده و شادابی و طراوت پوست دوباره به آن باز می گردد که این امر یکی از ویژگی های مهم تزریق ژل ژوویدرم است.

ژل ژوویدرم با اسید هیالورونیکی که دارد، بافت های صورت را پرتر می کند. ابتدا متخصص یا دستیارانش، نقاطی که باید ژل ژوویدرم تزریق بشود را در صورت بیمار مشخص می کنند. متخصص، ژل ژوویدرم را به این نقاط تزریق می کند و در حین تزریق، ناحیه مورد نظر را به آرامی ماساژ می دهد تا ژل ژوویدرم به خوبی در سطح بافت های زیرین صورت پخش بشود و احتمال تورم بعد از تزریق ژل هم کاهش یابد.

تزریق ژل ژوویدرم بین 15 الی 60 دقیقه طول می کشد و بستگی به نقاطی دارد که ژل ژوویدرم باید تزریق بشود. در هنگام تزریق ژل ژوویدرم از لیدوکائین استفاده می شود تا درد بیمار کاهش پیدا کند.

 آمادگی بیمار برای تزریق ژل ژوویدرم

قبل از اینکه ژل ژوویدرم تزریق کنید، با متخصص در مورد اهداف و توقعاتتان از تزریق این ژل صحبت کنید. فرآیند تزریق ژل ژوویدرم می تواند در همان روزی که بیمار برای مشاوره به نزد متخصص مراجعه می کند هم انجام بشود.

قبل از اینکه برای مشاوره با متخصص به ” بهترین کلینیک تزریق ژل ” مراجعه کنید، از مصرف داروهایی مثل آسپرین، ایبوپروفن و مصرف داروهای گیاهی خودداری کنید. بیمار باید یک هفته قبل از تزریق ژل ژوویدرم، از مصرف الکل خودداری کند و از سیگار هم قبل از تزریق نباید استفاده بشود. رعایت مواردی که نام بردیم، از کبودی صورت بیمار بعد از تزریق ژل ژوویدرم جلوگیری می کند. اگر آلرژی یا حساسیت خاصی دارید، هم حتما به متخصص اطلاع بدهید.

قبل از انجام درمان و همچنین پس از انجام درمان ممکن است پزشک به شما توصیه هایی کند که انجام تمامی این توصیه ها و مراقبت ها بسیار ضروری است زیرا تمامی این نکات برای حفظ سلامتی، رسیدن به یک درمان موفق، کاهش احتمال وقوع خطرات و بهبودی سریع تر به شما پیشنهاد می شود.

همانطور که گفته شد این روش، روشی ایمن است و ماده ای که به بدن تزریق می شود با بدن سازگاری دارد و همچنین برای اکثر افراد روشی مناسب است بنابراین نیاز به آماده سازی خاصی ندارد و می توان آماده سازی را در جلسه ای کوتاه که جلسه ی مشاوره است انجام داد.

هزینه تزریق ژل ژوویدرم

هزینه تزریق ژل ژوویدرم، به تعداد سرنگ هایی که در حین تزریق استفاده می شود و همچنین به تجربه و تخصص پزشک بستگی دارد.

دوره ریکاوری بیمار بعد از تزریق ژل ژوویدرم و نتایج تزریق ژل

ریکاوری بیمار بعد از تزریق ژل ژوویدرم، بسیار کوتاه است. بیمار باید از انجام فعالیت های سخت و شدید، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، آرایش و مصرف الکل تا 24 ساعت بعد از تزریق ژل ژوویدرم خودداری کند.

معمولا تاثیر ژل ژوویدرم در رفع چین و چروک و یا برجسته کردن اعضای مختلف صورت، بعد از تزریق ژل مشخص می شود و یا بعد از اینکه از تورم صورت کاسته شود، نتایج تزریق ژل ژوویدرم تا حدی معلوم می شود. اثرات ژل ژوویدرم بر روی صورت، بین 6 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد که میزان دقیق آن هم به نوع ژل ژوویدرم بستگی دارد.

مزیت های تزریق ژل ژوویدرم

 1. ژل ژوویدرم، لب ها و گونه ها را برجسته می کند
 2. ژل ژوویدرم، تمامی چین و چروک ها و خطوط صورت را برطرف می کند
 3. تزریق ژل ژوویدرم در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود
 4. دوره ریکاوری بیمار بعد از تزریق ژل ژوویدرم، بسیار کوتاه است
 5. ماندگاری طولانی مدتی دارد و درصد زیادی از بیماران، از نتایج آن کاملا راضی هستند

عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل ژوویدرم

بعد از تزریق ژل ژوویدرم، شاهد کبودی و تورم خفیفی در سطح پوستتان هستید. سایر اثرات جانبی که بعد از تزریق ژل ژوویدرم ممکن است بوجود بیایند، عبارتند از:

 1. قرمزی
 2. التهاب پوستی
 3. ایجاد توده در زیر پوست
 4. درد خفیف
 5. خارش

تمامی این اثرات جانبی که نام بردیم، بعد از 2 الی 4 هفته خود بخود برطرف می شوند. اثرات جانبی جدی تر زمانی بوجود می آیند که ژل ژوویدرم اشتباهی در رگ خونی تزریق بشود.

خب بدیهی است که انجام هر کاری اصول و روش های خاص خود را دارد و با نادیده گرفتن این اصول و با خارج شدن از مدار آن شما نمی توانید نتیجه ی خوبی را دریافت کنید. تزریق ژل یک درمان زیباسازی غیر جراحی است و به صورت سرپایی طی مدت زمان کوتاهی انجام می شود.

اما این درمان نیز روش ها و نکات مربوط به خود را دارد و با توجه به این که این درمان یک درمان حساس است، رعایت نکردن نکات ایمنی و استاندارد های این روش می تواند پیامد های بسیار خطرناک و در برخی موارد جبران نشدنی را به همراه داشته باشد.

بسیاری از افراد با دیدن نتیجه ی حاصل از این روش شگفت زده می شوند و برای انجام این درمان مصمم می شوند اما متاسفانه در برخی موارد افراد با مراجعه به یک مرکز درمانی نامعتبر و انجام درمان توسط فردی که تخصص، تجربه و حتی مجوز ندارد سلامتی خود را به خطر می اندازند.

اما در این بین افرادی بدون این که از نتیجه آگاهی داشته باشند اقدام به تزریق خودسرانه می کنند که این موضوع چیزی بجز فاجعه را به بار نمی آورد.

عوارض جدی تری که ممکن است بعد از تزریق ژل ژوویدرم بوجود بیاید، شامل ایجاد اسکارهای دائمی در سطح پوست، مشکلات بینایی، کوری و یا حتی سکته هم می شود؛ به خاطر همین است که باید در انتخاب متخصص دقت کنید.

تعداد جلسات لازم برای تزریق ژل ژوویدرم

معمولا بعد از گذشت 9 ماه، ژل ژوویدرم در آب حل می شود و در نهایت توسط بدن جذب می شود. همانطور که می دانید، ژل ژوویدرم به طور دائم چین و چروک های صورت را برطرف نمی کند و تاثیرات آن بر حجیم سازی لب و گونه ها هم دائمی نیست ولی بیمار می تواند با تزریق منظم ژل ژوویدرم در کلینیک پوست و مو رز که تحت نظر متخصص انجام می شود، ماندگاری این ژل را در بافت های صورت افزایش بدهد.

شما با مراجعه به یک کلینیک معتبر که دارای پزشکان مجرب، تجهیزات و ژل استاندارد است علاوه بر دست یافتن به یک نتیجه ی مطلوب سلامتی خود را نیز تضمین می کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *