تزریق ژل

تزریق ژل خط خنده و قیمت تزریق ژل خط خنده در کلینیک پوست و مو

تزریق ژل خط خنده و قیمت تزریق ژل خط خنده در کلینیک پوست و مو

 تزریق ژل خط خنده

منظور از ” تزریق ژلخط خنده چیست ؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به تزریق ژل خط خنده اختصاص دارد با ما همراه باشید تا درباره مزایا، عوارض و سایر جزئیات مربوط به تزریق ژل خط خنده اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

جالب است بدانید حتی خنده هم باعث ایجاد خط هایی در صورت شما می شود. به مرور زمان، خط خنده های روی صورت شما عمیق تر هم می شوند.

تزریق ژل خط خنده

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

خط خنده بیشتر در صورت افراد مسن و کسانی که صورت های لاغرتری دارند دیده می شود. بعضی از افراد با دیدن خط خنده روی صورتشان، احساس پیری می کنند و به فکر راه چاره ای برای از بین بردن این خط ها می کنند. تزریق ژل می تواند راهی موثر برای رفع هر گونه خط خنده از روی صورت باشد.

این خطوط به طور معمول در اطراف دهان و یا چشم‌ها دیده می شوند و وقتی کاملا واضح به نظر می‌رسند که فرد در حال خندیدن باشد. نام آن‌ ها نیز از همین جا آمده است.

به جز خندیدن، عواملی مثل تابش مداوم و مستقیم نور خورشید، بالا رفتن سن و سال، مصرف مستمر دخانیات و البته عوامل ژنتیکی، می‌ توانند چنین خطوطی را روی صورت به وجود بیاورند.

به وجود آمدن چنین خطوطی روی صورت در طول زندگی اجتناب‌ ناپذیر است اما روش هایی نیز وجود دارد که فرد می تواند با استفاده از آن ها تا حدود زیادی خطوط خنده خودش را کمرنگ کند و یا ظاهر شدن آن ها روی صورت را به تاخیر بیاندازد.

اگر چه این خطوط بالاخره روی صورت هر فردی پیدا خواهند شد اما هیچکس ناچار نیست این مهمان ناخوانده را روی صورت خودش تحمل کند. امروزه روش های زیادی برای مقابله با این خطوط وجود دارند که اتفاقا حالتی کاملا طبیعی نیز به صورت می بخشند و موجب زیبایی صورت نیز خواهد شد.

 علت ایجاد خط خنده و نحوه رفع آنها

خنده باعث شل شدن پوست می شود و چین و چروک و خط های دائمی را روی صورت ایجاد می کند. خنده باعث افتادگی بافت صورت هم می شود و خطی را روی صورت ایجاد می کند که حتی بعد از اتمام خندیدن هم همچنان روی صورت می ماند.

تزریق ژل

افزایش سن هم باعث کاهش چربی و انعطاف پذیری پوست صورت می شود و حتی باعث عمیق تر شدن خط خنده هم می شود. انجام بعضی از تمرین های فیزیکی به صورت روزمره، شاید بتوانند تاثیر این خطوط را در صورت فرد کمرنگ تر کنند اما حتی با انجام منظم و همیشگی این تمرین ها، خطوط هرگز به طور کامل از بین نخواهند رفت.

با انجام تمرین های روزمره مربوط به ماهیچه های صورت، می‌توان از گسترش بیشتر این خطوط جلوگیری کرد و همچنین استفاده از روغن نارگیل، ماساژ صورت، آب لیمو و مصرف زیاد آب، در بهبود شکل ظاهری صورت و کاهش این خطوط تا حدودی تاثیر دارند اما اگر می خواهید صورتی صاف و بدون خط خنده داشته باشید، باید به سراغ یک روش موثر و دائمی دیگر مانند تزریق ژل بروید.

روشی که به افراد کمک می کند تا صورت خودشان را به حالتی شبیه به دوران جوانی برگردانند و دست از نگرانی برای افزایش خط و خطوط در چهره خود، بردارند. این افراد دیگر مجبور نیستند برای جلوگیری از خطوط خنده صورت شان، قید خندیدن را بزنند!

خوشبختانه، راهی برای کاهش چین و چروک و خطوط خنده وجود دارد؛ با تزریق فیلرهای پوستی می توان به راحتی خطوط خنده را برطرف نمود و صاحب پوستی کاملا صاف و یکدست شد. فیلرهای پوستی در عمق پوست تزریق می شوند و باعث جوانی و طراوت پوست بیمار هم می شوند.

بعد از تزریق ژل، حجم ژل تزریق شده در زیر پوست افزایش می یابد و از داخل باعث افزایش حجم صورت می شود و در نتیجه خطوط خنده را کاملا صاف می کند تا اثری از آنها روی صورت باقی نماند.

بعضی از فیلرها، از جنس کلاژن هستند اما امروزه بیشتر فیلرها، از «هیالورونیک اسید» ساخته شده‌ اند که به طور طبیعی در پوست انسان نیز یافت می شود.

آن ها با پر کردن چین و چروک های پوست، سطحی صاف برای صورت فرد به وجود می آورند و با پر کردن صورت، خطوط خنده را نیز محو می کنند. کرم ها و سرم های هیالورونیک اسید، اساسا قادر به انجام این کار نیستند و این تغییر، تنها با هیالورونیک اسید های قابل تزریق رخ می دهد.

فیلر خوب در واقع فیلری است که اضافه شدن آن به صورت، قابل تشخیص نباشد. هدف از انجام این تزریق، رسیدن به چهره ای کاملا طبیعی است که دیگران در اولین برخورد، به راحتی متوجه تغییر آن نشوند. اگر قرار باشد این کار ظاهری مصنوعی برای فرد به وجود بیاورد، عملا تلاش او برای جوان تر به نظر رسیدن، شکست خورده است.

نحوه تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط خنده در کلینیک پوست و مو انجام می شود و حدودا 30 دقیقه طول می کشد. ابتدا متخصص از کرم بی حسی استفاده می کند؛ البته ممکن است خود ژل حاوی لیدوکائین ( ماده ای برای بی حسی موضعی ) باشد و نیازی به بی حسی مجدد نباشد. بسیاری از فیلرها به کمک لیدوکائین، درد و هر گونه احساس ناخوشایند در حین و پس از تزریق را از بین می برند.

سرنگ بسیار کوچکی که حاوی مقادیر مشخصی از ژل است، روی نقاط مشخصی از پوست بیمار ( اطراف خطوط خنده یا در امتداد آنها ) تزریق می شود. حدود یک دهه قبل، این تزریق «مستقیما» روی خطوط خنده انجام می شد تا این خطوط محو شوند اما حالا هدف نهایی کار، تزریق در اطراف خطوط خنده است تا به طور کلی صورت حالت پرتری پیدا کند و این خطوط نیز عملا از بین بروند.

خاصیت مهم این کار، رسیدن به یک ظاهر کاملا طبیعی است. نتایج این تزریق نسبت به یک دهه قبل، حالا به شدت نرمال تر و طبیعی تر به نظر می رسد.

بعد از تزریق ژل، بیمار می تواند فورا کلینیک پوست و مو را ترک نماید. تزریق ژل خط خنده نیازی به پانسمان ندارد و بیمار می تواند به راحتی به کارهای روتین خود بپردازد.

بسته به نوع فیلری که استفاده شده و ناحیه ای از صورت که فیلر به آن تزریق شده، ظهور نتایج نهایی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. با این وجود درست بعد از انجام تزریق، فرد بدون تردید متوجه تغییراتی روی صورت خود خواهد شد.

شکل گیری ورم کوچک پس از انجام تزریق، طبیعی است و این نشانه به سرعت از بین خواهد رفت. با این حال پزشک ممکن است از فرد بخواهد که حداقل برای یک روز، استراحت کند و در اولین ساعت های بعد از تزریق، بیشتر مراقبت صورت خودش باشد.

انواع ژل خط خنده

انواع متفاوتی از ژل برای رفع خط خنده وجود دارد؛ انواع ژل خط خنده عبارت است از :

 1. ژل دائمی
 2. ژل تقریبا دائمی
 3. ژل موقت

پر کاربردترین ژل برای رفع خط خنده، ژل موقت است زیرا اثرات ناشی از تزریق این ژل، کاملا موقتی است و در صورت عدم رضایت بیمار، متخصص می تواند به راحتی آن را از زیر پوست بردارد.

مدت ماندگاری تزریق ژل خط خنده

اثرات ناشی از تزریق ژل موقت برای رفع خطوط خنده، معمولا 6 الی 12 ماه ماندگاری دارد. بدن بیمار به تدریج، ژل تزریق شده را جذب می کند و خطوط خنده دوباره روی صورت ظاهر می شوند. بسیاری از بیماران برای تزریق دوره ای ژل، برنامه ریزی می کنند تا ظاهر جوان و شاداب خود را برای همیشه حفظ کنند.

عکس تزریق ژل

بهترین مارک برای تزریق ژل خط خنده

بهترین مارک ژل خط خنده برای هر بیماری متفاوت است. با این همه تنوعی که ژل خط خنده دارد، انتخاب بهترین مارک ژل کار سختی است. اکثر ژل های خط خنده، از اسید هیالورونیک ساخته شده اند و خصوصیات و کاربردهای شبیه به هم دارند.

شما می توانید از متخصص خود، در زمینه انتخاب ژل خط خنده راهنمایی های مفیدی بگیرید زیرا متخصص با توجه به سطحی و یا عمقی بودن خطوط خنده صورت شما، بهترین ژل خط خنده را به شما پیشنهاد می دهد.

 اقدامات پس از تزریق ژل خط خنده

در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل خط خنده، متخصص ها توصیه های زیادی می کنند از جمله :

 سعی کنید روی صورت نخوابید :

کسانی که روی صورت خود می خوابند مخصوصا بعد از تزریق ژل خط خنده، فشار زیادی را به صورت خود وارد می کنند و در نتیجه چین و چروک و خطوط زیادی روی صورت ایجاد می شود. خوابیدن روی صورت می تواند باعث ایجاد خطوط خنده هم بشود. اگر عادت دارید که به پهلو بخوابید، سعی کنید صورتتان با بالش تماسی نداشته باشد.

از ضد آفتاب استفاده کنید و سیگار نکشید :

نور آفتاب و سیگار باعث کاهش کلاژن و انعطاف پذیری پوست صورت می شود. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و کشیدن سیگار باعث می شود تا خطوط متعددی روی صورت ایجاد شود. هر روز به صورتتان ضد آفتاب بزنید و بخاطر بسپارید که سیگار تاثیر منفی روی جوانی و زیبایی صورتتان می گذارد.

عوارض تزریق ژل خط خنده

بعد از تزریق ژل خط خنده، ممکن است شاهد عوارض زیر باشید:

 1. قرمزی پوست
 2. تورم
 3. کبودی
 4. درد
 5. خارش
 6. حساسیت پوستی
 7. رنگ پریدگی پوست
 8. واکنش های آلرژیک در بدن
 9. عفونت
 10. ایجاد توده در زیر پوست

عوارضی مثل قرمزی و تورم پوست، در عرض 1 الی 2 روز برطرف می شوند و می توان با آرایش آن ها را پوشاند. عوارضی مثل کبودی، واکنش های آلرژیک و عفونت هم به ندرت برای بیمار بوجود می آید.

برای پیش گیری از ایجاد عوارض و اثرات جانبی ناشی از تزریق ژل خط خنده، تا چند روز از لمس و مالش صورتتان خودداری کنید زیرا وارد کردن هرگونه فشار و ضربه به نقاطی که ژل تزریق شده است، باعث پراکندگی ژل در زیر پوست می شود.

چه کسی کاندید مناسبی برای تزریق ژل خط خنده هستند؟

کاندیدهای تزریق ژل خط خنده، مردان و زنانی هستند که از وجود خطوط خنده روی صورت خود ناراحت هستند. اگر شما هم خطوط خنده عمیقی روی صورتتان دارید و از وجود آنها ناراحت و آزرده خاطر هستید، تزریق ژل خط خنده برای شما مناسب است.

بزرگسالانی که در شرایط خوب جسمانی به سر می برند، می توانند از تزریق ژل برای رفع خطوط خنده صورت خود استفاده کنند.

این تزریق، بسیار امن و بی‌ خطر است اما گاهی، دلایلی برای «به تعویق انداختن» آن وجود دارد. اگر باردار هستید، اگر به کودک نوزاد خود شیر می دهید، اگر دچار عفونت سینوسی شده اید و اگر همین اواخر، یک درمان سنگین دندانپزشکی را پشت سر گذاشته اید، بهتر است تزریق فیلر به صورت را فقط برای مدت کوتاهی عقب بیاندازید و در زمان درست، بدون مشکل و نگرانی، این کار را با خیال راحت انجام دهید.

قیمت تزریق ژل خط خنده

هزینه تزریق ژل خط خنده ” بستگی به نوع ژل و میزان تجربه و مهارت متخصص دارد. معمولا هزینه تزریق ژل خط خنده بستگی به حجم ژل تزریق شده روی صورت بیمار دارد. هر چه خطوط خنده عمیق تر باشد، ژل بیشتری باید تزریق شود.

اگر متوجه شدید که قیمت تزریق فیلر به خطوط خنده در یک کلینیک بیش از حد ارزان است، باید در مورد انتخاب آن کلینیک دقت کافی را به خرج دهید. چرا که هر پزشک، رقم مشخصی را برای هر سرنگ از فیلر پرداخت می کند و اگر این رقم برای فرد ارزان تر تمام شود، دلیل مهمی برای شک و تردید شکل خواهد گرفت.

بسیار مهم است که چه کسی، این کار را بر روی صورت فرد انجام دهد. تزریق درست و دقیق فیلر در صورت، یک هنر است و فردی که تجربه کافی را نداشته باشد، ممکن است نتواند این کار را به درستی انجام دهد.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق ژل را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ” تزریق ژل ” خط خنده، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *