کاشت مو

کاشت مو جلوی سر و تاثیر آن در زیبایی افراد

کاشت مو جلوی سر با جدیدترین تکنیک سال

کاشت مو جلوی سر 

خط مو در جراحی کاشت مو از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا خط مو می تواند در کیفیت و نتیجه ترمیم مو تاثیر بزرگی ایفا کند. مهارت و تجربه یک پزشک جراح در کاشت مو جلوی سر مشخص می شود زیرا به شدت دقت و ظرافت می طلبد.

کاشت مو جلوی سرامروزه ریزش مو مساله اصلی در مردان و زنان به حساب می آید. کل اعتماد به نفس یک فرد می تواند با مشکل ریزش مو به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد و حتی فرو را به انزوا بکشاند. ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست بدهید یا ممکن است احساس ناخوشایندی و زشتی کنید.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

ممکن است آرزو کنید از طاسی خلاص شوید. آرزوی شما امروزه به راحتی محقق می شود. با کمک روش های کاشت مو می توانید به هر ظاهر دلخواهی که مد نظر دارید، برسید.

نه تنها افرادی که دچار طاسی هستند می تواند سر بدون مویشان را ترمیم کنند، بلکه برخی افراد حتی به منظور زیبایی و جلو کشیدن خط جلوی سر، به ترمیم مو روی می آورند.

تاثیر جلوی سر در زیبایی ظاهری

همانطور که می دانید کاشت مو روش بسیار موثر و مفیدی است. در این روش ترسیم درست خط جلوی سر نقش بسیار مهمی ایفا می کند. اگر خط مو کاملا توسط جراح تعیین شود، نتیجه پیوند مو کاملا طبیعی به دست می آید.

کاشت مو جلوی سراگر می خواهید یک ظاهر طبیعی مو داشته باشید، ایجاد یک طراحی کامل و واقعی بسیار مهم است. تعیین خط جلوی سر با توجه به شکل پیشانی مراجعه کننده باید ترسیم شود. بنابراین اگر جراح‌تان متخصص و خلاق است، می تواند الگوی مو و شکل پیشانی شما را بفهمد و بر اساس آن طراحی درستی ترسیم کند.

به همین خاطر، انتخاب یک جراح برتر و خلاق برای انجام ترمیم مو بسیار الزامی است زیرا وقتی خط جلوی سر درست طراحی شود، زیبایی چهره شما چندین برابر خواهد شد.

با توجه به قد و عرض پیشانی فردی که می خواهد ترمیم مو انجام دهد، روش های مختلفی می توان اعمال کرد. بیشتر جراحان با اندازه گیری چهار انگشت خود، ارتفاع خط جلوی سر را تعیین می کنند.

اگر پیشانی پهنی دارید، باید خط را با قرار دادن چهار انگشت حساب کنید و اگر پیشانی نازک دارید، اندازه گیری باید با قرار دادن 2 انگشت انجام شود. عدم تعادل در تعیین خط جلوی سر می تواند موهای شما را کاملا غیرواقعی و بلد جلوه دهد.

انتظارات از کاشت مو جلوی سر

پس از انجام کاشت موی جلوی سر ممکن است کمی پوست شما ظریف و نازک شود، در چند رو ابتدایی پس از پیوند مو معمولا می توانید از داروهای مسکن برای کاهش درد خود استفاده نمایید.

در روز های نخست تمام سر شما و ناحیه گیرند فولیکول ها توسط باند پوشیده خواهد شد و برای جلوگیری از هر گونه عفونت و التهاب ممکن است نیاز باشد تا داروهای مورد نیاز این موضوعات را مصرف نمایید تا از هر گونه عفونت و التهابی جلوگیری شود.

نیاز نیست نگران مرخصی پس از کاشت مو باشید زیرا شما می توانید در روز های ابتدایی پس از کاشت مو و تنها پس از گذشت نهایتا یک هفته به محل کار خود بازگردید و بدون هیچگونه مشکلی روند کاری خود را از سر بگیرید.

کاشت مو جلوی سر هیچگونه دوران نقاهت خاص و شرایط محدودی ندارد، شما حتی نیازی به بستری شدن هم نخواهید داشت.

اکثر افراد بعد از 6 تا 9 ماه، 60 درصد از رشد موهای جدیدشان را مشاهده می کنند. برخی از جراحان داروی رشد مو (ماینوکسیدیل) را برای بهبود رشد مو تجویز می کنند اما هنوز مشخص نیست که تا چه حد می تواند تاثیرگذار باشد.

عوارض و هزینه های کاشت مو جلو سر

قیمت کاشت مو تا حد زیادی به میزان تراکم مو و گرافت هایی که قرار است برداشت شود، بستگی دارد. علاوه بر آن، کیفیت کلینیک و پزشک جراح، یک متغیر دیگری در محاسبه هزینه های کاشت مو جلوی سر است. برای مثال بسته به کیفیت، ممکن است برخی کلینیک ها از شما هزینه های بسیار کمی دریافت کنند اما این هزینه های کمتر، باید شما را دچار تردید کند زیرا کاشت موی ارزان قیمت، مشکلات خاص خودش را دارد.

مانند هر نوع جراحی، پیوند مو نیز عوارضی دارد، از جمله خونریزی و عفونت. همچنین اگر تکنیک درستی به کار نبرده شود، احتمال ایجاد زخم و رشد غیر طبیعی موهای جدید هم بالا می رود. گرچه اکثر این ریسک ها مربوط به شرایط استاندارد کلینیک کاشت مو است و اگر شما جایی را انتخاب کنید که سطح بهداشت در بالاترین حد رعایت می شود، قطعا درگیر مشکلاتی مانند عفونت نخواهید شد.

در بازه زمانی که فولیکول های جدید شروع به رشد می کنند، برخی افراد دچار التهاب یا عفونت فولیکول های مو، به نام فولیکولیت می شوند. آنتی بیوتیک ها و کمپرس های یخ می توانند مشکل را برطرف کنند.

گفتن این ها فقط بخشی از فرآیند آگاه سازی افراد از شرایط جراحی است و برای نگران کردن ذکر نمی شود. از نکات مهمی که در کاشت مو جلوی سر اهمیت زیادی دارد، می توان به این موارد اشاره کرد:

شکل خط مو :

جراح قبل از شروع باید به طور صحیح خط مو را معاینه کند تا بتواند از بروز عوارض جلوگیری کند. این مرحله واقعا از اهمیت و اعتبار زیادی برخوردار است.

محل خط مو:

یک پزشک همیشه محل خط مو را علامت گذاری می کند و مطابق با آن پیش می رود تا ظاهر کاملا طبیعی به دست آید. از این جهت اهمیت دارد که میزان اشتباه را کاملا پایین می آورد.

کاشت مو جلو سر در زنان

اگر همیشه موهای بلندی داشتید و موهایتان نازک شده و پیشانی تان بیش از پیش در چشم قرار گرفته، تنها نیستید. بسیاری از خانمها برای ترمیم موی خود، جراحی پیوند مو انجام می دهند.

دلایل ریزش مو در خانم ها عمدتا ژنتیکی است اما می تواند شامل تغییرات هورمونی یا سایر شرایط پزشکی باشد. شما برای تعیین مشکلتان، ابتدا به کلینیک مراجعه کنید و سپس با پزشک یک مشورت انجام دهید تا دلایل ریزش مو شما را ارزیابی می کند و تعیین می کند که ترمیم خط مو برای شما مناسب است یا خیر.

برای رسیدن به واقع بینانه ترین نتایج، پزشک باید با ارزیابی چندین عامل در طول مشاوره اولیه، شرایط منحصر به فرد شما را ارزیابی کند. برخی از این شرایط عبارتند از:

  1. سن
  2. وضعیت خط مو
  3. تراکم موها
  4. الگوی ریزش
  5. شرایط پزشکی فرد
  6. در دسترس بودن ناحیه اهدا کننده
  7. کیفیت موها
  8. مشخصات موها
  9. ساختار صورت
  10. اهداف بلند مدت شما

هدف این است که قبل از شروع ریزش مو، تا حد امکان به یک حالت طبیعی در خط موی جلوی سر برسید. پزشک در واقع برای انجام این فرآیند، واحدهای فولیکولی را که بین یک تا چهار مو تشکیل شده، برداشت می کند. سپس فولیکول های استخراج شده را جدا کرده و آنها را به واحدهای متشکل از 1، 2، 3 یا 4 مو تقسیم می کند.

سپس کاشت مو جلوی سر انجام می گیرد و این وضعیت، الگوی طبیعی در ناحیه خط جلوی سر ایجاد می کند که تشخیص موهای واقعی و پیوند شده را توسط دیگران غیرممکن می کند. با در نظر داشتن این موضوع، زنان هم به مانند مردان می توانند از کاشت مو جلوی سر استفاده کنند.

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کاشت مو برای شما مناسب است یا کاندیدای مناسبی برای کاشت مو جلوی سر هستید یا نه، بهتر است ابتدا با پزشک مشورت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *