کاشت مو

کاشت مو تاج سر چگونه انجام می گیرد؟

کاشت مو تاج سر

کاشت مو تاج سر

در کاشت مو تاج سر، از موهای گرفته شده از پشت و طرفین سر استفاده کرده و این مو را به ناحیه تاج سر منتقل می کند. به اصطلاح وقتی فرد دچار طاسی می شود، از این روش برای پوشاندن تاج سر استفاده می کنند. این ناحیه از بالای سر شروع و تا جایی که پشت پوست سر به سراشیبی می رسد، ادامه پیدا می کند. به این ناحیه بالاترین نقطه سر هم گفته می شود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

نوشته های مشابه

کاشت مو تاج سرنازک شدن مو در تاج سر

به عنوان بخشی از روند طاسی مردان، ممکن است متوجه شوید موهایتان در ناحیه تاج سر شروع به نازک شدن می کند. دلیل این است که دی هیدروتستوسترون (DHT) که عامل ریزش مو محسوب می شود، نه تنها موهای جلو و بالای سر بلکه تاج سر شما را هدف قرار داده است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

در بعضی از مردان تاج سر می تواند سریعتر از قسمت جلوی سر، دچار طاسی و نازکی مو شود و در بعضی دیگر می تواند با توجه به پیشرفت الگوی طاسی مردان، به مرور دچار طاسی و نازکی شود.

به عنوان مثال ممکن است متوجه شوید که در اواسط سن دهه 30 یا 40 زندگی تان، به بالاترین حد طاسی رسیده اید. برخی از موارد الگوی طاسی مردان می تواند سریع باشد و در سنین 25 تا 30 سالگی، موهای ناحیه تاج سر و جلوی سر کاملا بریزند!

از دست دادن مو روی تاج شما می تواند متفاوت از ریزش مو در سایر نقاط باشد. شاید اینگونه برداشت شود که فرآیندی که موهای تاج و موهای جلوی مو را تحریک به ریزش می کند، یکسان است. با این حال تفاوت های ظریفی وجود دارد که نشان می دهد از لحاظ علمی در واقع چندان هم یکسان نیستند.

کاشت مو تاج سردرمان و جلوگیری از ریزش موی تاج سر با کاشت مو

با استفاده از روش های درمانی مانند فیناستراید و ماینوکسیدل و در بعضی موارد تزریق PRP می توان تراکم مو را افزایش داد و در نتیجه از شدت نازک شدن مو و طاسی کاست. درمان ریزش مو بدون انجام جراحی هم ممکن است و فقط کافی است پیش از تصمیم به کاشت مو، با پزشک مشورت کنید تا شاید راه های جایگزینی هم وجود داشته باشد.

اما اگر در شرایطی متوجه شدید که طاسی سر شما بیش از حد گسترده شده و دیگر راه کار های درمانی پاسخگوی این ریزش مو نیستند در نتیجه تنها راه حل پیش رو و البته بهترین و دائمی ترین راه حل پیش رو کاشت مو است.

کاشت مو حتی در نواحی طاسی کامل و یا تاج سر نیز می تواند رخ دهد. شما با کاشت مو زیر نظر یک پزشک ماهر و با تجربه می توانید موهای از دست رفته خود را بازگردانید و مجددا ظاهر زیبایی را تجربه نمایید.

برخلاف کاشت مو در قسمت جلوی سر، کاشت مو در ناحیه تاج سر به تعداد زیادی فولیکول مو نیاز دارد. این به خاطر زاویه ای است که از آن به تاج سر نگاه می کنید. برای مثال یک عکس از بالا بگیرد. مستقیما در این تصویر به تاج سر نگاه می کنیم که هر تار مو، به نقاط مختلف متمایل شده و آشفته به نظر می رسد.

به همین دلیل وقتی کاشت مو را روی تاج سر انجام می دهید قطعا به تعداد موهای بیشتری نیاز دارید تا تراکم کامل آن را بازگردانید. این کار به ما این امکان می دهد تا قسمت بیشتری از تاج سر را بپوشانیم و علائم ریزش مو را از بین ببریم.

از آنجا که برای انجام این جراحی به تعداد زیادی گرافت احتیاج داریم، لازم است جراح شما به دقت برنامه ریزی لازم را برای کاشت مو انجام دهد. هم شما و هم جراح خود باید نکات زیر را در نظر بگیرید تا فرآیندی بدون مشکل را پشت سر بگذارید.

  1. چه مقدار مو در پشت و بغل سرتان دارید؟
  2. موهای شما ضخیم است یا نازک؟
  3. تعداد تقریبی پیوند مورد نیاز برای پوشش مناسب و متراکم سر چقدر است؟
  4. انجام جراحی مناسب برای آسیب نرساندن به فولیکول های مو و انتخاب روش مناسب
  5. اگر این جراحی قرار است طولانی باشد، باید آن را در چند جلسه انجام بدهید؟

رشد مجدد مو در ناحیه تاج سر چه مدت طول می کشد؟

رشد مجدد مو در ناحیه تاج سر، معمولا پس از 5 ماه نمایان می شود و فرد احساس می کند کم کم دارای موهایی جدید می شود؛ اما اینکه کی به مرحله رشد کامل می رسد، کمی زمان می طلبد. معمولا پس از ماه دوازدهم به بعد، رشد موهای تاج سر به اوج خود می رسد و موهای آن ناحیه قوی، مستحکم و پر تراکم می شوند.

مراقبت های پس از کاشت مو تاج سر

از آنجا که پیوندهای جدید در تاج سر شما هنوز در جای خود قرار نگرفته اند، خوابیدن در شب می تواند مشکل ساز باشد. بهتر است در دو هفته ابتدایی زاویه خوابیدنتان را تنظیم کنید زیرا خوابیدن بد، منجر به ریزش موهای کاشته شده خواهد شد.

مورد بعدی، دقت به جریان گردش خون در بدن است. شریان هایی در ناحیه تاج سر وجود دارند که این شریان ها به شریان های کوچکتر متصل شده و و مویرگ های خونی را شکل می دهند. این مویرگ های خونی وظیفه تامین خون و مواد مغذی فولیکول ها را دارند.

به همین دلیل حتما توصیه می شود مراقب اختلال در جریان گردش خون خود باشید. عواملی که می توانند سبب تحریک گردش خون و اختلال در عملکرد آن شوند، عبارتند از:

  1. نوشیدنی های الکلی که سبب رقیق شدن خون می شوند
  2. عدم مصرف زیاد آب
  3. مصرف دخانیات
  4. مصرف مسکن هایی مانند ایبوپروفن
  5. انجام ورزش های شدید و مخصوصا بدنسازی

جهت کاشت مو تاج سر حتما با پزشک مشورت کنید!

کم و بیش و بسته به وضعیت فرد، می توان گفت در بدترین شرایط یک فرد به 6500 گرافت احتیاج دارد تا تاج سرش را به طور کامل بپوشاند و طاسی را از بین ببرد. این تعداد بسیار بیشتر از فولیکول های موجود در منطقه اهدا کننده است.

این تعداد زیاد بدین معنی است که در صورت ریزش مو، هیچ فرصتی برای ترمیم ناحیه جلوی سر نخواهید داشت. به این دلیل، قبل از شروع به فکر کردن در مورد هرگونه جراحی، ابتدا باید با پزشک مشورت کنید، زیرا شاید نیاز باشد تا از فولیکول های نواحی دیگر بدن برای پیوند مو استفاده کنید.

در جریان مشورت با پزشک، موارد زیر قطعا بررسی خواهند شد!

آیا در مناطق دیگر پوست سر ریزش مو دارید؟

اگر در ناحیه دیگری مانند جلوی سر، دچار ریزش مو شده اید، بهتر است ابتدا به درمان این ناحیه بپردازید و سپس برای درمان ریزش مو در تاج سر اقدام کنید.

منطقه اهدا کننده برای کاشت مو چقدر در دسترس است؟

فولیکول های ناحیه اهدا کننده محدود است و اگر فرد از ریزش موی شدید رنج می برد، این بدان معنی است که ممکن است گرافت کافی برای پوشاندن کل پوست سر وجود نداشته باشد.

به همین دلیل اگر شما یک منطقه اهدا کننده با فولیکول های محدود دارید و فقط می توانید یک ناحیه را در پوست سر ترمیم کنید، توصیه می کنیم روی ناحیه جلوی موی سر تمرکز کنید و برای تاج سر از بانک موی متفاوتی در بدن بهره ببرید.

سن برای کاشت مو تاج سر مهم است!

هنگامی که متقاضیان جوان برای کاشت مو مراجعه می کنند، باید تصمیمات لازم با در نظر گرفتن سن آن ها اتخاذ شود. وجود یک ناحیه طاس برای یک فرد جوان ممکن است از نظر روانی سخت باشد.

حتی کسانی که از نازک شدن مو در این ناحیه رنج می برند، ممکن است ریزش موی بیشتری را تجربه کنند؛ بنابراین سعی کنید پیش از اینکه تصمیمی جدی بگیرید، یا حتی پزشک برای شما تصمیمی جدی بگیرد، سن‌تان را در نظر داشته باشید.

بسته به آنچه که قبلا هم به آن اشاره کردیم، نتیجه می گیریم وقتی متقاضیانی داریم که از ریزش مداوم مو رنج می برند و تعداد محدودی پیوند دارند، باید عاقلانه با این شرایط برخورد کنیم. اگر مو در ناحیه تاج سر شروع به ریزش کند، این احتمال وجود دارد که در ناحیه جلوی سر نیز ریزش مو آغاز شود؛ بنابراین حتما و حتما باید از گرافت برای پیوند مو ناحیه جلوی سر استفاده کرد.

بهترین مراکز کاشت مو در تهران ، به این نکات اهمیت زیادی می دهند و مشاوره های برگزار شده در این خصوص رایگان است اما کلینیک هایی که فقط به دنبال جذب مشتری هستند، با اقدامات بی منطق، ضررهای جبران ناپذیری به افراد وارد می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *