کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

ابروها یکی از قسمت های صورت می باشد که ترکیب چهره را تحت تاثیر قرار می دهد کم پشت بودن ابرو و ریزش باعث بد فرم شدن چهره می گردد.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

امروزه افراد به دنبال یک راه حل برای زیباتر شدن ابروهای خود می گردند، کاشت ابرو با موی بدن یکی از راه های ترمیم ابرو در چهره می باشد.

زیبایی ظاهری چیزی است که همه مردم به آن توجه می نمایند کاشت ابرو یکی از شیوه های درمانی و ترمیم ابرو می باشد.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو یکی از مسائلی می باشد که افراد با مواجه شدن با آن به این می اندیشند که آیا این امر طبیعی می باشد یا خیر؟

بعد از کاشت ابرو اصولا بعد از دو هفته ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو شروع می گردد و کل یا قسمتی از ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کند ولی این امر جایه نگرانی ندارد و امری کاملا طبیعی می باشد.

وقتی این مرحله را تجربه می کنید، به هیچ وجه نباید دلیلی برای نگرانی و اضطراب داشته باشید. رسیدن به مرحله ریزش پس از کاشت ابرو، به این معنی است که فرآیند کاشت ابروها در سر شما به درستی طی شده و مراحل حاصل از این فرآیند نیز به خوبی سپری شده اند.

در نتیجه شما وارد یک فاز کاملا طبیعی شده اید و رشد موهای نهایی شما نیز به زودی آغاز خواهد شد.

این ریزش فقط در ناحیه ساقه مو می باشد و ریشه مو در سر باقی می ماند و بعد از این ریزش دوباره موها شروع به بیرون آمدن از سر می نمایند.

کاشت ابرو یعنی پیوند بافت موهای زنده به قسمت های مختلف سر و یا ابرو در نتیجه ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو یک امر طبیعی می باشد زیرا ابروها آنقدر ضعیف هستند که نمی توانند به ادامه رشد خود بپردازند و بعد از ریزش دوباره ابروها رشد می نماید و بعد از 6 ماه نتیجه نهایی ابروها را مشاهده می نمایید.

این فرآیند به طور کلی شباهت زیادی به فرآیند کاشت مو دارد. در کاشت ابروها نیز درست مثل کاشت مو، گرافت ها از منطقه بانک مو برداشته می شوند و سپس در نقطه مورد نظر کاشته خواهند شد.

تنها تفاوت کاشت ابرو با کاشت مو، به این موضوع برمی گردد که فرآیند کاشت ابرو کمی حساس تر است و باید با ظرافت بیشتری صورت بگیرد. چرا که شکل ظاهری ابروها برای افراد اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر کاشت فولیکول های مو به درستی صورت نگیرد، ابروها صاحب شکل ظاهری مطلوبی نخواهند شد.

معمولا موهای کاشته شده در قسمت ابرو از روز اول تا روز بیستم بعد از کاشت شروع به رشد می نماید این رشد حدود یک میلی متر می باشد و بعد از روز بیستم ریش ابرو بعد از کاشت ابرو شروع می شود و بعد از 40 روز  تقریبا حجم زیادی از ابروی کاشته شده شروع به ریزش می نماید.

ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو بعد از گذشته 2 ماه شروع به رویش می نماید. برای رشد ابروهای ریخته شده اصولا پزشک معالج برای شما داروهایی برای رشد سریع و بهتر ابروها تجویز می نماید.

اگر ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو صورت گیرد و ابروها بعد از ریزش دیگر در نیاید و یا به کندی دوره بهبود درمان پیش رود و یا تعداد زیادی از فولیکول های کاشته شده رشد نکنند علت خاصی داشته و باید علت و عواملی را که منجر به ریزش موی شما شده است را پیدا نمود.

پزشک می تواند با بررسی لازم، انجام معاینه های اولیه و در صورت نیاز انجام برخی از آزمایش ها، این دلیل را شناسایی و برای برطرف کردن این مشکل، تلاش کند.

به طور معمول اگر برای کاشت ابروها به یک کلینیک غیرمجاز مراجعه کنید و این عمل توسط یک فرد بدون تجربه و تخصص صورت بگیرد، این احتمال وجود دارد که فولیکول ها پس از کاشته شدن در سر شما دچار مشکلاتی شوند و رشد خوبی را تجربه نکنند.

مو و ابرو دارای چرخه طبیعی می باشد که موی مرده ریزش پیدا کرده و جای آن موی جدید شروع به رشد می نماید ولی در صورت عواملی چون کمبود املاح معدنی، ویتامین ها، زیاد بودن هورمون دی هیدروتستوسترون و … باعث ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو می گردد .

در نتیجه موی جایگزین شده در سر و یا ابرو آنقدر ضعیف می باشد که تبدیل به کرک و در نتیجه ریزش دائمی آن می شود.

تقویت ابروهای کاشته شده

هنگامی که ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو ها به اتمام رسید و تقریبا ابروها بیرون آمدند می توانید آن ها را رنگ کنید ولی قبل از خارج شدن ابرو به طور کامل از رنگ کردن خودداری کنید و برای تقویت ابروهای کاشته شده می توانید از روغن های گیاهی مانند روغن درخت چای، روغن لیمو و… برای رشد و ضخیم کردن ابروها استفاده کنید تا نتیجه بهتر و مطلوب تری را مشاهده نمایید.

فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از رنگ ها و محصولات شیمیایی، ممکن است بار دیگر به ابروهای شما لطمه بزنند. البته این بار ابروها کمی مقاوم تر از گذشته هستند اما باز هم باید با استفاده از روغن های گیاهی، به تقویت آن ها بپردازید.

همچنین برداشتن بیش از حد ابروها با موچین، به فولیکول ها لطمه می زند و احتمال ریزش ابروها را به شکل قابل توجهی بالا می برد.

از این روغن ها به مدت 20 دقیقه بر روی ابروی خود ماساژ داده  و بعد از 30 دقیقه استراحت به ابرو، ابروهای خود را بشویید سعی نمایید فشار زیادی را بر روی ابروها وارد نکنید و به آرامی جهت ابروها را مشخص نمایید.

وارد آوردن فشار بیش از حد به ابروها، ممکن است به فولیکول ها لطمه بزند و تهدیدی برای نتایج نهایی کاشت ابروها تلقی شود. ماساژ دادن ابروها به آرامی، موجب تقویت گردش خون و در نتیجه افزایش خون رسانی به فولیکول ها و تغذیه مطلوب تر آن ها خواهد شد. استفاده از مواد طبیعی مثل شیر و تخم مرغ نیز روی ابروها برای تقویت آن ها مفید تلقی می شود.

مصرف آهن برای تقویت ابروها بسیار مهم می باشد زیرا در کمبود آهن فرد دچار کم خونی شده و اکسیژن به سلول های بدن و ابروها به اندازه کافی نمی رسد.

در نتیجه برای بهبود و رشد سریع ابروها مصرف آهن یکی از گزینه هایی می باشد که باید مورد توجه افرادی که برای رشد بهتر و سریع تر ابروها تاکید دارند قرار گیرد.

عکس کاشت ابرو

مصرف بیش از اندازه و تجویز نشده توسط متخصص شما شاید عوارضی در پی داشته باشد در نتیجه سعی نمایید زیر نظر پزشک خود از آهن مصرف نمایید.

ویتامین ها بعد از کاشت ابرو باید مصرف گردند. در تقویت ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو باید به ویتامین ها نیز توجه نمود ویتامین c و ویتامین b نقش بسیار زیادی در سلامتی و تقویت پوست و موی شما ایفا می کند.

برای رساندن این ویتامین ها به بدن قرص هایی وجود دارد ولی بیشتر توصیه می گردد به صورت طبیعی این ویتامین ها را به بدن خود برسانید تا نتیجه بهتر و زودتری را دریافت نمایید.

ورزش کردن، یکی دیگر از فعالیت هایی است که می تواند موجب تقویت ابروهای شما شود. افرادی که به صورت منظم ورزش می کنند، گردش خون مناسب تری دارند و همچنین از وضعیت سلامتی عمومی خوبی نیز برخوردار هستند. گردش خون مناسب در این افراد، ابروها را نیز در وضعیت مطلوبی قرار خواهد داد.

یکی دیگر از روش های مهم برای کمک به تقویت ابروها، کاهش استرس است. استرس به عنوان دروازه ورود بسیاری از بیماری ها به بدن شناخته می شود و همچنین، در ریزش مو و ابرو نیز نقش مهمی ایفا می کند. در نتیجه با کنترل استرس و کاهش آن، می توان از تهدید ابروها و احتمال ریزش آن ها نیز جلوگیری کرد.

عدم استفاده از سیگار و الکل، قدم مهم دیگری است که در تقویت ابروها باید مورد توجه قرار بگیرد. چرا که این مواد، سلامتی عمومی بدن و همچنین سلامتی فولیکول های مو را به خطر می اندازند.

رژیم غذایی برای جلوگیری از ریزش ابرو بعد از کاشت ابرو باید حاوی مقادیر زیادی ویتامین b و ویتامین  c باشد که در مواد غذایی از جمله میوه، سبزیجات، سیب زمینی، نخود، گوشت ، ماهی ، لبنیات، زرده تخم مرغ و … یافت می شود.

افرادی که برای کاهش وزن، محدودیت های غذایی افراطی برای خودشان در نظر می گیرند و مصرف بعضی از غذاها را به طور کامل حذف می کنند، در نهایت موجب تضعیف ابروها و ریزش احتمالی آن ها خواهند شد.

مصرف پروتئین به دلیل این که خود موهای بدن از تارهای کراتینی که خود یک پروتئین محسوب می گردد تشکیل شده است، برای تقویت ریزش ابروی بعد از کاشت ابرو بسیار مناسب می باشد. مصرف گوشت، غلات، حبوبات، لبنیات برای تقویت موهای کاشته توصیه می شود.

برای تقویت ابروها، حتما باید این وعده های غذایی پروتئینی را در برنامه غذایی او بگنجانید. همچنین افرادی که گیاهخوار هستند نیز می توانند به جای پروتئین های جانوری، از پروتئین های گیاهی برای خود استفاده کنند.

برای تقویت ابروهای کاشته شده باید به دستورهای پزشک در این خصوص توجه نمود و آن ها را کاملا به موقع و درست رعایت نمود.

نوشیدن مقادیر بالای آب نیز برای حفظ سلامتی ابروها اهمیت بسیار زیادی دارد. آب از یک طرف سلامتی عمومی بدن را افزایش می دهد و از سوی دیگر، موجب دفع برخی از سموم بدن می شود. مصرف حداقل 8 لیوان در روز، سیستم بدن شما را در وضعیت مطلوبی قرار می دهد و رشد ابروها و ضخامت آن ها را تقویت می کند.

داروهای تجویز شده را سر وقت باید مصرف کرد و از پشت گوش انداختن و فراموش شدن دارو تا حد امکان و به طور جد خودداری نمایید زیرا اگر به موقع مصرف نگردند مواد مغذی به فولیکول ها نمی رسد و موها از بین می روند و نتیجه آن نامطلوب می گردد.

همچنین افراد نباید با تشخیص خودشان و بدون مشورت پزشک، به سراغ مصرف انواع داروها بروند. چرا که برخی از داروها، موجب ریزش ابرو ها و لطمه خوردن آن ها خواهد شد.

پس از کاشت ابروها، مصرف هر دارویی حتما باید پس از مشورت کامل با پزشک متخصص کاشت ابرو صورت بگیرد. حتی اگر این دارو توسط پزشک دیگری تجویز شده باشد، باز هم پزشک متخصص کاشت ابرو باید در مورد مصرف آن به فرد مشورت بدهد.

روش مناسب و متخصص با تجربه و حاذق می تواند به نتیجه بهتر و طبیعی بودن کاشت ابروها کمک نمایند ولی ریزش ابروها امری است که به دکتر کاشت ابرو مربوط نمی شود و بسته به بدن فرد و ویتامین و املاحی که در بدن فرد وجود دارد بستگی دارد البته بیشتر این ریزش ها طبیعی بوده و بعد از ریزش باز شروع به رشد می نمایند و نتیجه مطلوبی را برای فرد ایجاد می نماید.

این امر نیز بدیهی می باشد که ابروهای کاشته شده مانند ابروهای طبیعی خود فرد نمی باشد و قدرت و ضخامت ابروهای خود را ندارد ولی با تقویت آن می توان ابروهای کاشته شده را به ابروهای طبیعی خود فرد نزدیک نمود به طوری که خیلی قابل تشخیص از هم نباشند و هر کسی تفاوت این دو ابرو را درک نکند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو برای مردان مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *