درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

خطرات و عوارض کاشت مژه مصنوعی چیست ؟

خطرات و عوارض کاشت مژه مصنوعی چیست ؟

امروزه افراد بسیاری وجود دارند که از کم پشتی مژه های خود ناراضی هستند. مژه نیز تاثیر به سزایی در زیبایی صورت دارد؛ بنابراین افرادی که مژه های آن ها کم پشت بوده یا ریزش داشته است، تمایل دارند که مژه های آن ها دوباره پرپشت شود.

خطرات و عوارض کاشت مژه مصنوعی چیست ؟

به خصوص خانم ها که زیبایی صورت برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. کاشت مژه روش های مختلفی دارد که یکی از این روش ها کاشت مژه مصنوعی است. این نوع از کاشت ممکن است عوارض و خطراتی داشته باشد که ما در این مقاله به بررسی این عوارض می پردازیم.

آیا کاشت مژه مصنوعی پیشنهاد می شود ؟

در این نوع از کاشت مژه های مصنوعی با اندازه های مختلف از 6 میلی متر تا 17 میلی متر مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چه دراین نوع از کاشت شما می توانید اندازه مژه های خود را بلندتر انتخاب کنید، اما این روش معایبی هم دارد.

در این نوع از کاشت مژه (eyelash implantation) ، مژه ها با استفاده از یک چسب مخصوص در بالای پلک کاشته می شوند. این روش از کاشت مژه معمولا آسیبی به چشم ها وارد نکرده و باعث تحریک چشم نمی شود؛ اما با این حال عوارضی را برای برخی افراد به دنبال دارد.

اما کلینیک ها معمولا به دلیل دائمی نبودن این روش آن را پیشنهاد نمی کنند. چرا که این روش کاملا نیمه دائمی است و نیاز به تمدید مجدد دارد. این نوع از کاشت حدود دو ساعت طول می کشد و توصیه می شود افراد هر سه تا چهار هفته جهت تمدید مراجعه کنند. کاشت مژه مصنوعی معمولا تا یک سال باقی می ماند.

خطرات و عوارض کاشت مژه مصنوعی چیست ؟

معمولا افرادی که این روش را انتخاب می کنند می گویند که از نظر هزینه ای به صرفه تر است. البته همین طور است چرا که این روش مصنوعی و نیمه دائمی است؛ بنابراین کاندیداهای این روش از کاشت مژه می توانند یک زیبایی موقتی را به چشم های خود بدهند.

خطرات و عوارض کاشت مژه مصنوعی تا چه حدی خطرناک است ؟

معمولا این نوع از کاشت عوارض خیلی خطرناکی را به دنبال ندارد؛ اما با این حال در برخی مواقع ممکن است خطراتی را برای برخی افراد ایجاد کند. معمولا کمترین عوارض این نوع از کاشت این است که می تواند برخی واکنش های آلرژیک را به وجود بیاورد.

مشاهده مطلب
درمان قرمزی چشم بعد از کاشت مژه

بنابراین ممکن است برخی افراد به چسب هایی که در این روش استفاده می شود حساسیت داشته باشند؛ اما با این حال انواع مختلفی از چسب ها وجود دارد که ممکن است این حساسیت ها را کاهش دهد.

یکی از عوارض خطرناکی که ممکن است در طول کاشت مژه مصنوعی اتفاق بیفتد این است که چسب در چشمان شما بریزد. البته با توجه به این که چشمان شما در طول کاشت مژه مصنوعی بسته است، احتمال همچین خطری بسیار کم است.

اما به هر حال دور از انتظار هم نیست؛ بنابراین لازم است که شما قبل از انجام این نوع از کاشت مژه درباره نوع چسبی که استفاده می شود تحقیق کنید. بهتر است بدانید که چسبی که استفاده می شود تا چه حد خطرناک بوده و ممکن است چه عوارضی را به دنبال داشته باشد.

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است این نوع از کاشت ایجاد کند، عفونت چشم است. این خطر معمولا به نوع ابزار و چسبی که استفاده می شود بر می گردد. در واقع مهم است که فردی که این کاشت را انجام می دهد از ابزار کاملا بهداشتی و چسب مناسب و تاریخ مصرف نگذشته استفاده کند.

همچنین میزان مهارت فردی که کاشت را انجام می دهد نیز بسیار اهمیت دارد. اگر این فرد از مهارت بالایی برخوردار باشد از ریختن چسب در چشم و ایجاد عفونت جلوگیری می کند.

یکی از سوالاتی که افراد مراجعه کننده می پرسند این است که آیا ممکن است کاشت مژه مصنوعی باعث کور شدن چشم شود. پاسخ این سوال این است که همچین اتفاقی بعید است که بیفتد؛ اما به هر حال نمی توان گفت که کاشت مژه مصنوعی کاملا بی خطر است.

ولی امکان کور شدن بسیار نادر است. هر چقدر که مهارت فردی که کاشت مژه را انجام می دهد بالا باشد می تواند در کاهش عوارض این نوع از کاشت تاثیر گذار باشد. معمولا بدترین اتفاقی که برای افرادی که این نوع از کاشت را انجام داده اند این بوده که دچار حساسیت یا عفونت چشم شده اند؛ که این مسئله نیز با مراجعه به پزشک و مصرف قطره چشم قابل درمان است.

کاشت مژه طبیعی بهتر است یا مصنوعی ؟

این که شما کدام نوع از کاشت مژه را انتخاب کنید کاملا به نیازتان بستگی دارد. با این حال ما مقایسه ای کلی را راجع به این دو نوع از کاشت انجام می دهیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

اولین نکته که در مورد تفاوت این دو نوع از کاشت باید بدانید این است که کاشت مژه طبیعی کاملا به صورت دائمی بوده و شما برای همیشه مژه های پرپشتی را خواهید داشت. این در حالی است که کاشت مژه مصنوعی کاملا نیمه دائمی است؛ یعنی این نوع از کاشت حداکثر تا یک سال باقی مانده و بعد از آن نیاز به کاشت مجدد وجود دارد.

مشاهده مطلب
تفاوت لیفت و لمینت مژه چیست

مورد بعدی که از اسم این دو نوع  از کاشت کاملا مشخص است طبیعی و مصنوعی بودن آن هاست. همانطور که می دانید در کاشت مژه مصنوعی از مژه های کاملا مصنوعی جهت کاشت استفاده می شود. در حالی که در کاشت مژه طبیعی از موهای پشت سر جهت کاشت و پیوند استفاده می کنند؛ بنابراین کاشت مژه طبیعی ظاهری کاملا طبیعی داشته و تقریبا کمتر کسی متوجه خواهد شد که مژه های شما کاشته شده است.

بنابراین ما در انتهای این مقایسه می گوییم که افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی کنند و دائمی بودن و طبیعی بودن مژه برایشان از اهمیت کمی برخوردار است می توانند کاندید خوبی برای کاشت مژه مصنوعی باشند. همچنین لازم است  این افراد از عوارض این نوع از کاشت آگاهی کامل داشته باشند.

اما افرادی که تمایل دارند هزینه بیشتری را در قبال مزایای بیشتر پرداخت کنند می توانند بهترین کاندید جهت کاشت مژه طبیعی باشند. چرا که در این روش مژه هایی کاملا طبیعی و همانند مژه  های خودتان کاشته می شود؛ و البته این روش کاملا دائمی است.

مزایا کاشت مژه طبیعی چیست ؟

همانطور که در بالا گفتیم کاشت مژه طبیعی نسبت به کاشت مژه مصنوعی از مزایای بالایی برخوردار است. از جمله مهمترین مزیت این روش این است که کاملا طبیعی است. در این روش از موهای پشت سر شما استفاده می کنند.

در واقع موهای پشت سر برداشته شده و در محل بالای پلک پیوند زده می شوند. در نتیجه مژه هایی که کاشته می شود از نظر جنس و رنگ کاملا شبیه به مژه های خودتان است.

همچنین از جمله مزیت های این روش این است که به صورت دائمی انجام می شود؛ یعنی شما با یک بار انجام کاشت، مژه های خود را پرپشت می کنید؛ بنابراین نیازی به تمدید مجدد کاشت وجود ندارد. این روش برخلاف کاشت مژه مصنوعی از عوارض و خطرات کمتری نیز برخوردار است.

به همین دلیل هزینه ای که افراد به جهت انجام این نوع از کاشت پرداخت می کنند کاملا به صرفه است. در این روش کمتر افرادی متوجه خواهند شد که شما کاشت مژه انجام داده اید. چرا که اندازه و جنس مژه های کاشته شده کاملا با مژه های قبلی شما یکسان است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه کاشت مژه و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع