پوست و مو

خطرات استفاده از مژه مصنوعی

خطرات استفاده از مژه مصنوعی

خطرات استفاده از مژه مصنوعی

مژه های مصنوعی در جهان بین زنان محبوبیت زیادی دارند زیرا ظاهر آنها را زیباتر می کند. معمولاً مژه های مصنوعی از مواد مصنوعی ساخته می شوند در حالی که برخی از آنها از موی انسان ساخته شده است. ممکن است مژه‌ها  و ظاهر شما خوب به نظر برسند اما برای سلامتی چشم بهترین گزینه نیستند.

خطرات استفاده از مژه مصنوعی

شما می توانید مژه مصنوعی را استفاده کنید ، عالی به نظر می رسید ، اما خیلی سنگین است ، خیلی زیاد است و بعد می خواهید آنها را حتی بیشتر پر کنید! این فقط به یک شر و دردسر تبدیل می شود تا اینکه جذاب  به نظر برسید اما شما با این کار به مژه های  خود آسیب می رسانید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

خطرات ناشی از مژه های مصنوعی

1- مژه های مصنوعی می توانند باعث ایجاد حساسیت شوند

اگر در مکان های غیر بهداشتی استفاده شود ، باکتری ها و قارچ ها می توانند در زیر چسب گیر کرده و باعث عفونت شوند. این عفونت باعث تورم ، قرمزی و درد زیادی در اطراف چشم می شود. گاهی اوقات مژه ها باعث تحریک قرنیه می شود و وقتی چسب غلیظ شود ، مژه سقوط می کند و قرنیه را خراش دهد.

مژه مصنوعی معمولاً توسط چسب نگه داشته می شود که می تواند باعث تحریک یا واکنش های آلرژیک شود. چسب حاوی فرمالدئید است که ممکن است منجر به سوزش ، تورم و تشکیل بثورات در هنگام تماس یا حتی ممکن است اثرات یک هفته نشان داده شود.

خطرات استفاده از مژه مصنوعی

2- آسیب رساندن به مژه های خود

بیشتر افراد تمایل به پوشیدن مژه های مصنوعی دارند زیرا طبیعی بودن مژه آن ها را پر نشان نمی دهد و به اندازه کافی طولانی نیست. متأسفانه ، پوشیدن این مژه های تقلبی به طور مرتب ، استرس را بر روی فولیکول های مو وارد می کند و درنهایت باعث می شود که مژه ها از بین بروند و رشد نکنند. اگر فردی به طور مرتب از مژه های مصنوعی استفاده کند، ممکن است مژه های طبیعی او از بین برود.

3- آنها می توانند باکتری ها را به دام بیاندازند

هنگام استفاده از چسب برای چسباندن مژه ، شما یک محیط مرطوب ایجاد می کنید که باعث می شود باکتری ها رشد کنند. مژه های طبیعی چشم را از گرد و غبار ، مواد خارجی و عرق محافظت می کنند ، در حالی که مژه های مصنوعی با کیفیت پایین و غیر بهداشتی معمولاً باعث تحریک و عفونت می شوند.

4- مژه های مصنوعی چشم ها را در معرض عفونت قرار می دهند

مژه های مصنوعی ممکن است باعث ایجاد بیماری هایی مانند زخم قرنیه شود که یک زخم باز در قرنیه است. فولیکولهای مژه ها را مسدود می کند، در نتیجه عفونت موسوم به اولئور ائوروم خارجی پیش می آید و این باعث سنگین شدن پلک ها می شود. زخم قرنیه باز احتمال دارد که باغث نابینایی در فرد شود.

تحریک و قرمزی در استفاده از مژه های مصنوعی

عفونت این مواد افزودنی می توانند آلودگی و باکتری را به دام بیندازند و منجر به عفونتهای جدی از جمله قرمزی چشم شوند. برخی از چسب های مژه مصنوعی حاوی فرمالدئید است ، که می تواند با گذشت زمان یک واکنش آلرژیک شدید ایجاد کند. فرمالدئید همچنین یک ماده سرطان زا شناخته شده است. شما می توانید  با استفاده از این مژه های مصنوعی  زندگی مژه های خود را از بین ببرید. این چسب می تواند مژها های شما را بیرون بکشد یا در نهایت بتوانید خودتان آنها را بیرون بیاورید. تحریک مژه ها می تواند به وضعیتی به نام ماداروز منجر شود ، که باعث می شود آنها را تحت فشار قرار دهید.

در مورد رنگ مو ، زینت مژه و فرمول های رشد چطور؟

رنگ مژه زیبایی زیبایی نیست. در حال حاضر ، هیچ افزودنی رنگی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا برای رنگ کردن مژه ها وجود ندارد. رنگها می توانند باعث کوری شوند. تزئینات مژه مانند چسباندن مهره های شیشه ای ریز و یا کریستال ها به مژه و از این قبیل کار ها خطرات مشابهی برای مژه ها را به همراه می آورند .

از مژه های مصنوعیِ ایمن استفاده کنید

مهمترین استفاده ایمن از مژه های مصنوعی استفاده از چسب است. هنگامی که از آن استفاده کردید ، از پاک کننده های ملایم برای تمیز کردن استفاده کنید و دوباره از آن استفاده نکنید. شما باید به فروشگاه معتبر رفت و از یک مجموعه تازه استفاده کنید. اگر آنها را بیش از یک روز نگه دارید یا آنها را دوباره تمیز کنید ، ممکن است باکتری ها را از مژه ها به چشم خود منتقل کنید ، که می تواند باعث پوسته پوسته شدن ، تورم و عفونت هایی مانند قرمزی چشم شود.

اگر میخواهید از مژه های مصنوعی استفاده کنید، باید از فروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید. شما حق انتخاب دارد میتوانید با این کار مژه هایی حساس داشته باشید یا از این موضوع پیشگیری کنید. این گزینه ممکن است گران تر باشد ، ممکن است طولانی نباشد و ممکن است نیاز به نگهداری مکرر داشته باشد ، اما این بهترین راه برای جلوگیری از مواجهه شدید با مواد شیمیایی است.

اگر تصمیم به استفاده از اکستنشن مژه دارید ، حتما نکات توصیه شده ما را برای کمک به مراقبت از مژه ها دنبال کنید:

 1. مانند هر نوع آرایش دیگری، هرگز این کار را در خانه انجام ندهید و به دوستان خود نسپارید..
 2. با استفاده از ماده پاک کننده صحیح ، آن را پاک کرده و تمیز کنید.
 3. سعی کنید به مژه ها یا اطراف صورت خود دست نزنید.
 4. هرگز از ریمل مژه استفاده نکنید. اگر شما روال آرایش خود را تغییر ندهید ، می تواند باعث عفونت های جدی و یا تحریکات شود.
 5. استفاده از محصولات بدون روغن مانند پاک کننده آرایش می تواند به مژه ها در حفظ ظاهر طبیعی کمک کند.
 6. آنها را با استفاده از یک ریمل خشک شانه کنید تا ظاهر آن حفظ شود.
 7. سعی نکنید که اکستنشن ها را خودتان بردارید. این ممکن است باعث آسیب مژه های طبیعی شما شود و در صورت عدم انجام صحیح ، پاک کردن آن بسیار دردناک است. لطفاً به تکنسین زیبایی شناسی مراجعه کنید تا با خیال راحت و بدون درد از بین برود!

نحوه جلوگیری از عوارض اکستنشن مژه

ساده ترین راه برای جلوگیری از خطر عفونت یا سوزش چشم و ” سیاهی زیر چشم ” ، جلوگیری از زدن مژه مصنوعی است . به همین سادگی. اگر می خواهید مژه های ضخیم تر و بلندتری داشته باشید، به جای آن از ریمل استفاده کنید. اما اگر تصمیم به استفاده از اکستنشن مژه دارید ، آن را به صورت گاه به گاه برای زیبایی انجام دهید. این نکات را از دانشکده چشم پزشکی آمریکا دنبال کنید:

 1. اطمینان حاصل کنید که متخصص زیبایی که کاشت مژه شما را انجام می دهد ، دارای گواهینامه معتبر است.
 2. لیست مواد تشکیل دهنده موجود در چسب مورد استفاده را مشاهده کنید و آلرژی های احتمالی مانند فرمالدئید را بررسی کنید.
 3. اطمینان حاصل کنید که متخصص زیبایی پزشک ، بهداشت را به خوبی رعایت می کند ، از جمله شستن دست های خود و استفاده از دستکش.
 4. و در آخر اینکه ، اگر علائم عفونت را مشاهده کردید ، در اسرع وقت به یک چشم پزشک مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *